خطرات ازدواج بدون رابطه جنسی

خطرات ازدواج بدون رابطه جنسی

یک ازدواج حمایتی از نظر احساسی و دلسوز چیز خوبی است. اما وقتی آن ازدواج فاقد محبت جسمانی و فعالیت جنسی (نه فقط رابطه جنسی) باشد ، عنصر مهمی را از دست می دهد. برخی از مشکلاتی که ممکن است ظاهر شوند عبارتند از:

صمیمیت عاطفی کمتر: صمیمیت فیزیکی یک راه مهم است که زوجین پیوند عاطفی خود را تقویت می کنند. بدون آن ، زوجین ممکن است ارتباط عاطفی شدیدتری نداشته باشند.

تداوم و تشدید مشکلات زمینه ای: موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث عدم صمیمیت جنسی شود. به عنوان مثال ، ممکن است مسائل پزشکی ، استرس ، درگیری بین شرکا یا کمبود وقت با هم وجود داشته باشد. هنگامی که علل صمیمیت جنسی مورد بحث قرار نمی گیرد ، آن وقت این مشکلات اساسی ممکن است ادامه پیدا کند و حتی تنش فزاینده ای در رابطه ایجاد کند.

رنجش: وقتی فردی احساس می کند که نیازهای او برای صمیمیت جسمانی رد می شود – به هر دلیلی – ممکن است کینه ای ایجاد کند ، که می تواند رابطه او را خراب کند.

احساس طرد شدن: وقتی فردی احساس می کند که شریک زندگی اش به صمیمیت فیزیکی علاقه ای ندارد یا علاقه او متقابل نیست ، احتمالاً احساس طرد شدن می کند. آنها ممکن است این را در سطح جذابیت فیزیکی یا در سطح عمیق تری از طرد شدن به عنوان یک فرد کامل احساس کنند. در هر صورت ، همانطور که در ویدئو توضیح دادم ، ضروری است که زوجین برای تقویت ارتباط خود و بر احساس طرد شدن غلبه کنید.

خیانت: بودن در یک ازدواج بدون رابطه جنسی یکی از دلایلی است که افراد را وادار می کند به خارج از ازدواج خود نگاه کنند. به طور واضح ، عدم رابطه جنسی خیانت را توجیه نمی کند. در عوض ، زوجین عاقلانه هستند که مستقیماً در مورد مسائل مربوط به برآورده نشده نیازهای جنسی صحبت کرده و آنها را حل کنند.

فواید سلامتی خود را از دست می دهید: همه می دانیم که مزایای سلامتی جسمانی معمولاً دلیل اصلی رابطه جنسی افراد نیست ، اما واقعی است. بدون رابطه جنسی ، افراد بسیاری از سلامتی خود را از دست می دهند ، مانند کاهش فشار خون ، کاهش خطر حملات قلبی ، کاهش درد (رابطه جنسی هورمونی را ترشح می کند که آستانه درد را افزایش می دهد) ، تسکین استرس و کمک به خوابیدن.

با توجه به اشکالات و مشکلات احتمالی که اغلب با ازدواج بدون رابطه جنسی همراه است ، مهم است که به زندگی جنسی خود اهمیت دهید حتی اگر فکر می کنید بقیه ازدواج شما خوب است. اگر رابطه جنسی ندارید ، یا این رابطه را به ندرت انجام می دهید (چیزی که به بهترین وجه توسط شما و همسرتان تعیین شده است) ، در مورد آن با همسرتان صحبت کنید. این می تواند یک موضوع حساس باشد ، بنابراین با دقت به موضوع نزدیک شوید. افکار و احساسات خود را بیان کنید در حالی که برای شنیدن نظرات شریک زندگی خود نیز آماده هستید. با همکاری برای پرورش یک زندگی جنسی سالم ، ازدواج خود را تقویت کرده و صمیمیت عاطفی و جسمی خود را افزایش خواهید داد.


اعتبار عکس: laflor/E+ از طریق Getty Images

خطرات ازدواج بدون رابطه جنسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *