مجله آمریکایی از زبان جهانی فرهادی فیلمساز ایرانی استقبال کرد

مجله آمریکایی از زبان جهانی فرهادی فیلمساز ایرانی استقبال کرد

فیلم “قهرمان” ساخته اصغر فرهادی فیلمساز ایرانی این هفته آخر در جشنواره فیلم تلوراید در آمریکای شمالی به نمایش در می آید. پس از برنده شدن جوایز در ماه نوامبر ، فیلم در 7 ژانویه 2022 به سینماهای منتخب می آید و از 21 ژانویه در Prime Video پخش می شود.

در این راستا ، Vanfield Fair’s Canfield به سراغ فرهادی رفته است تا درباره آخرین فیلم برنده جایزه خود “A Hero” صحبت کند. به گفته کانفیلد ، فرهادی به برتولت برشت ، نمایشنامه نویس آلمانی ، آکیرا کوروساوا کارگردان ژاپنی و اینگمار برگمن فیلمساز سوئدی به عنوان الهام اشاره می کند.

فرهادی در مصاحبه می گوید که متوجه شده است که چرا فیلم های شخصی اش همه جا طنین می اندازد و این ، علاوه بر این که شباهت های بین مردم در سراسر جهان بسیار بیشتر از تفاوت های آنها است “زیرا اساس ما در سینما احساسات انسانی. “

این مطمئناً حداقل در سینمای فرهادی صادق است ، که عمدتاً شامل داستانهای ایرانی والدین و همسرانی است که توسط اسرار و افشاگری پیچیده شده است.

او می افزاید که روایت های فرهادی ، از نظر صمیمی ، دائماً به یک حقیقت جهانی دست می یابند و این یکی از دلایلی است که او از جمله معتبرترین کارگردانان زنده است.

کانفیلد جنبه مشترکی را در زمینه فرهادی و دو بت او ، برگمان و کوروساوا برجسته می کند: آنها سه گروه بسیار بسیار کوچک هستند که چندین برنده اسکار را برای بهترین فیلم بین المللی هدایت کرده اند. فرهادی تنها کسی است که این کار را در قرن 21 انجام داده است.

فیلمساز ایرانی می گوید که ایده “یک قهرمان” از نمایشنامه برشت به نام “زندگی گالیله” به ذهنش خطور کرد ، که با تکرار تلسکوپ جدید توسط دانشمند مشهور و فروش آن به عنوان ساخته خود آغاز می شود – فقط برای کشف و کشف برای آن مصلوب شد.

فرهادی می گوید این نمایشنامه را 20 سال پیش در دوران دانشجویی خواند ، اما این ایده به ذهنش خطور کرد ، اگرچه “هرگز فکر نمی کرد که من فیلم یا نمایشنامه یا هر چیزی در مورد آن مفهوم بنویسم.”

“قهرمان” رحیم (امیر جدیدی) را دنبال می کند ، جوانی که به دلیل بدهی پرداخت نشده به برادر شوهرش زندانی شده است. در مرخصی دو روزه ، که طی آن رحیم قصد دارد بدهی خود را تسویه کند ، دوست دختر مخفی او با کیسه ای پر از سکه طلا مواجه می شود.

رحیم ابتدا سکه ها را برای تأمین آزادی خود در نظر می گیرد ، سپس نقشه پیچیده تری را طراحی می کند: به جای این که پول را برای خود بگیرد و از این پس پول را برای خود بگیرد ، داستانی بسازید و آن را برگردانید. کیسه.

فرهادی برای پذیرفتن اسکار برای آخرین فیلم برنده خود ، “فروشنده” ، درامی هوشمندانه و طاقت فرسا داخلی که از بازی نمادین آرتور میلر بیرون آمد حضور نداشت. در ماه های اولیه سال 2017 ، درست قبل از اهدای جوایز اسکار ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور تازه منتخب آمریکا ، ممنوعیت سفر هفت کشور اکثریت مسلمان از جمله ایران را وضع کرده بود. فرهادی در اعتراض به این که آیا می توانست در نهایت سفر کند یا نه ، شرکت نکرد.

فرهادی در آن زمان در بیانیه ای گفته بود: “غیبت من به خاطر احترام به مردم کشورم است.

“تقسیم جهان به دو دسته” ما “و” دشمنان ما “باعث ایجاد ترس می شود. توجیه فریبکارانه برای تجاوز و جنگ. این جنگ ها از دموکراسی و حقوق بشر در کشورهایی که خود قربانی تجاوز بوده اند جلوگیری می کند. فیلمسازان می توانند دوربین های خود را برای ثبت ویژگی های مشترک انسانی و شکستن کلیشه های ملیت ها و مذاهب مختلف بچرخانند. آنها بین ما و دیگران همدلی ایجاد می کنند. همدلی که امروز بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز داریم. “

تا آنجا که ، کانفیلد خاطرنشان می کند ، کارهای فرهادی به خودی خود گویای آن است. او ابتدا با معروف ترین اثر خود ، برنده اسکار 2011 “جدایی” ، که به عنوان نامزد بهترین فیلمنامه اصلی شناخته شد ، به قدرت رسانه خود پی برد.

“من هرگز واقعاً سعی نکرده ام در هیچ یک از فیلم هایم یک زبان جهانی داشته باشم …. اما ژاپن ، سوئد ، همه جا – افراد مرتبط با آن یکی ، “فرهادی اکنون به کانفیلد می گوید.

“این به من نکته بسیار مهمی می گوید: محلی بودن و جهانی بودن در تضاد نیستند. آنها روبروی هم نیستند. “

9416 ** 9417

ما را در توییتر دنبال کنید IrnaEnglish

مجله آمریکایی از زبان جهانی فرهادی فیلمساز ایرانی استقبال کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *