مرکز “انتخابات آب و هوا” در نروژ به مرکزیت چپ متمرکز می شود

مرکز “انتخابات آب و هوا” در نروژ به مرکزیت چپ متمرکز می شود

علیرغم جستجوی روح ، چهار حزب سیاسی اصلی همه فعلاً به اکتشاف و تولید نفت ادامه دادند ، زیرا نابرابری های اقتصادی نیز بر کمپین مسلط بودند. آقای استور استدلال کرد که درآمد حاصل از نفت می تواند برای تأمین مالی گذار استفاده شود ، اما توقف اکتشاف و تولید فقط به اقتصاد کشور لطمه می زند.

پنج حزب کوچکتر ، از جمله برخی که می توانند در ائتلافی به رهبری آقای استور شرکت کنند ، برای پایان دادن به اکتشافات نفت و گاز تلاش کرده اند. سبزها ، که پس از انتشار گزارش سازمان ملل متحد در نظرسنجی ها به دست آوردند ، حتی برای پایان دادن به چنین فعالیتهایی تا سال 2035 مبارزه کردند. اما روز دوشنبه ، آنها کمتر از 4 درصد آرا را کسب کردند.

وزیر امور خارجه سابق ، آقای استور ، 61 ساله ، مدتها بود که مدعی اصلی رهبری کشور بود ، اما در سالهای 2013 و 2017 دوبار توسط خانم سولبرگ شکست خورد. در دو دوره وی ، خانم سولبرگ مالیات ها را کاهش داد و هزینه های عمومی را افزایش داد. در طول همه گیری همه گیر کروناویروس ، نروژ یکی از کمترین میزان مرگ و میر را در اروپا داشته است.

خانم. سولبرگ همچنین بخاطر ایجاد ائتلافی با حزب ضد مهاجرت پیشرفت که در سال 2017 به دولت وی پیوست ، به خاطر خواهد ماند. سپس در اعتراض به بازگشت خانواده های نروژی که به داعش در سوریه و عراق پیوسته بودند. از آن زمان ، خانم سولبرگ رهبری یک دولت اقلیت را برعهده داشت. اما جانشین او همچنین در تلاش برای بالا بردن سیاست های تغییر آب و هوا ، مانند حمایت از کارگران در بخش نفت و گاز ، با چالش های قابل توجهی روبرو خواهد شد.

“تا کنون فای فارستاد ، محقق ارشد در مرکز تحقیقات بین المللی آب و هوا ، گفت: نروژ در سیاست های کاهش تغییرات آب و هوایی میوه کم مصرف را می چید. “اکنون که ممکن است وارد قسمت سخت تر شویم ، توجه بیشتری به منصفانه بودن چنین سیاست هایی شده است و از تقسیم هزینه ها اطمینان حاصل شده است.”

آقای استور در سخنرانی پیروزی خود در روز دوشنبه وعده داد که “سیاست زیست محیطی عادلانه” را دنبال می کند و مبارزه با تغییرات آب و هوایی را ادامه می دهد ، اگرچه ممکن است مجبور باشد با سایر احزاب که ممکن است ائتلاف او را تشکیل دهند و منافع متفاوتی در زمینه نفت دارند مصالحه کند. و مالیات.

مرکز “انتخابات آب و هوا” در نروژ به مرکزیت چپ متمرکز می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *