واکسن کووید -19 ایران و کوبا برای کودکان مناسب است

واکسن کووید -19 ایران و کوبا برای کودکان مناسب است

واکسن معروف به Soberana 2 در کوبا و PastoCoVac در ایران به طور مشترک توسط موسسه Finlay کوبا و موسسه ایران پاستور ساخته شده است.

دکتر علیرضا بیگلاری ، مدیر موسسه ایران پاستور ، روز چهارشنبه در مصاحبه با ایرنا گفت که PastoCoVac یکی از ایمن ترین واکسن های موجود برای تزریق به کودکان است.

آغاز سال تحصیلی در ایران بسته است و مراکز آموزشی ، از جمله مدارس و دانشگاه ها ، قرار است در ماه سپتامبر بازگشایی شوند. با این حال ، به دلیل افزایش جدید موارد ابتلا به ویروس کرونا و مرگ و میر در ایران ، این امر ممکن است یک ماه به تأخیر بیفتد.

بیگلری گفت که کودکان برای دریافت واکسن در گروه های سنی اولویت بندی نشده بودند ، اما آنها در لیست قرار خواهند گرفت زیرا ایران در روزهای اخیر به منابع جدید واکسن دسترسی بیشتری پیدا کرده است.

مطالعات مورد نیاز در مورد واکسن کرونا Soberana 2 در کوبا انجام شده است و به گفته دکتر بیگلری مجوز استفاده اضطراری در آن کشور دریافت شده است.

وی افزود که وزارت بهداشت ایران می تواند از این واکسن برای کودکان استفاده کند ، زیرا PastoCoVac بسیار در دسترس بوده و جزو مقرون به صرفه ترین واکسن ها برای کودکان است.

مطالعات نشان داده است که PastoCoVac باید با نوار تقویت کننده برای نوجوان دنبال شود ، اما این تزریق سوم در کودکان لازم نیست زیرا آنها با دوز ایمنی به سطح مطلوب ایمنی رسیده اند.

9416 ** 9417

ما را در توییتر دنبال کنید IrnaEnglish

واکسن کووید -19 ایران و کوبا برای کودکان مناسب است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *