آخرین تهدید برای امنیت ملی هنگ کنگ: شکلات در زندان

آخرین تهدید برای امنیت ملی هنگ کنگ: شکلات در زندان

هنگ کنگ-همانطور که سرکوب هنگ کنگ علیه مخالفان در سال گذشته تشدید شده است ، مقامات بی شمار اقدامات و مواردی را که می گویند می تواند امنیت ملی را تهدید کند ، مشخص کرده اند. تظاهرات گسترده . انتخابات غیررسمی . شعار دادن .

به آن لیست اضافه کنید: شکلات.

بالای شهر کریس تانگ ، مقام امنیتی هفته گذشته گفت که برخی از افراد در زندان های هنگ کنگ در حال جمع آوری شکلات و گیره مو هستند – اقلامی که به تعداد محدود مجاز است – برای “ایجاد قدرت” و “درخواست پیروان” ، با هدف احتمالی تضعیف دولت.

“ممکن است برای خیلی ها عجیب به نظر برسد-آنها فقط چند گیره دیگر مو ، یک تکه شکلات دیگر دارند ، مشکل چیست؟” he به خبرنگاران گفت . سپس ادامه داد: “آنها باعث می شوند افراد دیگر در زندان نفوذ خود را احساس کنند و از آنجا احساس تنفر بیشتری نسبت به هنگ کنگ و دولتهای مرکزی داشته باشند و از آنجا امنیت ملی را به خطر بیاندازند.”

آقای تانگ مشخص نکرد که چه کسی را متهم می کند. اظهارات وی باعث عدم اعتماد بسیاری از مدافعان حقوق زندانیان شد که یکی از آنها “غیرقابل درک” نامید. اما اظهارات وی در میان فشار مقامات برای قطع تعداد رو به افزایش هنگ کنگ زندانیان فعال دموکراسی به دلیل حمایت عمومی که از آنها الهام گرفته است.

از آنجا که پکن یک قانون امنیت ملی گسترده در قلمرو چین در ژوئیه 2020 ، بیش از 120 نفر دستگیر شده اند ، بسیاری از آنها قبل از محاکمه با قید وثیقه رد شده اند. هزاران نفر دیگر در ارتباط با اعتراضات گسترده دموکراسی خواه در سال 2019 دستگیر شده اند. یک گروه ، صندوق امداد بشردوستانه 612 ، خدمات حقوقی و وثیقه ارائه کردند. یکی دیگر ، والفار ، به معترضان زندانی دوستان و لوازم قلم ارائه داد. در حال بررسی سازمان برای نقض احتمالی امنیت ملی. روز سه شنبه ، والفار گفت که آن نیز در حال تعطیلی است. یکی از بنیانگذاران این گروه گفت: “واقعاً دیگر نمی توان ادامه داد.” جامعه مدنی هنگ کنگ دولت از قانون امنیتی مبهم استفاده کرده و پیشنهاد کرده است که حتی ابراز همدردی برای چهره های ضد دولتی ممکن است غیرقانونی باشد. ده ها گروه طرفدار دموکراسی ، از جمله کلیساها و شهر بزرگترین اتحادیه معلمان ، در ماههای اخیر تعطیل شده است. = “30.33275862069”>

روز چهارشنبه ، یک قاضی 12 نفر ، از جمله چندین قانونگذار سابق ، را به دلیل سازماندهی یا محاکمه محکوم کرد. شرکت در سال گذشته بیداری برای قربانیان کشتار میدان تیان آنمن در سال 1989 ممنوع شد . برخی مجازات تعلیقی دریافت کردند و برخی دیگر شش تا 10 ماه زندان .

این بازرسی به زندانیان و حامیان آنها نیز کشیده شده است. مقامات هنگ کنگ همچنین چندین نفر را به دلیل تجمع در نزدیکی ون های حمل و نقل زندانیان برای حمایت از فعالان بازداشت شده به دلیل تعطیلی آنها از دادگاه به زندان ، جریمه کرده اند. جمعیت متهم به نقض محدودیت های فاصله گذاری اجتماعی شده اند.

نظرات آقای تانگ ، مقام ارشد امنیتی هنگ کنگ ، پس از بخش اصلاحات شهر اعلام شد این ماه که در زندان زنان جستجویی غافلگیرانه انجام داده بود. مقامات گفتند که در جستجوها مشخص شد که شش زن “مقاله های ممنوعه” داشته اند. رسانه های خبری محلی گزارش دادند که یکی از این زنان از فعالان برجسته دموکراسی خواه بود. جنبه های گزارش بعداً توسط وو یینگ مینگ ، رئیس بخش اصلاحات ، در مصاحبه با The South China Morning Post .

طبق اعلامیه وزارتخانه ، مقامات زندان “در روزهای اخیر اطلاعات” دریافت کرده بودند که برخی از افراد آنجا “تلاش کرده اند نیروها را تقویت کرده و دیگران را به مشارکت تحریک کنند”. اطلاعات بیشتری منتشر نکرد.

آقای. تانگ بعدها به گیره مو و شکلات اشاره کرد. در یک کنفرانس خبری غیر مرتبط ، وی گفت این موارد بخشی از تاکتیک هایی است که برخی از زندانیان و متحدان آنها برای تضعیف امنیت ملی استفاده می کردند. به گفته وی ، برخی دیگر از صندوق کمک های بشردوستانه 612 در ارسال نامه به معترضان بازداشت شده ، از آنها خواستند “به جنگ ادامه دهند”. وی افزود که برخی دیگر از هویت آنها-به عنوان مثال روحانیون یا سیاستمداران محلی-بهانه ای برای ملاقات با زندانیان و سپس کمک به آنها برای انتشار اطلاعات استفاده کردند.

نظرات وی از آن زمان به بعد توسط مقامات دیگر نیز بازخورد شده است. ”در سیستم زندان. آقای وو در مورد حمایت برخی از بازداشت شدگان گفت: “اینگونه گروه ها شروع می شوند ، مانند گروه های تروریستی که پیروان خود را جذب می کنند.” -ew4tgv “aria-label =” companion column “/>

شیو کا-چون ، قانونگذار سابق اپوزیسیون و موسس والفار ، اظهارات آقای تانگ را “غیرقابل درک” خواند و گفت که گروه وی “کارهای بشردوستانه” انجام می دهد. اما به نشانه فشارهایی که جامعه مدنی با آن روبروست ، این اظهارنظرها نیز به سرعت باعث تظاهرات شد. آقای شیو ، در مصاحبه با رسانه های خبری محلی ، همچنین گفت که گروه بلافاصله در مورد چگونگی جلوگیری از سوء تفاهم با مقامات بحث خواهد کرد.

تا روز سه شنبه ، Wallfare انحلال خود را اعلام کرده بود.

پس از اعلام این خبر ، برخی از اهالی هنگ کنگ متعهد شدند که به کار خود ادامه دهند. کار گروه ، هرچند در مقیاس کوچکتر. کار – گفت که او چندین بار در ماه به معترضان بازداشت شده ملاقات کرده است. وی گفت که این کار را ادامه خواهد داد و افزود که پس از ارسال بسته شدن والفار در فیس بوک ، چندین رای دهنده در مورد اهدای کراکر یا گوشت گاو گوشت گاو به منظور انتقال او به زندان دست به دست شده اند.

اما او اذعان داشت که به احتمال زیاد به گرفتن هدایای کوچک به افراد محدود می شود ، در حالی که Wallfare توانسته از پلتفرم خود برای از شرایط بهتر برای زندانی . وی تأکید کرد که هیچ برنامه ای برای راه اندازی سازمان جایگزین از هر نوع ندارد. “اما در حال حاضر ، همه ما می دانیم که تحت فشار دولت ، آنها راهی برای ادامه راه ندارند.”

آقای شیو در یک کنفرانس خبری درباره تصمیم والفار گفت. مقامات دولتی شخصاً با او تماس نگرفته اند ، اما روز یکشنبه “اتفاقی افتاده است” که باعث شد گروه به اتفاق آرا به تعطیلی رای بدهد. label = “companion column”/>

“تحت حاکمیت جامع هر گروهی در جامعه مدنی فشارهای متفاوتی را متحمل خواهند شد. “حتی موجود ممکن است جرم باشد. شاید ایستادن امروز در اینجا جرم باشد. او گفت: “اشک ها واقعاً جهانی ترین زبان ما هستند.” -ew4tgv “aria-label =” ستون همراه “/>

آخرین تهدید برای امنیت ملی هنگ کنگ: شکلات در زندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *