رئیس جمهور برزیل حذف برخی پست ها را از شبکه های اجتماعی ممنوع کرد

رئیس جمهور برزیل حذف برخی پست ها را از شبکه های اجتماعی ممنوع کرد

ژائیر بولسونارو ، رئیس جمهور برزیل به طور موقت شرکت های رسانه های اجتماعی را از حذف برخی محتوا منع می کند ، از جمله ادعاهای خود مبنی بر شکست در انتخابات سال آینده در صورت تقلب در رأی – یکی از مهمترین مراحل یک رهبر منتخب دموکراتیک برای کنترل آنچه در اینترنت گفته می شود.

قوانین جدید رسانه های اجتماعی ، این هفته صادر شده و بلافاصله م effectiveثر است ، به نظر می رسد اولین بار است که یک دولت ملی است به گفته اینتر ، شرکت های اینترنتی را از برداشتن محتوایی که قوانین آنها را نقض می کند ، متوقف کرده است کارشناسان حقوق و مقامات شرکت های فناوری. و آنها در لحظه ای نامطمئن برای برزیل می آیند.

آقای. بولسونارو از رسانه های اجتماعی به عنوان یک مگافون برای ایجاد جنبش سیاسی خود و ورود به دفتر رئیس جمهور استفاده کرده است. در حال حاضر ، با نظرسنجی ها که نشان می دهد اگر انتخابات ریاست جمهوری امروز برگزار می شد ، او شکست می خورد ، او از سایت هایی مانند فیس بوک ، توییتر و یوتیوب برای مشروعیت رأی را زیر پا بگذارید ، به دنبال کتاب بازی متحد نزدیک او ، دونالد ج. ترامپ. روز سه شنبه ، آقای بولسونارو ادعاهای خود را در مورد انتخابات به هزاران طرفدار در دو شهر به عنوان بخشی از تظاهرات سراسری در روز استقلال برزیل .

تحت سیاست جدید ، شرکت های فناوری فقط در صورتی می تواند پستها را حذف کند که شامل موضوعات خاصی باشند در اندازه گیری ، مانند برهنگی ، مواد مخدر و خشونت ، یا در صورت تشویق جنایت یا نقض حقوق کپی رایت ؛ برای سرنگونی دیگران ، آنها باید حکم دادگاه بگیرند. این نشان می دهد که در برزیل ، شرکت های فناوری می توانند به راحتی عکس برهنه را حذف کنند ، اما دروغ در مورد ویروس کرونا نیست. این همه گیری در دوران آقای بولسونارو موضوع اصلی اطلاعات غلط بوده است ، زیرا فیس بوک ، توییتر و یوتیوب همه فیلمهایی را از او حذف کرد که داروهای اثبات نشده را به عنوان درمان کرونا ویروس تحت فشار قرار داد. label = “column companion”/>

“فقط می توانید کارلوس آفونسو سوزا ، استاد حقوق در دانشگاه ایالتی ریودوژانیرو ، گفت: “تصور کنید چقدر سخت است که یک پلتفرم بزرگ برای هر یک از اطلاعات غلطی که پیدا می کند دستور قضایی دریافت کند.”

آقای. آفونسو سوزا گفت شرکت ها 30 روز فرصت دارند تا سیاست های خود را قبل از مجازات به روز کنند.

غول های رسانه های اجتماعی قوانین جدید را محکوم کردند و گفتند اجازه می دهند اطلاعات مضر منتشر شود. فیس بوک و یوتیوب اعلام کردند هنوز نحوه مدیریت محتوا در برزیل را تغییر نداده اند. توییتر از اظهار نظر خودداری کرد.

قوانین جدید اینترنت برزیل آخرین تلاش در مبارزه ای بزرگتر که محافظه کاران علیه سیلیکون ولی انجام می دهند. سیاستمداران و صاحب نظران در سمت راست استدلال کرده اند که شرکت های فناوری سانسور صداهای محافظه کار ، و به طور فزاینده ای قوانین را تحت فشار قرار داده اند که حذف پست ها یا حساب ها از سایت های خود را برای شبکه های اجتماعی سخت تر کرده است.

فلوریدا در ماه مه قانونی را تصویب کرد که شرکتهای اینترنتی خوب که هر نامزد سیاسی را از سایتهای خود منع می کند ، هرچند یک قاضی فدرال یک ماه بعد آن را مسدود کرد . انتظار می رود فرماندار تگزاس به زودی لایحه مشابه قانونی را امضا کنید . سایر کشورها نیز قوانین مشابهی را پیشنهاد کرده اند ، اما به نظر می رسد سیاست جدید برزیل مهمترین اقدامی است که در سطح ملی وضع شده است. “/>

در یک پست توییتری ، دولت آقای بولسونارو گفت: این سیاست “حذف محتوا که ممکن است منجر به هر نوع” سانسور نظم سیاسی ، ایدئولوژیکی ، علمی ، هنری یا مذهبی “شود را ممنوع می کند.” -label = “companion column”/>

علاوه بر با محدود کردن انواع پست هایی که شرکت ها می توانند حذف کنند ، قوانین همچنین می تواند به شرکت فناوری نیاز داشته باشد es برای توجیه حذف هرگونه پست یا هر حساب ، حتی آنهایی که شامل موارد استثنایی محافظت شده می شوند. دولت می تواند شرکتها را مجبور به بازگرداندن پست یا حساب کند در صورتی که تصمیم بگیرد حذف آن بی دلیل بوده است. پلتفرم های ما “و اینکه این شرکت” با کارشناسان حقوقی و متخصصانی که این اقدام را نقض حقوق اساسی می دانند “موافقت می کند. برزیل ، “همچنین ارزشها و اجماعی را که بر اساس آن ایجاد شده است ، تضعیف می کند.”

YouTube گفت که هنوز در حال تجزیه و تحلیل قانون قبل از ایجاد هرگونه تغییر است. این شرکت می گوید: “ما همچنان اهمیت سیاست های خود و خطرات را برای کاربران و سازندگان خود روشن می کنیم ، اگر نتوانیم آنها را اعمال کنیم.”

مشخص نیست که این اقدام چگونه بر محتویات خارج از برزیل تأثیر می گذارد.

اگرچه گسترده هستند ، به گفته تحلیلگران سیاسی و حقوقی ، قوانین جدید احتمالاً دوام نخواهد آورد. که برزیل را دنبال می کنند آقای بولسونارو آنها را به عنوان اقدامات موقت ، نوعی دستور اضطراری که برای رسیدگی به شرایط اضطراری طراحی شده بود ، صادر کرد. اگر کنگره برزیل دائمی نشود ، چنین اقداماتی در 120 روز به پایان می رسد. برخی از اعضای کنگره قبلاً علناً با این اقدام مخالف بوده اند و پنج حزب سیاسی و یک سناتور برزیلی با شکایت از دادگاه عالی کشور خواستار جلوگیری از آن شده اند.

اما آقای بولسونارو در تجمع روز سه شنبه به حامیان خود گفت که از احکام یک قاضی دیوان عالی که به تحقیقات در مورد دولت آقای بولسونارو کمک کرده است چشم پوشی خواهد کرد ، هشدار دهنده ناظران اطراف جهان که رئیس جمهور دموکراسی برزیل را تهدید می کند. 40.844444444444 “>

آقای. افونسو سوزا ، استاد حقوق ، گفت که دیوان عالی کشور می تواند این اقدام را قبل از موافقت شرکت های اینترنتی لغو کند ، اما استدلال کرد که این یک سابقه خطرناک ایجاد کرده است.

وی گفت ، رئیس جمهور راهی را ایجاد کرده است تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات غلط “در اینترنت باقی می ماند و انتشار آن را آسان تر می کند.”

آقای. بولسونارو اقدامات دیگری را انجام داده است تا مبارزه با اطلاعات غلط آنلاین را دشوارتر کند. به عنوان مثال ، در این ماه ، وی بخشی از قانون امنیت ملی را که مجازات کیفری برای افرادی که در سازماندهی کمپین های اطلاعاتی دسته جمعی مجرم شناخته شده بودند ، وتو کرد.

متیو تیلور ، کارگردان از ابتکار تحقیقات برزیل در دانشگاه آمریکایی ، گفت که آقای بولسونارو از سیاست اینترنت برای جمع آوری حامیان خود و حواس پرتی از رسوایی های مربوط به رسیدگی به همه گیری و درگیری های خود با دادگاه ها استفاده می کند. آقای بولسونارو این لحظه را برای سرنوشت جنبش سیاسی خود بسیار مهم توصیف کرده است. readability = “31.695568400771”>

آقای تایلور در مورد خط مشی ، چنین گفت: تصویب در آستانه اعتراضات که آقای بولسونارو امیدوار بود باعث افزایش حمایت از ریاست جمهوری خود شود. “این برای مخاطبان داخلی بولسونارو پخش می شود.”

دولت برزیل در پست خود در توییتر اعلام کرد که” رهبری جهانی در دفاع از آزادی بیان در شبکه های اجتماعی و حفاظت از حق آزادی اندیشه و بیان شهروندان. ” دولت به درخواست ها برای اظهارنظر بیشتر پاسخ نداد.

آقای. بولسونارو در ماههای اخیر بسیاری از بخشهای برزیل را با واکنشهای استبدادی خود به مجموعه ای از بحرانهای سیاسی ، از جمله شیوع همه گیر ، مشکلات اقتصادی ، تحقیقات قضایی در مورد او و خانواده اش و کاهش تعداد نظرسنجی ها ، هشدار داده است. او به سیستم رای گیری الکترونیکی برزیل به عنوان دلیلی برای تخفیف در انتخابات آینده ، و او اخیراً به حامیان خود گفته است که تنها سه نتیجه برای ریاست جمهوری او وجود دارد: او دوباره انتخاب می شود ، زندانی می شود یا کشته می شود.

در ماه جولای ، YouTube 15 ویدیوی آقای بولسونارو را به دلیل انتشار اطلاعات غلط در مورد ویروس کرونا حذف کرد. و در اواخر ماه گذشته ، یوتیوب گفت که تحت دستور دادگاه برزیل ، پرداخت به 14 کانال طرفدار بولسونارو متوقف شد که اطلاعات غلط منتشر کرده بودند در مورد انتخابات ریاست جمهوری سال آینده. آقای بولسونارو ماه گذشته هدف این تحقیقات قرار گرفت و تعدادی از متحدانش مورد بازجویی یا بازداشت قرار گرفتند.

این هفته ، جیسون میلر ، مشاور سابق آقای ترامپ به مدت سه ساعت در فرودگاهی در برازیلیا ، پایتخت کشور ، جایی که برای یک کنفرانس سیاسی محافظه کار به آنجا سفر کرده بود ، بازداشت شد. در مصاحبه ای ، آقای میلر گفت که مقامات به وی گفته اند که وی را به عنوان بخشی از تحقیقات دیوان عالی بازجویی می کنند. او گفت: “مسخره بود.” “این واقعا نشان می دهد که چقدر آزادی بیان در کشور برزیل مورد حمله قرار می گیرد.”

آقای. بولسونارو ، یک پوپولیست راست گرا که در انتخابات ریاست جمهوری 2018 پیروز شد ، مدتهاست که با آقای ترامپ مقایسه می شود. اقدامات اخیر وی-از جمله ادعاهای تقلب در انتخابات ، شک و تردید به ویروس کرونا و شکایت از سانسور Big Tech-شباهت ها را عمیق تر کرده است.

آقای. ترامپ امسال هنگامی که شرکت های فناوری وی را به خاطر اظهاراتی که در رابطه با حمله به کنگره آمریکا در ماه ژانویه اظهار داشت ، از سایت های خود اخراج کرد .

اخیراً آقای بولسونارو به دنبال کاهش وابستگی خود به شرکت های بزرگ فناوری بوده است. روز دوشنبه ، او از مردم در توییتر و فیس بوک خواست که او را در تلگرام دنبال کنند ، سرویس پیام رسانی با رویکردی راحت تر به محتوا.

دافنه کلر ، که به آموزش اینترنت مشغول است. در دانشگاه استنفورد ، سیاستمداران محافظه کار قوانینی مانند اقدامات برزیل در ایالات متحده ، لهستان و مکزیک را پیشنهاد کرده اند ، اما هیچ کدام تصویب نشده است.

“اگر سیستم عامل ها مجبور به خانم کلر گفت که هر چیزی را که قانونی است حمل کنید ، آنها تبدیل به چاله های وحشتناکی می شوند که هیچ کس نمی خواهد از آن استفاده کند. “این یک مکانیسم برای دولت است که انگشت شست خود را روی مقیاس قرار دهد تا آنچه را که در اینترنت دیده می شود ، بیان کند.”

رئیس جمهور برزیل حذف برخی پست ها را از شبکه های اجتماعی ممنوع کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *