قبل از مشاوره دوبار فکر کنید

قبل از مشاوره دوبار فکر کنید

اگر ما در حل مشکلات خودمان به اندازه حل مشکلات دیگران مهارت داشته باشیم. اما مانند بسیاری از ایده های عالی ، راه حل های ما برای دیگران هرچه بیشتر در مورد مشکل یاد بگیریم ، بی نقص تر می شود. بنابراین مهم است که بیشتر به دیگران گوش دهید و انگیزه دادن به توصیه را خنثی کنید.

زندگی همه پیچیده است. بنابراین وقتی مردم در ابتدا مبارزه خود را با دیگران در میان می گذارند ، داستان را کوتاه و ساده می کنند. البته ، به عنوان شنونده ، شما نمی دانید چه چیزی باقی مانده است ، “دوباره سازماندهی شده است” تا متناسب با روایت مورد نظر خود باشد یا اینکه قسمت هایی از داستان که شخص به اشتراک می گذارد به سادگی نمی داند. شاید وقتی کارن یک سوال ساده پرسید ، جان واقعاً منفجر شد. اما ممکن است او نادیده بگیرد که می داند این س atال برای او موضوعی حساس ایجاد کرده است ، یا شاید نمی دانسته که او همان روز زودتر اخراج شده است و یک اجاق گاز فشاری انسانی است که قرار است منفجر شود. واضح است که آگاهی از جزئیات یا زمینه بیشتر ممکن است تأثیر زیادی بر عکس العمل و توصیه شما داشته باشد.

همانطور که ممکن است قبلاً از تجربه شخصی بدانید ، هیچ کس نمی تواند به خوبی افراد یک رابطه را بشناسد. و حتی در آن صورت ، هر یک از آن افراد ممکن است دیدگاه ها و بینش های متفاوتی در مورد آن داشته باشند. به عنوان مثال ، کارن ممکن است فکر کند که در مورد آنچه جان شب گذشته انجام می داد ، س innocالی بی گناه می پرسید. بنابراین وقتی جان عصبانی و تدافعی شد او متعجب شد. با این حال ، برای جان ، که در خانه ای بزرگ شده بود که مادرش دائماً از سوء رفتار پدرش ناراحت بود ، “می دانست” که او متهم به خیانت است. با توجه به گذشته خود ، او همیشه به خود قول می داد که در روابط وفادار بماند و به خصوص از سوال او ناراحت بود.

در حالی که دوستان اغلب در شرایط دشوار از یکدیگر کمک می خواهند ، توصیه هایی که ارائه می دهند بر اساس میزان آگاهی و سوگیری های آنها می تواند متفاوت باشد. اگر از گذشته جان اطلاع نداشتید ، ممکن است او را باور کرده و به اتهامات کارن شک کنید. با این حال ، کسانی که از گذشته جان اطلاع دارند ، ممکن است متوجه شوند که او بر اساس تجربیات دوران کودکی خود بیش از حد واکنش نشان می دهد و به او کمک می کند که حداقل واکنش خود را زیر سوال ببرد. سپس ، برخی از دوستان ممکن است تجربیات و سوگیری های خود را داشته باشند که بر توصیه های آنها تأثیر می گذارد – که ممکن است حتی ممکن است متوجه نشوند.

کشمکش های شخصی می تواند دشوار باشد. و وقتی پویایی روابط را اضافه کنید ، آنها می توانند کاملاً پیچیده شوند. بنابراین در تلاش برای ارائه توصیه به دیگران تله های ذاتی وجود دارد. با این حال اگر از این امر آگاه هستید و با فروتنی محدودیت های خود را می پذیرید ، می توانید در ارائه مشاوره راهنمایی کنید. به خود یادآوری کنید که ممکن است اطلاعات حیاتی را از دست داده باشید یا به سوگیری های ذاتی (آنها یا شما) که نظرات شما را اطلاع می دهد ، پی نبرید. چنین احتیاطی می تواند شما را از قضاوت زود هنگام و ارائه پیشنهادات ناخواسته باز دارد. همچنین می تواند تصورات اشتباه و اشتباهات خود در قضاوت را پذیرفته و بپذیرد.

با باز ماندن این احتمال که شما در مورد سوءتفاهم موقعیتی باز هستید ، می توانید با فروتنی و احترام به شخصی که سعی می کنید به او کمک کنید ، توصیه کنید. دوست شما به احتمال زیاد احساس پذیرفته شدن ، حمایت و احترام بودن می کند ، که این امر روابط شما را تقویت می کند و در عین حال توصیه های مفیدی نیز ارائه می دهد.


اعتبار عکس: fizkes/iStock از طریق Getty Images

وبلاگ WebMD

© 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.

قبل از مشاوره دوبار فکر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *