راه های برتر برای استفاده بیشتر از سیستم HVAC


اکثر مردم حتی دو بار در روز به این موضوع فکر نمی کنند ، اما اغلب از گرمایش ، تهویه مطبوع و سیستم خنک کننده هر روز برای اطمینان خاطر استفاده می کنند. خانه مکانی راحت برای زندگی است!


عکسها توسط : تصاویر موجودی

بنابراین ، با تغییر فصل و درجه حرارت ، باید چندین تغییر در خانه خود ایجاد کنید تا خانه راحت تر شود. به خاطر داشته باشید که سطح راحتی خانه شما باید مانند خودرو یا حتی بدن شما حفظ شود. یکی از اشتباهات اصلی بسیاری از مردم این است که با بی دقتی سیستم گرمایش و سرمایش خانه را مدیریت می کنند. از آنجا که آنها در مقابل ذهن هیچکس ظاهر نمی شوند ، طبیعی است که همه آنها را کنار بگذارند و به آنها فکر نکنند. بنابراین ، اگر می خواهید از سیستم تهویه مطبوع خود بیشترین بهره را ببرید ، در نهایت باید برنامه خاصی را برای کارکردن همه چیز در نظر بگیرید. در اینجا ، ما چند روش را برای اطمینان از اینکه سیستم تهویه مطبوع در بلندمدت بیشترین مزایا را به دست می آورد:

اندازه مناسب را انتخاب کنید

وقتی صحبت از HVAC می شود ، باید اطمینان حاصل کنید که اندازه مناسب تجهیزات گرمایش/سرمایش در خانه را دارید. پس از همه ، اندازه مناسب برای استفاده از انرژی و راحتی در خانه ضروری است. بسته به آنچه خانه شما نیاز دارد ، در نهایت باید به دنبال مواد مناسب برای ملک باشید. به عنوان مثال ، اگر به یک واحد بیش از کل ظرفیت بسنده کنید ، گزینه ای کم مصرف نخواهد بود. از سوی دیگر ، استفاده از تجهیزات کم حجم باعث ایجاد دمای ناخوشایند در خانه می شود. به خصوص اگر از تجهیزات کوچک استفاده کنید ، در دمای شدید خانه شما را راحت نمی کند.

مطمئن شوید که نگهداری می کنید

فراموش نکنید که با تمیز کردن برگها و بریدن شاخه های روییده ، بقایای حیاط را از سیستم گرمایش و سرمایش دور کنید. شما باید سیم کشی را برای هرگونه صدمه ای که ممکن است در اثر گاز گرفتن حیوان ایجاد شده باشد ، بررسی کنید. به خصوص اگر خطوط را در باغ نصب کرده اید ، بهتر است همین الان آن را بررسی کنید تا دیر نشده باشد. به هر حال ، سیم کشی HVAC گران است ، بنابراین شما این شانس را دارید که هر چند روز یکبار آن را بررسی کنید تا مطمئن باشید همه چیز در جای مناسب است.

تغییر فیلترها

از آنجا که می توانند باکتری ها و ذرات مضر بزرگتر را به راحتی حذف کنند ، فیلترها برای سیستم HVAC بسیار مهم هستند. بنابراین ، هنگام تعویض فیلترها ، تنفس در هوای تازه آسان تر می شود. برای اطلاع شما ، گرفتگی ذرات هوا می تواند به آسانی صدمات زیادی به همراه داشته باشد ، بنابراین بهتر است از همه چیز مراقب باشید. کارشناسان توصیه می کنند که برای به دست آوردن بهترین نتیجه بهتر است فیلترها را هر ماه عوض کنید. به خصوص اگر شما در محلی زندگی می کنید که آلوده به آلودگی است ، تعویض فیلترها در هر هفته نیز ممکن است عادی باشد. بنابراین اگر سیستم تهویه مطبوع به درستی کار نمی کند ، می توانید قبل از اینکه مشکل به مشکل بزرگتری تبدیل شود ، به فیلترها شک کرده و آنها را به سرعت تغییر دهید. اگر فیلتر کثیف به نظر می رسد ، بهتر است آن را سریع عوض کنید.

برنامه ریزی برای نگهداری فصلی

اگر شما DIYer مشتاق هستید ، قابل درک است. با این حال ، بهتر است برخی از وظایف را به متخصصان بسپارید. در اینجا ، قراردادهای نگهداری پیشگیرانه بهتر است زیرا می توانند کل سیستم تهویه مطبوع خانه را مدیریت کنند و حتی هزینه بر نیستند. بنابراین اگر به فکر بهبود خانه با بودجه هستید ، این گزینه بهترین انتخاب در این زمینه خواهد بود. می توانید به آن به عنوان یک رویکرد پیشگیرانه نگاه کنید که به طور کامل از سیستم شما مراقبت می کند. متخصصان به راحتی نقاط ضعف سیستم شما را شناسایی کرده و مطمئن می شوند که همه چیز به بهترین شکل ممکن مرتب شده است. ثانیاً ، از آنجا که نگهداری فصلی هزینه بر نیست ، همه می توانند از کاهش شدید بودجه در یک سال لذت ببرند.

تنظیم ترموستات

اگر ترموستات را چند درجه کاهش دهید ، تأثیر بسزایی در قبض آب و برق خواهد داشت. پایین آوردن ترموستات در طولانی مدت احتمال ساییدگی را کاهش می دهد ، زیرا قطعات به هیچ وجه تحت تأثیر قرار نمی گیرند. جای تعجب نیست اگر ترموستات کمی تغییر کند ، می تواند با کاهش شدید هزینه های انرژی در طول سال به مبارزه با تورم کمک کند. با این حال ، اگر تجربه عملی در تعیین درجه حرارت مناسب ندارید ، بهتر است برای این کار با یک متخصص مشورت کنید.

سعی کنید رتبه بندی های کارایی را بدانید

صرف نظر از اینکه می خواهید در کوره ، کولر گازی یا حتی پمپ حرارتی سرمایه گذاری کنید ، رتبه بندی کارایی را به موقع بهتر درک می کنید. این در نهایت به شما در مورد مصرف انرژی نفت ، گاز یا برق آموزش می دهد. به خاطر داشته باشید ، اگر رتبه بندی کارایی را نمی دانید و هر اندازه تجهیزات را در خانه خود آورده اید ، سرانجام در طول سال در مورد افزایش هزینه های انرژی گیج می شوید. بنابراین چرا ابتدا تکالیف خود را انجام ندهید و قبل از شیرجه زدن کامل با این گزینه ، رتبه بندی کارایی را درک کنید.

مهر و موم نشت هوا

یکی از بزرگترین دلایلی که میلیون ها نفر از سیستم گرمایش یا سرمایش خود حداکثر استفاده را می برند نشت هوا در نقاط مختلف خانه است. بنابراین ، شما باید نشت هوا را در اطراف درها و پنجره ها ببندید تا از خروج هوا جلوگیری شود. به خصوص در فصل تابستان و زمستان که درجه حرارت فوق العاده است ، بهتر است نشتی هوا را ببندید. سعی کنید این کار را برای اولین بار انجام دهید ، متوجه تفاوت قابل توجهی خواهید شد که ایجاد خواهد شد. پس از همه ، نشت هوا اجازه می دهد تا جریان هوای سرد یا گرم به راحتی از اتاق خارج شود.

کاهش کل حرارت تولید شده

اگر می خواهید در هزینه های انرژی صرفه جویی کنید ، ساده ترین راه برای این کار این است که لباس ها را در شب که دما سردتر است خشک کنید. به عبارت دیگر ، شما

راه های برتر برای استفاده بیشتر از سیستم HVAC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *