20 سال بعد ، جنگ با ترور ادامه می یابد ، و هیچ چشم اندازی در آن وجود ندارد

20 سال بعد ، جنگ با ترور ادامه می یابد ، و هیچ چشم اندازی در آن وجود ندارد

پوشش زنده ما را دنبال کنید بیستم سالگرد 11 سپتامبر .

وقتی پرزیدنت بایدن در 31 اوت به یک ملت فرسوده گفت که آخرین هواپیمای باری C-17 از کابل تحت کنترل طالبان خارج شده بود و به دو دهه حمله نظامی آمریکا در افغانستان پایان داد. خروج دیوانه کننده و خون آلود با یک جمله ساده: “من قصد نداشتم این جنگ را برای همیشه تمدید کنم.”

و با این وجود جنگ ادامه می یابد. = “css-axufdj evys1bk0″> به عنوان آقای . بایدن سیا ، پرده را بر افغانستان کشید بی سر و صدا در حال گسترش یک پایگاه مخفی در عمق صحرا بود که از آنجا پروازهای بدون سرنشین را برای نظارت بر القاعده و شبه نظامیان دولت اسلامی در لیبی و همچنین افراط گرایان در نیجر ، چاد و مالی انجام می دهد. فرماندهی ارتش آفریقا حملات هواپیماهای بدون سرنشین علیه شباب ، گروه وابسته به القاعده در سومالی . پنتاگون در حال بررسی این است که آیا ده ها مربی نیروهای ویژه را به سومالی برای کمک به نیروهای محلی در مبارزه با شبه نظامیان بفرستد.

حتی در خود کابل ، یک حمله پهپادی آتشین افرادی که تصور می شود توطئه گر داعش بوده اند و فرودگاه را هدف قرار داده اند ، آینده عملیات نظامی را در آنجا به تصویر می کشند. این حمله ، که پنتاگون آن را “حمله صالح” برای جلوگیری از بمب گذاری انتحاری مرگبار دیگر نامید ، توانایی های “فراتر از افق” آمریکا را به نمایش گذاشت و از عبارت مورد پسند آقای بایدن استفاده کرد. اعضای خانواده تروریست بودن افراد مورد حمله را تکذیب کردند و گفتند در این حمله 10 نفر کشته شدند که هفت نفر از آنها کودک بودند.

بیست سال پس از حملات تروریستی سپتامبر 2001 ، بنابراین -جنگ علیه تروریسم نشانه ای از خاتمه دادن نیست. این فیلم عمدتاً در سایه و خارج از عناوین منتشر می شود و در حال زوال است-کمتر یک درگیری زودگذر است تا یک وضعیت با درجه پایین ، که گاهی اوقات شعله ور می شود ، مانند سال 2017 ، هنگامی که شبه نظامیان دولت اسلامی کمین سربازان آمریکایی و محلی خارج از دهکده ای در نیجر ، چهار آمریکایی را کشت. = “css-53u6y8” readability = “42”>

برآورد این جنگ دشوار است زیرا از بلایای دوقلوی افغانستان و عراق جدا نشدنی است. در آن کشورها ، ایالات متحده فراتر از تاکتیک های مبارزه با تروریسم به دنبال پروژه بلند پروازانه تر و بدشانسی برای بازسازی جوامع قبیله ای شکسته در دموکراسی های سبک آمریکایی بود.

آنها شکست ها در تصاویر شرم آور زندانیان ابوغریب در عراق و یا سقوط افغان های مستأصل از شکم یک هواپیمای آمریکایی حک شده است. آنها در کشته شدن بیش از 7000 سرباز آمریکایی ، صدها هزار غیرنظامی و تریلیون ها دلار هدر رفته آمریکایی مستند شده اند. ، از چنین معیارهایی سرپیچی می کند. بیشتر و بیشتر شامل شرکا می شود. بخشهای بزرگی از آن در نقاط دور مانند ساحل یا شاخ آفریقا رخ می دهد. تلفات آمریکایی ها در بیشتر موارد محدود است. و موفقیت نه با تصرف پایتخت یا از بین بردن ارتش دشمن ، بلکه با تجزیه گروه ها قبل از اینکه فرصتی برای حمله به سرزمین آمریکا یا دارایی های خارج از کشور مانند سفارتخانه ها و پایگاه های نظامی داشته باشند ، اندازه گیری می شود.

کارشناسان ضدتروریسم می گویند با این معیار ، جنگ علیه تروریسم موفقیت بی چون و چرا بوده است.

” اگر در تاریخ 12/9 گفته بودید که ما دانیل بنیامین ، هماهنگ کننده وزارت امور خارجه برای مبارزه با تروریسم در دولت اوباما گفت: “فقط 100 نفر در اثر تروریسم جهادی کشته شده اند و تنها یک حمله تروریستی خارجی در ایالات متحده در 20 سال آینده انجام شده است ، شما از اتاق خنده کرده اید.” .

“این واقعیت که باید با دو جنگ همراه می شد ، تفکیک موفقیت آمیز پلیس ضدتروریسم را برای مردم دشوار می کند. آقای بنیامین ، اکنون رئیس آکادمی آمریکایی در برلین ، گفت.

توضیحات دیگری نیز در مورد عدم وجود یک حمله بزرگ خارجی وجود دارد: محکم شدن مرزها امنیت و همه جا بودن اینترنت ، که ردیابی و ایجاد اختلال در حرکتهای جهادی را آسان کرده است ، یا تحولات بهار عربی ، که دیدگاه افراط گرایان را به جوامع خود جلب کرد.

همچنین نمی توان گفت غرب از بلای تروریسم محافظت شده است. بمب گذاری در قطار مادرید 2004 ، بمب گذاری در اتوبوس و مترو لندن در سال 2005 و حملات سال 2015 در یک کلوپ شبانه و استادیوم در پاریس همگی نشانه هایی از نوع حمله سازماندهی شده بودند که باعث آتش سوزی و مرگ در منهتن پایین و پنتاگون شد.

“فرناندو رینارس گفت:” جنگ علیه تروریسم را تنها می توان در جهان غرب نسبتاً موفق ارزیابی کرد ، بیشتر در ایالات متحده تا نسبت به کل اروپای غربی. ” مدیر برنامه افراط گرایی خشونت آمیز و تروریسم جهانی در موسسه سلطنتی Elcano در مادرید.

با این وجود ، در مقایسه با شکست های همه جانبه در عراق و افغانستان ، “دیگر “جنگ علیه تروریسم تا کنون به هدف اصلی خود یعنی حفاظت از ایالات متحده در برابر حمله 11 سپتامبر دیگر رسیده است. />

T س questionال او این است: به چه قیمتی؟ به ارتش های اشغالگر آن نسل جدیدی از حق رای القاعده را به وجود آوردند ، در حالی که جنگجویان سیاه پوش داعش در خلاء خروج نیروهای آمریکایی در عراق جمع شدند. و تخلیه مالی ناشی از مبارزات گسترده ضدتروریسم بسیار زیاد بوده است و بودجه ارتش را حتی سالها پس از پایان نبردهای بزرگ در افغانستان و عراق افزایش داده است.

آیا ایالات متحده قادر خواهد بود این هزینه عظیم را در عصری که آقای بایدن تلاش می کند سیاست خارجی آمریکا را برای مقابله با چالش های جدید ، مانند تغییر آب و هوا ، همه گیری ها و رقابت قدرت های بزرگ با چین ، دوباره تنظیم کند؟

چند رئیس جمهور توضیحات مختصر تری از این نوع جنگ جدید نسبت به باراک اوباما ، و صحبت با دانشجو ارائه دادند. فارغ التحصیلان در آکادمی نظامی ایالات متحده در سال 2014. او گفت که فارغ التحصیلان دیگر برای جنگ در جنگ های ناخواسته دعوت نخواهند شد ، اما باید با تار عنکبوت تهدیدات تروریستی از خاورمیانه تا آفریقا مقابله کنند.

” ما باید یک استراتژی بسازیم که با این تهدید پراکنده مطابقت داشته باشد-تهدیدی که بدون ارسال نیرو ، دامنه ما را گسترش دهد. اوباما صبح یک روز سرد در جمع حاضران مطیع اظهار داشت. “ما به شرکایی برای مبارزه با تروریست ها در کنار ما احتیاج داریم.” انجام حملات پهپادی او به پاکستان اشاره نکرد ، جایی که او بر تشدید C.I.A. حملات هواپیماهای بدون سرنشین علیرغم ناراحتی ناشی از عدم پاسخگویی عمومی آنها. دونالد جی ترامپ. از سال 2018 تا 2020 ، ایالات متحده به نوعی فعالیت ضد تروریستی در 85 کشور جهان.

نیروهای آمریکایی درگیر شدند در جنگ ، مستقیم یا از طریق نیابتی ، در 12 کشور ، از جمله عراق ، کنیا ، مالی ، نیجریه ، سومالی ، سوریه ، یمن و افغانستان. ایالات متحده دارای اختیار قانونی برای انجام عملیات ویژه در کامرون ، لیبی ، نیجر و تونس بوده است. این هواپیما در هفت کشور افغانستان ، عراق ، لیبی ، پاکستان ، سومالی ، سوریه و یمن حملات هوایی یا پهپادی انجام داد.

نیروهای آمریکایی تمرینات آموزشی ضد تروریسم را در 41 کشور انجام داده اند. به به گفته استفانی ساول ، مدیر این پروژه ، در موسسه بین المللی و عمومی براون واتسون ، ایالات متحده نیروهای نظامی ، پلیس یا نیروهای مرزی نزدیک به 80 کشور را آموزش داده است.

در حالی که سرعت برخی از فعالیتها در طول همه گیری کاهش یافت ، وی گفت:” بایدن در این عملیات گسترده دو برابر می شود. “

ذوب شدن ارتش افغان آموزش دیده در مقابل پیشروی طالبان بر مفهوم کار با شرکای محلی سایه افکنده است ، همانطور که عقب نشینی عمده فروشی انجام داد. نیروهای عراقی از جنگجویان داعش ، که در سال 2014 به طور مختصر موفق به ایجاد خلافت در بیشتر عراق و سوریه شدند و شبکه های تروریستی را در اروپا سازماندهی کردند.

اما نمونه های دیگری نیز وجود دارد جایی که ایالات متحده با جاه طلبی های واقع بینانه تر و اهداف محدود ، توانسته است مشارکت مثمر ثمر با شبه نظامیان محلی برقرار کند. جنگجویان کرد سوریه با کمک نیروهای آمریکایی داعش را از سوریه بیرون کردند ، در حالی که شبه نظامیان لیبی با کمک حملات هوایی آمریکا جنگجویان داعش را از پایگاه خود در شهر سرت لیبی بیرون کشیدند.

کیم کراگین ، یکی از محققان ارشد مبارزه با تروریسم در دانشگاه دفاع ملی گفت:” اینها دژهای شهری بودند که در آن شما شبه نظامیانی داشتید که قصد داشتند علیه ایالات متحده حمله کنند. ” “و این مأموریت های 20 ساله نبود. بیشتر شبیه ماموریت های شش ماهه است. ” = “css-53u6y8” readability = “24”>

بین همکاری در اجرای قانون ، آموزش نظامی و به اشتراک گذاری اطلاعات ، جنگ علیه تروریسم یکی از نمونه های بهتر چندجانبه گرایی در دهه های اخیر برخلاف ، مثلاً ، رقابت اقتصادی با چین ، ایالات متحده و متحدانش از هفته بعد از حملات 11 سپتامبر ، هنگامی که ناتو از ماده 5 ، اصل دفاع شخصی جمعی ، استفاده کرد ، در مورد ضرورت مبارزه با تروریسم هماهنگ هستند. ، برای اولین و تنها بار در تاریخ خود. بروس هافمن ، کارشناس مبارزه با تروریسم در دانشگاه جورج تاون گفت: ” “ما همیشه می توانیم روی مبارزه با تروریسم با آنها در یک صفحه باشیم.” readability = “37.569299552906”>

این که خروج آشفته آمریکا از افغانستان چگونه بر این روابط تأثیر می گذارد ، حدس هیچکس نیست. پروفسور هافمن اظهار داشت که نگران است که عدم رایزنی دولت بایدن با متحدان اروپایی ، که رهبران سیاسی را برانگیخته است ، به ردیف اطلاعات تبدیل شود. -label = “تسخیر طالبان در افغانستان را درک کنید”>

تسخیر طالبان در افغانستان را درک کنید


کارت 1 از 6

طالبان چه کسانی هستند؟ طالبان در سال 1994 در بحبوحه ناآرامی هایی که پس از خروج نیروهای شوروی از افغانستان در سال 1989 رخ داد به وجود آمد. آنها از مجازات های وحشیانه عمومی از جمله شلاق ، قطع عضو و اعدام دسته جمعی برای اجرای قوانین خود استفاده کردند. در اینجا اطلاعات بیشتر در مورد داستان اصلی و سابقه آنها به عنوان حاکمان .

برای همه تلاش ها برای نشان دادن ماموریت آمریکا به عنوان انسانی و عادلانه از لحاظ اخلاقی ، سالهای طولانی خونریزی متحدان سرخورده و دشمنان سرسخت. برخی از عملیات های آمریکایی ، مانند کشور بورکینافاسو در غرب آفریقا ، نه تنها نتوانست افراط گرایی را از بین ببرد ، بلکه ممکن است ناخواسته آن را بدتر کرده باشد.

طرف دیگر همکاری که ایالات متحده با مداخله سنگین خود در یمن ، از عربستان سعودی خود را به بازیگران ناخوشایند گرفت ، تا مصر که به نام مبارزه با افراط گرایی سرکوب وحشیانه ای علیه مخالفان داخلی خود انجام داده است.

در داخل ، اجماع سیاسی که زمینه ساز جنگ علیه تروریسم بود ، در حال شکسته شدن است ، یک قربانی قطبش شدید آمریکا. برخی جمهوری خواهان خواستار استیضاح آقای بایدن پس از حمله انتحاری در فرودگاه کابل که باعث کشته شدن 13 تن از نیروهای نظامی شد – اتفاقی که تصور آن برای جورج دبلیو بوش پس از 11 سپتامبر غیرممکن بود.

آقای. ترامپ و دستیاران سابق ، مانند مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه ، در انتقاد از آقای بایدن تند بوده اند ، اما اهمیتی ندارد که آنها در مورد توافق با طالبان مذاکره کرده اند که بر دولت افغانستان فشار می آورد تا 5000 اسیر جنگی را آزاد کند و ساعت را تنظیم می کند. خروج آمریکا در سال 2021.

پروفسور هافمن گفت: “مبارزه با تروریسم همیشه یک مسئله دو حزبی بود.” وی افزود: “اما هر دو حزب بزرگ اکنون بر سر آن اختلافات داخلی عمیقی دارند. رهبران با حوزه انتخابیه ای که معتقدند قوی ترین است ، بازی می کنند. axufdj evys1bk0 “> آقای. بایدن در آغاز جنگ علیه تروریسم حضور داشت. در ژانویه 2002 ، هفته ها پس از برکناری طالبان از سوی ایالات متحده ، وی به بالاترین رتبه سیاستمدار آمریکایی تبدیل شد که از میدان جنگ دیدن کرده است. وی پس از گشت و گذار در کابل بمباران شده ، گفت که ایالات متحده باید برای برقراری نظم در یک نیروی نظامی چندملیتی شرکت کند. />

“من در مورد یک نیروی چند جانبه با آقای بایدن ، که آن زمان رئیس کمیته روابط خارجی سنا بود ، گفت: “در غیر این صورت ، من امیدی به این کشور نمی بینم.” و شک دارد که ایالات متحده بتواند قبایل متخاصم خود را متحد کند. وی با استفاده از نیروی نظامی ، مخالف افزایش نیروهای نظامی در افغانستان ، مداخله ناتو در لیبی و حتی توصیه در برابر حمله کماندوها که باعث کشته شدن اسامه بن لادن شد ، مخالف اصلی دولت بود.

اکنون وعده خود را مبنی بر خروج از افغانستان عملی کرده است ، بر عهده آقای بایدن است که فصل بعدی جنگ علیه تروریسم را برای کشوری که از این موضوع خسته شده است ، بیان کند. آمریکایی ها بسیار بیشتر مشغول ویروس کرونا یا آتش سوزی و سیل های ناگهانی هستند که محصول جانبی تغییرات آب و هوا هستند. /div>

“بزرگترین نگرانی من این است که FDA پروفسور Cragin با اشاره به سازمان غذا و داروی ایالات متحده گفت: واکسن برای کودکان زیر 12 سال تأیید نشده است. “این واقعیت که بزرگترین نگرانی مادرم هنگام رفتن به سینما یک حمله تروریستی نیست خوب است.”

آقای. بایدن اعلام کرده است که آماده است یکی از آثار دوران پس از 11 سپتامبر را به روز کند: قانون سال 2001 که به رئیس جمهور اجازه می داد تا علیه مسئولان حملات 11 سپتامبر جنگ کند. برای توجیه عملیات نظامی علیه انواع و اقسام دشمنان جدید ، این امر غیرقابل تشخیص است. آقای بایدن همچنین محدودیت هایی را برای حملات هواپیماهای بدون سرنشین و عملیات کماندو اعمال کرده است. منتظر بررسی مجدد آنها باشید. آقای اوباما او از تهدیدهای گسترده شباب در سومالی صحبت می کند. وابستگان القاعده در سوریه و یمن ؛ و گروه های تروریستی داعش در آفریقا و آسیا. به گفته وی ، قابلیت های “فراتر از افق” آمریکا این امکان را به او می دهد “به تروریست ها و اهداف بدون چکمه آمریکایی در زمین حمله کند-یا در صورت لزوم تعداد بسیار کمی از آنها.”

این یک تضاد شدید با آقای بوش است که عبارت” جنگ جهانی علیه تروریسم “را ابداع کرد. در پی تب شدید 11 سپتامبر ، او نبرد را از نظر مانوی نه تنها به عنوان یک اجرای قانون یا مبارزه با تروریسم ، بلکه به عنوان یک جنگ گرگ و میش بین خیر و شر.

” چرا آنها از ما متنفرند؟ ” آقای بوش از جلسه مشترک کنگره درخواست کرد. “آنها از آنچه در اینجا در این اتاق می بینند متنفرند: یک دولت منتخب دموکراتیک. رهبران آنها خود منصوب هستند. آنها از آزادی های ما متنفرند: آزادی دین ، ​​آزادی بیان ، آزادی رای و تجمع ما. ”

با ورود جنگ علیه تروریسم به دهه سوم خود-برخی روسای جمهور آمریکا دیگر نبردهای موجود را مطرح نمی کنند. آقای بایدن می گوید مسابقه تعیین کننده 2021 بین جوامع باز و استبداد در مسکو و پکن است. >

س isال این است که آیا ایالات متحده متفرق و پریشان منابع یا حوصله لازم برای حفظ یک سیاست م effectiveثر در مبارزه با تروریسم را داشته باشید. کاخ سفید هنوز یک هماهنگ کننده مبارزه با تروریسم در وزارت خارجه منصوب نکرده است ، پست مهمی برای دولتی که مشتاق راه حل های غیر نظامی است. حمله خارجی به خاک آمریکا ، در جلوگیری از گسترش گروه های تروریستی کاملاً ناکام ماند. با پیروزی طالبان ، این جنگجویان جدید الهام بخش هستند تا دیدگاه خود را بر روی یک هدف آشنا ثابت کنند.

“مردم همیشه می گویند ،” ما نمی توانیم 9 نفر دیگر داشته باشیم /11 زیرا امنیت ما بسیار بهتر است. ”پروفسور هافمن گفت. اما تروریست ها نهایت فرصت طلبان هستند. آنها همیشه به دنبال فرصت هستند. “

20 سال بعد ، جنگ با ترور ادامه می یابد ، و هیچ چشم اندازی در آن وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *