نیروهای آمریکایی سربازان گینه را که برای انجام کودتا اقدام کردند ، آموزش می دادند

نیروهای آمریکایی سربازان گینه را که برای انجام کودتا اقدام کردند ، آموزش می دادند

NAIROBI ، کنیا-برت سبزهای آمریکایی در حال آموزش نیروهای محلی در ملت غرب آفریقا بودند در گینه آخر هفته گذشته ، زمانی که اتهامات آنها برای مأموریتی که در هیچ دفترچه آموزشی نظامی ذکر نشده بود ، حذف شد: آنها کودتا کردند. با حمله به کاخ ریاست جمهوری در کوناکری ، پایتخت ، آلفا کانده ، رئیس جمهور 83 ساله این کشور ، برکنار شد. ساعاتی بعد یک افسر جوان کاریزماتیک ، سرهنگ ممادی دومبویا ، خود را به عنوان رهبر جدید گینه اعلام کرد.

آمریکایی ها او را خوب می شناختند.

تیمی متشکل از دوازده برت سبز از اواسط ماه ژوئیه در گینه بودند تا حدود 100 سرباز را در یگان نیروهای ویژه به سرپرستی سرهنگ دومبویا آموزش دهند ، که سالها در لژیون خارجی فرانسه خدمت کرده بود ، در رزمایش های نظامی آمریکا شرکت کرد و زمانی متحد نزدیک رئیس جمهور بود که وی را سرنگون کرد.

ایالات متحده ، مانند سازمان ملل و اتحادیه آفریقا ، کودتا را محکوم کرده است ، و ارتش آمریکا هرگونه اطلاع قبلی از آن را تکذیب کرده است.

برای پنتاگون ، این یک شرمساری است. ایالات متحده سربازان خود را در بسیاری از کشورهای آفریقایی ، عمدتاً برای برنامه های ضدتروریسم ، اما همچنین با هدف گسترده حمایت از دولتهای تحت رهبری غیرنظامی ، آموزش داده است. قدرت خود را در کشورهای خود-به ویژه ژنرال عبدالفتاح السیسی مصری-به دست گرفته اند-تصور می شود که این برای اولین بار است که در وسط یک دوره نظامی آمریکایی این کار را انجام می دهد.

اما روز جمعه ، مقامات آمریکایی گفتند که در حال بررسی گزارش های سرهنگ دومبویه هستند و همدستانش کودتاچیان اوایل روز یکشنبه با یک کاروان مسلح از همان پایگاه به راه افتاده بودند-این احتمال وجود داشت که آنها در حالی که مربیانشان در خواب بوده اند از آنجا دور شوند.

” ما هیچ اطلاعاتی نداریم باردا اس. آذری ، سخنگوی فرماندهی آفریقای ایالات متحده ، در ایمیلی گفت:

کودتای گینه ، چهارمین تصرف نظامی در غرب آفریقا در 12 ماه گذشته ، پس از دو کودتای مالی و جانشینی مورد اختلاف در چاد ، نگرانی های عقب نشینی دموکراتیک را در منطقه مستعد کودتا در آفریقا دامن زد.

ناراحتی مقامات آمریکایی از نزدیکی آنها به کودتاچیان با ضبط ویدئوهای منتشر شده در روزهای اخیر که افسران خندان آمریکایی را در میان جمعیت شادی گینه در 5 سپتامبر نشان می داد ، بدتر کرد. روز کودتا. دست در دست تشویق مردم.

“اگر آمریکایی ها درگیر putc هستند دیافارو بالده ، معلم در کوناکری ، گفت: این به دلیل منافع معدنی آنها است-اشاره به ذخایر عظیم گینه طلا ، سنگ آهن و بوکسیت ، که برای ساخت آلومینیوم استفاده می شود. -53u6y8 “readability =” 13 “>

مقامات آمریکایی تأیید کردند که این ویدئو نشان می دهد که برگ های سبز در روز یکشنبه به سفارت آمریکا باز می گردند ، اما حمایت از کودتا را به طور ضمنی رد کردند. خانم آذری ، سخنگو ، گفت: “دولت و ارتش ایالات متحده به هیچ وجه در این تصرف نظامی ظاهری دخالت ندارند.” = “column column”/>

برای بسیاری از گینه ای ها ، نقش برجسته آمریکایی ها در کودتا تنها یک عنصر در یک هفته تغییرات سرگیجه آور بود که توسط سرهنگ دومبویا ، 41 ساله ، در حال حاضر دومین جوانترین رهبر یک دولت آفریقایی انجام شد.

جوانترین آنها در مالی همسایه است ، جایی که سرهنگ آسیمی گوتا تنها در ماه مه به قدرت رسید ، همچنین کودتا .

بعد از یک ساعت درگیری مسلحانه در بیرون کاخ ریاست جمهوری در روز یکشنبه در مقامات گینه و غربی گفتند که دست کم 11 نفر کشته شدند ، سرهنگ دومبویا در ایستگاه ظاهر شد تلویزیون از عینک آفتابی استفاده کرده و پرچم سه رنگ گینه را پوشانده است. رئیس جمهور در سال 2010 پس از کودتای قبلی راه را برای انتخابات باز کرد. که او برنده شد پس از انتخابات ، بیش از 400 مخالف سیاسی به زندان های ضعیف گینه انداخته شدند ، جایی که حداقل چهار نفر در آن کشته شدند عفو بین الملل گفت.

تصاویری که پس از کودتا منتشر شد ، نشان می داد که یک آقای کانده ناتوان ، محاصره شده توسط سربازان ، بر روی مبل خوابیده و مأیوس به نظر می رسد. سرهنگ دومبویا از گفتن محل نگهداری خود امتناع کرده است ، اگرچه نمایندگان بلوک اصلی سیاسی و اقتصادی غرب آفریقا روز جمعه با آقای کونده ملاقات کردند و گفتند که وی در سلامت کامل است.

رئیس جمهور توسط افسر برکنار شد که شغل او یکبار برکت داده بود. او در کشور رژه رفت نیروهای تازه تاسیس از طریق مرکز کوناکری. تصاویر رژه در رسانه های اجتماعی گینه ویروسی شد. سواره ، مدیر برنامه ساحل و غرب آفریقا در موسسه بین المللی تحقیقات صلح استکهلم.

آقای. کونده ، در مصاحبه ای در سال 2018 ، از افسر جوان – یکی از اعضای قبیله مالینکه – تمجید کرد. سرهنگ دومبویا ، به عنوان لژیونر فرانسوی ، در افغانستان و ساحل عاج خدمت کرد و طبق شرح حال رسمی وی ، دوره آموزش تکاوران را در اسرائیل گذراند.

ازدواج با پلیس نظامی فرانسه افسر ، او همچنین یک شهروند فرانسوی است و از دانشگاه پاریس در رشته دفاعی فارغ التحصیل شده است. همچنین یکی از مقامات غربی و یک تحلیلگر که به دلیل حساسیت موضوع نمی توانند هویت خود را از دست بدهند ، با رقابت های داغ در داخل پایگاه دفاعی گینه تشدید شده است.

آنها گفتند که تنش بین سرهنگ دومبویا و وزیر دفاع گینه ، محمد دیانه افزایش یافت. آقای دیانه از وحشت زدگی در پایتخت ، واحد نیروهای ویژه را به پایگاه فورکریا منتقل کرد.

سرهنگ دومبویا به طور علنی شکایت کرد که واحد وی از گرسنگی رنج می برد.

مقامات آمریکایی سرهنگ دومبویا را از آغاز ظهور وی می شناسند. عکسی که از اکتبر 2018 در صفحه فیس بوک سفارت آمریکا ارسال شد نشان می داد که او در کنار سه مقام نظامی آمریکایی در خارج از سفارت آمریکا ایستاده است. />

اما روز جمعه مقامات آمریکایی گفتند که دچار سردرگمی شده اند چرا او در لحظه همکاری نزدیک با آمریکایی ها تصمیم به کودتا می گیرد.

این اولین بار نیست که کودتاهای آفریقایی بر برنامه های آموزشی آمریکایی سایه افکنده است در قاره با افزایش شورشیان در صحرای شمالی مالی در سال 2012 ، فرماندهان آموزش دیده ایالات متحده از واحدهای ارتش نخبه این کشور در یک زمان حساس فرار کردند و نیروها ، کامیون ها ، سلاح ها و مهارت های جدید آنها را برای دشمن بردند.

دکلان والش از نایروبی کنیا و اریک اشمیت از واشنگتن گزارش دادند. عبدورهمان دیالو در گزارش گیری از کوناکری ، گینه و کریستیان تریبرت از نیویورک مشارکت داشته است.

نیروهای آمریکایی سربازان گینه را که برای انجام کودتا اقدام کردند ، آموزش می دادند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/wekjriusd...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35