موفقیت واکسن در اروپا که در شرق غرق می شود

موفقیت واکسن در اروپا که در شرق غرق می شود

بروکسل-بیش از 70 درصد از جمعیت بالغ اتحادیه اروپا به طور کامل واکسینه شده اند ، و آن را به یکی از رهبران واکسیناسیون جهان تبدیل کرده است. اما برخی از کشورهای اروپای شرقی بسیار عقب افتاده اند و این بلوک را در معرض موج جدید عفونت ها قرار داده و شکافی را ایجاد کرده است که اتحادیه اروپا. مقامات و کارشناسان می گویند این می تواند مانع بهبودی شود. css-1g7m0tk “href =” https://vaccinetracker.ecdc.europa.eu/public/extensions/COVID-19/vaccine-tracker.html#uptake-tab “title =” “rel =” noopener noreferrer “target =” _blank “> بلغارستان این رقم تنها به حدود 20 درصد کاهش می یابد ، در حالی که در رومانی این میزان به 32 درصد می رسد ، به گفته مقامات اروپایی.

بالا اعداد در کشورهای اروپای غربی دستاوردی است که تعداد کمی در اوایل سال جاری ، زمانی که اتحادیه اروپا تصور می کرد ، تصور می کردند کشورهای عضو ، درگیر راه اندازی ضعیف شده ، با مقامات بلوک و سازندگان واکسن بر سر مسائل تحویل نزاع کردند. بلغارستان و رومانی از جمله بارزترین نمونه ها هستند. این کشورها ، همراه با جمهوری چک ، مجارستان و لهستان ، دارای بالاترین میزان مرگ و میر اضافی در سراسر اتحادیه اروپا در طول همه گیری-یک معیار برای تعداد مرگ و میر ویروس کرونا ایجاد کرده است. -53u6y8 “readability =” 32 “>

در بسیاری از موارد ، برنامه های واکسیناسیون در اتحادیه اروپا با وجود شروع ضعیف که احتمالاً باعث مرگ هزاران نفر دیگر شده است ، موفق بوده است.

در حال حاضر 22 کشور از 27 کشور عضو بلوک بیش از نیمی از جمعیت خود را به طور کامل واکسینه کرده اند. و E.U. مقامات استدلال می کنند که کشورهای کوچکتر و فقیرتر به تنهایی برای به دست آوردن دوز تلاش می کردند اگر کمیسیون اروپا ، بازوی اجرایی بلوک ، از طرف دولت های ملی واکسن تهیه نکرده باشد.

اما میزان تلقیح در هفته های اخیر ، به ویژه در کشورهایی مانند لهستان و اسلواکی ، کاهش یافته است و مرگ و میر در کشورهایی از جمله بلغارستان و رومانی افزایش یافته است که باعث نگرانی مقامات بلوک شده است.

استلا کیریاکیدس ، کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا ، گفت:” ما نمی توانیم از بخشهایی از اروپا کمتر محافظت کنیم ، این همه ما را آسیب پذیرتر می کند.

کشورهایی مانند فرانسه و آلمان در شرف واکسیناسیون میلیون ها نفر با تزریق تقویت کننده هستند. اسپانیا قصد دارد به زودی 90 درصد از کل جمعیت خود را تلقیح کند. و ایتالیا در نظر دارد واکسیناسیون را اجباری کند. اما هنوز بخش زیادی از جمعیت کشورهای اروپای شرقی یک دوز دریافت نکرده اند.

div readability = “46.595918367347”>

“داستانی که در مورد بیماری همه گیر در فرانسه ، آلمان یا هلند می شنویم بسیار ایوان کرستف ، دانشمند سیاسی بلغاری و نویسنده گزارشی از ادراک همه گیری در 12 اتحادیه اروپا کشورها.

کمبود دوزهایی که کمپین های اولیه واکسیناسیون را در سراسر بلوک آغاز کرد ، دیگر مسئله ای نیست. در عوض ، به نظر می رسد اطلاعات غلط ، بی اعتمادی به مقامات و نادانی در مورد مزایای تلقیح در پشت جذب کم در اروپای مرکزی و شرقی است.

سازمان بهداشت جهانی آخرین اخطار داد ماهی که 230،000 نفر در اروپا می توانند در ماه دسامبر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست بدهند ، دلیل این امر کاهش سرعت واکسیناسیون و عدم اقدامات محدود کننده برای مقابله با شیوع این بیماری است. در برخی از همسایگان اتحادیه اروپا ، که اتحادیه اروپا قول داده است که دوز واکسن را تامین کند. فقط 23 درصد از کل جمعیت آلبانی به طور کامل واکسینه شده اند و این تعداد در گرجستان به 11 درصد و در ارمنستان به 3 درصد می رسد.

موجی از مرگ و میر ناشی از کروناویروس در پاییز و زمستان می تواند سایه ای بر داستان موفقیت اتحادیه اروپا قرار دهد مقامات در هفته های اخیر از آن حمایت کرده اند. بیا ، “گزارش مشترک آقای کراستف ، که توسط شورای اروپایی روابط خارجی ، یک موسسه تحقیقاتی منتشر شده است ، اشاره کرد. “ستون همراه”/>

بلغارستان ، که کمترین میزان را دارد نرخ واکسیناسیون در اتحادیه اروپا ، همچنین دارای بالاترین میزان مرگ و میر در بلوک است ، به ازای هر جمعیت تنظیم شده است. وزیر بهداشت کشور ، استویچو کاتساروف ، در این ماه اذعان کرد: “آخرین مکان در واکسیناسیون ما را در رتبه اول مرگ و میر قرار می دهد.” “این ارتباط منطقی است.” مقامات این هفته محدودیت های جدیدی را برای بخش مهمان نوازی و اماکن فرهنگی اعمال کردند تا جلوی افزایش موارد و مرگ و میر را بگیرند. />

در رومانی ، یکبار جذب واکسن یکی از بالاترین در اتحادیه اروپا ، اما سرعت آن تا حد زیادی کاهش یافته است مقامات تعجب می کنند که آیا قبلاً به سقف شیشه ای رسیده است؟

بسیاری از روستاها و شهرهای کوچک از این عکس ها خودداری کرده اند ، برخی از افسانه ها اشتباه تصور می کنند از جمله اینکه واکسن ها خطرناک تر از ویروس هستند.

به گفته والریو گئورگیتا ، سرپرست تلاش های رومانی ، دسترسی مشکلی نیست. “ما مراکز واکسیناسیون ثابت ، مراکز واکسیناسیون سیار ، مراکز واکسیناسیون رانندگی داریم.” او گفت و هنوز هم ، وی خاطرنشان کرد ، هنوز بیش از نیمی از افرادی که در مناطق روستایی زندگی می کردند واکسینه نشده بودند. ، از جمله سایر اتحادیه اروپا کشورها؛ بلغارستان نیز به همین ترتیب صدها هزار نفر را پشت سر گذاشته است. طبق به مجله پزشکی The Lancet . فعالان هر دو کشور دولت های خود را به دلیل عدم استفاده کافی از گروه در تلاش های تلقیح خود مورد انتقاد قرار داده اند. >

در بلغارستان ، با پر شدن بخش های کرونا در بیمارستان ها ، استراحتگاه های سیاه پر از دریا با گردشگران در صوفیه ، پایتخت ، تلقیح ها به صورت قطره ای کاهش یافته است و مراکز واکسیناسیون عمدتا خالی هستند. بعد از اینکه یکی از دوستان واکسینه شده مبتلا به Covid-19 آلوده شد و فقط علائم خفیفی داشت ، در حالی که چندین بستگان واکسینه نشده در بخش مراقبت های ویژه بستری شده بودند ، تلقیح شود.

خانم. متودیوا ، دستیار مغازه ، گفت که هنوز در کارآیی و ایمنی شلیک ها شک دارد. او گفت: “ما یا در اثر کووید -19 می میریم یا از واکسن می میریم.”

مطالعات نشان داده است که عوارض جانبی ناشی از واکسن ها بسیار نادر است ، اما رسانه های بلغاری بستر بزرگی به شکاکان داده اند.

بی ثباتی سیاسی همچنین تلاش های واکسیناسیون را در بلغارستان تشدید کرده است زیرا این کشور در آستانه سومین انتخابات سراسری خود در یک سال آینده قرار دارد. وسلا چرناوا ، معاون شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا و رئیس دفتر آن در صوفیه ، گفت: “نخبگان سیاسی مسئولیتی را در راستای یک کمپین تلقیح سراسری بر عهده نگرفته اند.”

خانم چرنوا افزود ، مسائل ساختاری دیگری نیز وجود دارد ، و خاطرنشان کرد که احساسات ضد واکسن در اروپای شرقی و مرکزی ریشه در بی اعتمادی عمیق به نهادهای دولتی دارد. به گفته وی ، این می تواند توضیح دهد که چرا دولتها از اجرای دستورات واکسن مانند آنچه در فرانسه و ایتالیا اعمال شده است ، اكراه كرده اند.

کمیسیون اروپا می گوید به دولت ها در مبارزه با اطلاعات غلط کمک کرده است ، اما اتحادیه اروپا مقامات دارای اهرم محدودی هستند زیرا کشورهای عضو مسئول کمپین های واکسیناسیون خود هستند. “این می تواند به کشورها در خرید واکسن کمک کند ، که این کار را انجام داده است ، و می تواند مطمئن شود که همه اتحادیه اروپا شهروندان به آنها دسترسی دارند ، اما نمی تواند دولتها را در مورد نحوه اداره آنها مجبور یا تحت فشار قرار دهد. ” بلغارستان کیت ژیل از بخارست ، رومانی گزارش ارائه کرد.

موفقیت واکسن در اروپا که در شرق غرق می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *