نشانه های فرسودگی شغلی کووید چیست؟

نشانه های فرسودگی شغلی کووید چیست؟

با توجه به اینکه شرکت ها به طور فزاینده ای تشخیص داده اند که فرسودگی شغلی ناشی از همه گیری یک مسئله فوری است که باید به آن توجه شود ، علائم آن چیست و کارگران سرخورده برای کمک به بهبود چه می توانند انجام دهند. ؟

دکتر راجیندر سمرا ، روانشناس و مدرس بهداشت در دانشگاه باز ، فرسودگی شغلی را “اثرات استرس مزمن و حاد در طولانی مدت” توصیف می کند و می گوید غالباً به سه صورت خود را نشان می دهد: خستگی عاطفی ، کمبود انرژی و بدبینی یا جدایی از کار. او همچنین می تواند احساس جدا شدن بیشتری کند مانند این که کمتر به کار اهمیت می دهد. ” اما در نهایت ، اگر برای همکاران و مشتریان خود اهمیتی قائل نباشیم ، واقعاً برای شغل یا خود ما خوب نیست. “

هنگامی که کسی متوجه شد ممکن است دچار فرسودگی شغلی باشد ، راه های زیادی برای مقابله با این مشکل وجود دارد-اما نکته اصلی این است که در دوره بهبودی روزانه و دوری از استرس دخیل باشید. .

“در مورد مقابله با استرس توصیه های کلی زیادی وجود دارد ، مانند پیاده روی ، اما در مورد آنچه در گذشته برای شما مفید بوده فکر کنید. به جای این که به آنچه جامعه می گوید شما باید شما را از بین ببرید اطمینان داشته باشید ، اطمینان داشته باشید که شما بهترین راه را برای آرامش می دانید. وی افزود: اگر بلافاصله به همان محیط استرس زا بازگشتید ، راه حل موقت وجود دارد.

در کار ، او کارهایی را پیشنهاد می کند که بی معنی به نظر می رسند اما باید با هم انجام شوند ، بنابراین احساس رضایت از اتمام آنها وجود دارد. او همچنین پیشنهاد می کند که “ایجاد شغل” را امتحان کنید-سعی کنید کار خود را بر اساس مواردی که مناسب شماست شکل دهید ، زیرا می دانید که ممکن است با همکاران یک توافق وجود داشته باشد.

اگر کارگران به اندازه کافی خوش شانس هستند که برای مقابله با فرسودگی شغلی به آنها مرخصی داده شود ، او پیشنهاد می کند که طرحی را در مورد نحوه گذراندن زمان خود تهیه کنند. “این کنترل بر روز شما-که ممکن است در محل کار به دست نیاورید-به ما کمک می کند تا رضایت شما را افزایش دهد.” برای موسیقی ، خواندن کتاب یا مدیتیشن ، اما دیگران بهتر است از تکنیکی به نام “تسلط” برای خاموش کردن استفاده کنند ، شاید تمرکز بر یادگیری یک ساز موسیقی یا زبان باشد.

در صورت امکان ، در صورت استرس زا بودن از رسانه های اجتماعی و در صورت امکان ایمیل را خاموش کنید – و به تیم و مدیر خود اطلاع دهید. سمرا می گوید و از وقت گرانبها برای “بالا آمدن” کوهی از وظایف استفاده نکنید.

“فشار آوردن به خود و داشتن انتظارات زیاد استرس را بدتر می کند ، بنابراین سعی کنید در زمان بهبودی خود این کار را نکنید. با خودتان ملایم تر باشید – فقط چند روز است. “

نشانه های فرسودگی شغلی کووید چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *