چرا باید یک واحد مسکونی لوازم جانبی بسازید


ADU واژه دیگری برای مادربزرگ تخت یا مهمانخانه است. در اینجا به همین دلیل است که باید به ساخت آن توجه کنید!

عکسها توسط: Unsplash

یک واحد مسکونی اضافی یا ADU با نام های زیادی شناخته می شود. بسیاری آن را یک خانه مادربزرگ ، خانه دو خانواده ، سوئیت همسر ، کالسکه ، کلبه مادربزرگ یا واحد مسکونی کمکی می نامند. این خانه فقط یک خانه کوچک است که در باغ خود می سازید ، اما می توان از آن برای اهداف زیادی استفاده کرد. بسیاری تصور می کنند که ساخت ADU هزینه و سرعت زیادی را به همراه خواهد داشت ، اما در اینجا به این موضوع پرداخته ام که چرا این یک تصمیم هوشمندانه است.

ارزش خانه خود را افزایش دهید

به احتمال زیاد خانه ای با ADU فروخته می شود. همچنین با قیمت بالاتری به فروش می رسد زیرا مردم ارزش آن را تشخیص می دهند. اگر آپارتمان مادربزرگ دارید ، خواهید دید که افراد بیشتری با شما تماس می گیرند و پیشنهادات بهتری ارائه می دهند. فقط مطمئن شوید که توسط ADU پیمانکاران که می توانند کلبه ای مقرون به صرفه ، محکم و مدرن.

به سادگی می توانید با ساخت این کلبه کوچک ارزش کلی اموال خود را افزایش دهید. هر چیزی که سرمایه گذاری کنید با سود باز می گردد. هنگامی که آنها قیمت خانه را ارزیابی می کنند ، حساب می کنند که چقدر هزینه طراحی ADU خواهد داشت ، علاوه بر اینکه چگونه ارزش کل خانه را افزایش می دهد. این بدان معناست که می توانید مطمئن باشید هیچ پولی را هدر نمی دهید. هنگامی که خانه را می فروشید ، از آن ارزش و بازده پولی کاملی دریافت خواهید کرد.

معمولا نیازی به تأیید ندارد

بسته به کشوری که در آن زندگی می کنید ، ممکن است قبل از ساخت ADU نیازی به تأیید مقام توسعه نداشته باشید. این معمولاً یک فرایند بسیار شلوغ است که قبل از ساختن خانه باید مجوز بگیرید. اکثر دولتها از شما نمی خواهند که مجوز خود را برای ساختن این افزونه در خانه خود بگیرید. این بدان معناست که می توانید آن را هر زمان که می خواهید بدون هیچ نگرانی بسازید. همچنین لازم نیست منتظر چیزی باشید.

می توانید آن را اجاره دهید

اگر مطمئن نیستید که چگونه می تواند برای شما مفید باشد ، در اینجا بهترین روش پرداخت هزینه یک خانه مادربزرگ است. به سادگی می توانید آن را اجاره دهید. دقیقاً داخل محل اقامت اصلی است ، بنابراین هیچ کس در خانواده شما مزاحم نخواهد شد.

به جای خالی نگه داشتن آن ، اجاره آن به شما اجاره یک خانه کامل را می دهد. این خانه ممکن است به بزرگی خانه اصلی شما نباشد ، اما دارای تمام امکانات یکسان مانند اتاق خواب ، آشپزخانه و دستشویی است. این همه چیز است که یک فرد می تواند از خانه خود نیاز داشته باشد.

اجاره دادن کار چندان سختی نخواهد بود زیرا یک خانه کامل است و مردم آنها را بر یک آپارتمان ترجیح می دهند. اگر در یک محله خوب هستید ، می تواند به شما یک درآمد غیرفعال ماهانه خوب بدون انجام کاری.

با والدین خود با حفظ حریم خصوصی

زندگی کنید

بسیاری از مردم از ایده زندگی دور از والدین خود بسیار هیجان زده نیستند. آنها کل زندگی ما را بالا می برند و ما را به آنچه امروز هستیم می سازند. ما نمی توانستیم به چیزی برسیم و اگر آنها در کنار ما نبودند ، جهان از ما سوء استفاده می کرد. ما ضعیف بودیم و آنها از ما محافظت کردند.

در حال حاضر آنها در سنین بالا ضعیف هستند. آنها ممکن است هیچ مشکل مالی نداشته باشند اما به حمایت عاطفی و عشق به خانواده نیاز دارند. آنها همچنین می توانند افسرده شوند و مشکلات سلامتی زیادی دارند و به خانواده ای نیاز دارند که مراقب آنها باشد.

بسیاری نگران هستند که با همسران خود و والدین خود از حریم خصوصی کافی برخوردار نشوند. می توانید یک واحد مسکونی جانبی بسازید و از والدین خود بخواهید در آنجا مستقر شوند. آنها بدون هیچ خطری در حریم خصوصی شما در یک خانه با شما زندگی خواهند کرد.

این کار آنها را بسیار خوشحال می کند و تمام حمایت لازم را در سن خود به آنها می دهد. آنها همچنین می توانند مدتی را با نوه های خود بگذرانند و فرزندان شما از آنها چیزهای زیادی یاد خواهند گرفت. ناگفته نماند که شما بهترین پرستار بچه را در خانه خود خواهید داشت تا بتوانید به هر کجا که می خواهید بروید.

مکانی برای زندگی برای عشایر

اگر شما عشایری هستید که دوست دارند به مسافرت بروند و به ندرت به خانه خود سر می زنند ، باید ADU بسازید. اگر حتی در آنجا زندگی نکنید ، نیازی به کل خانه ندارید. وقتی بتوانید از آن درآمد کسب کنید ، تمام آن فضا را هدر خواهید داد.

به همین دلیل است که باید ساختمان اصلی را اجاره کرده و در این خانه کوچک برای خود مستقر شوید. شما اجاره بسیار خوبی دریافت خواهید کرد و می توانید شیوه زندگی عشایر خود را تأمین کنید. چند روزی را که در خانه می گذرانید به راحتی می توانید در ADU بگذرانید و همه وسایل خود را در آنجا نگهداری کنید. اجاره خانه نیز از سرقت و سایر مسائل در امان می ماند.

استفاده برای اهداف حرفه ای یا تفریحی

شما می توانید از یک واحد جانبی لوازم جانبی برای مصارف شخصی متعدد استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید یک دفتر کار خانگی شگفت انگیز بسازید. همه ما هنگام کار به سکوت و حریم خصوصی نیاز داریم. پیدا کردن آن در خانه دشوار است ، مخصوصاً وقتی بچه دارید.

با یک مادربزرگ تخت ، می توانید با تمرکز کار کنید. حتی اگر مجبور به کار نیستید ، می توانید از آن برای سایر اهداف تفریحی استفاده کنید. یک استودیو هنری بسازید و هنرمند داخلی خود را بیرون بیاورید. بسیاری از کارهای دیگر نیز وجود دارد که می توانید بسته به سرگرمی و علایق خود انجام دهید. ساخت سالن بدنسازی ایده بدی نخواهد بود. همچنین می تواند یک اتاق بازی باشد که می توانید دوستان خود را نیز دعوت کنید.

بچه های بومرنگ خود را تنظیم کنید

هزاره ها فرصت های زیادی دارند اما به دلیل رقابت سخت در هر صنعتی ، زندگی برای آنها چندان آسان نیست. هنگامی که به دانشگاه می روند یا 18 ساله می شوند ، آنها باید خانه والدین خود را ترک کنند. می توانید با تهیه مکانی برای زندگی از آنها حمایت کنید.

آنها احساس نمی کنند وقتی در یک خانه هستند اما جدا از هم زندگی می کنند ، برای شما سنگینی می کنند. آنها همچنین به حریم خصوصی مورد نیاز خود دست خواهند یافت و بدون استراحت بر روی استارتاپ های خود کار خواهند کرد.

چرا باید یک واحد مسکونی لوازم جانبی بسازید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *