با شکست مخالفان طالبان ، رهبران جدید با چالش های فزاینده ای روبرو می شوند

با شکست مخالفان طالبان ، رهبران جدید با چالش های فزاینده ای روبرو می شوند

کابل ، افغانستان-تنها یک روز پس از آنکه طالبان کابینه موقت را به عنوان رهبر معرفی کرد کشوری که دو دهه در تلاش برای غلبه بر آن بود ، چالش های سرگیجه آور همراه با پیروزی روز چهارشنبه تسکین چشمگیری پیدا کرد.

تنش ها با پاکستان همسایه شعله ور شد. بحران انسانی طولانی مدت افغانستان عمیق تر شد. سرکوب وحشیانه ستیزه جویان بر مخالفان باعث تهدید بیشتر اعتماد عمومی شده است. به گفته روزنامه نگاران حاضر ، تعداد زیادی از تظاهرکنندگان و سوء استفاده از آنها در زندان های شلوغ. این سرکوب در پی اعلام طالبان در روز سه شنبه مبنی بر عدم اعتراض بدون تأیید دولت انجام شد. readability = “32”>

چندین روزنامه نگار افغان گفتند که در حین بازداشت اعتراض روز چهارشنبه در بازداشت دستگیر و ضرب و شتم شده اند. روبروی ایستگاه پلیس در کابل-یکی از اولین گزارش های مورد سوء استفاده روزنامه نگاران از زمان روی کار آمدن طالبان است. >

نعمت ، فیلمبردار برای اطلاعات روز ، a روزنامه محلی گفت که او و همکارانش به تازگی وارد خیابان شده بودند که دهها زن با پلاکاردها و بلندگو در آنجا جمع شده بودند ، هنگامی که شبه نظامیان طالبان از ایستگاه پلیس دوربین وی را گرفتند و او را دستگیر کردند.

” من به آنها گفتم که روزنامه نگار هستم و کارت شناسایی خود را به آنها نشان دادم ، اما آنها مرا متهم به سازماندهی اعتراضات کردند. ” “آنها مرا وارد اتاقی کردند ، دستانم را با روسری بستند و با کابل به من کتک زدند.” به گفته مقامات طالبان و پاکستان ، با تنش های طولانی مدت در مرزهای افغانستان و پاکستان ، جایی که ارتش پاکستان به گلوله باران مخفیگاه شبه نظامیان در روزهای اخیر ادامه داده است. به گفته مقامات ارشد طالبان ، در هفته گذشته حملات خمپاره ای پراکنده در مناطق ناهموار ولایت کنر در شمال شرقی افغانستان منجر به زخمی شدن حداقل چهار نفر از جمله یک کودک شد.

As تنش های مرزی پیچیده است – در طول سالها ، پاکستان هم از طالبان در افغانستان حمایت کرده و هم دولت افغانستان را متهم کرده است که پناهگاهی امن به شاخه پاکستانی طالبان داده است که آنها به عنوان تهدید مستقیم تلقی می شوند – آنها تنها یکی از مشکلات هستند. در صفح the طالبان اکنون که گروه در راس آن است. >

در طول دو دهه شورش خود ، این گروه از بی اعتمادی دولت های قبلی افغانستان توسط مردم افغانستان سوء استفاده کرد و به خوبی می داند که چه موضوعاتی می تواند باعث شورش شود.

یک رهبر سابق ، اشرف غنی ، افغا یک رئیس جمهور که در اواسط ماه اوت ناگهان استعفا داد ، هنوز در تلاش است تا شهرت پاره خود را نجات دهد و روز چهارشنبه بیانیه ای منتشر کرد تا منکر این باشد که او میلیون ها دلار را قبل از فرار از کابل در ساعات قبل از سقوط پایتخت سرقت کرده است.

او بار دیگر عذرخواهی کرد ، در حالی که می گفت سرنوشت او همان سرنوشت کسانی است که قبلاً آمده بودند. در بیانیه وی آمده است: “با تأسف عمیق و عمیق است که فصل من با تراژدی مشابه پیشینیان من-بدون اطمینان از ثبات و رفاه” پایان یافت. label = “column companion”/>

در حالی که اعلام طالبان رهبران جدید سه شنبه به منظور متحد کردن جنبش و رسمیت بخشیدن به عملکرد دولت بود ، هشدارهایی را در غرب به وجود آورد که وعده های اولیه این گروه درباره فراگیر بودن ممکن است خالی باشد .

کابینه جدید شامل هیچ زنی نمی شود ، عمدتاً از رهبران سابق رژیم سرکوبگر طالبان در دهه 1990 گرفته شده است. این نگرانی را در داخل و خارج از کشور مبنی بر بازگشت گروه به افراط و تفریط گذشته تقویت کرد.

در یک کنفرانس خبری در پایگاه هوایی آمریکا در رامشتاین ، آلمان ، وزیر امور خارجه آنتونی جی بلینکن گفت که دولت جدید طالبان “آزمون فراگیری را قبول ندارد” و این شامل “افرادی است که سوابق بسیار چالش برانگیزی دارند.”

آقای بلینکن خاطرنشان کرد که طالبان رهبران تازه انتخاب شده خود را به عنوان بخشی از کابینه “موقت” شناسایی کرده اند و گفت که هرگونه حمایت آمریکا از دولت نهایی “باید به دست آید.”

با این حال ، اعلامیه طالبان از سوی پکن تأیید محتاطانه ای دریافت کرد. وانگ ونبین ، سخنگوی وزارت خارجه چین روز چهارشنبه در نشست خبری به خبرنگاران گفت که چین از رهبری جدید استقبال می کند.

“این بیش از سه هفته بر اساس بیانیه ای که توسط وزارت خارجه چین ارسال شده است. وی گفت:

او گفت: چین خواستار ایجاد یک دولت “باز و فراگیر” شد ، اما به حاکمیت ، استقلال و تمامیت ارضی افغانستان احترام گذاشت.

در داخل کشور ، رهبران جدید افغانستان با انبوهی از بحرانهای فوری روبرو هستند ، از جمله تلاشهای مخالفان حکومت آنها برای شعله ور کردن یک جنبش اعتراضی ملی. نسبتاً کوچک بوده و توسط زنان هدایت می شوند – با br نیروی ute. عدالت.

“تظاهرات کنونی خودجوش است و برخی از مردم شورش ایجاد می کنند.” وی به خبرنگاران گفت که نباید اعتراضات را به دلیل “غیرقانونی بودن” پوشش دهند. = “39.409783989835”>

با این وجود ، یک روز پس از هشدار ، معترضان بار دیگر به خیابان ها آمدند.

طالبان اعلام نکرده اند که چند تظاهرکننده در بازداشت هستند ، اما چند روزنامه نگار محلی یک تصویر ترسناک از یک زندان محلی در کابل را کشیده اند.

وقتی سه همکار نعمت ، فیلمبردار بازداشت شده روز چهارشنبه ، به ایستگاه رفتند تا درخواست آزادی او را داشته باشند ، آنها نیز گفتند که بازداشت شده اند.

تسخیر طالبان در افغانستان را درک کنید


کارت 1 از 6

چه کسی طالبان هستند؟ طالبان در سال 1994 در بحبوحه ناآرامی هایی که پس از خروج نیروهای شوروی از افغانستان در سال 1989 رخ داد به وجود آمد. آنها از مجازات های وحشیانه عمومی از جمله شلاق ، قطع عضو و اعدام دسته جمعی برای اجرای قوانین خود استفاده کردند. در اینجا بیشتر در مورد داستان اصلی و سابقه آنها به عنوان حاکمان .

ابر ، یکی از خبرنگاران گفت: “پادگان های کلانتری پر از زندانی بود.

او گفت که تظاهر کننده ای را مشاهده کرد که پس از ضرب و شتم شدید در خون غرق شده بود و شاهد سوء استفاده جنگجویان طالبان از زندانیان بود. “آنها ما را مسخره می کردند و می گفتند:” شما آزادی می خواهید؟ چه آزادی؟ “” او گفت.

روزنامه نگاران از اتحاد روز پس از چند ساعت توسط یک مقام طالبان آزاد شدند و به گفته آنها به آنها هشدار داده است که “غیرقانونی” را پوشش ندهند. اعتراضات. ”

خبرنگار نیویورک تایمز که با آنها مصاحبه کرد شاهد الگوهای گسترده ای از کبودی در بدن آنها بود که با ضربات کابل یا سایر اجسام بی رنگ مطابقت داشت.

“این اولین حادثه بسیار جدی است که روزنامه نگاران را در کابل درگیر کرده است و اگر کنار هم نایستیم ، ممکن است اتفاقات بدتری رخ دهد.” “ما هیچ پاسخی از مقامات طالبان دریافت نکرده ایم ، اما می خواهیم بدانیم چگونه می توانیم شکایت کنیم.”

طالبان به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند در مورد بازداشت و تعرض به روزنامه نگاران. = “css-53u6y8” readability = “37”>

دولت جدید نیز در حال تشدید بحران بشردوستانه است.

پیتر مورر ، رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ ، در روزهای اخیر به افغانستان سفر کرد تا با رهبری طالبان دیدار کرده و از امکانات این سازمان دیدن کند.

در حالی که نشانه هایی وجود دارد با بازگشت به حالت عادی ، با باز شدن مغازه ها و انجام کارهای روزمره مردم ، ناراحتی در همه جا مشهود است. آنها به دنبال اعضای خانواده مفقود شده هستند یا به مراقبت های پزشکی فوری نیاز دارند. اما بسیاری به سادگی برای آینده می ترسند.

به گفته وی ، ترس فراگیر است.

“من تحت تأثیر بسیاری از قبرستان های جدید قرار گرفتم در حاشیه جاده ، ”آقای مورر گفت ، گواهی بر درگیری شدید در ماه های اخیر.

مشکلات افغانستان بسیار عمیق ، طولانی مدت و بسیار وخیم است وی گفت که مسئولیت جمعی کل جامعه بین المللی ارائه کمک است.

با این حال ، بیشتر کمک های بین المللی به احتمال زیاد با توانایی طالبان در پیوند ارتباط دارد. قول داد که پناهگاهی امن برای تروریست های بین المللی ارائه نخواهد داد. این امر ممکن است با فرار از زندان که با تسخیر سریع برق کشور همراه شده است ، پیچیده شود. میدان هوایی بگرام-حدود 30 مایلی شمال کابل-با استفاده از حامیان و استفاده از هرج و مرج موفق به فرار شد.

آقای. مورر گفت صلیب سرخ هنوز در تلاش است تا تعداد افرادی را که هنوز در کشور بازداشت شده اند “دور بزند” ، اما او اذعان کرد که “تعداد زیادی از زندانیان” فرار کرده اند.

سامی سهاک ، ولی آرین ، دان بیلفسکی ، مایکل کراولی و ضیاء الرحمان در گزارش دهی مشارکت کردند.

با شکست مخالفان طالبان ، رهبران جدید با چالش های فزاینده ای روبرو می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *