روز جهانی گردشگری 1400 در کرمان ، ایران برگزار می شود

روز جهانی گردشگری 1400 در کرمان ، ایران برگزار می شود

امسال گرامیداشت یک هفته ای گردشگری بین المللی ، روز جهانی گردشگری ، در پنج استان منتخب ایران برگزار می شود و خوشبختانه استان کرمان نیز در میان آنها قرار دارد. فریدون فاعلی روز دوشنبه گفت.

فاعلی با اشاره به اینکه استان کرمان در دوم اکتبر ، روز جهانی گردشگری ، میزبان مقامات استانی و کشوری خواهد بود ، افزود: برنامه هایی که برای این روز تنظیم شده است بر اساس آن شعار سازماندهی شده است. امسال سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) ، یعنی “گردشگری ابزاری برای توسعه همه جانبه”.

مدیر عامل اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان در ادامه تاکید کرد که عهد و پیمان با شهدای جنگ تحمیلی عراق ، برگزاری کنفرانس ویژه روز جهانی گردشگری و برگزاری تعدادی از تورهای فام ( تورهایی برای آشنایی مردم با امکانات گردشگری) حمایت از کارگاه های آموزشی ، اجرای مراسم سنتی ، بازدید از جاذبه های گردشگری و … از جمله برنامه هایی است که برای این روز ترتیب داده شده است.

در حمایت از روز جهانی گردشگری از قابلیت های بخش خصوصی ، سازمان های غیردولتی (NGO) و سازمان های گردشگری حرفه ای استفاده می شود زیرا چنین گروه هایی نقش مهمی در توسعه سازمان گردشگری در این استان ایفا می کنند. ، او گفت.

فاعلی در ادامه خاطر نشان کرد که سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد (UNWTO) از سال 1980 هر سال 27 سپتامبر روز جهانی گردشگری را جشن می گیرد.

کرمان از نظر ثبت آثار در بین تمام استانهای ایران رتبه اول را دارد. این شهر دارای هفت اثر ثبت شده بین المللی است ، از جمله ارگ ​​بم (بزرگترین بنای خشتی جهان) ، دهستان دست کند در دهستان میمند کرمان ، باغ زیبای شازده (شاهزاده) با ویژگی های معماری منحصر به فرد ، بیابان لوت در منطقه شهداد استان کرمان ، که قدیمی ترین نشان جهان در آن پیدا شده است ، و سه قنات (مجموعه ای از چاهها که برای انتقال آب به کیلومترهای دور حفر شده اند.

1424 ** 9417

ما را در توییتر دنبال کنید IrnaEnglish

روز جهانی گردشگری 1400 در کرمان ، ایران برگزار می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *