آلرژی چشم

آلرژی چشم ، همچنین به عنوان ملتحمه آلرژیک شناخته می شود ، پاسخ ایمنی نامطلوب a > هنگامی که چشم با ماده تحریک کننده تماس پیدا کند رخ می دهد.

این ماده به عنوان آلرژن شناخته شده است. آلرژن ها ممکن است شامل گرده ، گرد و غبار ، یا دود .

برای دفع بیماری ها ، سیستم ایمنی بدن به طور معمول از بدن در برابر مهاجمان مضر مانند باکتری ها و ویروس ها دفاع می کند. با این حال ، در افراد مبتلا به آلرژی ، سیستم ایمنی بدن آلرژن را برای ماده خطرناک اشتباه می کند. این امر باعث می شود سیستم ایمنی بدن مواد شیمیایی ضد آلرژن را ایجاد کند ، حتی اگر غیر از این ممکن است بی ضرر باشد. این واکنش منجر به علائم تحریک کننده بی شماری مانند خارش ، قرمز و چشمان آبکی می شود. در برخی افراد ، آلرژی چشم ممکن است به اگزما و آسم .

داروهای بدون نسخه (OTC) معمولاً می توانند به تسکین علائم آلرژی چشم کمک کنند ، اما افراد مبتلا به حساسیت شدید ممکن است نیاز به درمان اضافی داشته باشد.

علائم آلرژی چشم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • خارش یا سوزش چشم
 • چشمان آبکی
 • red یا صورتی چشم
 • پوسته پوسته شدن در اطراف چشم
 • پلک های متورم یا پف دار ، به خصوص در صبح

ممکن است یک چشم یا هر دو چشم تحت تأثیر قرار می گیرند

در برخی موارد ، این علائم ممکن است با بینی آبریزش همراه باشد ، احتقان ، یا عطسه .

سطح چشم توسط غشای نازک به نام ملتحمه پوشانده می شود. هنگامی که ملتحمه تحریک یا ملتهب شود ، ممکن است ملتحمه شود.

ملتحمه معمولاً به عنوان چشم صورتی مشهور است. باعث می شود چشمان آب ، خارش و قرمز یا صورتی ایجاد شود.

اگرچه حساسیت چشم و چشم صورتی باعث علائم مشابهی می شود ، این دو حالت مجزا هستند. آلرژی چشم ناشی از یک واکنش ایمنی نامطلوب است. با این حال ، چشم صورتی نتیجه آلرژی چشم و همچنین دلایل دیگر است.

این موارد عبارتند از:

  • عفونت های باکتریایی
  • ویروس ها
  • لنزهای تماسی
  • مواد شیمیایی

چشم صورتی که توسط یک عفونت باکتریایی یا ویروس ایجاد می شود معمولاً شب باعث ترشح ضخیم در چشم می شود. این بیماری همچنین بسیار مسری است. آلرژی های چشم ، با این وجود نیست.

آلرژی چشم ناشی از یک واکنش ایمنی منفی به برخی از موارد است آلرژن ها بیشترین واکنش ها توسط آلرژن موجود در هوا ایجاد می شود مانند:

به طور معمول سیستم ایمنی بدن تغییرات شیمیایی در بدن را تقویت می کند که به مقابله با مهاجمان مضر مانند باکتری ها و ویروس ها کمک می کند. با این حال ، در افراد مبتلا به آلرژی ، سیستم ایمنی بدن به اشتباه یک آلرژن را که ممکن است در غیر این صورت بی ضرر باشد ، به عنوان یک متجاوز خطرناک معرفی می کند و شروع به مبارزه با آن می کند.

در صورت تماس با حساسیت ، هیستامین آزاد می شود. این ماده باعث ایجاد بسیاری از علائم ناراحت کننده مانند خارش و آبکی چشم می شود. همچنین می تواند باعث ایجاد آبریزش بینی ، عطسه و سرفه شود.

آلرژی چشم ممکن است در هر زمان از سال اتفاق بیفتد . با این حال ، به ویژه در ماه های بهار ، تابستان و پاییز که درختان ، علف ها و گیاهان در حال شکوفه هستند ، بسیار رایج است. چنین واکنشی وقتی فرد حساس با آلرژن در تماس باشد و چشمان خود را مالش دهد نیز ممکن است رخ دهد. آلرژی غذایی همچنین ممکن است باعث علائم آلرژی در چشم باشد.

آلرژی چشم به بهترین وجه توسط متخصص آلرژی ، ، کسی که در تشخیص و درمان آلرژی تخصص دارد. در صورت داشتن علائم مرتبط با آلرژی مانند آسم یا اگزما .

متخصص آلرژی ابتدا از شما درباره تاریخچه پزشکی و علائم شما ، از جمله در مواردی که آغاز شده و چه مدت آنها پابرجا مانده اند.

سپس آنها تست لرزش پوست را انجام می دهند علت اصلی علائم خود را تعیین کنید. آزمایش لرزش پوست شامل چسباندن پوست و قرار دادن مقادیر کمی از آلرژن های مشکوک برای دیدن اینکه آیا عارضه جانبی وجود دارد یا خیر.

یک برجستگی قرمز و متورم نشانگر واکنش آلرژیک خواهد بود. این به متخصص آلرژی کمک می کند تا حساسیت زا را نسبت به چه حساسیت هایی تشخیص دهد و به آنها اجازه دهد بهترین دوره درمان را تعیین کنند.

بهترین راه برای درمان آلرژی چشم اجتناب از آلرژی زا باعث ایجاد آن است. با این حال ، این همیشه ممکن نیست ، به ویژه اگر شما آلرژی فصلی دارید . خوشبختانه ، درمان های مختلف زیادی می توانند علائم آلرژی چشم را تسکین دهند.

داروها

برخی از داروهای خوراکی و بینی می توانند به کاهش آلرژی چشم کمک کنند ، به خصوص هنگامی که سایر علائم آلرژی حاضر. این داروها عبارتند از:

 • آنتی هیستامین ها ، مانند لوراتادین (کلاریتین) یا دیفن هیدرامین ( Benadryl )
 • decongestants ، مانند pseudoephedrine (Sudafed) یا oxymetazoline (افرین)
 • استروئیدها ، مانند پردنیزون (Deltasone)

عکسهای آلرژی

عکسهای آلرژی در صورت بهبود یافتن علائم با علائم ممکن است توصیه شود. عکس های آلرژی نوعی از ایمونوتراپی است که شامل یک سری تزریق آلرژن است.

مقدار آلرژن موجود در عکس به طور مداوم با گذشت زمان افزایش می یابد. عکس های آلرژی پاسخ بدن شما به آلرژن را تغییر می دهد ، این امر به کاهش شدت واکنش های آلرژیک شما کمک می کند.

قطره چشم

بسیاری از انواع مختلف نسخه و قطره چشمی OTC برای درمان وجود دارد. آلرژی چشم ماده ای که می تواند علائم مرتبط با واکنش آلرژیک را به طور موثری تسکین دهد. چنین قطره چشمی با نامهای تجاری Pataday و Pazeo در دسترس هستند.

گزینه های OTC همچنین شامل قطرات چربی چشم مانند اشک مصنوعی است. آنها می توانند به شستشوی آلرژی ها از چشم کمک کنند.

سایر قطرات چشم حاوی آنتی هیستامین یا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) قطره چشم NSAID شامل کتورولاک (Acular ، Acuvail) است که با نسخه در دسترس است.

باید برخی از قطره های چشم هر روز استفاده شود ، در حالی که برخی دیگر می توانند در صورت نیاز برای تسکین علائم استفاده شوند.

قطره های چشمی ممکن است در ابتدا باعث سوزش یا لک شود. هر گونه ناراحتی معمولاً طی چند دقیقه برطرف می شود. برخی قطرات چشم ممکن است عوارض جانبی مانند تحریک ایجاد کند.

مهم است که قبل از انتخاب یک مارک به تنهایی از پزشک خود بپرسید که قطره چشمی OTC بهتر است چه کار کند.

داروهای طبیعی حساسیت های چشم را با درجه های مختلف موفقیت درمان کنید ، از جمله این داروهای گیاهی:

 • allium cepa ، که از پیاز قرمز تهیه می شود
 • سرخوشی
 • galphimia

قبل از امتحان کردن حتماً با پزشک خود در مورد ایمنی و اثربخشی این داروها تماس بگیرید.

یک دستمال مرطوب و مرطوب ممکن است برای افراد مبتلا به آلرژی چشم نیز تسکین یابد. .

می توانید روزی چندین بار لباسشویی را روی چشم بسته قرار دهید. این می تواند به کاهش خشکی و همچنین سوزش کمک کند. با این وجود ، لازم به ذکر است که این روش به طور مستقیم علت اصلی بروز آلرژی را درمان نمی کند.

درمانهای آلرژی چشم

اگر حساسیت دارید و مستعد ابتلا به واکنش های چشمی هستید ، احتمالاً هرگاه در تماس با آلرژن های مشکوک هستید ، علائم آلرژی چشم را تجربه خواهید کرد.

اگرچه درمانی برای آلرژی وجود ندارد ، اما درمان می تواند به تسکین علائم آلرژی چشم کمک کند. داروها و قطره چشم در بیشتر موارد مؤثر است. عکس های آلرژی ممکن است برای کمک به بدن شما در ایجاد ایمنی از حساسیت های خاصی برای تسکین طولانی مدت نیز استفاده شود.

.

علائم آلرژی چشم و راه های درمان آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/wekjriusd...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35