دیابت

اگر مبتلا به دیابت هستید ، می دانید که چرا محدود کردن میزان قندی که می خورید یا می نوشید مهم است.

به طور کلی مشاهده قندهای طبیعی در نوشیدنی ها و مواد غذایی بسیار ساده است. برای مشخص کردن قندهای فرآوری شده ، قندهای فرآوری شده می تواند کمی چالش برانگیز باشد.

خواندن را ادامه دهید تا در مورد سوکرالوز شیرین کننده فرآوری شده بیشتر بدانید و چگونه می تواند بر قند خون شما تأثیر بگذارد.

سوکرالوز ، یا Splenda ، شیرین کننده مصنوعی است که اغلب به جای شکر مورد استفاده قرار می گیرد.

یكی از مهمترین مزایای سوكالروز این است كه كالری صفر دارد (1). اگر می خواهید میزان کالری یا رژیم غذایی روزانه خود را مدیریت کنید ، می توانید این مفید را پیدا کنید.

سوکرالوز شیرین تر از قند است (1) ، و افراد زیادی را به نفع خود سوق می دهد جایگزین اصلی به همین دلیل ، برای دریافت طعم بسیار شیرین در غذا یا نوشیدنی خود ، به مقدار کمی ساکارالوز نیاز دارید.

جایگزینی سوکرالوز برای قند ممکن است به شما در کاهش وزن کمک کند.

بررسی از آزمایشات کنترل شده تصادفی دریافتند که شیرین کننده های مصنوعی مانند سوکرالوز می توانند به طور متوسط ​​حدود 1.7 پوند وزن بدن را کاهش دهند (2).

برخلاف برخی شیرین کننده های دیگر ، ساکارالوز باعث پوسیدگی دندان نمی شود (3).

سوکرالوز ممکن است روی سلامت روده شما تأثیر بگذارد.

باکتری های دوستانه در روده شما برای سلامتی کلی شما بسیار مهم هستند و از سیستم ایمنی بدن ، قلب ، وزن و سایر جنبه های سلامتی شما سود می برند.

مطالعات جوندگان نشان می دهد که ساکارالوز می تواند میکروبیای روده را تغییر دهد. و ممکن است برخی از این باکتری های خوب را از بین ببرد و منجر به التهاب اندام های داخلی مانند کبد شود (4).

در مطالعات داخل بدن نشان می دهد که سوکرالوز ممکن است سطح هورمون را در دستگاه گوارش شما تغییر دهد و منجر به ناهنجاری هایی شود که ممکن است در اختلالات متابولیکی مانند چاقی یا حتی دیابت نوع 2 نقش داشته باشد (6).

برای درک کامل این موضوع تحقیقات بیشتری لازم است پیوند بین سلامت ساکارالوز و روده ، از جمله مطالعات بیشتر در مورد انسان.

اما کاملاً بی ضرر نیست.

پخت و پز با سوکروالوز نیز ممکن است خطرناک باشد.

در حد بالا دما – مانند حین پخت و پز یا پخت – سوکرالوز می تواند از هم گسیخته شود ، و ترکیبات کلر شده سمی بالقوه سمی را تشکیل می دهد (7).

بر اساس داده های موجود ، خطرات بالقوه سلامتی مرتبط با آشپزی با سوکرالوز کاملاً درک نشده است. شما ممکن است بخواهید قبل از پخت و پز با سوکرالوز دو بار فکر کنید.

گرچه این ادعاها امیدوارکننده به نظر می رسند ، آنها هنوز باید توسط مطالعات متعدد تأیید شوند (8).

مطالعات مشهود نشان داده اند که ساکارالوز تأثیر کمی بر میزان قند خون در افراد با وزن متوسط ​​که به طور مرتب از ساکارالوز استفاده می کنند ، تأثیر کمی ندارد. منبع منبع = “PubMed Central” منطقی = “بانک اطلاعاتی بسیار محترم از مؤسسات ملی بهداشت (9).

اما تحقیقات جدید نشان می دهد که می تواند سطح قند خون را کاهش دهد یک سنبله در سایر جمعیت.

یک مطالعه کوچک نشان داد که میزان ساکارالوز قند خون را 14٪ افزایش داده است انسولین و میزان انسولین به میزان 20٪ در 17 نفر مبتلا به چاقی شدید که مرتباً از شیرین کننده های مصنوعی استفاده نمی کردند.

این نتایج نشان می دهد که سوکرالوز ممکن است قند خون را در کاربران جدید بالا ببرد اما تأثیر کمی روی مصرف کنندگان معمولی دارد.

برای افراد دیابتی که انسولین تولید نمی کنند. یا به درستی به هورمون پاسخ ندهید ، سنبله در سطح قند خون می تواند باعث مشکلات جدی در سلامتی شود.

اگر مبتلا به دیابت هستید ، ممکن است بخواهید میزان مصرف سوکرالوز را محدود کنید.

ممکن است متوجه آن نشوید ، اما احتمالاً ساکارالوز بخشی از رژیم شماست قبلا، پیش از این. اگر دوست دارید نوشابه و آب میوه های کم کالری بنوشید ، میان وعده های رژیمی بخورید یا آدامس بخورید ، سوکرالوز به احتمال زیاد شیرین کننده ای است که شما مزه آن را می خورید. ، با پزشک خود صحبت کنید تا ببینید جایگزینی سوکرالوز برای قند در رژیم غذایی شما اقدام مناسبی برای شما محسوب می شود.

اگر پزشک شما تأیید کرد ، ابتدا باید همه مواردی را که در حال حاضر می نوشید و می خورید در نظر بگیرید و به دنبال آن باشید مناطقی برای جایگزینی قند با سوکرالوز.

ممکن است متوجه شوید که به اندازه قند سوکرالوز احتیاج ندارید.

پس از اینکه به طعم سوکرالوز عادت کردید ، ممکن است بخواهید آن را در دستور العمل های بزرگتر قرار دهید. – اما توجه داشته باشید که پخت و پز با سوکرالوز ممکن است ناامن باشد.

طبق گفته FDA ، میزان روزانه قابل قبول دریافت (ADI) برای ساکارالوز در ایالات متحده 5 میلی گرم (میلی گرم) به ازای هر کیلوگرم (کیلوگرم) از وزن بدن در روز ( 11 ).

برای شخصی که وزن 150 پوند دارد ، تقریباً 28 بسته اسپلندا در روز به دست می آید.

این بدان معنا نیست که شما لزوما باید آنقدر اسپلندا مصرف کنید.

شما ممکن است بخواهید اعتدال را انجام دهید ، به خصوص اگر مبتلا به دیابت هستید.

سوکرالوز ممکن است یک جایگزین قندی با کالری صفر باشد که می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند ، اما ممکن است سطح قند خون را بالا ببرد و بر سلامت روده شما تأثیر بگذارد.

این می تواند منجر به عواقب سلامتی شود ، به خصوص اگر به دیابت مبتلا هستید.

قبل از اضافه کردن سوکرالوز به رژیم غذایی خود ، با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که آنها فکر می کنند این انتخاب مناسب برای شما و مدیریت دیابت شما اگر تصمیم به استفاده از سوکرالوز گرفتید ، ممکن است بخواهید بعد از مصرف ، تعدیل کنید و قند خون خود را نیز تحت نظر بگیرید.

شما می توانید سوکرالوز را با نام تجاری آن ، Splenda ، در خود خریداری کنید. فروشگاه مواد غذایی محلی.

.

آنچه باید درباره سوکرالوز و دیابت بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *