Hydromassage یک روش درمانی است که شامل استفاده از آب و جت های تحت فشار برای کمک به ماساژ عضلات و سایر بافت های نرم است. در بدن. این روش همچنین بعضاً با نامهای دیگر انجام می شود ، مانند:

  • هیدروتراپی
  • آب درمانی
  • آبی درمانی

در حالی که علمی اثبات شده برای کمک به کاهش درد و درد ناشی از ورزش همچنین برخی از شرایط پزشکی ، عوارض جانبی نیز وجود دارد که ممکن است هیدروماژ را برای همه مناسب نکند.

اگر به هیدرو ماساژ علاقه دارید ، مهم است که قبل از جستجوی این نوع از پزشک صحبت کنید. درمانی ، چه در اسپا باشد و چه در منزل.

استفاده از هیدروتراپی به تمدنهای یونان و روم باستان باز میگردد ، وقتی این عمل در درجه اول متمرکز بود در مورد فرصت های سبک حمام برای استراحت در آب گرم یا سرد. در حالی که استحمام و ورزش در آب هر دو روش هیدروتراپی محسوب می شوند ، هیدروماژ در دستگاه های مختلف امروزی تکامل یافته است. دستگاه ها همچنین از جت های تحت فشار آب استفاده می کنند که ممکن است براساس تنظیمات شما تنظیم شود.

گزینه دیگر روشی به نام هیدروماژ خشک است که از جدول مشابه آنچه در ماساژ درمانی سنتی استفاده می شود ، استفاده می شود. جداول میز به جای اینکه در آب غوطه ور شوید ، حاوی یک تشک پر از آب و جت است تا بتوانید گرما و فشار را بدون نیاز به تحت فشار قرار دادن احساس کنید.

جداول هیدروماژ نیز از مزایای ترموستات است. به شما کمک می کند درجه حرارت را کنترل کنید.

Hydromassage بسیاری از همان مزایای سنتی ماساژ درمانی ، با اضافه شدن آب. در حالی که شواهد بالینی بیشتری برای حمایت از استفاده از این نوع روش درمانی برای شرایط پزشکی خاص مورد نیاز است ، مزایای اثبات شده عبارتند از:

آرامش و بهبود خلق و خوی

شاید یکی از اثبات شده ترین مزایا باشد. ماساژ درمانی یک مفهوم کلی آرامش است. در برخی موارد ، حتی ممکن است به کاهش استرس و اضطراب کمک کند. مطالعات افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید دریافت که هیدروتراپی باعث تسکین درد و بهبود یافته است. تسکین درد

بسیاری از مطالعات دیگر تأثیر هیدروتراپی بر درد را نشان داده اند. خود ماساژ درمانی همچنین به عنوان یک روش مکمل برای درمان درد در زانوها ، کمر ، گردن و شانه ها ایجاد شده است. با این حال ، مطالعات بیشتری برای ارزیابی هدف ایمنی و اثربخشی هیدرومراژ برای سایر انواع دردهای مزمن ، مانند فیبرومیالژیا و سردرد.

-اعمال امتحان

تحقیق نشان می دهد که کلی هیدروتراپی می تواند در مدیریت درد به شما کمک کند. شاید این یکی از دلایلی باشد که باشگاه های بدنسازی و بدنسازی می توانند جداول هیدروماژاسیون را به عنوان راهی برای کاهش تمرین پس از تمرین ماهیچه ها ارائه دهند. درد مضرات و خستگی.

مگر در مواردی که پزشک توصیه کرده باشد ، در صورت وجود هرگونه آسیب دیدگی در مفصل یا استخوان های شکستگی ، از هیدروماژ استفاده نکنید.

افزایش گردش خون مزیت دیگر ماساژ درمانی افزایش گردش خون است. مطالعات نشان می دهد که آب سرد مورد استفاده در آب درمانی ممکن است جریان خون را افزایش دهد. ممکن است در نظر داشته باشید که از مزایای استفاده از ماساژ درمانی در مورد هیدروماژاژ با آب خنکتر استفاده کنید تا چنین مزایایی را به دست آورد.

مزایا ، هیدروماژ برای همه بی خطر نیست. برای کسانی که باردار نیستند ، افرادی که فشار خون بالا (فشار خون بالا) توصیه نمی شود ، و کسانی که اختلالات خونریزی دارند.

ممکن است هیدروماژاژ باعث شود:

  • از آب خیلی داغ سوزانده شود
  • و بدتر شدن بثورات پوستی اگر اگزما یا هر بیماری پوستی التهابی دیگر
  • کبودی
  • آسیب های عصبی
  • شکستگی ، به ویژه در افراد مسن یا کسانی که دارای پوکی استخوان
  • لخته خون (نادر)

خدمات هیدروماژ ممکن است در استراحتگاهها ، سالن های ورزشی و کیوسک های مرکز خرید ارائه شود. همچنین ممکن است این یکی از انواع مختلفی از ماساژهایی باشد که در مجالس ماساژ ارائه می شود.

می توانید یک هیدروماژ خشک را به هر شکل صندلی یا میز دریافت کنید. در حالی که هر دو می توانند کل بدن را هدف قرار دهند ، اگر می خواهید سر ، گردن یا قسمت تحتانی پشت را هدف قرار دهید ، موقعیت قائم صندلی ماساژ ممکن است ارجح باشد. اگر راحت تر برای جلسات ماساژ خود دراز کشیدید ، یک میز بهتر خواهد بود. شاید بتوانید وان را در یک مرکز آبگرم یا یک مرکز فیزیوتراپی پیدا کنید.

همچنین می توانید همه این گزینه ها را برای خرید در خانه خود پیدا کنید ، اما این نکته را باید در نظر داشته باشید که هنوز هم ممکن است نیاز داشته باشید با یک متخصص ماساژ درمانی یا فیزیوتراپی کار کنید تا در مورد نگرانی های مداوم پزشکی به شما کمک کند.

هزینه هیدروماژ بستگی به جایی دارد که شما معالجه می کنید و همچنین آنچه در آن استفاده می کنید بستگی دارد. در صورت دریافت جلسات هیدروتراپی سنتی از یک فیزیوتراپی یا یک مرکز توانبخشی برای معالجه بیماری پزشکی ممکن است یک استثنا وجود داشته باشد. هزینه های جیب به نظر می رسد اگر شرکت حمل و نقل شما هیدروماژاژ را پوشش می دهد ، ممکن است شما نیاز به مراجعه به یک درمانگر درون شبکه ای داشته باشید.

برخی از سالن های بدنسازی و بدنسازی استفاده از صندلی ها و جداول هیدروماژ را با هزینه اضافی در هر ماه به هزینه عضویت خود ارائه می دهند. متوسط ​​هزینه برای هیدروماژ به تنهایی 10 تا 15 دلار در ماه .

هزینه جدول هیدروماژ در منزل می تواند متفاوت باشد ، اما میانگین آن 3000 دلار . این شامل لوازم جانبی و نگهداری نمی باشد.

هیدروماژ مدرن اغلب از ماشین آلات برای کمک به کاهش درد استفاده می کند. استفاده از آب گرم و جتهای تحت فشار.

در حالی که مزایای ماساژ هستند گسترده ، این روش برای همه مناسب نیست. صحبت کردن با پزشک قبل از انجام هیدروماژاژ مهم است ، به ویژه اگر شرایط پزشکی زیربنایی دارید.

.

آنچه شما باید درباره Hydromassage بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *