آیا تلفن همراه ، شما را دچار اضطراب می کند؟

هرچقدر هم که بخواهم آن را انکار کنم ، حقیقت این است که من کاملاً به تلفن خودم وابسته هستم.

از چیزهای بی اهمیت Googling و جستجوی دستورالعمل خواندن اخبار و ارسال پیامک به شریک زندگی من برای پرسیدن چه چیزی برای شام است ، من تلفن خود را دائما در دستان خود دارم.

این ابزاری است که من در تمام طول روز از آن استفاده می کنم تا به من در انجام انواع وظایف مفید – و گاهی نه چندان مفید – کمک کند.

چند ماه پیش ، من شروع به کار کردم هر زمان که پیمایش بی ثمر دیگری را از طریق فیدهای رسانه های اجتماعی ام به پایان رساندم ، احساس خالی را متوجه می شوم. من چند ساعت را گم کردم و هیچ چیزی برای نشان دادن آن ندارم ، و مهلت کارهایی که قرار بود انجام دهم نزدیکتر می شد.

احساس خالی شروع به رشد کرد تا اینکه سرانجام توانستم انگشت خود را روی آن بگذارم: اضطراب . من اضطراب تلفنی را تجربه می کردم.

فن آوری مدرن باعث تغییر انقلابی در نحوه درگیر شدن ما شده است و تعامل با یکدیگر هرگز نتوانسته ایم با هم ارتباط داشته باشیم ، لحظه های زندگی خود را نه تنها با عزیزان نزدیک خود بلکه با هر کسی در کره زمین به اشتراک بگذاریم.

همانطور که با هر چیز جالب این اتفاق ، غالباً خرابی هایی وجود دارد.

روانشناسان بیشماری گزارش اثرات مخرب وسواس استفاده از تلفن همراه در بهزیستی ذهنی جوانان. این شامل مطالعات مختلفی است که از افزایش بی خوابی ، افسردگی ، کم خود -esteem ، و حتی خودکشی ghts مرتبط با استفاده بیش از حد از تلفن همراه است.

اما فقط جوانان قربانی این احساسات نیستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، من با شلبی توماس ، مددکار اجتماعی ، مدافع بهداشت روان و بنیانگذار ReMe ، منبعی برای کمک به مردم برای ایجاد روابط سالم با رسانه های اجتماعی و تلفنهای آنها.

“ما از این رو عادت داریم که تلفنهایمان را در دست داشته باشیم. استفاده در بسیاری از جنبه های جامعه جاسازی شده است. انتظار می رود که همیشه در دسترس باشد. “استفاده از رسانه های اجتماعی به عنوان اصلی تبدیل شده است و به میل طبیعی بشر ما برای ارتباط با دیگران در ارتباط است.”

” ویژگی هایی مانند دکمه های “like” و “share” توماس می گوید ، احساس تأیید و اعتبار سنجی به معنای واقعی کلمه اعتیاد دارد ، در حالی که “تبلیغات هدفمند” و “حساب های پیشنهادی برای دنبال کردن” اطمینان حاصل می کنند که علاقه ما همیشه به اوج خود رسیده است. ”

اضطراب تلفن وقتی اتفاق می افتد که به عنوان نوعی حواس پرتی به تلفن هایمان مراجعه کنیم. آنها حتی می توانند فرار از احساس اضطراب در مناطق دیگر زندگی ما

فهمیدم که وقتی اضطراب تلفنی را تجربه می کنم ، آگاهانه در مورد چرا به تلفن خود می چرخم . در نتیجه ، من در دام مصرف محتوا قرار می گیرم که به شدت فیلتر شده و کامل شده است. در عوض ، من به عنوان تمایلات مقایسه / a> به overdrive بروید. توماس می گوید: “گرچه توجه ما را از افکار و محرکهای استرس زا دور می کند ، می تواند یک مداخله درمانی در زمینه سلامت روان باشد ، به خودی خود هیچ کاری برای رفع علت اصلی علائم انجام نمی شود.” “حتی ناراحت کننده تر ، علائم اضطراب را با نارضایتی ناشایست که هنگام مشاهده زندگی های اصلاح شده ، ویرایش شده و فیلتر شده دیگران ایجاد می شود ، تشدید می کند.”

طنز این است که ما برای کاهش اضطراب ما ، اغلب به تلفنهایمان متوسل می شویم ، فقط به مصرف محتوا می پردازیم. و چرخه همچنان ادامه دارد.

آماده خداحافظی از اضطراب تلفن هستید؟ هفت نکته زیر را امتحان کنید تا آن را به سمت لبه بکشید.

چیزی که به من کمک کرد تا رسیدگی بهتری داشته باشم اضطراب تلفن این است که کاملاً از تلفن من دور شوید.

این که آیا فقط یک روز مرخصی یا یک هفته کامل بدون تلفن من بوده است ، از بین بردن دلبستگی من به دستگاه من به ارائه تصویری واضح تر از چگونگی اختلال در بهزیستی عاطفی من کمک کرده است. همچنین این امکان را برای من فراهم کرد تا استراتژی های تبلیغاتی بیشتری را به کار گیرم.

آخرین باری که شما انجام دادید از همه برنامه ها و لوازم اضافی که در تلفن خود دارید پاک کنید؟ من می خواهم شرط بندی کنم که تعداد معدودی در آنجا وجود دارد که شما واقعاً نیازی به آنها ندارید.

کاهش درهم و برهمی دیجیتالی من به من کمک کرد تا رابطی را در تلفن خود ایجاد کنم که به نظر می رسد تمیز و تمیز باشد. این باعث می شود حواس پرتی و زمان صرف یافتن برنامه ها کاهش یابد ، به علاوه استفاده از تلفن من ساده تر می شود.

این بدان معناست که وقتی آن را برداشت کنم ، دیگر یک ثانیه بیشتر از آن چیزی که لازم دارم استفاده نمی کنم.

ایجاد برخی از مرزهای دیجیتال به من کمک کرد تا سهولت داشته باشم اعتیاد به تلفن من است و اضطراب مرتبط را کاهش می دهد. به عنوان مثال ، حداقل یک ساعت قبل از رفتن به رختخواب به تلفن من نگاه نمی کنم. من همچنین اطمینان می دهم که تلفن من در کنار تختخواب من نیست ، بنابراین اولین چیزی نیست که من به صبح روی می آورم.

من استفاده روزانه خود را دنبال می کنم تا به من کمک کند از آنچه که انگشتان دست انجام می دهم آگاه باشم. در اکثر تلفن ها ، می توانید این اطلاعات را در تنظیمات خود بررسی کنید ، یا از برنامه ای مانند Digitox یا Space .

چه آرزو مي كنيد كه آرزو داشته باشيد زمان بيشتري براي آن داشته باشيد؟

در شروع هر هفته ، من در مورد این سوال تأمل می کنم و در دفترچه خود یک لیست درست می کنم. هنگامی که احساس خارش گوشی خود را برای حواس پرت می کنم ، به جای آن یک مورد را از لیست خود انتخاب می کنم.

چه ژورنالیستی ، یوگا ، یادگیری رمزگذاری یا تمرین گیتار داشته باشد ، همه ما احساسات کمی داریم که آرزو می کنیم بتوانیم زمان بیشتری را به آن اختصاص دهیم.

با اولویت بندی این موارد ، تلفن خود را خسته کننده کنید.

” بسیاری از برنامه ها و حساب هایی هستند که باعث تقویت سلامت روان می شوند و می توانند به شما در مدیریت علائم خود کمک کنند. ”

به جای برنامه های پیمایش و بی حوصلگی بدون ذهن ، برنامه هایی را پیدا کنید که به شما کمک می کند به جای افزودن به آن ، با اضطراب خود مقابله کنید.

فضای و آرام دو برنامه محبوب هستند که من شخصاً توصیه می کنم ، اما تعداد زیادی وجود دارد. مواردی را پیدا کنید که برای شما کار می کنند.

برای بسیاری از ما ، روی آوردن به تلفنهایمان به عنوان یک حواس پرتی اکنون یک عادت خرابکارانه است که می توان به سختی  آن را شکست.

آنچه در مبارزه با اضطراب تلفن برای من مفید بوده است ، ایجاد فضایی در تلفن من است که به من کمک می کند تا احساس اضطراب کنم نه اضطراب. این شامل یک آلبوم عکس پر از عکس های چیزهای مورد علاقه من ، عزیزان ، و تصاویر انگیزه یا نقل قول ها است.

اگر به یک پیمایش بی ذهن تبدیل شده ام ، خودم را می گیرم و به جای آن به این فضا بر روی تلفن خود می چرخم. به این ترتیب می توانم تلفن خود را کنار بگذارم و احساس مثبت و با انگیزه داشته باشید ، نه اینکه از بین برود.

اگر برخی از حساب ها ، وب سایت ها یا افراد فقط باعث می شوند نسبت به خودتان احساس بدتری داشته باشید ، لازم نیست با آنها درگیر شوید.

“به آنچه می خورید توجه داشته باشید. اگر توجه داشته باشید که مطالبی که دنبال می کنید باعث افزایش اضطراب شما می شود ، شما این حق را برای خود حفظ می کنید که توجه خود را به جای دیگری تغییر دهید. ” “دلیلی وجود دارد که دکمه” ناپدید شدن “وجود دارد!”

اگر احساس خوبی نمی شود ، لازم نیست آن را دنبال کنید.

اگر اضطراب بخش بزرگی از زندگی شما خارج از تلفن شماست ، شلبی می گوید که این مهم است اطمینان حاصل کنید که سطوح مناسب پشتیبانی را بدست می آورید.

“ورزش ، خوردن غذاهای سالم ، صحبت کردن با عزیزان و پیدا کردن یک درمانگر همه منابع شگفت انگیز و تغییر دهنده بازی ها در هنگام اضطراب است – هیچ کدام از اینها در حین پیمایش رسانه های اجتماعی اتفاق نمی افتد.” می گوید:

در پایان روز ، تلفن های ما فقط همین است: تلفن ها. تنها راهی که آنها می توانند ما را به هر چیزی حس کنند ، نحوه استفاده ما از آنهاست. ما می توانیم تصمیم بگیریم که چه محتوایی را به زندگی خود اجازه می دهیم.

از آنجا که من در مورد تلفن خود آگاه تر شده ام ، لحظه های بیشتری از کلاس سپاسگزاري و مثبتي در زندگي من كه از طريق مقايسه هاي منفي در شبكه به سرقت نمي رود.

.

آیا تلفن همراه ، شما را دچار اضطراب می کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *