وبلاگ نویسی

امروزه وبلاگ نویسی ابزاری مناسب جهت بازاریابی موفقیت آمیز و موثر محسوب می شود. شما به راحتی می توانید با داشتن آگاهی کافی از محصول خود، آن را  منتشر کنید و با مشتری به طور مستمر تعامل داشته باشید. در این بین  نه تنها فقط مشتریان شما، بلکه کسانی که نسبتاً با محصول شما نا اشنا هستند، می توانند از شما سوال بپرسند و علم و بینش  خود را رابطه با محصول شما بالا ببرند.

آیا وبلاگ نویسی می تواند یک تجارت باشد؟

رتبه بندی هر وب سایت به چندین عامل مختلف بستگی دارد. این امر اساساً به عوامل زیر بستگی دارد: تعداد دفعات لینک صفحه شما، میزان مشاهده آن صفحه و برخی موارد دیگر که در ادامه به تفصیل به تشریح آنها خواهیم پرداخت.

اولین قدم لینک دادن به  وب سایت خود از طریق صفحات مختلف دیگر است. هرچه صفحات حاوی لینک صفحه شما بیشتر باشند، رتبه بهتری را دریافت خواهید کرد.

دومین گام در این مسیربه روز رسانی محتوای وبلاگ و وب سایتتان می باشد. سایت های ویرایش شده و به روز شده در موتورهای جستجو رتبه بالاتری نسبت به بقیه دارند.

در ادامه  به چند قدم آسان اشاره نموده ایم، که شما را در چگونگی ایجاد وبلاگ خود و مواردی که باید برای ایجاد آن در نظر داشته باشید کمک خواهد کرد.

توجه به محتوای دیگر وبلاگ ها

به آنچه  که دیگران در وبلاگهای خود می نویسند و یا ارائه می دهند، توجه داشته باشید. این امر می تواند به شما یک ایده کلی در مورد نوشتن مقالات و آنچه که می خواهید در وب سایتتان ارائه دهید، خواهد داد و شما می توانید نکات ارزشمندی را از آنها دریافت کنید.

خوانایی و نحوه نوشتار محتوا

اگر شما وبلاگ خود را در وب سایتتان قرارداده اید و یا به طور کلی یک وبلاگ ایجاد کرده اید تا آگاهی از محصول شما بیشتر شود، باید در نظر داشته باشید که این یک انجمن است که ممکن است توسط همه افراد خوانده شود.مشتری های شما، منتظر موضوع بحث برانگیز هستند، بنابراین هر چیزی راجع به محصولات باید با دقت انتخاب شده و نوشته شود و از خوانایی مناسبی برای راحتی خوانش مخاطبین برخوردار باشد.

وبلاگ خود را دائما به روزرسانی کنید

همانطور که پیش تر به آن اشاره نموده ایم به روز رسانی یک وبلاگ باعث افزایش رتبه وب سایت شما می شود. زیرا وبلاگ دائماً به روز می شود، درباره آن نظر داده می شود، و بحث ها و گفتگوها همیشه ادامه می یابد. به دلیل فعالیت زیاد آن، رتبه بندی ها بهبود می یابد و دسترسی و آگاهی بیشتری نسبت به محصول ایجاد می شود. بنابراین بهتر است وبلاگتان را هفته ای 3 تا 7 بار را بروز کنید.

توجه به اهمیت انتخاب موضوع پست ها

هرگز پست وبلاگ را با موضوع بی اهمیتی انتشار نکنید. عنوان موضوع  باید به خوبی نوشته شود و پست ها از حد مجاز طولانی تر نشوند. پست های طولانی معمولاً خسته کننده هستند و به اندازه کافی جذاب نیستند تا مردم بتوانند بنشینند و تا انتهای آنها را بخوانند.

تولید محتوای جذاب در وبلاگ

سرگرم کننده باشید، و محتوایی را تولید کنید که مخاطبانتان متقاضی آنها هستند و احتمالا برای آنها جذاب هستند. شما فقط نباید به محتوای متنی بسنده کنید. وبلاگ نویسی ویدیویی و عکس هایی که در وبلاگ به چشم می خورند روشهای جالبی برای به اشتراک گذاشتن افکار و بیانات شما هستند.

منحصر به فرد باشید

خودتان باشید، تقلید نکنید و یا از محتوای شخصی دیگر کپی نکنید. بسیار مهم است که در ارائه محتوا در وبلاگتان به صورتی کاملا منحصر به فرد و یونیک عمل کنید. مخاطبین شما بسیار هوشمند هستند و به سرعت متوجه منحصر به فرد بودن مطالب و محتوای ارائه شده در وبلگتان خواهند شد و این امر برایشان ارزشمند خواهد بود. همچنین این امر به رتبه بندی صفحه وبلاگ شما نیز کمک خواهد کرد.

 

 

.

تاثیرات مهم وبلاگ نویسی در موفقیت یک تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *