اجتناب از بلوز پوست زمستانی

Person wearing gloves and a scarf, holding a mug, in the snow

اذعان به خوبی هایی که در زندگی خود دارید پایه و اساس همه فراوانی است – اکهارت توله

زمستان در راه است!

توجه: این مقاله موردی است که باید تکرار شود! با ورود به این روزهای سرد لذت ببرید و توجه داشته باشید.

همه می دانیم که زمستان برای پوست ما سخت است. زمستان تغییرات آب و هوایی ، نور روز و هوای خشک را در داخل و خارج به ارمغان می آورد. این عوامل باعث ناراحتی پوست ما شده و پوسته پوسته و سفت به نظر می رسد. زمستان نیز به لباس های سنگین تر و بیشتر نیاز دارد. دمای شدید – سرد بیرون و گرم داخل – به علاوه هوای خشک – که رطوبت کم محیط نامیده می شود – همگی بر حساسیت پوست و تحریک احتمالی می افزایند. و پوست خشک ، سفت و خارش دار هر روز را دشوارتر می کند. من این مشکلات را بلوز پوست زمستانی می نامم!

سرطان تاثیر زمستان را بر پوست ما می افزاید. پیر یا جوان ، مبتلا به سرطان یا دوست داشتن کسی که مبتلا به این بیماری است ، استرس های ناشی از سرطان می تواند بر روی پوست ما نمایان شود. عوارض جانبی داروهای سرطان و سایر درمان ها ممکن است در بین سایر عوارض جانبی خود اثری روی پوست بگذارند.

پوست ، بزرگترین اندام بدن ما ، برای سلامت کلی بدن ضروری است. خواسته های زندگی با سرطان یا مراقبت از کسی که دوستش داریم ، نادیده گرفتن سلامت پوست را آسان می کند. یعنی تا زمانی که مشکلات مربوط به پوست ما باعث نمی شود راحت نباشیم! رعایت چند نکته ساده ، مانع از بروز بسیاری از مشکلات پوستی می شود. همه ما می توانیم آنها را مدیریت کنیم.

این نکات را برای پوست سالم تر ، راحت تر و مشکلات پوستی کمتر در زمستان امتحان کنید:

  • فقط یکبار در روز برای کوتاه ترین زمان ممکن با آب گرم و نه داغ دوش بگیرید. و اگر مشكلات جابجايي باعث دوش گرفتن كوتاهتر مي شود ، از حمام كمك بخواهيد.
  • از غوطه ور شدن در حمام گرم خودداری کنید مگر اینکه پرستار یا پزشک شما آنها را توصیه کند. حمام ها – به ویژه حمام ها – بیشتر چربی هایی را که پوست ما برای محافظت از خود تولید می کند ، حذف می کند. روغن محافظ کمتر به معنای پوست بسیار خشک و پوست خشک پوست حساس است.
  • از صابون های بدون بو برای افرادی که دارای پوست حساس هستند استفاده کنید. مارک هایی مانند Dove و Camay کمتر از بسیاری از مارک های دیگر تحریک کننده هستند. مارک هایی مانند Ivory و Dial ممکن است بسیار تحریک کننده باشند بنابراین از استفاده از آن محصولات خودداری کنید.
  • از مالیدن پوست خود با حوله خودداری کنید و در عوض خود را خشک کنید. بلافاصله پس از حوله ، از لوسیون بدن بدون بو استفاده کنید. مارک هایی که باید به دنبال آنها باشید شامل Eucerin و Cerave و معادل نام تجاری آنها است. لوسیون را در طول روز و قبل از خواب دوباره استفاده کنید تا به راحتی پوست خود را حفظ کنید.
  • E-45 ، یک مارک داروسازی از انگلستان ، از نظر شستشوی بدن ، لوسیون ها و کرم هایی که برای افرادی که دارای پوست خشک و حساس هستند ساخته شده است ، از پرستاران و پزشکان نظرات مثبتی دریافت می کند. بسیاری از مراکز سرطان بریتانیا نیز از محصولات E-45 استفاده می کنند. محصولات E-45 اغلب در com در دسترس هستند.
  • به یاد داشته باشید که حتی در زمستان به کرم ضد آفتاب نیاز دارید! از کرم های ضد آفتاب با بلوک های فیزیکی مانند تیتانیوم و اکسید روی استفاده کنید و از عوامل شیمیایی مانند اکسی بنزون ​​، اکتینوکسات ، اکتیسالات و آووبنزون ​​اجتناب کنید. تمام پوست های در معرض دید – صورت ، گردن ، گوش ها و دستها را بیشتر – حتی قبل از دوره های کوتاه بیرون ، بپوشانید.
  • مطمئن نیستید از چه محصولاتی باید برای پوست خود استفاده کنید؟ از داروساز خود بخواهید به صابون یا شوینده بدن ، لوسیون و سایر محصولات مناسب برای پوست های حساس اشاره کند. آنها خوشحال خواهند شد که راهنمایی کنند و شما را به گزینه های مقرون به صرفه راهنمایی کنند.
  • لباس های خود را لایه لایه قرار دهید و پارچه های سبک و نرم را انتخاب کنید. پشم اغلب برای بسیاری تحریک کننده است و بهتر است از آن اجتناب شود. برخی از پارچه های مصنوعی – مانند پلی استر و استات – حتی اگر نرم به نظر برسند ، تحریک کننده هستند. بافت صاف و لغزنده آنها ممکن است روی پوست خشک و پوسته پوسته بماند. لباس هایی را که با پارچه های نخی تهیه شده اند ، مخصوصاً آنهایی که برای نرمی مانند داخل یک پیراهن ژاکت مسواک زده شده است ، امتحان کنید.
  • برای افزودن رطوبت به هوای خانه خود ، از مرطوب کننده استفاده کنید. مطمئن شوید که مرطوب کننده را تمیز نگه دارید تا خطرات سلامتی را محدود کنید. از گرم کردن خانه خود اجتناب کنید زیرا هوای گرم باعث خشکی پوست و داخل بینی ما می شود. در عوض ، به یاد داشته باشید که لباس ها را در داخل و خارج از خانه لایه بندی کنید.

woman putting lotion on her leg با رعایت نکات مراقبت از پوست ، می توانید زمان بیشتری را صرف لذت بردن از زمستان کنید. بارش برف آرام ، پیاده روی سریع و یک روز راحت در داخل کاری که دوست دارید از لذت های زمستان است. نیازی نیست اجازه دهید بلوز پوست زمستانی مانع شما شود!

ما از سارا کاگان برای نوشتن این مقاله سپاسگزاریم!

Sarah H. Kagan PhD، RN
متخصص پرستاری بالینی ژرنتولوژی

اجتناب از بلوز پوست زمستانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *