ازون درمانی چیست؟

ازون درمانی به فرآیند تزریق گاز ازون به بدن شما برای معالجه بیماری یا زخم اشاره دارد. ازون یک گاز بی رنگ است که از سه اتم اکسیژن تشکیل شده است (O 3 ).

در سال 2019 ، سازمان غذا و دارو FDA  اظهار داشت که ازون سمی است و کاربردهای پزشکی اثبات شده ای ندارد.

هنوز برخی از تحقیق نشان داده است که ازن ممکن است برای تحریک شرایط پزشکی با تحریک سیستم ایمنی بدن استفاده شود. همچنین ممکن است از آن برای ضد عفونی و برای درمان طیف وسیعی از بیماری ها استفاده شود.

در بیمارستان ، گاز ازون درمانی از منابع اکسیژن با درجه پزشکی ساخته می شود.

ازون پزشکی برای ضدعفونی کردن وسایل پزشکی و درمان شرایط مختلف بیش از 100 سال مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین ممکن است به جلوگیری از عفونت در زخم ها کمک کند. : تحقیق از سال 2018 ، هنگامی که ازون با مایعات بدن در تماس باشد ، واکنش های حاصل پروتئین ها و گلبول های قرمز بیشتری را تشکیل می دهند. این باعث افزایش اکسیژن در بدن می شود.

ازون درمانی همچنین ممکن است فرآیندهای ناسالم بدن را مختل کند. تحقیق نشان داده است که ازون درمانی می تواند غیرفعال شود:

  • باکتری ها
  • ویروس ها
  • قارچ ها
  • مخمر
  • protozoa

ازون درمانی ممکن است مورد استفاده برای شرایط مختلف. تحقیقات در مورد اثربخشی و ایمنی آن در حال انجام است.

اختلالات تنفسی

افراد مبتلا به اختلالات تنفسی ممکن است کاندیداهای خوبی برای ازون درمانی باشند ، اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است.

با افزایش سطح اکسیژن خون شما ، ازون درمانی ممکن است به کاهش استرس در ریه های شما کمک کند. ریه های شما مسئولیت تأمین اکسیژن خون شما را دارند. مطالعه 2014 به دنبال درمان ازن داخل وریدی یا تزریق ازون مخلوط با خون ، برای درمان COP بود. مشخص شد که این درمان باعث افزایش کیفیت زندگی و توانایی ورزش در افراد سیگاری سابق با COPD می شود.

توجه داشته باشید که تنفس ازون ممکن است ریه ها را تحریک یا آسیب دیده ، به خصوص در افراد مبتلا به بیماری های تنفسی.

اگرچه ازون ممکن است دارای کاربردهای مفیدی باشد ، اما همچنین یک آلاینده هوا است و نباید آن را استنشاق کرد. در نتیجه ، آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) در مورد استفاده از دستگاه تصفیه هوا ازون توصیه می کند.

دیابت

ازون درمانی همچنین نوید در کاهش خطر عوارض ناشی از دیابت .

عوارض اغلب توسط استرس اکسیداتیو در بدن ایجاد می شود . تحقیق از سال 2018 اظهار داشت که ازون با فعال کردن سیستم ایمنی بدن و آنتی اکسیدان بدن و کاهش التهاب ، می تواند استرس اکسیداتیو را اصلاح کند.

مطابق با مطالعه 2019 ، ازون درمانی در افراد مبتلا به زخم پای دیابتی به بستن زخم و احتمال ابتلا به عفونت را کاهش داده است.

مطالعه 2015 همچنین یافت شد که ازون درمانی می تواند برای ترمیم زخم ها ، یک عارضه جانبی دیابت مفید باشد.

Im اختلالات مین

ازون درمانی ممکن است برای افراد دارای اختلال ایمنی مزایایی داشته باشد زیرا به نظر می رسد به تحریک سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

A مطالعه 2018 دریافت که ازون با خون مخلوط می شود و به افراد مبتلا به HIV تزریق شده به میزان قابل توجهی بار ویروسی خود را در طی یک دوره 2 ساله کاهش می دهد. این مطالعه خاطر نشان کرد که تحقیقات بیشتری در مورد استفاده از ازون درمانی برای درمان HIV ضروری است.

اگر ازون درمانی با خون شما تجویز می شود ، با خوابیدن زیاد به خون خود آماده شوید. شب قبل و خوردن صبحانه سالم آن روز. همچنین ، حتماً آب زیادی بنوشید.

روشهای مختلف زیادی برای دریافت ازون درمانی وجود دارد. ارائه دهنده خدمات درمانی شما بهترین گزینه ها را برای شما و معالجه خود مورد بحث قرار خواهد داد.

سه شکل اصلی درمان شامل تجویز ازن است:

  • به طور مستقیم به بافت strong اگر برای مشکل اندام یا زخم تحت آزمایش ازن قرار دارید ، گاز ازون به احتمال زیاد مستقیماً روی بافت قسمت بدن آسیب دیده اعمال می شود. گاز در یک پوشش محافظ اداره می شود.
  • به صورت داخل وریدی. برای درمان اختلالات داخلی ، مانند HIV ، گاز ازون معمولاً در خون از شما گرفته می شود. سپس خون با گاز حل شده از طریق IV به داخل بدن شما تزریق می شود. استفاده داخل وریدی می تواند خطر ایجاد آمبولی را از طریق ایجاد حباب های هوا به همراه آورد.
  • به صورت عضلانی. ازن درمانی به عنوان یک تزریق عضلانی نیز موجود است. برای این تزریق ، گاز ازون اغلب قبل از تزریق با اکسیژن مخلوط می شود.

تحقیق برای ازن درمانی نتایج مختلط را نشان می دهد ، اگرچه نتایج بسیاری امیدوارکننده است. چندین کارآزمایی بالینی ازون درمانی برای شرایط از بیماری های قلبی تا آرتریت در حال انجام است.

تحقیق از سال 2018 اظهار داشت که ازون درمانی ممکن است با بهبود دامنه حرکت و تاخیر در کاهش آرتروز زانو کمک کند.

افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید یا کمردرد از دیسک های فتق یا استفاده شود. با این حال ، هنوز مطالعات کافی در مورد این شرایط انجام نشده است.

علاوه بر این ، ازون در بسیاری از جنبه های دندانپزشکی مورد استفاده و مطالعه قرار گرفته است.

تحقیقات از سال 2019 نشان داد که آب ازون ممکن است به عنوان ضد عفونی کننده موثر باشد در طول کانالهای ریشه همچنین ممکن است از جمله کاربردهای دیگر در حساسیت زدایی از عاج در معرض نور نیز کمک کند. ازون درمانی باید توسط یک متخصص بهداشت و درمان یا متخصص طبی انجام شود.

در حال حاضر ، شواهد کافی برای FDA برای حمایت از استفاده ازون درمانی وجود ندارد. برای نشان دادن اثربخشی و ایمنی ، مطالعات انسانی در مقیاس بزرگ بیشتر مورد نیاز است.

ازون درمانی در این زمان به طور گسترده ای مورد استفاده قرار نمی گیرد و خطرات زیادی نیز به همراه دارد. گاز ازون دارای تعداد اتمی های عجیب و غریب است که باعث عدم ثبات آن می شود. این ناپایداری به معنای غیرقابل پیش بینی بودن است. ازون باید در مقدار مناسب و در جای مناسب استفاده شود ، و نباید استنشاق شود.

در سال 2019 ، FDA هشداری درباره استنشاق ازون منتشر کرد زیرا این ماده می تواند ریه ها را تحریک کرده و باعث ایجاد مایعات شود که تنفس را دشوار می کند.

خطرات قابل توجهی هنگام استفاده ازون به صورت داخل وریدی ، با دوزهای زیاد یا مدت طولانی وجود دارد. با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد همه خطرات احتمالی صحبت کنید و آنها را در برابر مزایای احتمالی بسنجید.

شما همچنین باید در مورد سایر گزینه های درمانی با ارائه دهنده خدمات درمانی خود صحبت کنید تا به شما در تعیین بهترین برنامه درمانی برای وضعیت شما کمک کند.

تخمین هزینه ازون درمانی می تواند دشوار باشد ، زیرا درمانها بر اساس شرایط پزشکی شما و فرد انجام می شود.

شرکتهای بیمه معمولاً ازن درمانی را پوشش نمی دهند ، و تحت پوشش Medicaid قرار نمی گیرند.

ازون درمانی بحث برانگیز است ، اما ممکن است نوید را نشان دهد. آزمایشات بالینی جدید در مورد استفاده ازون درمانی در حال انجام است.

FDA استفاده از ازون درمانی را در معالجه بیماری تأیید نمی کند. همچنین دارای گفت که ازن” هیچ کاربرد مفیدی برای پزشکی ندارد. “همچنین مطالعات طولانی مدت زیادی برای درک همه عوارض جانبی احتمالی وجود ندارد. اگر در مورد این روش درمانی سؤال دارید و اینکه آیا این برای شما مناسب است ، با ارائه دهنده خدمات پزشکی صحبت کنید. اگر می خواهید آن را امتحان کنید ، حتما ارائه دهنده ای را با تجربه در ازون درمانی انتخاب کنید.

.

ازون درمانی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *