افسانه ها و حقایقی در مورد ایمپلنت های پس از سرطان سینه

جوزف سرلتی ، پزشک ، FACS و بیمار وی ، جکی ، در مورد اینکه چرا بازسازی سینه پس از ماستکتومی در درمان جامع سرطان سینه ضروری است صحبت می کنند.

ایمپلنت سینه یکی از روش هایی است که جراحان پلاستیک می توانند پس از ماستکتومی یک سینه بازسازی شده ایجاد کنند ، اصطلاحی است که در آن تمام بافت طبیعی سینه شما برداشته می شود ، یا در برخی موارد ، بعد از لامپکتومی ، که فقط تومور و یک تومور را از بین می برد. منطقه بافت طبیعی در اطراف آن.

تصورات غلط زیادی در مورد بازسازی سینه بعد از سرطان وجود دارد.

به مناسبت سالانه روز آگاهی از بازسازی پستان (روز BRA) – روزی جهانی که به منظور ارتقاء آموزش زنان با توجه به بازسازی سینه اختصاص داده شده است – لیزا وو ، MD ، جراح پلاستیک و ترمیمی در جراحی پلاستیک پن ، پنج افسانه درباره گزینه های بازسازی سینه را روشن می کند.

افسانه شماره 1: جراحی ترمیمی یک روش تک کاره است.

واقعیت: دکتر “وو” توضیح می دهد: “ممکن است چندین جراحی طول بکشد تا به نقطه ای برسید که بتوانید به ظاهر دلخواه خود برسید.

جراح پلاستیک شما با برداشتن ماهیچه زن در قفسه سینه ، که در طی ماستکتومی برداشته نشده است ، و سینه شما را بعد از ماستکتومی بازسازی می کند و آن عضله را مستقیماً زیر پوست حرکت می دهد.

سپس ، ایمپلنت سینه در زیر عضله قرار می گیرد. یک سینه معمولی دارای بافت سینه در بالای ماهیچه است.

دکتر وو توضیح می دهد: “اولین جراحی ماستکتومی و قرار دادن منبسط کننده های بافتی در زیر عضلات سینه است.” “سپس ، بیمار یک سری گسترش می یابد تا پوست و عضله را کشیده و یک جیب ایجاد کند.”

منبسط کننده ها کیسه هایی شبیه بادکنک هستند که به آرامی به اندازه دلخواه یک سینه بازسازی شده باز می شوند.

جراحی دوم شامل برداشتن انبساط کننده ها و قرار دادن ایمپلنت های سینه است ، در حالی که جراحی سوم مرحله بازسازی نوک سینه است. بازسازی نوک سینه زمانی انجام می شود که جراح پلاستیک با استفاده از بافت بدن یا پوست اهدا کننده ، نوک سینه جدیدی بسازد.

دکتر وو می افزاید: “اما همه زنان نیازی به انجام هر مرحله ای ندارند.”

افسانه شماره 2: هنگامی که ایمپلنت وارد می شود ، دستگاه مادام العمر است.

واقعیت: دکتر وو می گوید: “همه ایمپلنت ها در نهایت می شکنند ، بنابراین طول عمر محدودی برای ایمپلنت ها وجود دارد.” به طور معمول ، این اتفاق در عرض 10 تا 15 سال رخ می دهد.

میزان پارگی ایمپلنت تقریباً یک درصد در سال است اما پس از 10 سال افزایش می یابد. می توان انتظار داشت ایمپلنت شما تقریباً 10 تا 15 سال دوام بیاورد. از آنجایی که ممکن است یک زن همیشه احساس پارگی در ایمپلنت خود را نبیند ، ممکن است هر چند سال یکبار تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی (MRI) مورد نیاز باشد تا هرگونه علامت مشکل بررسی شود.

همچنین لازم است در مورد بازسازی سینه بر اساس ایمپلنت با جراح پلاستیک خود همراه باشید. به غیر از پارگی ، عوارض احتمالی دیگری مانند عفونت ، انقباض کپسول یا حتی لنفوم نادر همراه با ایمپلنت وجود دارد که باید به طور دوره ای توسط جراح شما ارزیابی شود.

افسانه شماره 3: در صورت بازسازی سینه ، تشخیص سرطان سینه در آینده دشوار خواهد بود.

واقعیت: دکتر “وو” ادعا می کند: “هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد بازسازی سینه از هر نوعی مانع تشخیص سرطان شود.” “بیماران باید مادام العمر تحت نظارت باشند ، حتی اگر ماستکتومی انجام داده باشند.”

او می افزاید: هیچ نگرانی وجود ندارد که بازسازی سینه بر آنچه برای درمان سرطان سینه لازم است غلبه کند: “ما هیچ وقت هیچ نوع درمان سرطان سینه را برای بازسازی سینه به تعویق نمی اندازیم. این هدف اصلی شماست – درمان سرطان سینه – بنابراین بازسازی سینه هرگز نباید بر درمان سرطان سینه مقدم باشد. “

افسانه شماره 4: همه زنان کاندید بازسازی سینه نیستند.

واقعیت: دکتر “وو” توضیح می دهد: “صرف نظر از این که در طول دوره درمان در چه مرحله ای هستید یا چه کاری انجام داده اید ، اکثر زنان هنوز کاندید بازسازی سینه هستند.

حتی اگر آمادگی بازسازی مجدد را ندارید ، باز هم باید با یک جراح پلاستیک ملاقات کنید تا گزینه های خود را بررسی کند. می توان همزمان با ماستکتومی یا بعد از آن به تاخیر انداخت. و اگر ماستکتومی کرده اید ، تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

دکتر وو می گوید: “بازسازی سینه بخشی از روند بهبودی است.

افسانه شماره 5: ایمپلنت تنها گزینه برای بازسازی است.

واقعیت: دکتر “وو” می گوید: “در حالی که اکثر زنان واجد شرایط دریافت ایمپلنت سینه برای بازسازی خود هستند ، روش های دیگری وجود دارد.”

علاوه بر ایمپلنت ، دریافت بافت از سایر قسمت های بدن شما – مانند شکم ، باسن یا پشت – و استفاده از آن برای ایجاد سینه جدید است.

دکتر وو توضیح می دهد: “گزینه های مختلف موجود برای بازسازی بسیار متفاوت است.” “هر کدام دارای طول جراحی متفاوت ، زمان بهبودی متفاوت ، نتایج متفاوت هستند. بنابراین ، بیماران باید با پزشک خود مشورت کنند که ممکن است گزینه بهتری باشد. “

افسانه ها و حقایقی در مورد ایمپلنت های پس از سرطان سینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *