بعد از بازسازی سینه چه چیزی باید انتظار داشت: یک جدول زمانی

بازسازی سینه بعد از دست دادن یکی از سینه ها – یا هر دو – برای درمان سرطان سینه می تواند به اندازه کافی آسیب زا باشد. یک نقطه عطف بزرگ است – و یک مبارزه کامل دیگر است.

بعد از بازسازی سینه چه چیزی باید انتظار داشت
عمل بازسازی سینه

اگر به بازسازی سینه فکر می کنید ، در اینجا موارد جاشوا فسنوت ، MD ، جراح پلاستیک و سهیل K. کانچوالا ، MD ، جراح پلاستیک و مدیر برنامه لنف ادم جراحی ، می گوید برخی از رویدادهای کلیدی جسمی ، عاطفی و روانی هستند که می توانید در سال بعد از سینه خود انتظار داشته باشید. بازسازی.

اولین روزهای بعد از جراحی

اول از همه ، تبریک می گویم. شما یک بازمانده از سرطان سینه هستید.

برخی از زنان بازسازی سینه را به عنوان چیزی جدید در نظر می گیرند ، اما “بازسازی حجم تولید مثل یا تقلید پستان را ایجاد می کند.”

مدت زمانی که در بیمارستان پس از جراحی می گذرانید بستگی به نوع بازسازی سینه شما دارد. شما دو گزینه دارید:

  1. یک ایمپلنت
  2. بازسازی فلپ رایگان

جراحی ایمپلنت

جراحی ایمپلنت معمولاً پس از انجام ماستکتومی برای برداشتن تومور سینه و بافت اطراف انجام می شود. کسانی که جراحی ایمپلنت انجام می دهند معمولاً ظرف دو روز مرخص می شوند.

بازسازی  فلپ

بازسازی فلپ نسبت به عمل جراحی ایمپلنت کمی پیچیده تر از یک عمل است. با این روش ، بافت از قسمت های دیگر بدن شما مانند شکم گرفته می شود. معمولاً بیماران ظرف پنج روز پس از عمل مرخص می شوند.

در حالی که جراحی های بازسازی سینه فلپ  ممکن است پیچیده تر باشند ، اما از هیچ چیز نباید ترسید ،

هر دو عمل جراحی ترمیمی مزایا و معایب خود را دارند ، بنابراین مهم است که با تیم جراحی خود در مورد اینکه کدام گزینه برای شما مناسب است صحبت کنید.

بعد از بازسازی سینه چه چیزی باید انتظار داشت
سرطان سینه

مدیریت درد پس از عمل

برخی از دردهای کوتاه مدت پس از جراحی بازسازی سینه عمومی هستند ، اما پزشکان با شما همکاری می کنند تا اطمینان حاصل کنید که راحت هستید و درد قابل تحمل است. درد عاطفی ممکن است چندان قابل تحمل نباشد: بسیاری از زنان برای چند روز به سختی به ظاهر جدید خود نگاه می کنند.

 “این یک سفر بسیار احساسی برای زنان است.” “یک چیز جهانی که می توانم به شما بگویم این است که هرکسی این فرایند را متفاوت انجام می دهد.”

یک ماه پس از جراحی

معمولاً فیزیوتراپی برای زنان پس از هر دو نوع جراحی ترمیمی توصیه می شود.

تمرینات فیزیوتراپی به زنان اجازه می دهد:

  • بازیابی قدرت
  • تنظیم محدودیت های فیزیکی جدید
  • روشهای ایمن برای انجام فعالیتهای روزانه پیدا کنید

معمولاً دو تا چهار هفته طول می کشد تا زنان تکنیک های ورزشی مورد نیاز برای توانبخشی را بیاموزند.

شش هفته بعد از بازسازی سینه

اکثر زنان می توانند بعد از شش هفته به سر کار برگردند و کارهایی را که قبل از عمل انجام می دادند انجام دهند.

در شش هفته پس از عمل جراحی ، به احتمال زیاد تمرکز کامل شما بر بهبود جسمی است. با این حال ، بازگشت به محل کار و بازگشت به زندگی عادی ممکن است احساسات جدیدی را تحریک کند ، مانند زمانی که برای خرید لباس جدید یا فکر کردن در مورد آشنایی یا صمیمیت فکر می کنید.

در این مرحله ، ممکن است احساسات زیادی از جمله اضطراب یا افسردگی را احساس کنید. این اقدامات می تواند منجر به این شود که شما در مورد تغییرات بدن خود و اینکه شما به عنوان یک زن بعد از جراحی چگونه هستید عمیق تر فکر کنید. ممکن است صحبت با یک مشاور یا سایر زنانی که بازسازی سینه را انجام داده اند مفید واقع شود.

سه ماه بعد از بازسازی سینه

اکنون که سینه های شما زمان لازم برای ترمیم را پیدا کرده اند ، بازسازی نوک سینه معمولاً آخرین مرحله بازسازی سینه است. همه تصمیم نمی گیرند این روش را انجام دهند ، زیرا بیشتر برای اهداف زیبایی انجام می شود. با این حال ،  به شدت این روش را توصیه کردند زیرا باعث می شود سینه بازسازی شده بیشتر شبیه سینه اصلی باشد.

وقتی نوبت به بازسازی نوک سینه می آید ، زنان دو گزینه متفاوت دارند:

  1. آنها می توانند یک نوک پستان جدید ساخته شده توسط جراح پلاستیک داشته باشند
  2. آنها می توانند فقط یک تاتوی نوک سینه را دریافت کنند

زنانی که از گزینه اول استفاده می کنند ، نوک سینه جدید آنها با استفاده از بافت بدن یا پوست اهدا کننده ساخته می شود. در مقابل ، خالکوبی نوک سینه یک روش کمتر تهاجمی است که در آن صورت پوست با رنگ نوک سینه اصلی سینه اصلی خود مطابقت دارد و بنابراین ، سه بعدی به نظر می‌رسد.

“تنظیم دقیق” جراحی اصلی شما معمولاً همزمان با بازسازی نوک سینه انجام می شود. هدف از این روش دوم ایجاد تغییرات کوچک در سینه های بازسازی شده برای بهبود ظاهر کلی زیبایی است. بستگی به نوع بازسازی سینه دارد که سه ماه پیش انجام شده است. این جراحی ، مانند بازسازی نوک سینه ، یک عمل سرپایی است.

یک سال پس از جراحی

معمولاً یک سال بیرون از خانه زمانی است که می توانید برای معاینات منظم به جراح پلاستیک مراجعه نکنید.

با بهبودی ادامه می یابد ، سینه های شما در طول یک سال به شکل فعلی تغییر می کند. برخی از این تغییرات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  1. محو شدن جای زخم (اگرچه ممکن است همیشه قابل توجه باشد)
  2. از دست دادن حس سینه پس از ماستکتومی به دلیل جدا شدن اعصاب ظریف هنگام برداشتن بافت سینه
  3. احساس مجدد در سینه ها ، که  معمولاً حدود یک سال به طول می انجامد و از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است

 “تمام هدف بازسازی سینه این است که به نقطه این برسید ،” و گاهی اوقات تا یک سال طول می کشد – جایی که می توانید از این دوره زندگی خود فراتر بروید. “

بعد از بازسازی سینه چه چیزی باید انتظار داشت: یک جدول زمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *