ماساژ روغن

ماساژ برای کودک شما تسکین دهنده و سالم است و شماهم ممکن است از آنها لذت ببرید.

استفاده از روغن مناسب برای ماساژ کودک می تواند متفاوت باشد. روغن های ماساژ کمک می کند تا پوست لطیف کودک شما محافظت شود و در عین حال مرطوب شود.

با این حال ، همه روغن ها مثل هم نیستند و همه آنها برای پوست کودک مفید نیستند. طبیعی بودن روغن به معنای بی خطر بودن استفاده از آن برای ماساژ کودک نیست.

بیایید بهترین روغن هایی را که برای ماساژ کودک استفاده می شود و اینکه از کدام روغن ها باید خودداری کنید بررسی کنیم.

ماساژهای منظم کودک می تواند به شما و پیوند کودک کمک کند. این عمل ، لمس زبانی است که هم بزرگسالان و هم نوزادان می توانند آن را درک کنند. ماساژ کودک می تواند به راحتی و آرامش هر دوی شما کمک کند!

هنگام ماساژ کودک ، شما و کوچولوی خود روبروی هم هستید و تماس چشمی برقرار می کنید. این به کودک شما کمک می کند حالات چهره شما را بیاموزد و مهارت های ارتباطی او رشد کند.

ماساژ دادن منظم کودک همچنین می تواند به رشد مغز و سیستم عصبی او کمک کند.

مقدار زیادی مطالعات پزشکی نشان می دهد که لمس و دلبستگی منظم با والدین یا مراقبت از انها برای رشد مغز و رشد عاطفی کودک ضروری است. فواید آن مادام العمر است!

شما می توانید از روغن هایی که به طور معمول برای نوزادان بی خطر هستند ، استفاده کنید. استفاده از این روغن ها به کودکتان برای داشتن پوشت نرمو لطیف کمک می کند.  بعضی از آنها ممکن است بهتر از سایرین با پوست کودک شما سازگار باشد.

بهترین روغن هایی که می توانید برای ماساژ کودک استفاده کنید بدون ترتیب خاصی شامل موارد زیر هستند:

روغن نارگیل

یک مطالعه پزشکی در سال 2020 نشان داد که استفاده از روغن نارگیل در نوزادان نارس به بهبود و تقویت پوست آنها کمک می کند.

چندین مطالعه دیگر نیز از این یافته ها پشتیبانی می کند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است.

روغن بادام

روغن بادام سرشار از ویتامین E است ، و تحقیقات بالینی در سال 2020 نشان می دهد که استفاده از آن به عنوان روغن ماساژ کودک بی خطر است. محققان دریافتند که استفاده از روغن بادام برای نوزادان نارس باعث بهبود ضخامت و قدرت پوست آنها می شود و هیچ عارضه ای ایجاد نمی کند.

ژله نفتی

پماد یا ژله نفتی ممکن است انتخاب مادر برای لوسیون کودک باشد و این محصول آزمایش شده به عنوان یک روغن ماساژ برای پوست کودک شما مفید است.

روغن کودک

روغن کودک در واقع یک روغن معدنی است که در بررسی پزشکی 2012 نشان داد که مانند ژله نفتی ، استفاده از روغنهای معدنی بر روی پوست کودک بی خطر است.

کره شی

کره قلم یک مرطوب کننده طبیعی خامه ای است که برای پوست نازک کودک شما بی خطر است. به دنبال کره شی خالص باشید که هیچ عطر یا مواد شیمیایی اضافه شده ای نداشته باشد.

روغن گلرنگ

روغن گلرنگ یک روغن گیاهی فشرده شده سرد است که حاوی ویتامین E است. که فرآوری آن نسبت به انواع دیگر روغن کمتر است.

این باعث می شود که شما به عنوان روغن ماساژ برای کودک خود استفاده کنید.

روغن هسته انگور

هسته انگور روغن یک روغن سرد فشرده است که به طور معمول استفاده از آن به عنوان روغن ماساژ روی کودک شما بی خطر است.

لوسیون بابونه

لوسیون بابونه برای اگزمای کودک تسکین دهنده است. و بثورات پوشک و برای استفاده به عنوان روغن ماساژ کودک بی خطر است. به بهبود و تسکین پوست خشک و خارش دار کمک می کند و همچنین می تواند به کودک شما کمک کند تا آرام ش بیشتری داشته باشد!

روغن جوجوبا

روغن جوجوبا برای نوزادان مبتلا به اگزما توصیه می شود زیرا به بهبود پوست کمک می کند. همچنین دارای ویتامین E زیادی است. برای ماساژ کودک خود از روغن جوجوبای فشرده استفاده کنید.

روغن هسته گاوزبان

روغن دانه گل گاوزبان سرشار از اسید چرب است که می تواند به تسکین و التیام پوست کودک شما کمک کند. استفاده از آن به عنوان روغن ماساژ حتی اگر کودک شما به اگزما مبتلا باشد ایمن است.

روغن گل رز هیپ

روغن گل رز با چربی زیادی که دارد برای پوست کودک شما مفید است. این ماده به تسکین قرمزی و تحریک در اگزمای کودک و سایر بثورات پوستی کمک می کند.

روغن جو دوسر

در لوسیون بدن خود ممکن است روغن جو دو سر را که به عنوان “Avena sativa” ذکر شده است ، پیدا کنید. این ماده رایج برای مراقبت از پوست و بهبود بثورات پوستی و خلاص شدن از شر پوست خشک و خارش دار کمک می کند.

روغن جو دوسر به طور کلی برای پوست کودک بی خطر است.

کرم اگزما

اگر کودک شما اگزمای خفیف تا شدید دارد ، بهتر است از این کرم استفاده کنید معمولا متخصص اطفال این کرم را برای آنها تجویز می کند. بثورات پوستی یا اگزمای بسیار حساس کودک ممکن است در مقابل روغن هایی که بی خطر است واکنش نشان دهد.

حتی روغن های طبیعی نیز می توانند باعث تحریک پوست شوند و ممکن است برای کودک شما ایمن نباشد. روغن هایی که باید از استفاده آنها روی پوست کودک خود جلوگیری کنید ، شامل:

روغن زیتون

در حالی که روغن زیتون برای رژیم روزانه شما یک انتخاب سالم برای قلب است ، برای پوست ظریف کودک شما مناسب نیست.

یکی از چربی های روغن زیتون اسید اولئیک نام دارد. این چربی می تواند به جای بهبود پوست ، تجزیه کند. روغن زیتون به خصوص در صورتی که شما یا کودک شما اگزما یا سایر جوش های پوستی داشته باشید ایمن نیست.

روغن آووکادو

در حالی که آووکادو له شده یک غذای عالی برای کودک شما است که از مواد جامد شروع می کند ، روغن آووکادو برای پوست کودک عالی نیست.

مانند روغن زیتون ، روغن آووکادو حاوی چربی اسید اولئیک است. این می تواند منجر به تحریک و تجزیه پوست شود.

روغن بادام زمینی

روغن بادام زمینی حاوی پروتئین های بادام زمینی است. بعضی از نوزادان ممکن است به بادام زمینی حساس باشند یا به بادام زمینی حساسیت پیدا کنند. استفاده از روغن بادام زمینی می تواند منجر به تحریک پوست شود و ممکن است منجر به واکنش هایی در کودک شما شود.

روغن خردل

این روغن “تند” می تواند پوست کودک شما را تحریک و گرم کند.

روغن سویا

مانند روغن زیتون ، روغن سویا نیز ممکن است باعث تحریک و قرمزی شود.

روغن درخت چای

روغن درخت چای دارای خاصیت ضد باکتری و ضد ویروسی است اما می تواند باعث تحریک پوست لطیف کودک شود.

سایر روغنهای اساسی

روغنهای اساسی بسیار غلیظ هستند و می توانند پوست نوزادان و بزرگسالان تحریک کنند ، بنابراین در انتخاب روغنهای دیگر برای ماساژ کودک دقت کنید. ( برخی از آنها بی خطر هستند ، اما روغنهای اساسی همیشه باید قبل از استفاده روی پوست رقیق شود.)

ماساژ کودک راهی عالی برای پیوند با کودک خود است. حتی می تواند به رشد و توسعه بهتر آنها کمک کند.

اگر از روغن ماساژ مناسب استفاده کنید برای پوست کودک شما نیز مفید است.

برخی از روغن های طبیعی دارای موادی هستند که می توانند پوست را تحریک یا تجزیه کنند یا باعث ایجاد جوش و برجستگی های ریز شوند. همه روغن های سالم برای پوست کودک شما مفید نیستند.

اگر در مورد نوع استفاده از روغن ماساژ مطمئن نیستید با پزشک متخصص اطفال خود مشورت کنید.

.

بهترین روغن ها برای ماساژ کودک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *