بیایید غربالگری شویم ، قسمت 1: غربالگری سرطان روده بزرگ

Doctor greeting patient before starting colonoscopy

سرطان همه زندگی ما را تحت تأثیر قرار می دهد. این کلمات درست به نظر می رسند اما اندکی توصیف کننده اندوه ، انزوا و ترس است که بسیاری از ما هنگام مواجهه با تشخیص سرطان احساس می کنیم – خود یا یکی از عزیزان.

با آگاهی از آن ، برای پیشگیری از سرطان چه می توانیم انجام دهیم؟ ترک سیگار. غذاهای سالم بخورید. الکل را محدود کنید. از ضد آفتاب استفاده کنید. ورزش. وزن سالم را حفظ کنید. غربالگری پیشگیرانه دریافت کنید

غربالگری علائم اولیه بیماری را بررسی می کند. برخی ، مانند آزمایش پروستات ، در مطب پزشک انجام می شود. سایر موارد شامل قرار ملاقات و تجهیزات یا روشهای با تکنولوژی بالا است.

غربالگری سرطان یکی از بهترین ابزارهای پزشکی برای بهبود پیامدهای سلامتی است. آنها منجر به تشخیص زودرس و اغلب گزینه های درمانی بیشتر و بهتر می شوند. با این حال ، بسیاری از مردم نمایش فیلم را به طور کامل به تعویق می اندازند یا از آن صرف نظر می کنند. مرکز سرطان آبرامسون پن پزشکی (در بیمارستان دانشگاه پنسیلوانیا ، مرکز پزشکی پن پرسبیتری و بیمارستان پنسیلوانیا ) با هدف بهبود سلامت جامعه با ترویج غربالگری چندین سرطان که در دره بزرگ دلاور شایع است – روده بزرگ ، سینه ، ریه و گردن رحم. این سری سه قسمتی به روز رسانی چند مورد از این تلاش ها را ارائه می دهد.

اولین قسمت از سری بیایید غربال شویم در مورد کولونوسکوپی را بخوانید.

چرا از غربالگری سرطان روده بزرگ به طور گسترده اجتناب می شود

کولونوسکوپی جان افراد را نجات می دهد. این آزمایش در سال 1969 آغاز شد و در دهه 1970 به بخشی منظم از مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه تبدیل شد. سالانه بیش از 15 میلیون کولونوسکوپی در ایالات متحده انجام می شود.

این آزمایش قدرتمند نه تنها سرطان را تشخیص می دهد ، بلکه پولیپ ها یا گروه هایی از سلول ها را که ممکن است در آینده به سرطان تبدیل شوند ، شناسایی می کند. پزشکان آنها را در طول عمل برمی دارند. اکثر بیماران بیهوشی را انتخاب می کنند و این روش کاملاً بدون درد است.

با وجود این نقاط فروش ، بسیاری از افراد از کولونوسکوپی اجتناب می کنند یا به تاخیر می اندازند. این امر به ویژه در برخی از بخشهای مرکز خدمات مرکز سرطان آبرامسون مشاهده می شود ، جایی که مطالعات میزان کمتر از متوسط ​​مشارکت در غربالگری سرطان روده را نشان می دهد.

چرا اینطور است؟ یکی از دلایل این است که این روش با تکلیف تکلیف همراه است. حضور در روز امتحان کافی نیست. این غربالگری به آمادگی آزمون نیاز دارد ، و نه آن گونه که می توانید از خدمات آمادگی آزمون کالج مانند استنلی کاپلان یا پرینستون ریویو خریداری کنید. برای بسیاری از مردم ، آماده سازی سخت ترین قسمت است.

آمادگی روزها قبل از عمل شروع می شود که شروع به تغییر رژیم غذایی می کنید. روز آخر نیاز به یک رژیم مایع متشکل از نوشیدنی های حاوی ملین دارد. بیماران باید لوازم مورد نیاز خود را خریداری کرده و از برنامه غذایی و آشامیدنی دقیق پیروی کنند. پایبندی حیاتی است. بیمارانی که برای انجام کولونوسکوپی بدون تکمیل آمادگی آماده می شوند به خانه فرستاده می شوند و مجددا برنامه ریزی می شوند.

دو پزشک پن ، چالش های بیماران را در تکمیل غربالگری تشخیص دادند. مردم همیشه ارزش آزمون را درک نمی کنند. دیگران انجام می دهند اما قادر به تکمیل آن نیستند. آنها در تعیین یا نگهداری قرار ملاقات مشکل دارند. آنها ممکن است نتوانند از کار خود مرخصی بگیرند یا دوست یا خویشاوندی برای همراهی آنها به خانه داشته باشند. هزینه تدارکات آماده می تواند مانع بزرگی برای کسانی باشد که بودجه محدودی دارند.

رفع مشکل کولونوسکوپی

در سال 2012 ، Carmen Guerra MD، MSCE، FACP ، روث سی و ریموند جی. پرلمن استاد داخلی ، و مایکل کوچمن ، MD ، پروفسور پزشکی خانواده ویلموت ، برای رسیدگی به این مشکل همکاری کردند. دکتر Gurara یک پزشک مراقبت اولیه و محقق خدمات بهداشتی است که دسترسی به مراقبت را مطالعه می کند. دکتر کوچمن متخصص گوارش و جراح با تخصص غربالگری های تشخیصی دستگاه گوارش است.

آنها برنامه ناوبری غربالگری روده فیلادلفیا را آغاز کردند. این برنامه ابتدا بر روی پنج کد پستی در نزدیکی پن متمرکز شد. این منطقه به دلیل میزان پایین غربالگری انتخاب شد. کمک های بلاعوض به حمایت اهداکنندگان تبدیل شد. پروژه تغییر نام ناوبری Colonoscopy Outreach اکنون ساکنان 11 کد پستی را در سراسر شهر جلب می کند.

این تلاش متکی به ناوبر پرستاری است که خدمات فردی را ارائه می دهد. از سوابق بهداشتی برای شناسایی افرادی استفاده می شود که سفارش غربالگری را دریافت کرده اند اما قرار ملاقات را تکمیل نکرده اند. تماس با یک تماس تلفنی آغاز می شود. برخی از افرادی که فراخوانده شده اند از یادآوری قدردانی می کنند و خود به خود ادامه می دهند. دیگران مودبانه رد می شوند. بسیاری از آنها برای کمی راهنمایی سپاسگزار هستند.

راهنما متناسب با نیازهای بیمار طراحی شده است. ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • لوازم آماده سازی رایگان
  • یادآوری تماس های تلفنی
  • کمک به تعیین قرار ملاقات
  • هماهنگی یا کمک حمل و نقل

کمک به بیماران غربال نشده برای غربالگری

از سال 2012 ، تماس با 2440 نفر منجر به 763 نمایش شده است. تقریبا 43 درصد از غربالگری ها حداقل یک پولیپ را نشان داد. پولیپ ها سرطانی نیستند اما ممکن است در آینده به سرطان تبدیل شوند. در پنج مورد ، سرطان روده بزرگ یافت شد.

بیشتر شرکت کنندگان (72 درصد) زیر 30،000 دلار در سال درآمد دارند. 90 درصد آمریکایی آفریقایی تبار هستند. هم زنان و هم مردان از برنامه سود می برند.

Oncology Nurse Navigator Diann Boyd، BSN، RN، OCN ، کارکنان تلاش. او خاطرنشان می کند که ترس از آمادگی برای بسیاری از افرادی که کولونوسکوپی را به تعویق می اندازند ، یک مانع کلیدی است. فقط ایده روزه داری می تواند ترسناک باشد. او بیماران را در نقاط کلیدی این فرآیند فرا می خواند تا به س questionsالات پاسخ دهد و پشتیبانی و یادآوری ارائه دهد.

طی سالها ، تعداد برنامه های کولونوسکوپی تکمیل شده افزایش یافته است. بوید می گوید: “دیدن بیماران با انجام یک غربالگری ، به ویژه هنگامی که از محل تردید آمده اند ، بسیار لذت بخش است. وقتی احساس می کنید که ارتباط برقرار کرده اید و بر زندگی کسی تأثیر گذاشته اید ، احساس موفقیت می کنید. ” او آهی از آرامش را که وقتی مردم در مورد این سرویس می شنوند می گوید. شاید خوشحال کننده ترین تماس های تشکری باشد که او پس از آن دریافت می کند.

دکتر گوئرا نیز از موفقیت برنامه تشویق می شود. او می افزاید: “در ایالات متحده ، فقط حدود دو سوم افراد 50 ساله و بالاتر آزمایش غربالگری سرطان روده بزرگ را طبق دستورالعمل های غربالگری انجام داده اند. ما باید راه هایی برای کمک به بیماران غربال نشده برای غربالگری پیدا کنیم ، به ویژه در افرادی که تحت مراقبت کمتری قرار دارند و اغلب بار بیشتری از سرطان را تحمل می کنند. “

بیایید غربالگری شویم ، قسمت 1: غربالگری سرطان روده بزرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *