تاریخچه ویندوز 95 را به مرور زمان بررسی می کنیم.

رئیس دانشگاه مایکروسافت ، بیل گیتس ، ویندوز 95 را معرفی کرد. سیستم عامل به رایانه کمک می کند تا موفقیت نهایی خود را بدست آورد.

موفقیت فروش

تب ویندوز 95 مسری است: مایکروسافت تنها هفت هفته اول هفت میلیون نسخه فروخت. بیل گیتس ، بنیانگذار مایکروسافت ، با استفاده از این نرم افزار ، رایانه شخصی را از گوشه nerd بیرون آورد و قدم قاطعی به تصور وی درباره “رایانه ای در هر میز” نزدیکتر کرد. در 1995 تنها 60 میلیون رایانه خوب در سراسر جهان فروخته شد. ده سال بعد ، تعداد رایانه های شخصی فروخته شده در سراسر جهان برای اولین بار از 200 میلیون نفر فراتر رفت و مایکروسافت در آن زمان سهم بازار را بیش از 95 درصد نگه داشت. بازار رایانه شخصی در سال 2011 با 365 میلیون دستگاه به اوج خود رسید. از آن زمان ، منحنی به وضوح به سمت پایین نشان داده شده است ، زیرا برای بسیاری از افراد گوشی هوشمند یا رایانه لوحی و رایانه ای عملکرد کامپیوتر را به عهده گرفته است.

رابط کاربری گرافیکی عملکرد را تسهیل می کند.
سیستم مایکروسافت یک رابط کاربری گرافیکی جدید ، مبتنی بر سند را ارائه داد که قانع کننده بود. اگرچه برای صاحبان اپل مکینتاش آشنا به نظر می رسید ، ویندوز 95 برای اولین بار برای اکثر کاربران رایانه شخصی اول بود. این سیستم باعث افزایش رونق شد زیرا در مقایسه با سیستم خط فرمان MS-DOS و نسخه های ویندوز اول ، ویندوز 95 بسیار بهتر به نظر می رسید و همچنین استفاده از آن راحت تر بود.

60 برداشت

این چیزی است که سیستم عامل جدید ارائه می دهد

نقص های امنیتی و عملکردهای آنلاین از دست رفته

با اعتیاد به سیستم عامل ویندوز 95 ، مشتریان نیز از این معایب غافل شدند. این نرم افزار از معماری امنیتی ضعیفی برخوردار بوده و در برابر ویروس های رایانه ای آسیب پذیر است. مایکروسافت تا نه سال بعد با سرویس پک 2 برای ویندوز XP به طور جدی این مشکل را برطرف نکرد. استراتژی آنلاین بیل گیتس برای ویندوز 95 نیز در ابتدا عملی نبود. گیتس رونق شبکه جهانی وب را در توسعه اولیه سیستم پیش بینی نکرد. در آن زمان او به موفقیت خدمات آنلاین اختصاصی مانند Compuserve یا AOL اعتقاد داشت و ویندوز خود را به همتای مایکروسافت MSN مجهز کرد. این در حالی نبود که Netscape با مرورگر خود بازار را غرق کرد که گیتس این چالش را تجربه کرد. چهار ماه پس از آغاز ویندوز 95 ، گیتس خواستار “کارگاه راهبرد اینترنت” در سیاتل شد و دوره آنلاین خود را 180 درجه تغییر داد. در اطلاعیه جدید گیتس آمده است: “امروز اینترنت موتور محرک همه پیشرفتهایی است که ما در همه محصولات کلاسیک خود انجام می دهیم.” پس از این اعلام ، مایکروسافت درگیر یک “جنگ مرورگر” کثیف شد. نبرد علیه نت اسکیپ تقریباً منجر به تجزیه این گروه شد زیرا تنظیم کننده ها در اقدامات تجاری جنجالی مایکروسافت دخالت می کردند. در پایان ، نتسکیپ کنار جاده افتاد.

Windows-Newsletter © Microsoft

ویندوز 95 اپل در پریشانی قرار دارد

اپل همچنین با رونق ویندوز 95 در وضعیت سختی قرار گرفت. رئیس سابق اپل جان اسکولی پیش از این بیهوده سعی کرده بود نسخه های اولیه ویندوز را به دلیل نسخه های غیرقانونی مک که توسط دادگاه ممنوع است ، داشته باشد. مهندسان اپل با سیستم عامل Macintosh خود در بن بست فنی گیر افتادند. اپل تنها با بازگشت استیو جابز ، که سیستم عامل بعدی خود را با خودش به همراه آورد ، تنها دو سال بعد توانست از این سختی ها رهایی یابد. جابز حتی در زمان بیل گیتس برای نجات شركت مشكل به خدمت گرفت. مایکروسافت 150 میلیون دلار در 150،000 سهم اپل سرمایه گذاری کرده است و شایعه می شود 100 میلیون دلار دیگر برای نقض حق چاپ در سالهای اخیر پرداخت کرده است. اینکه جابز سالها بعد با استفاده از آیفون و آیپد به رئیس مایکروسافت سردرد می داد ، در آن زمان قابل پیش بینی نبود.

.

تاریخچه ویندوز 95 را به مرور زمان بررسی می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *