داستان متیو پتروسکی: داستان پدر برای زنده ماندن از سرطان

Matthew Petroski with family
متیو با همسرش ، کلی ، دخترانش ، تیلور و الکساندرا و سگشان لونا

سال 2007 قرار بود زمان هیجان انگیزی برای خانواده من باشد. من و همسرم در سپتامبر منتظر دختر دوم خود بودیم. با این حال ، در تابستان آن سال ، من شروع به یک مشکل سینوسی مزمن کردم. یک جراحی کوچک برای برداشتن کیست در ماه اوت منجر به تشخیص سرطان سینوس فک بالا شد.

خوشبختانه ، من می توانم در یکی از آخرین معاینات همسرم با متخصص زنان و زایمان ، با دکتر جیسون نیومن در بیمارستان پنسیلوانیا (PAH) قرار ملاقات بگذارم. دکتر نیومن با ما نشست و در مورد راه پیش رو بحث کرد. همه اینها بسیار طاقت فرسا به نظر می رسید اما احساس آرامش می کردم: جایی بودم که باید بودم.

شروع یک سفر طولانی

راه با عمل جراحی نه ساعته من آغاز شد. دقیقاً یک هفته بعد – با تنها شش روز بهبودی – به PAH بازگشتم ، اما این بار به عنوان ملاقات کننده تولد دخترم ، تیلور. کمتر از یک ماه بعد ، هشت هفته پرتودرمانی و شیمی درمانی را شروع کردم. من خوش شانس بودم که در مرخصی طولانی مدت پدری بودم: در حالی که درمان مشکل بود ، این بار با نوزاد تازه متولد شده من پوشش نقره ای مورد نیاز من بود.

با شروع کار در ماه فوریه-در حالی که تمام تلاش خود را برای مدیریت نوزاد تازه متولد شده و همچنین یک کودک سه ساله سرگردان انجام می دادیم-دوباره خود را در بیمارستان دیدم ، جایی که آنها تومور دیگری را کشف کردند ، این بار در نزدیکی معبد من. . این به معنای یک جراحی نه ساعته دیگر با دکتر نیومن و دکتر لیزا وو بود ، جایی که آنها فیبول چپ من را برداشتند تا به بازسازی فک راست من کمک کنند.

از آنجا که پن هنوز در مراحل ساخت مرکز پروتون روبرتز بود ، تیم مراقبت من باید مرا به جای دیگری معرفی کند. چندین مرکز دیگر مرا رد کردند ، اما پن تسلیم نشد و من نیز دست از تلاش برنداشتم و آنها مرا به بیمارستان عمومی ماساچوست (MGH) در بوستون جهت پروتون درمانی ارجاع دادند. در حالی که ترجیح می دادم در فیلادلفیا بمانم ، به دلیل پیچیدگی و محل تومورم ، خیالم راحت شد که MGH مرا خواهد برد.

این بار در بوستون فرصتی غیرمحتمل دیگر برای خاطره سازی با خانواده ام ارائه شد. آنها آمدند تا چند هفته نزد من بمانند. من آن خاطرات و حواس پرتی را از رفتارم دوست دارم. همسر و دخترانم در تمام این تجربه آرامش همیشگی من بوده اند.

متأسفانه ، هنگامی که درمان من در آگوست 2008 به پایان رسید ، سفر سرطانی من متوقف نشد ، حتی نزدیک هم نبود. من یک دهه بعد را در داخل و خارج از جراحی های ترمیمی گذراندم ، اما پن در تمام مدت با من بود. وقتی نتوانستند مرا درمان کنند ، بهترین پزشک را که می توانستند پیدا کردند – حتی اگر در م institutionسسه دیگری بود. در پن ، شما هرگز فقط یک عدد نیستید. آنها به شما این احساس را می دهند که انگار مهمترین بیمار آنها هستید و به عنوان یک فرد کامل از شما مراقبت می کنند.

یافتن قدرت از طریق علاقه و مثبت

من به عنوان یک شناگر سابق ، در دو و میدانی بهبود یافته ام. از سال 2009 ، دوچرخه سواری را شروع کردم. سه “مسافت طی 100 کیلومتری” و بی شمار دیگر پیاده روی طولانی بعداً ، من در مسابقات سه گانه ، دویدن و شنا در آبهای آزاد شرکت کردم. من همچنین مربی تیم های هاکی و لاکراس دختر بزرگم الکساندرا شدم. پس از انتقال خانواده مان به سان فرانسیسکو برای کار ، در آخرین مسابقه سه گانه خود شرکت کردم که شامل شنا از آلکاتراز بود!

امروز ، هنگامی که فاصله گذاری اجتماعی را تمرین می کنیم ، سعی می کنم با خیال راحت مشغول مربیگری برای دخترانم باشم ، کار کنم و از زیبایی طبیعی کالیفرنیای شمالی به عنوان یک خانواده لذت ببرم. دلم برای همه افراد مهم شهر بزرگ فیلادلفیا تنگ شده است: دوستان ، خانواده و تیم مراقبت های استثنایی من در پن. نمی دانم بدون آنها کجا بودم.

پس دادن

به همین دلیل است که من مشتاقانه منتظر جمع شدن خانواده ام در تابستان امسال هستم تا بخشی از مجازی باشند. Breakthrough Bike Challenge برای حمایت از تحقیقات جدید سرطان در مرکز سرطان آبرامسون Penn Medicines. من برای همه چیز بسیار سپاسگزارم و می خواهم تمام تلاش خود را برای پرداخت آن به منظور کمک به سایر خانواده ها انجام دهم ، همانطور که پن به من و من کمک کرد.

داستان متیو پتروسکی: داستان پدر برای زنده ماندن از سرطان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *