راهنمای شما برای ویتامین های پس از تولد

بدن شما در تولید یک انسان دیگر کار شگفت انگیز کرده است ، اما این کار را به شدت در فروشگاه های ویتامین ها و مواد معدنی خود جلب کرد. بخشی از برنامه بعد از زایمان برای مراقبت از خود شما باید پر کننده باشد و به فروشگاه های مواد مغذی مورد نیاز برای رونق آن اضافه شود.

بارداری چندین ماده مغذی در بدن را کاهش می دهد ، شامل فولات ، کلسیم و ویتامین B6 منبع قابل اعتماد>. علاوه بر این ، اگر شما تغذیه با شیر مادر هستید ، مقدار توصیه شده روزانه شما برای بسیاری از مواد مغذی حتی بیشتر است از دوران بارداری

غالباً ، زنان شیرده میزان مصرف کلسیم ، روی ، منیزیم و سایر مواد مغذی مهم را توصیه نمی کنند. هنگام شیردهی ، مصرف رژیم غذایی ویتامین های A ، B1 ، B2 ، B6 ، B12 ، D ، اسید dokosahexaenoic (DHA) ، کولین و ید ، به سمت ساخت شیر ​​می روند.

تغذیه مطلوب به ساخت بدن و مغز کودک کمک می کند. مغز مغز سریعاً در دوران نوزادی و کودک نوپا رشد می کند بنابراین ، اگر به این فکر کنید ، شیر شما در حال ایجاد پایه عصبی است که کودک شما برای یک عمر شناخت از آن استفاده خواهد کرد.

اگرچه یک رژیم غذایی پر از مواد مغذی و دارای چربی مناسب می تواند به شما در رفع نیازهای مغذی خود کمک کند ، متخصصان توصیه می کنند مکمل ها را بعد از زایمان مصرف کنید تا اطمینان حاصل شود که فروشگاههای مواد مغذی شما به طور صحیح دوباره پر شده اند.

احتمالاً هنگام انتظار ویتامین قبل از تولد مصرف کرده اید. در بسیاری از موارد ، پزشکان توصیه می کنند بعد از تولد کودک ، ویتامین قبل از تولد خود را ادامه دهید.

کالج زنان و زایمان و زنان متخصص آمریکایی (ACOG) توصیه می کند بعد از تولد ویتامین ها را تا زمانی که شیر می دهید. و بعضی از متخصصان می گویند بهترین راه حل این است که از آن فراتر بروید … به خصوص اگر قصد دارید کودک دیگری داشته باشید. شما نمی خواهید بارداری دیگر را در یک مخزن خالی شروع کنید.

زنانی که شیر مادر را انتخاب نمی کنند ، باید حداقل 6 ماه پس از زایمان ویتامین های دوران بارداری خود را نیز ادامه دهند تا از دوباره پر کردن مواد مغذی مواد مغذی خود استفاده کنند.

در دوران شیردهی ، نیازهای شما برای برخی مواد مغذی حتی از بارداری نیز بیشتر است. به همین دلیل ، در طول سفر خود به تغذیه با شیر مادر ، باید مکمل رژیم غذایی خود را با ویتامین ها ، مواد معدنی و سایر ترکیبات مهم ادامه دهید.

برخی از مواد مغذی که برای مادران شیر مادر مهمترین آنها هستند عبارتند از:

آهن strong

مادران جدید گاهی اوقات کمبود آهن هستند ، به خصوص اگر در دوران بارداری کم خونی بودند.

“خستگی ، تنگی نفس با حداقل فشار و سطح انرژی پایین علائم بارز کمبود آهن است. یک آزمایش خون ساده میزان آهن خون و ذخیره آهن را نشان می دهد. “می گوید نینا دهان ، RD ، هماهنگ کننده مرکز تغذیه در مرکز پزشکی مییمونیدس در نیویورک.

“معمولاً OB-GYN این آزمایش خون را در 6 هفته توصیه می کند ، اما شما می توانید محرک باشید و زودتر درخواست کنید. برای تقویت مصرف بدن حتماً از مکمل آهن خود به همراه ویتامین C استفاده کنید. هرچه زودتر فروشگاه های آهن خود را بسازید ، سریع تر یکی از عوارض ناخوشایند مکمل های آهن را پایان می دهید – یبوست.

توصیه روزانه برای دریافت آهن برای زنان شیرده ، در سنین 19 تا 50 سالگی ، 10 میلی گرم ( میلی گرم) . با این وجود ، Dahan پیشنهاد می کند که پزشک معالج خود از نتایج آزمایش خون خود استفاده کند تا دوز را تنظیم کند تا نیازهای بی نظیر شما را منعکس کند.

علاوه بر مکمل ، مصرف غذاهای غنی از آهن از جمله گوشت ارگان ، گوشت قرمز و صدف نیز است. می تواند به شما در افزایش ذخایر آهن خود به طور طبیعی کمک کند.

ید 

به این ماده معدنی نیاز دارید تا تیروئید خود را به صورت نوک بالایی نگه داشته و به شما کمک کند مغز و سیستم عصبی کودک توسعه می یابد.

غذاهایی مانند نمک یددار ، ماهی ، لبنیات و مواد غذایی ساخته شده از غلات کامل حاوی مقداری ید . اما در صورت انتخاب یک مکمل ، مؤسسه ملی بهداشت (NIH) به زنان شیرده توصیه می کند که 290 میکروگرم (میلی گرم) ید روزانه.

به خاطر داشته باشید که بیشتر ویتامین های قبل از تولد حاوی ید نیستند. اگر ویتامین قبل از تولد شما حاوی ید نیست ، و شما به طور مرتب غذاهای غنی از ید مصرف نمی کنید ، ممکن است یک مکمل ید جداگانه برای اطمینان از سطح بهینه مورد نیاز باشد.

ویتامین D

NIH مصرف روزانه کلاس 600 IU (15mcg) برای مادران شیرده. آیا این دوز اطمینان می دهد که کودک شما ویتامین D از شیر مادر یا آن کافی دریافت می کند سطح ویتامین D شما در محدوده سالم باقی می ماند؟ قطعا نه.

آکادمی اطفال آمریکا (AAP) توصیه می کند نوزادانی که به طور انحصاری از شیر مادر تغذیه می شوند و روزانه کمتر از 1 لیتر فرمول دریافت می کنند ، 400 IU ویتامین D روزانه ، از اول تا روز شروع می شود تا کودک شما به تولد اول

برخی از نوزادان دوست ندارند طعم ویتامین D را کاهش دهند. برخی از مادران ظروف سرباز یا مسافر را دوست ندارند. اما یک مطالعه 2015 راه حل مناسبی را به شما می دهد: با افزایش مصرف ویتامین D به روزانه به 4600 IU ، کودک شما از یک منبع کافی برخوردار می شود. اگر قصد استفاده از این استراتژی را دارید ، بررسی کنید که مکمل شما روزانه 6400 IU داده می شود.

مادرانی که نمی توانند یا شیر مادر را شیر ندهند نیز اغلب به ویتامین D بیشتری نیاز دارند تا آنچه که در حال حاضر توصیه می شود یا در بیشتر ویتامین های دوران بارداری وجود دارد. به پزشک خود بخواهید میزان ویتامین D شما را بررسی کند و به همین ترتیب ویتامین D3 را مکمل کند.

ویتامین B12

مکمل های B12 برای مادرانی که به گیاهخواری پایبند هستند به شدت توصیه می شود. رژیم های غذایی که شامل محصولات حیوانی مانند رژیم های غذایی وگان و ماکروبیوتیک نیستند. چنین رژیم هایی می تواند منجر به ویتامین کمبود B12 در مادر و / یا کودک شود زیرا این ویتامین است در درجه اول از پروتئین حیوانات موجود است.

عدم مصرف کافی ویتامین B12 در رژیم غذایی می تواند روی کیفیت مواد مغذی تأثیر بگذارد اعتماد- منبع> شیر مادر را کاهش داده و میزان ویتامین B12 را که کودک شما مصرف می کند کاهش دهد. به همین دلیل دریافت مقدار کافی B12 از طریق رژیم و مکمل های بدن بسیار مهم است.

کولین

بیشتر مادران به اندازه کافی از این ماده مغذی مغز دریافت نمی کنند. کولین یک ماده مغذی است که مشابه ویتامین های B است. یک منبع 2019 مطالعه پیشنهاد کرد که مادران شیرده کولین خود را بالا ببرند مصرف تا 550 میلی گرم در روز. مکمل شما ممکن است حاوی کولین به شکل کولین بیتارتات ، فسفاتیدیل کولین یا لسیتین باشد. از طرف دیگر ، شما می توانید مصرف گوشت ، تخم مرغ ، مرغ ، ماهی و لبنیات را افزایش دهید ، زیرا این محصولات منابع طبیعی کولین را تأمین می کنند. زنانی که رژیم های گیاهی و گیاهی را رعایت می کنند به احتمال زیاد نیاز به مکمل کولین دارند زیرا اغلب در یک منبع ریسک بیشتر برای عدم کفایت کولین.

اسید دگزوزهگزائوئیک (DHA)

DHA یک چربی اشباع نشده امگا 3 است که به رشد مغز ، چشم و سیستم عصبی کودک شما کمک می کند. مانند همه امگا 3 ها ، DHA در بدن ساخته نشده است ، بنابراین باید مصرف خود را از طریق مواد غذایی یا مکمل ها تأمین کنید.

گزینه های غذایی خوبی برای DHA ماهی ، ماهی ، ماهی ساردین و ماهی خال مخالی است. با هدف غذا خوردن اینها حداقل یک یا دو بار در هفته.

اگر مکمل های خود را انتخاب می کنید ، به دنبال یک مکمل باشید که حداقل 250 تا 375 میلی گرم DHA به علاوه EPA. از آنجا که بسیاری از مکمل های قبل از تولد حاوی DHA نیستند ، ممکن است شما نیاز به مصرف یک مکمل امگا 3 جداگانه مانند یک روغن ماهی با کیفیت بالا برای رفع نیازهای خود داشته باشید.

محبوبیت ویتامینهای قبل از تولد برای مادران شیرده

همیشه قبل از شروع هرگونه مکمل با پزشک خود مشورت کنید.

ریزش مو یکی از مواردی است که شما انجام ندادید. هنگام بارداری ثبت نام کنید. اما ، برای اکثر زنان ، این بخشی از معامله بسته بندی است. خوشبختانه ریزش مو پس از زایمان به طور معمول ناشی از تغییرات هورمونی است و معمولاً موقتی است.

پروتئین ، آهن ، فولات ، روی و ویتامین های A، C، D و همه این موارد رشد مو و ناخن را ترویج می کنند ، بنابراین می خواهید مطمئن شوید که مکمل شما شامل اینها ادامه مکمل های قبل از تولد و پیروی از یک رژیم غذایی پر از مواد مغذی برخی از بهترین راه های سالم نگه داشتن موهای شما پس از بارداری است.

به همان اندازه 80٪ مادران گزارش کرده اند که کودک یا بلوز را به مدت یک یا دو هفته بعد از زایمان دنبال می کند. تحقیقات منتشر شده توسط مرکز کنترل بیماریها (CDC) در سال 2020 اثبات کرد که افسردگی پس از زایمان روی 1 در 8 زنان آمریکایی. مراقبت از خود و حمایت خانواده و دوستان می تواند راه طولانی را برای کمک به استقبال از یک کودک جدید به عنوان یک نقطه عطف شیرین در زندگی شما طی کند. اما در مورد ویتامین های پس از زایمان چه می توان؟

اخیر تحقیق hl-قابل اعتماد-منبع > به اهمیت اسیدهای چرب امگا 3 در کاهش علائم افسردگی در دوره پس از زایمان اشاره دارد. در حقیقت ، مطالعات مشابه اهمیت DHA و EPA (دو نوع خاص امگا 3) در بارداری را تأیید کرده اند – نه فقط برای رشد کودک بلکه برای از افسردگی پس از زایمان جلوگیری کنید پس از تولد. به همین ترتیب ، کمبود ویتامین D ممکن است در اختلالات خلقی پس از زایمان نقش داشته باشد. محققان دریافتند که دوز روزانه 2000 IU ممکن است به علائم افسردگی پس از زایمان کمک کند. به پزشک خود بخواهید میزان ویتامین D شما را بررسی کند ، بنابراین به طور مناسب مکمل کنید.

برخی از مطالعات پیوندی بین سطوح پایین فولات ، روی ، سلنیوم و B12 با افسردگی پری ناتال ارائه داده اند ، اما تاکنون نتایج بی نتیجه بوده است . با این حال ، شرط بندی شرطاً اطمینان حاصل کنید که در صورت دریافت دوز مواد مغذی روزانه خود ، احساس بهتری خواهید داشت و احساس بهتر بودن تقریباً همیشه منجر به سلامت روانی بهتری می شود ، احساس شرطی می کنید.

محبوبیت ویتامین های پس از تولد برای روان health

همیشه قبل از شروع هرگونه مکمل با پزشک خود مشورت کنید.

در مورد تفاوت بین بارداری در مقابل ویتامین های پس از زایمان فکر می کنید؟

در حالی که هیچ آسیبی در به پایان رساندن بطری مکمل های قبل از تولد وجود ندارد (چرا هدر می رود؟) ، مکمل های بعد از تولد به طور معمول ساخته شده اند که شامل مقادیر بیشتری ویتامین های A ، C ، D ، K و مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم سطوح بالاتر تضمین می کند که به اندازه کافی کافی وجود دارد: شما و کودک شما آنچه را که لازم دارید بدست می آورید.

“بیشتر خانمها می توانند تصمیم بگیرند که همان ویتامین قبل از تولد مصرف کنند ، اما در صورت وجود باید از متخصص زنان و زایمان خود بپرسند. هرگونه خطرات خاص برای کمبودها بر اساس تاریخچه پزشکی ، رژیم و شیوه زندگی آنها ، “می گوید: دکتر کریستی م. کاب ، OB-GYN در لیتل راک ، آرکانزاس

اگر تصمیم دارید با مکمل های دوران بارداری خود بمانید. ، حتماً بررسی کنید که دوز روزانه کولین به یک مقدار همسان است. او می گوید: “WHO توصیه می کند میزان مصرف کولین را به 550 میلی گرم در روز در دوران شیردهی افزایش دهد.” قدم برای بزرگ کردن کودک سالم ، حفظ یک مادر سالم است. به خصوص برای مادران شیرده ، اطمینان حاصل کنید که شما به بهترین وجه عملکرد خود را تضمین می کنید تا کودک شما آنچه را که برای رشد و پیشرفت نیاز دارد ، به دست آورد.

ویتامین پس از تولد را انتخاب کنید که شامل طیف گسترده ای از ویتامین ها ، مواد معدنی و سایر موارد مهم باشد. مواد مغذی از جمله DHA ، کولین ، آهن ، روی ، فولات ، B12 و ویتامین D. به خاطر داشته باشید که بسته به آنچه در ویتامین پس از تولد وجود دارد ممکن است نیاز به مصرف مکمل های جداگانه داشته باشید ، بنابراین حتما لیست مواد تشکیل دهنده بطری خود را مرور کنید.

 

.
راهنمای شما برای ویتامین های پس از تولد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *