سرطان پستان براساس اعداد: نرخ زنده ماندن براساس مرحله ، سن و نژاد

سرطان پستان شایع ترین نوع سرطان در زنان است. شیوع در حال رشد است ، با حدود 2 میلیون موارد جدید هر ساله در سراسر جهان.

فقط در ایالات متحده ، انجمن سرطان آمریکا (ACS) پیش بینی می کند که 13 درصد زنان در طول زندگی خود به سرطان پستان مبتلا خواهند شد.

انستیتوی ملی سرطان (NCI) تخمین می زند که حدود 276،480 زن در سال 2020 مبتلا به سرطان پستان تشخیص داده می شوند و حدود 42170 نفر در اثر این بیماری خواهند مرد.

ACS همچنین پیش بینی می کند که در مورد 2،620 مرد در سال 2020 مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده می شوند ، و در حدود 520 نفر بر اثر این بیماری خواهند مرد.

از سال 2007 تا 2016 ، هنگامی که it هر ساله 0.3٪ افزایش یافت . مطابق ACS ، به لطف تشخیص قبلی و بهبود درمان ، مرگ و میر ناشی از سرطان سینه 40 درصد از سال 1989 تا 2017 کاهش یافته است.

در حالی که میزان مرگ و میر سرطان سینه از سال 2007 برای زنان زیر 50 سال ثابت مانده است ، میزان مرگ و میر در زنان مسن از سال 2013 تا 2017 1.3 درصد در سال کاهش یافته است. div class = “css-0” readability = “15.294915254237”>

مراحل سرطان پستان مربوط به میزان رشد سرطان و میزان گسترش آن است. به طور کلی ، سرطان پستان زودرس تشخیص داده شده و درمان می شود ، احتمال بقا طولانی مدت نیز بیشتر است.

 • مرحله 0. این یک مرحله پیش سرطانی است و سرطان تهاجمی ندارد. سلول ها.
 • مرحله 1 (موضعی). تومور کوچک و موضعی در پستان است. انجمن انکولوژی بالینی آمریکا (ASCO) گزارش می دهد که 62٪ از زنان در مرحله 1 تشخیص داده می شوند.
 • مرحله 2 (بومی سازی شده). تومور بزرگتر از 2 سانتی متر است یا به غدد لنفاوی زیر بازو گسترش یافته است.
 • مرحله 3 (منطقه ای). این مرحله شامل سرطان هایی است که به پوست ، دیواره سینه یا غده های لنفاوی متعدد گسترش یافته اند. یا در نزدیکی پستان.
 • مرحله 4 (دور)

مراحل براساس فاکتورهای زیر است:

 • اندازه تومور
 • آیا غدد لنفاوی در ناحیه زیر بغل حاوی سرطان
 • آیا سرطان متاستاز شده است ، یعنی در سایر قسمتهای بدن نیز گسترش یافته است

از سال 2018 ، فاکتورهای زیر نیز برای تعیین مرحله سرطان پستان استفاده شده است:

 • آیا سلولهای سرطانی گیرنده های هورمونی دارند و برای رشد به استروژن یا پروژسترون احتیاج دارند؟
 • آیا سلولهای سرطانی پروتئین HER2 (گیرنده فاکتور رشد اپیدرمال انسانی 2) دارند که به رشد آنها کمک می کند.
 • تومور “درجه” ، به معنای چقدر تهاجمی سلولها در زیر میکروسکوپ به نظر می رسند

میزان بقای سرطان پستان تعداد زنان مبتلا به سرطان پستان را با تعداد W مقایسه می کند تعداد افراد کلی تخمین زده می شود که زنان مبتلا به سرطان پستان بعد از تشخیص ، زندگی کنند. به عنوان مثال ، اگر میزان بقا در مرحله سرطان پستان در یک دوره 5 ساله 90 درصد باشد ، به این معنی است که زنان مبتلا به آن سرطان 90 درصد احتمال دارد 5 سال زنده بمانند. زنانی که سرطان ندارند.

میزان بقا براساس اطلاعاتی از پایگاه داده های نظارت ، اپیدمیولوژی و نتایج نهایی (SEER) ، که NCI نگهداری می کند.

SEER سرطانهای پستان را گروه بندی نمی کند مراحل 0 تا 4. آنها را با مراحل زیر گروه بندی می کند:

 • بومی سازی شده: هنگامی که سرطان در خارج از پستان پخش نشده است
 • منطقه ای: هنگامی که در خارج از پستان به غدد لنفاوی مجاور پخش می شود
 • دوردست: هنگامی که در قسمت های دیگر بدن مانند کبد پخش می شود ، ریه ها یا استخوان ها

NCI گزارش می دهد که 90٪ از زنان مبتلا به سرطان پستان 5 سال پس از تشخیص زنده می مانند. این میزان بقا بدون در نظر گرفتن مرحله شامل کلیه زنان مبتلا به سرطان پستان است.

میزان بقای 5 ساله برای زنانی که مبتلا به سرطان پستان موضعی هستند ، حدود 99 درصد است.

برای زنانی که این بیماری در سرطان پستان منطقه ای تشخیص داده می شود ، که این رقم در حدود 86 درصد کاهش می یابد. زنانی که به سرطان پستان دوردست مبتلا می شوند ، حدود 28 درصد احتمال زنده ماندن 5 سال دارند.

A 2017 مطالعه NCI نشان داد که از 1992-1994 و 2005 -2012 ، میزان بقا 5 ساله برای زنان در سنین 15 تا 49 سال که با سرطان سینه از راه دور تشخیص داده شده اند ، از 18 درصد به 36 درصد افزایش یافته است.

میزان بقای 10 ساله

ACS گزارش می دهد که میانگین بقای 10 ساله برای زنانی که به سرطان پستان مبتلا هستند 84 درصد است.

یک مطالعه دیگر در مورد بیش از 4200 زن جوان مبتلا به سرطان سینه نشان داد که میزان بقای 10 ساله برای زنان مبتلا به تومورهای کوچکتر از 2 سانتی متر 89 درصد بود.

برای مبتلایان به تومور برابر 2 سانتی متر ، 86 درصد و برای مبتلایان به تومورهای بزرگتر ، میزان بقا 81 درصد بود.

میزان بقا 30 ساله

میانگین نرخ برای خانمهایی که حداقل 15 سال پس از تشخیص سرطان پستان زنده مانده اند 80٪ . آمار برای بقا در مرحله سرطان در دسترس نیست. محققان دریافته اند که زنان مبتلا به سرطان پستان در مرحله 1 مبتلا به میزان بقا 30 ساله بالاتر نسبت به کسانی که به مرحله 2 ، 3 یا 4 سرطان پستان مبتلا می شوند. هر مرحله پیشرفته نسبت به مراحل اولیه میزان بقای کمتری دارد.

این امر بدون در نظر گرفتن اینكه خانمها جراحی ، عمل جراحی با پرتودرمانی یا ترکیبی از درمانها از جمله جراحی ، پرتودرمانی ، شیمی درمانی و غدد درون ریز انجام شده اند ، صادق بود.

خطر ابتلا به سرطان پستان با افزایش سن افزایش می یابد. NCI گزارش می دهد از زنانی که از سال 2013 تا 2017 مبتلا به سرطان سینه در ایالات متحده بودند ، کمتر از 2 درصد از آنها زیر 35 سال بودند.

سن متوسطی که زنان مبتلا به سرطان پستان تشخیص داده می شوند 62 ساله است.

زنان سفید پوست در ایالات متحده به احتمال زیاد به سرطان پستان مبتلا می شوند. بین سال 2013 و 2017 ، 131.3 در هر 100000 زن سفید پوست مبتلا به این بیماری بودند. با این وجود ، تنوع در آن گروه وجود دارد: زنان سفیدپوست غیر اسپانیایی به مراتب بیشتر از زنان سفیدپوست اسپانیایی تشخیص داده شده اند. برای ابتلا به سرطان سینه (124.8 در 100000 زن) ، به دنبال آن زنان زن جزیره آسیا و اقیانوس آرام (102.9) ، اسپانیایی (99.1) و زنان بومی آمریکای هندی و آلاسکا (79.5).

نرخ بقا نیز متفاوت است به نژاد و قومیت. از سال 2013 تا 2017 ، زنان جزیره آسیایی و اقیانوس آرام دارای کمترین میزان مرگ و میر ، 11.4 در هر 100000 زن بودند. این به دنبال زنان اسپانیایی (14.0) ، زنان بومی آمریکا و آلاسکا (14.6) ، زنان سفید پوست (19.8) و زنان سفیدپوست غیر اسپانیایی (21.0) بودند.

زنان سیاه پوست بالاترین میزان مرگ را داشتند. با وجود 27.6 در هر 100000 زن ، علی رغم اینکه دومین گروه محتمل برای سرطان پستان است.

این ممکن است به دلیل عدم دسترسی به مراقبت باشد. عوامل اجتماعی اقتصادی به نظر می رسد نابرابری در مرگ و میر سرطان پستان تأثیر می گذارد. این موارد عبارتند از:

 • فقر
 • فرهنگ
 • بی عدالتی اجتماعی

منبع مطالعه 2018 دریافت که زنان سیاه پوست ممکن است در مقایسه با زنان سفید پوست مقابله و به دست آوردن غدد درون ریز مشکل بیشتری داشته باشند. درمانی برای کمک به افزایش میزان بقاء آنها.

برای کمک به کاهش این نابرابری نژادی در سرطان پستان ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) گزارش می دهد که سازمان های بهداشت عمومی در آن شرکت می کنند برای اطمینان از اینکه همه خانمها غربالگری و معالجه را انجام می دهند ، خالی می شود.

مهمترین عاملی که بر بقای سرطان پستان تأثیر می گذارد این است که آیا سرطان متاستاز یافته است یا به سایر اعضای بدن گسترش یافته است. هرچه زودتر تشخیص داده شود ، احتمال معالجه سرطان پستان قبل از پیشرفت بیشتر می شود.

برخی از انواع سرطان پستان نسبت به سایر افراد تهاجمی تر است. نرخ بقای پنج ساله برای خانمهایی که به سرطان سینه منفی سه برابر (TNBC) مبتلا می شوند ، پایین تر است . به خصوص در 3 تا 5 سال اول احتمالاً TNBC گسترش می یابد و عود می کند. پس از 5 سال ، این خطر ممکن است در مقایسه با سایر زیرگروه های سرطان پستان کمتر باشد. زنان سیاه پوست احتمالاً این نوع تهاجمی تر از سرطان پستان را به دست می آورند.

مطالعه 2019 نشان داد که میزان TNBC از سال 2010 تا 2015 بالاترین میزان برای سیاهپوستان متولد ایالات متحده و آفریقای غربی بود ، پس از آن زنان سیاه متولد کارائیب و زنان سیاه متولد کارائیب و زنان سیاه پوست آفریقای شرقی غربالگری منظم سرطان پستان می تواند به تشخیص آن در مراحل اولیه کمک کند.

. اکثر سازمانها غربالگری را با ماموگرافی سالانه از حدود 45 سالگی شروع می شود.

ACS همچنین توصیه می کند که زنانی که از نظر خانوادگی بسیار قوی هستند یا از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به سرطان پستان هستند ، علاوه بر ماموگرافی ، باید MRI سالانه نیز دریافت کنند. اگر به سرطان پستان مبتلا شده اید ، به خاطر داشته باشید که میزان بقا تنها آمارهای عمومی است. آنها ممکن است منعکس کننده این واقعیت نباشند که روشهای تشخیص و معالجه سرطان پستان همیشه بهبود می یابد.

و همه متفاوت هستند. چشم انداز شخصی شما به عوامل مختلفی بستگی دارد ، بنابراین درمورد چشم انداز خود با پزشک خود صحبت کنید تا ایده بهتری راجع به آنچه انتظار می رود داشته باشید.

.

سرطان پستان براساس اعداد: نرخ زنده ماندن براساس مرحله ، سن و نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *