سیب زمینی بابکای بلاروسی Babka

این بابکا سیب زمینی بلاروسی دلچسب از سیب زمینی رنده شده ، با طعم بیکن یا گوشت، نمک و پیاز  درست شده است.

Belarusian Pototo Babka, a potato casserole or potato cake made with grated raw potatoes, sautéed bacon and onions. It's golden and crisp on the outside and tender and fluffy on the inside, served with sour cream.

سیب زمینی بابکا از نظر طعم و مزه بسیار شبیه پنکیک سیب زمینی ، اما به روشی دیگر طبخ می شود. سیب زمینی ها از داخل خامه ای و از خارج ترد هستند. استفاده از سیب زمینی رنده شده خام باعث بافت منحصر به فرد آن می شود درست مثل پنکیک سیب زمینی ، این غذا با خامه ترش هم خوشمزه است.

 

سیب زمینی بلاروسی بابکا چیست؟

سیب زمینی بابکا در بلاروس بسیار محبوب است. با سیب زمینی خام رنده شده درست می شود. مایه سیب زمینی را با پیاز تفت داده شده و با گوشت و نمک یا بیکن طعم دار می کنند. این خمیر به طور مشابه با پنکیک سیب زمینی درست می شود ، بنابراین عطر و طعم آن بسیار شبیه است اما به جای سرخ شدن در پنکیک های نازک ، با پختن مخلوط سیب زمینی مانند یک شیرینی تهیه می شود. بابکا سیب زمینی از بیرون ترد و طلایی و از داخل نرم و لطیف است.

سایر کشورها نیز مانند Babka Ziemniaczana در لهستان چیزی مشابه تهیه می کنند.

مواد لازم برای سیب زمینی بابکا:

Ingredients for Potato Babka شکل >
 • سیب زمینی – نوع سیب زمینی مورد علاقه من برای استفاده در سیب زمینی بابکا یا پنکیک سیب زمینی سیب زمینی طلا هستند. سطح نشاسته درست است ، خمیر سیب زمینی خیلی آبکی نیست ، مخلوط سیب زمینی خیلی خاکستری نمی شود و به نظر من ، طعم نیز بهترین است.
 • پیاز – دوست دارم کمی پیاز رنده شده به مایع سیب زمینی اضافه کنم. این باعث می شود که ترکیب سیب زمینی خیلی زود خاکستری نشود و رنگ آن حتی بعد از پخت نیز طلایی بماند. اگر ترجیح می دهید پیاز خام رنده شده را حذف کنید. با این حال یک پیاز بزرگ ساطور شده یک ماده سنتی در این دستور العمل است. با طلایی شدن ، عطر و طعم دلچسب شیرینی و دلچسب به سیب زمینی بابا اضافه می کند.
 • گوشت نمک یا بیکن – در بلاروس ،  ما پیاز خرد شده را کاراملی کرده و تکه های گوشت نمکی را می پزیم تا ترد و طلایی شود و آن را روی سیب زمینی پخته شده ، پوره سیب زمینی ، وارنیکی و چیزهای دیگر از آن سرو می کنیم. در آمریکا ، بیکن بیشتر رایج است. بیکن طعم دودی بیشتری خواهد داشت. شما می توانید از هر یک استفاده کنید. اگر می خواهید دلپذیرتر و “بیکن” بیشتری باشد ، می توانید مقدار دلخواه خود را ، نیم پوند یا کل پوند ، تنظیم کنید. کاملاً به خود شما بستگی دارد. من دوست دارم بعضی از قطعات بیکن را ذخیره کنم و بعد از اتمام کار آنها را با سیب زمینی بابکا سرو کنم تا کمی ترد به آن اضافه کنم.
 • آرد همه منظوره این کمک می کند تا مقداری مایع از سیب زمینی رنده شده خیس بخورد و فقط مقدار کمی به شما کمک می کند تا به سیب زمینی babka بدون اینکه آن را درست کنید نیز بافت مناسب داشته باشید متراکم یا صمغی
 • تخم مرغ
 • خامه ترش – من از مقدار کمی در مایه سیب زمینی استفاده می کنم و سپس آن را در کنار با سیب زمینی بابکا پخته شده.
 • نمک ، فلفل سیاه آسیاب ، به مزه

آماده سازی خمیر سیب زمینی

Grating potatoes and onions on a box grater for the Potato Babka batter.

فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید.

در یک کاسه بزرگ ، سیب زمینی ها را روی سوراخ های رنده یک جعبه رنده کنید.

من دوست دارم 3/4 از هر سیب زمینی را روی کوچکترین و بهترین سوراخهای رنده جعبه و 1/4 باقی مانده سیب زمینی سال را روی سوراخهای کمی بزرگتر از رنده جعبه رنده کنم ، اما هنوز هم کوچکتر از نوعی است که شما استفاده می کنید پنیر رنده کنید. من دوست دارم که این فقط کمی بافت به سیب زمینی بابکا اضافه می کند. بزرگترین سوراخهای رنده جعبه برای پختن خیلی بزرگ هستند و ممکن است هنوز هم خام باشند ، بنابراین لازم است که سیب زمینی بابکا را بیشتر بپزید. همچنین برای یک سیب زمینی سنتی Babka از بافت مناسبی برخوردار نخواهد بود. مخلوط سیب زمینی باید دارای قوام خمیر باشد.

آیا می توانید از دستگاه غذاساز برای رنده كردن سیب زمینی استفاده كنید؟

بله ، اما من فکر می کنم رنده جعبه نتایج بهتری را به شما می دهد ، بافت بهتری دارد ، اما البته این به خود شما بستگی دارد.

من همچنین پیشنهاد می کنم یک پیاز کوچک خام رنده کنید تا با سیب زمینی مخلوط شود. پیاز خام به خوب و طلایی نگه داشتن سیب زمینی کمک کرده و از قهوه ای و خاکستری شدن سریع آن جلوگیری می کند. آنها علاوه بر پیاز تفت داده شده ، به آنها طعم پیاز ملایمی نیز می دهند. این اختیاری است

Potato Babka tutorial

من سیب زمینی بابکا را در یک قابلمه چدنی 10 اینچی می پزم ، بنابراین ابتدا پیاز و بیکن را در همان ماهیتابه می پزم. با حرارت ملایم و ملایم ، بیکن را بپزید تا طلایی و ترد شود. بیکن را از ماهیتابه برداشته و روی بشقابی که با حوله های کاغذی پوشانده شده آبکش کنید. مقداری از بیکن را کنار بگذارید تا بعد از پخته شدن روی سیب زمینی بابکا سرو شود.

بیشتر چربی های بیکن را دور بریزید ، فقط 1-2 قاشق غذاخوری صرفه جویی کنید. پیازها را به همراه چربی بیکن رزرو شده به ماهیتابه اضافه کرده و روی حرارت متوسط ​​بپزید تا پیازها نرم و لبه های آن کمی طلایی شوند.

در یک کاسه بزرگ که سیب زمینی را رنده می کردید ، بیکن و پیاز تفت داده شده ، تخم مرغ ، آرد ، 2 قاشق غذاخوری خامه ترش ، نمک ، فلفل سیاه آسیاب شده را اضافه کنید. مخلوط کنید تا ترکیب شود.

برای پخش روغن چربی بیکن در کناره های قابلمه چدن ، از یک قنادی استفاده کنید. ته آن باید از زمانی که بیکن و پیاز را تفت می دادید چرب شود.

مخلوط سیب زمینی را در قابلمه چدنی ریخته و آن را یکدست کنید. حدود 45 دقیقه در فر و بیکن از قبل گرم شده قرار دهید.

قسمت بالای سیب زمینی بابکا را با مقداری چربی بیکن باقی مانده ، کره ذوب شده یا روغن مسواک بزنید. بعضی از بلاروسی ها حتی دوست دارند که یک لایه نازک یا خامه ترش را در قسمت بالایی سیب زمینی بابکا پخش کنند. این به آن نمای بیرونی طلایی تری می بخشد. سیب زمینی بابکا را به اجاق برگردانید و حرارت را تا 450 درجه فارنهایت افزایش دهید. 10-15 دقیقه دیگر آن را بپزید ، تا روی آن قهوه ای طلایی شود و سیب زمینی ها کاملاً پخته شوند.

از چه چیزی می توانید به جای تابه چدنی استفاده کنید؟

برای پخت سیب زمینی بابکا نیز می توانید از هر نوع ظرف پختی استفاده کنید. زمان پخت بسته به ظرف پختی که استفاده می کنید متفاوت خواهد بود.

من همچنین خمیر را بین برخی از ظروف رامکین کوچکتر و بخشهای پخته شده سیب زمینی بابکا تقسیم کرده ام. این یک ارائه بسیار زیبا است و پخت و پز آن بسیار سریعتر است.

سایر دستور های پخت سیب زمینی بابکا:

به جای استفاده از بیکن یا گوشت نمکی ، می توانید مقداری شانه گوشت یا مرغ خرد شده را تفت داده و همراه با پیازهای ریز شده به مایه سیب زمینی اضافه کنید. به جای گوشت خرد شده ، می توانید مقداری گوشت چرخ شده یا سوسیس را نیز قهوه ای کنید. با کنار گذاشتن گوشت و استفاده از مقداری قارچ سوخاری یا سبزیجات دیگر مانند فلفل دلمه ای ، این گیاه خواری را تهیه کنید.

نحوه سرو سیب زمینی بلاروسی بابکا:

سیب زمینی بابکا بهتر است فوراً سرو شود. آن را برای حدود 10-15 دقیقه خنک کنید ، سپس به قسمتهایی برش دهید و با خامه ترش ، پیاز سبز خرد شده یا پیازچه و چند قطعه بیکن اختصاصی سرو کنید.

یک لیوان شیر سرد یا دوغ نیز گزینه های بسیار بلاروسی هستند.

 

سیب زمینی بابکا بلاروسی

این بابکا سیب زمینی بلاروسی دلچسب از سیب زمینی رنده شده ، با طعم بیکن گوشت یا گوشت نمک و پیاز تفت داده شده درست شده است. آن را معمولاً داخل یک نوع شیرینی پخته می کنند تا وقتی که روی آن طلایی شود و در مرکز آن کرمی و کرکی باشد.

 • نویسنده: طعم دهنده اولگا
 • زمان آمادگی: 30 دقیقه
 • زمان پخت: 1 ساعت 10 دقیقه
 • کل زمان: 1 ساعت 40 دقیقه
 • عملکرد: 8 1 x

4 پوند سیب زمینی خام ، پوست کنده (من سیب زمینی طلا / زرد را ترجیح می دهم ، اما پخت و پز / سیب زمینی راست نیز مفید خواهد بود)

1 پیاز بزرگ ، خرد شده

1 پیاز کوچک ، رنده شده ، اختیاری

1/2 1 پیمانه بیکن ، به قطعات کوچک برش دهید

1 تخم مرغ بزرگ

2 قاشق غذاخوری خامه ترش

2 قاشق غذاخوری آرد همه منظوره

1 – 1 قاشق چایخوری نمک ، یا به مزه آن

1/2 قاشق چای خوری فلفل سیاه آسیاب شده

برای سرو: خامه ترش و پیاز سبز

 

 

 

 1. فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید.
 2. سیب زمینی ها را روی کوچکترین سوراخ های رنده جعبه رنده کنید. (همچنین می توانید از پردازنده غذا برای پردازش سیب زمینی خام به صورت خمیری استفاده کنید که قوام لازم برای پنکیک سیب زمینی باشد.)
 3. یک پیاز کوچک را روی کوچکترین سوراخهای رنده جعبه نیز رنده کرده و با سیب زمینی خام رنده شده مخلوط کنید.
 4. در یک تابه چدنی 10 اینچی ، بیکن را روی حرارت متوسط ​​بپزید تا بیکن طلایی و ترد شود. بیکن را از ماهیتابه برداشته و روی بشقابی که با حوله های کاغذی پوشانده شده آبکش کنید. مقداری بیکن رزرو کنید تا بعد از اتمام پخت ، روی سیب زمینی بابکا تزئین شود.
 5. مقداری از چربی بیکن را 1-2 قاشق غذاخوری ذخیره کنید و بقیه را دور بریزید. باقیمانده پیاز خرد شده را در مقداری از چربی های ذخیره شده بیکن روی حرارت متوسط ​​تفت دهید تا نرم و لبه های آن کمی طلایی شود. تابه چدنی را کنار بگذارید تا برای پخت سیب زمینی بابکا استفاده شود. آن را نشویید.
 6. در کاسه بزرگی که از سیب زمینی رنده می کردید ، بیکن و پیاز ریز شده ، تخم مرغ ، آرد ، 2 قاشق غذاخوری خامه ترش ، نمک ، فلفل سیاه آسیاب شده را اضافه کرده و مخلوط کنید تا ترکیب شود .
 7. با استفاده از برس شیرینی پزی مقداری از چربی بیکن را در اطراف کناره های قابلمه چدن پخش کنید ، قسمت پایین آن باید چربی بیکن کافی داشته باشد.
 8. شما در خمیر سیب زمینی هستید و سطح آن را یکدست می کنید. آن را در فر از قبل گرم شده قرار دهید و حدود 45 دقیقه آن را بپزید.
 9. قسمت بالای سیب زمینی بابکا را با مقدار بیشتری روغن چربی بیکن ، کره ذوب شده یا روغن مسواک بزنید. این به صاف کردن قسمت بالای آن کمک می کند. دمای فر را به 450 درجه فارنهایت افزایش دهید و سیب زمینی بابکا را برای 10-15 دقیقه دیگر بپزید ، تا زمانی که از خارج طلایی و ترد شود و از داخل بپزد.
 10. سیب زمینی بابکا را از فر خارج کنید ، به مدت 10-15 دقیقه خنک کنید و گرم سرو کنید. روی آن را با بیکن رزرو شده ، پیازهای خرد شده سبز تزیین کرده و با خامه ترش سرو کنید. سیب زمینی بابکا بهتر است فوراً سرو شود.

یادداشت ها:

سایر دستور پخت های سیب زمینی بابکا

به جای استفاده از بیکن یا گوشت نمکی ، می توانید مقداری شانه گوشت یا مرغ خرد شده را تفت داده و همراه با پیازهای ریز شده به مایه سیب زمینی اضافه کنید. به جای گوشت خرد شده ، می توانید مقداری گوشت چرخ شده یا سوسیس را نیز قهوه ای کنید. با کنار گذاشتن گوشت و استفاده از مقداری قارچ سوخاری یا سبزیجات دیگر مانند فلفل دلمه ای ، این گیاهخوار را تهیه کنید.

کلمات کلیدی: سیب زمینی بابکا ، کیک سیب زمینی ، قورمه سیب زمینی با بیکن و پیاز ، سیب زمینی بلاروسی babka ، روسی آبگوشت سیب زمینی

طرز تهيه سیب زمینی بلاروسی Babka بابکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *