سینه بعد از شیردهی: چگونه آنها تغییر می کنند و شما می توانید چه کاری انجام دهید

بارداری و شیردهی می تواند برخی تغییرات بزرگ در زندگی شما – و سینه های شما ایجاد کند. نه تنها پستان شما می تواند از نظر اندازه ، شکل و حساسیت تغییر کند ، بلکه ممکن است شما نسبت به آنها احساس متفاوتی نیز داشته باشید وقتی که به عنوان منبع اصلی غذای کودک خود به وظیفه فراخوانی شده اند.

از وقتی پدر و مادر شدن بسیار تغییر می کند شاید جای تعجب نباشد که سینه های شیر مادر بعد از شیر مادر شما به سختی می توانند شبیه به دوران قبل از بارداری شما باشند. گفته می شود ، همه تغییرات چشمگیر نیستند ، و برخی از افراد ممکن است فقط در ظاهر سینه خود اختلاف کمی داشته باشند.

ممکن است بعد از اتمام شیردهی ، سینه های شما (و نوک سینه ها) بزرگتر ، کوچکتر ، اندازه های مختلف ، نرم تر ، برجسته تر یا طیف دیگری از توصیف های دیگر پیدا کنید. جواب کوتاه “بله” است ، اما این تغییرات خیلی قبل از شروع شیر شما اتفاق می افتد. بارداری خود باعث ایجاد تغییراتی می شود که ممکن است از طریق شیردهی و پس از آن ادامه یابد. در دوران بارداری ، تغییر سطح استروژن ، پروژسترون و پرولاکتین باعث تغییر فیزیولوژیکی در بافت پستان می شود. مجاری شیر گسترش می یابد و جریان خون افزایش می یابد. این ممکن است اندازه فنجان شما را افزایش داده و باعث شود رگهای سینه شما برجسته تر به نظر برسد.

در کنار شل شدن مفاصل ، لینک لیگامانهای Cooper – لیگامانهایی که از بافت پستان شما پشتیبانی می کنند – برای رشد سینه های شما شل و کشش دارند. همچنین ممکن است به دلیل رشد سینه علائم کششی را روی پوست خود مشاهده کنید.

علاوه بر این ، نوک سینه شما ممکن است با برخی تغییرات قابل مشاهده روبرو شود. آنها ممکن است به میزان قابل توجهی تاریک شوند ، برجستگی های معروف به سلهای Montgomery ممکن است بزرگتر شوند و ممکن است کاناله شما بزرگتر شود. این تغییرات بخشی از روش آماده سازی بدن شما برای تغذیه با شیر مادر است ، و باعث می شود نوک سینه ها برای تغذیه نوزاد تان قابل مشاهده تر و آماده تر باشد.

همه این تغییرات در طول دوران بارداری شما اتفاق می افتد و به آن آویزان نمی شوید. آیا شما واقعاً از شیر مادر تغذیه می کنید یا نه.

اما شیردهی تأثیر قطعی و غالباً دائمی روی بافت های پستان دارد ، Sherry A. Ross ، دکتر ، OB-GYN و کارشناس بهداشت زنان در Providence Saint مرکز بهداشت جان. راس می گوید: “پستان ها در طول شیردهی دو تا سه برابر افزایش می یابند.” تغییرات هورمونی ، که در درجه اول ناشی از پرولاکتین است ، باعث می شود سینه ها با تولید شیر درگیر شوند. و اگر قبلاً علائم کشیدگی پستان و رگهای برجسته ناشی از بارداری داشتید ، راس می گوید ممکن است در طول تغییرات تغذیه با شیر مادر تشدید شود.

افزایش استروژن و رشد پستان که در طول بارداری اتفاق می افتد در دوره پس از زایمان ادامه می یابد. و در صورت تغذیه با شیر مادر ، Deedra Franke ، RN ، BSN ، IBCLC ، مشاور معتبر شیردهی در مركز پزشكی رحمت می گوید كه مجاری پستانی از شیر پر شده است كه این امر دوباره ظاهر سینه های كامل را نشان می دهد.

هنگامی که از شیر دادن به شیر خود را تمام کردید ، مجاری شیر شما دیگر با شیر پر نمی شود. این ممکن است به حجم کمتری از بافت سینه منجر شود. گاهی اوقات پوست شما متناسب با اندازه سینه جدید شما سفت می شود ، اما گاهی اوقات آن را ارتجاعی کافی برای انجام این کار ندارید.

توانایی بدن شما در تنظیم این خواسته ها بر روی سینه های شما بستگی به عوامل بسیاری دارد. این موارد عبارتند از:

    • سن
    • ژنتیک
    • افزایش وزن (و کاهش)
    • تعداد حاملگی

اندازه اصلی سینه

  • آیا شما سیگاری هستید

البته ، حتی زندگی عادی ، بدون بارداری و شیردهی ، می تواند منجر به تغییرات پستان شود. با رسیدن به یائسگی ، Franke می گوید که استروژن کاهش می یابد ، باعث کاهش چربی در سینه های شما و کاهش اندازه مجاری پستانی می شود. او می گوید: “بدون استروژن ، غدد پستانی کوچک می شود و اندازه پستان ها کوچکتر و پر از بدن می شود ، چه یک زن از شیر مادر تغذیه شود یا نه.”

“اساساً ، تغذیه با شیر مادر” باعث نمی شود “سینه زنان کوچکتر شود. این یک فرایند طبیعی است که مربوط به کاهش عمومی استروژن است.

گرچه ممکن است نتوانید کاملاً معکوس کنید تأثیرات بارداری و پیری ، مراحلی وجود دارد که می توانید برای مراقبت از سینه خود انجام دهید.

سینه بند حمایتی بپوشید

خرید برای هر نوع لباس پس از زایمان احتمالاً آخرین نکته در ذهن شما است ، اما پیدا کردن سینه بند یافتن یک جا مناسب و پشتیبان مناسب برای بازی در سینه های شما . راس خاطرنشان می کند که اندازه سینه شما مهم نیست ، پشتیبانی مناسب چه اهمیتی دارد.

اگر لباس سینه بند تغذیه با شیر مادر را نمی پوشید ، او می گوید ، بافت ظریف و حساس پستان برای مدت طولانی پشتیبانی نمی شود ، که می تواند باعث افتادگی پستان ها شود.

توصیه او؟ در هنگام انجام فعالیتهای روزمره معمولی ، سینه بندهایی را تهیه کنید که در صورت نیاز به بافت مورد نیاز ، از بافت سینه پشتیبانی کافی داشته باشند. سینه بند مناسب به شما در جلوگیری از درد و ”ضعف” در هنگام شیردهی و پس از آن کمک خواهد کرد. انتخاب یک سینه بند که به شما کمی بالابر می بخشد ، در شکل دادن سینه های بعد از شیرخوارگی شما – به خصوص در زیر لباس – بسیار طول می کشد. یک سینه بند مناسب را در نظر بگیرید که دارای لیوانهایی است که در قسمت بالای سینه شما قرار دارد ، اما همچنین پشتیبانی را دراختیار شما قرار می دهد و آرزوی راحتی و زیبایی را افزایش می دهد.

قبل از سرمایه گذاری در کمد لباس های کاملاً جدید ، ممکن است 3 تا 6 ماه پس از شیر دادن منتظر بمانید تا بدنتان تنظیم شود و سینه های شما به شکل جدید خود تنظیم شود. سپس می توانید کشوهای خود را با تمام سینه بندهای دلخواه که می خواهید صاف کنید و شکل جدید خود را پشتیبانی کنید ، ذخیره کنید.

به دنبال سینه بند مناسب هستید؟ از اینجا شروع کنید:

مواظب پوست خود باشید

Franke می گوید برخی از خانم ها ممکن است پوست را تجربه کنند خشکی روی سینه ها و سایر قسمت های بدن. برای کمک به به حداقل رساندن خشکی در هنگام شیردهی و بعد از آن ، او توصیه می کند از یک لوسیون مناسب برای پوست برای نوع پوست خود استفاده کنید. این امر به ویژه از وقتی که پوست شما خشکتر و نازک تر می شود مهم است.

از پستانک خود غافل نشوید

برای معالجه حساسیت به نوک پستان ، تاول ، خونریزی و ترک خوردگی. چند نکته که می تواند به شما کمک کند عبارتند از: li>

  • کرم های مبتنی بر تقویم

اگر موارد فوق مؤثر نبود ، ممکن است بخواهید با پزشک خود را برای یافتن چیزی قوی تر دنبال کنید. راس پیشنهاد می کند All Purpose Cream (APC) ، کرم نسخه ای که شامل یک استروئید موضعی است.

از سیگار کشیدن خودداری کنید

علاوه بر سایر خطرات سلامتی ، سیگار کشیدن در کشش پوست شما تأثیر دارد. در مورد برنامه ترک سیگار با پزشک خود صحبت کنید.

خودتان راحت بروید

هیچ دو سینه یکسان نیستند ، حتی اگر آنها یک جفت باشند. همه خانم ها تا حدی ناهموار بین سینه های خود دارند. با بزرگ شدن سینه های شما در دوران بارداری ، تفاوت ها قابل بیان تر است ، زیرا ممکن است یک پستان مجاری شیر یا قابلیت تولید بیشتری داشته باشد.

پس از شیردهی ، سینه شما ممکن است بزرگتر یا کوچکتر از قبل از بارداری باشد. آنها ممکن است متفاوت به نظر برسند و متفاوت از گذشته احساس کنند. به خودتان فرصت دهید تا با این تغییرات سازگار شوید.

در صورت وجود هر توده یا درد در سینه های شما ، مهم است که به پزشک معالج خود رسیدگی کنید. برخی از خانمها ماستیت را تجربه می کنند ، این یک عفونت است که می تواند در نتیجه مجرای شیر وصل شده یا پوست شکسته روی آن رخ دهد. نوک سینه ها

علاوه بر این ، اگر نوک پستان شما سوزانده یا احساس درد می کند ، می توانید برفک ، که یک عفونت مخمر خفیف است. هر چند بیشتر اوقات ، درد نوک پستان می تواند نشانه ای از عفونت باکتریایی بر روی پوست یا نتیجه کودک شما باشد که چنگال ضعیفی ندارد.

با معاینات خود سینه خود ادامه دهید و در صورت احساس وجود به ارائه دهنده خود اطلاع دهید. برجستگی های جدید وجود دارد یا در هر مورد موجود افزایش اندازه مشاهده می شود.

در مورد روشهای جراحی چیست؟

با توجه به تغییر در شکل آنها ، برخی از افراد بعد از تغذیه با شیر مادر ، تغییر جراحی در سینه خود را انتخاب می کنند. . این یک انتخاب بسیار شخصی است و برای همه مناسب نیست. قبل از هرگونه عمل جراحی زیبایی ، مهم است که تأثیر چنین روشهایی را در نظر بگیرید.

اگر شما قصد بارداری دیگری را دارید ، ممکن است بخواهید تا زمان تمام شدن فرزندتان قبل از در نظر گرفتن جراحی . انجام روشهای جراحی در سینه می تواند شیردهی را در آینده غیرممکن سازد. علاوه بر این ، حاملگی های بعدی حتی بعد از عمل منجر به تغییر در بافت پستان خواهد شد.

مانند هر روش اصلی پزشکی ، حتما با پزشک خود در مورد جوانب مثبت و منفی و هر عوارضی که ممکن است ایجاد شود صحبت کنید.

بارداری و شیردهی می تواند باعث شود سینه های شما تحمل شود تغییرات قابل توجه خبر خوب بسیاری از این تغییرات موقتی است. علاوه بر این ، مراحلی وجود دارد که می توانید برای به حداقل رساندن سایش و پارگی سینه های خود استفاده کنید.

اگر در مورد ظاهر سینه های خود و یا هر گونه درد و درد شما ممکن است توجه داشته باشید ، با ارائه دهنده مراقبت خود صحبت کنید.

.

سینه بعد از شیردهی: چگونه آنها تغییر می کنند و شما می توانید چه کاری انجام دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/wekjriusd...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35