س FAالات متداول: سرطان و واکسن COVID-19

Male Black doctor wearing mask and shield injecting vaccine shot into female Brown patient's arm

شکل>

ما درک می کنیم که افرادی که سرطان دارند یا مبتلا بوده اند ، سوالات زیادی در مورد واکسیناسیون دارند و ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. در زیر پاسخ س questionsالات متداول درباره واکسن COVID-19 و سرطان آورده شده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد واکسن COVID-19 ، لطفاً صفحه سوالات متداول واکسن COVID-19 ما را بخوانید.

آیا باید واکسن COVID-19 را به عنوان بیمار سرطانی تزریق کنم؟

بله ، واکسن COVID-19 باید به همه بیماران سرطانی واجد شرایط واکسن شود. ایمن سازی برای همه بیمارانی که تحت درمان فعال و بازماندگان سرطان هستند با این درک که اطلاعات ایمنی و کارآیی محدودی در این بیماران وجود دارد ، توصیه می شود.

مطالعات نشان داده است که بیماران سرطانی در معرض خطر بالای عوارض جدی COVID-19 قرار دارند ، به همین دلیل نیاز واضحی به واکسیناسیون بیماران سرطانی وجود دارد. این احتمال وجود دارد که تیم مراقبت از آنکولوژی شما به شما توصیه کند پس از دریافت درمان های خاص ، واکسیناسیون را به تعویق بیندازید.

چه زمانی می توان واکسن COVID-19 را دریافت کرد؟ آیا بیماران سرطانی در اولویت قرار می گیرند؟

بله ، واکسیناسیون در چندین مرحله انجام می شود. برنامه این است که قبل از تزریق واکسن به دیگران ، واکسن به کارگران ضروری خط مقدم ، بزرگسالان مسن و بزرگسالان مبتلا به برخی از بیماری های خطرناک پزشکی داده شود. طبق توصیه های شبکه جامع ملی سرطان ، افراد مبتلا به سرطان فعال در درمان ، کسانی که قصد شروع درمان را دارند یا کسانی که بلافاصله پس از درمان می روند در اولویت واکسیناسیون قرار می گیرند. هر بخش بهداشت ایالتی یا محلی برنامه های خود را برای این که واکسن را دقیقاً به چه کسی و به چه ترتیبی بدهد – در بسیاری از موارد هنوز در دسترس نیست. لطفاً برای به روزترین اطلاعات به وب سایتهای ایالتی مراجعه کنید. مرکز سرطان Penn Medicine Abramson در حال کار بر روی مرحله اول تزریق واکسن COVID-19 به بیماران سرطانی است.

از کجا می توان واکسن COVID-19 را تهیه کرد؟

واکسیناسیون براساس محل زندگی شما ، توسط ایالت و شهرستان انجام می شود. در حال حاضر ، در بیمارستان های مرکز شهر ما فقط می توانیم بیمارانی را که در فیلادلفیا زندگی می کنند واکسینه کنیم > ما شروع به کار با بیماران سرطانی ، همراه با بیمارانی کرده ایم که دارای سایر بیماریهای پرخطر هستند و افراد 75 سال به بالا. به دلیل عرضه بسیار محدود ، پن پزشکی در ابتدا با آن دسته از بیمارانی که بیشترین خطر را دارند در تماس است. وقتی نوبت شما است ، شخصی از پن مستقیماً یا از طریق myPennMedicine یا از طریق تلفن با شما تماس می گیرد. ارائه دهندگان شما قادر به تعیین وقت ملاقات واکسن برای بیماران نیستند.

ما منتظر راهنمایی برای شهرستانهایی هستیم که فیلادلفیا را احاطه کرده اند و انتظار داریم به زودی واکسن را در بیشتر مناطق ما ارائه دهیم. اطلاعات مربوط به واکسن دائما در حال تغییر است. ما شما را تشویق می کنیم که در وب سایت اداره بهداشت شهرستان خود ثبت نام کنید و به طور مرتب وب سایت COVID-19 واکسن پزشکی پزشکی را بررسی کنید ، که با آموختن آن را به روز می کنیم. بیشتر. اگر در بیمارستان پن پزشکی چستر شهرستان را از بهداشت عمومی Penn Medicine Lancaster یا بهداشت پزشکی Princeton ، لطفاً برای اطلاعات بیشتر وب سایت های آنها را بررسی کنید.

برای گرفتن واکسن COVID-19 با چه کسی تماس بگیرم؟ چگونه می توانم در لیست دریافت واکسن COVID-19 قرار بگیرم؟

اگر واجد شرایط هستید و در فیلادلفیا زندگی می کنید ، باید در هفته های آینده یک ایمیل یا تماس تلفنی از ما دریافت کنید. ما برای سهولت دریافت پیام های مهم از ما و تعیین وقت ملاقات واکسن خود در صورت موجود بودن ، شما را به ثبت نام در یک حساب myPennMedicine تشویق می کنیم.

آیا می توانم COVID-19 را از واکسن دریافت کنم؟

نه شما نمی توانید COVID-19 را از واکسن دریافت کنید. هیچ یک از واکسن های در حال توسعه واکسن های “زنده” نیستند ، بنابراین امکان دریافت COVID-19 از واکسن وجود ندارد.

واکسن های COVID-19 چگونه کار می کنند؟

دو واکسن مجاز در حال حاضر تحت مجوز استفاده اضطراری FDA (Pfizer و Moderna) حاوی RNA پیام رسان هستند. پس از تزریق ، mRNA به سلولهای انسانی دستور می دهد تا پروتئین سنبله ای ویروس را بسازند ، این همان نحوه اتصال ویروس به سلول است. آنتی بادی علیه پروتئین سنبله تولید می شود که در صورت قرار گرفتن در معرض ویروس به سلول ها متصل می شود. سایر قسمتهای سیستم ایمنی بدن نیز توسط واکسن فعال می شود تا از عفونت COVID-19 در آینده محافظت کند.

واکسن های تأیید شده در حال حاضر به دو دوز نیاز دارند (فاصله 3 هفته برای واکسن Pfizer و 4 هفته فاصله برای واکسن Moderna). حتی پس از تجویز هر دو دوز ، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی همچنان توصیه می شود. مطالعات واکسن COVID-19 نشان داد که حدود 95٪ در پیشگیری از بیماری موثر بوده و در صورت ابتلا به COVID-19 به افراد در برابر بیماری شدیدتر یا عوارض محافظت می کند. درک این نکته مهم است که حداقل تا 7 روز پس از دوز دوم واکسن COVID ، تأثیر 95 درصدی حاصل نمی شود.

عوارض جانبی واکسن COVID-19 چیست؟

ممکن است برخی از عوارض جانبی داشته باشید ، که نشانه های طبیعی آن است که بدن شما در برابر COVID-19 محافظت می کند. عوارض جانبی رایج بعد از واکسیناسیون عبارتند از: درد یا تورم در محل تزریق ، تب ، لرز ، خستگی ، سردرد و علائم شبیه آنفولانزا ممکن است. در برخی موارد ، این عوارض ممکن است بر توانایی شما برای انجام فعالیت های روزمره تأثیر بگذارد ، اما باید در طی چند روز برطرف شوند. اگر این علائم طولانی تر هستند ، لطفا با تیم مراقبت از آنکولوژی تماس بگیرید.

به عنوان یک بیمار سرطانی ، اگر تحت درمان فعال هستید ، بسیار مهم است که در صورت بروز تب های بالاتر از 100.4F پس از واکسیناسیون COVID-19 ، با تیم مراقبت خود تماس بگیرید. هنگام انجام این کار ، به تیم خود اطلاع دهید که اخیراً واکسینه شده اید. اطلاعات بیشتر در وب سایت CDC موجود است .

اگر قبلاً COVID-19 داشتم آیا باید واکسن COVID-19 را بزنم؟

بله CDC استفاده از واکسن را توصیه می کند حتی اگر قبلاً COVID-19 داشته اید ، زیرا ممکن است واکسن باشد. به شما کمک می کند تا دوباره از ابتلا به COVID-19 محافظت کنید. با این حال ، قبل از دریافت واکسن ، باید 90 روز پس از عفونت منتظر بمانید.

در مورد واکنشهای آلرژیک به واکسن COVID-19 چطور؟

موارد نادری از واکنشهای آلرژیک شدید با هر دو واکسن موجود موجود گزارش شده است. اگر به یکی از مواد موجود در واکسن حساسیت شدید داشته باشید ، نباید آن را دریافت کنید (مواد به صورت آنلاین ذکر شده است). Pfizer و شامل آنتی بیوتیک یا پروتئین تخم مرغ نمی شوند.

اگر تا به حال واکنش آلرژیک شدیدی به واکسن های دیگر یا درمان های تزریقی داشته اید ، باید در مورد اینکه آیا باید واکسن بزنید با پزشک خود صحبت کنید. اگر واکنش آلرژیک شدید دیگری مانند حساسیت به غذا ، حیوانات خانگی ، سم ، قرار گرفتن در معرض محیط یا لاتکس داشته اید ، CDC توصیه می کند که هنوز واکسن بزنید. اگر قبلاً واکنش های حساسیتی شدید داشته اید ، باید به جای 15 دقیقه طبیعی ، 30 دقیقه تحت نظر بگیرید. اگر Epi-Pen یا داروی دیگری دارید که برای واکنش های آلرژیک استفاده می کنید ، باید آن را هنگام دریافت واکسن خود بیاورید ، اگرچه درمان ها نیز باید در محل واکسن موجود باشد. اگر بعد از گرفتن عکس اول واکنش آلرژیک شدید ، نباید تیر دوم را بگیرید. پزشک شما ممکن است شما را به متخصص آلرژی و ایمنی شناسی معرفی کند تا مراقبت یا مشاوره بیشتری ارائه دهد.

آیا قبل از تزریق واکسن COVID-19 باید داروهایم را قطع کنم؟

نه در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد قطع مصرف دارو باعث عملکرد بهتر واکسن می شود. قطع مصرف داروها از طرق دیگر می تواند بر سلامتی شما تأثیر منفی بگذارد. برخی از داروها ممکن است بر میزان عملکرد واکسن COVID-19 تأثیر بگذارند ، اما هنوز هم انتظار می رود که اکثر افرادی که تحت درمان فعال هستند ، پاسخ خوبی به واکسن داشته باشند. با متخصص انکولوژیک خود صحبت کنید تا در مورد خطرات و مزایای واکسیناسیون صحبت کنید ، زیرا در بعضی موارد توصیه می شود واکسیناسیون یا درمان را به تعویق بیندازید.

آیا داروهایی که سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کنند (داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی) می توانند بر عملکرد واکسن COVID-19 تأثیر بگذارند؟

فارغ از اینکه از چه دارویی استفاده می کنید ، توصیه می شود واکسن بزنید. این احتمال وجود دارد که برخی از داروها بر روی عملکرد واکسن تأثیر بگذارند ، اما اکثر داروها تأثیر بسیار کمی بر روی اثر واکسن خواهند داشت. ما انتظار داریم که اکثر مردم هنوز از واکسن بهره مند شوند. برخی از داروها ممکن است تأثیر بیشتری داشته باشند ، اما حتی افرادی که در این روش های درمانی هستند ، هنوز هم می توانند از واکسن بهره مند شوند. استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی هنوز هم پس از دریافت واکسن برای همه توصیه می شود.

اگر باردار باشم یا شیر دهم یا قصد باردار شدن دارم؟

بارداری منعی برای دریافت واکسن نیست ، اما زنان باردار در آزمایشات واکسن مورد مطالعه قرار نگرفتند ، بنابراین هیچ اطلاعاتی در مورد استفاده از واکسن در بین این گروه از افراد وجود ندارد. اگر در حال حاضر باردار هستید ، توصیه می شود ابتدا با پزشک خود در مورد واکسن مشورت کنید. اگر شیرده هستید ، هنوز می توانید واکسن بزنید. نیازی به قطع شیردهی نیست. اگر می خواهید واکسن دریافت کنید باید تمام این گزینه ها را با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود در میان بگذارید.

از کجا می توانم اطلاعات بیشتری در مورد واکسن COVID-19 پیدا کنم؟

برای آخرین به روز رسانی درباره توزیع واکسن در Penn Medicine ، لطفاً به وب سایت Penn Medicine COVID-19 مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد واکسن COVID-19 و سرطان ، به شبکه جامع سرطان ملی (NCCN) مراجعه کنید ) وب سایت و وب سایت CDC .

برای پیش ثبت نام در واکسن و یافتن مکان های واکسیناسیون در منطقه خود ، وب سایت های ایالت و شهرستان خود را مشاهده کنید:

مهم است که به خاطر داشته باشید که همه باید به رعایت دستورالعمل های ملی و ایالتی در مورد استفاده از ماسک ، فاصله گذاری اجتماعی و سایر اقدامات برای حفظ امنیت شما و اطرافیان خود ادامه دهند. اگر س additionalال دیگری دارید ، لطفاً با آنکولوژیست خود تماس بگیرید.

س FAالات متداول: سرطان و واکسن COVID-19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *