مادران در چه زمانی برای فرزندان خود شیر پمپاژ کنند

بسیاری از مادران جدید در تلاشند پمپاژ سینه را در یک زندگی پر مشغله با کودک جدید جا دهند. بین آماده سازی ، پمپاژ ، ذخیره سازی ، و تمیز کردن ، کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد ، و شناختن درست آن برای شناختن چیزهای زیادی وجود دارد.

این که آیا هدف شما پمپ کردن گهگاه ، پاره وقت یا تمام وقت است دانستن اینکه چه موقع و چگونه شروع کنیم – و چگونه حرکت را ادامه دهیم – گاه دشوارترین بخش است.

ما از سه مشاور بین المللی شیردهی هیئت مدیره بین المللی (IBCLCs) خواسته ایم تا نکات و ترفندهای خود را برای شروع ، نحوه و زمان پمپاژ ، نکات تمیز کردن ، ذخیره و موارد دیگر به اشتراک بگذارند.

“اگر کودک سالم است و به خوبی وزن می کند و نیازی به پیش بینی جدایی نیست ، توصیه می شود تا حدود 6 هفته پیش از استفاده از پمپ صبر کنید ، در عوض با استفاده از بیان دست برای از بین بردن هرگونه اضافی استفاده کنید. شیر ، “می گوید ، جیمی زکی ، IBCLC ، MCD ، MCPD.

با انتظار ، می توانید قبل از استفاده از پمپ ، یک شیردهی ایجاد کنید.

هنگام پمپاژ درست بعد از تولد ، Emily Silver ، MS ، NP-C ، IBCLC ، بنیانگذار موسسه NAPS بوستون ، می گوید دلایل زیادی وجود دارد که زنان تصمیم می گیرند این مرحله را زود شروع کنند.

“به طور معمول ، این سناریوها شامل مواردی است که یک پرستار یا مشاور شیردهی شما را به دلایل خاصی مانند کم وزن هنگام تولد ، کودکی که هنگام تولد قند خون کم دارد ، یا بیلی روبین بالا او می گوید که سطوح منتهی به یرقان ،”

علاوه بر این ، اگر به دلایل پزشکی از کودک خود جدا شده اید ، ممکن است تصمیم به پمپاژ و شیر را هنگامی که مجدداً وصل می کنید ذخیره کنید. در این موارد ، نقره می گوید که یک مشاور شیردهی نحوه پمپاژ را برای ادامه عرضه شیر و همچنین مکمل کودک برای تغذیه به شما یاد می دهد.

زنانی که باید بازگشت به محل کار اغلب 3 تا 4 هفته قبل از بازگشت تاریخ بازگشت پمپاژ را شروع می کند. برای آشنایی با نحوه کار پمپ و ساختن یک فریزر شیر بیان شده.

آنچه که توصیه نمی شود ، گفته می شود Silver ، در طی کلاس بارداری . “ما خانم ها را در دوران بارداری پمپ نمی کنیم ، زیرا شناخته شده است بدن شما را به سمت تولید هورمون هایی تحریک می کند که می توانند شما را به زحمت كشاند .”

اگرچه بهترین زمان برای پمپاژ ، زمانی است که برای شما کار می کند ، اولین چیزی که در صبح است ، زمانی است که بیشترین شیر را بیان می کنید. “یک شبه ، ما هورمون پرولاکتین را تولید می کنیم ، که تولید شیر را تحریک می کند ، و بدن ما در حالت استراحت و تنظیم مجدد قرار می گیرد تا شیر ما را تهیه کند. نقره می گوید: ”

اگر می خواهید شیر اضافی ذخیره کنید ، نقره توصیه می کند که از خواب بلند شوید ، به کودک خود شیر دهید ، سپس هر دو سینه را به طور هم زمان به مدت حدود 10 تا 15 دقیقه پمپ کنید. حتما شیر را در یخچال یا فریزر برچسب زده و ذخیره کنید. نقره می گوید: “اگر دوست دارید یا هر چند روز یکبار می توانید این کار را انجام دهید.” بعضی از والدین شیرده بلافاصله بعد از یک جلسه پرستاری یا بین جلسات به تولید شیر را تشویق کنید . به عنوان مثال ، اگر كوچك شما هر 4 ساعت در حال پرستاری است ، می توانید در علامت 2 ساعته جلسه پمپاژ اضافه كنید. پمپاژ بین خوردها اغلب توصیه می شود اگر می خواهید میزان شیر خود را تقویت کنید.

گفت ، اگر کمبود شیر نگرانی دارد ، بهتر است با یک مشاور شیردهی معتبر در یک برنامه پمپاژ ایجاد کنید که برای وضعیت شما کار کند.

در بسیاری از موارد ، با پمپ سینه برقی که هر دو سینه را همزمان انجام می دهد. اگر بعد از یک جلسه پرستاری پمپ می شوید ، 10 تا 15 دقیقه با پمپ برقی پستان کافی است.

اما اگر شما در حال جایگزینی یک جلسه پرستاری هستید ، می خواهید زمان را به 15 تا 20 دقیقه یا تا زمانی که شیر به طور جدی چکه کند متوقف کند. به گفته این ، برخی افراد برای خالی کردن سینه خود حداکثر 30 دقیقه زمان دارند.

برخی از افراد در واقع با پمپ دستی دستی یا حتی بیان دستی نتایج پمپاژ بهتری می گیرند. همه متفاوت هستند. اگر پمپ برقی ندارید یا ترجیح می دهید از آن استفاده نکنید ، نگران نباشید – هنوز می توانید شیر مورد نیاز خود را بیان کنید.

اگر به دلیل مشکلات پزشکی از فرزندتان جدا شده اید ، زکی به پمپ به همان اندازه مکرر می گوید که کودک در حال تغذیه است (به طور معمول همه 2 تا 4 ساعت) تا زمانی که شیر از جاری شدن یا حدود 15 تا 20 دقیقه خاتمه یابد.

این امر در مورد پمپاژ در محل کار نیز صدق می کند. شما می خواهید همان برنامه کاری را که در خانه انجام می دهید ، دنبال کنید. به عنوان مثال ، اگر شما یک روز 8 ساعته کار می کنید ، می توانید:

 1. قبل از کار کودک خود را به نوزاد شیر دهید.
 2. یک جلسه پمپاژ اواسط صبح.
 3. 2 تا 3 ساعت بعد جلسه دیگری انجام دهید.
 4. در صورت لزوم ، قبل از رفتن به خانه یک جلسه دیگر انجام دهید.

سپس به محض ورود به خانه برنامه ریزی کنید تا کودک خود را تغذیه کنید – بدون شک آنها از دیدن شما هیجان زده می شوند!

مخفی نیست که میکروبها در همه جا وجود دارند ، از جمله پمپ سینه شما. برای جلوگیری از انتشار میکروب به کودک کوچک خود ، حتماً بعد از هر جلسه پمپ و تمام قسمت های آن را تمیز کنید . این شامل بطری ها ، دریچه ها ، سپرهای پستان (فلنج) و هر چیز دیگری است که با شیر مادر در تماس باشد.

قبل از شستن هر قسمت ، دستورالعمل های سازنده را برای دستورالعمل تمیز کردن بررسی کنید. بعضی از قسمت ها می توانند داخل ماشین ظرفشویی در قسمت بالای قفسه بروند. در غیر این صورت ، این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

 1. هر قسمت از تماس با شیر را در آب سرد بشویید.
 2. هر قسمت پمپ را جداگانه در آب گرم با صابون مایع ظرفشویی بشویید. برای شستن قطعات از یک کاسه تمیز استفاده کنید.
 3. به مدت 10 تا 15 ثانیه هر قسمت را با آب داغ بشویید و هوا قبل از قرار دادن قطعات روی پمپ خود ، خشک کنید.
 4. در هنگام مونتاژ از لمس قسمت داخلی قطعات پمپ خودداری کنید.
 5. اگر در لوله های خود شیر قرار می گیرید ، آنها را بشویید و آویزان کنید تا خشک شود.

در حالت ایده آل ، باید شیر مادر را در یخچال یا فریزر در اسرع وقت ، اما حداقل در طی 4 ساعت از پمپاژ ، به ویژه اگر اتاق از 77 درجه فارنهایت (25 درجه سانتیگراد) گرمتر باشد. منبع مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) می گوید نشستن از آن بی خطر است در دمای اتاق تا 4 ساعت هنگام ذخیره شیر مادر در یخچال ، آن را در پشت ، نه در درب قرار دهید ، و مطمئن شوید که دما 40 درجه فارنهایت (4 درجه سانتیگراد) است. در این شرایط می توانید شیر مادر را به مدت 4 تا 5 روز در یخچال نگهداری کنید. برای ذخیره سازی طولانی ، شیر مادر را به مدت 6 تا 12 ماه در پشت فریزر قرار دهید. پس از ذوب شدن ، شیرهای منجمد قبلاً می توانند 1 تا 2 ساعت در دمای اتاق بنشینند. شیر ذوب شده به مدت 24 ساعت در یخچال و فریزر بی خطر است. هرگز شیر مادر یخ زده را که قبلاً منجمد نشده ، تازه نکنید.

آیا شما فقط برای تغذیه خود پمپ می کنید بعد از بازگشت به محل کار کودک ، سعی در تأمین منابع خود دارید ، استفاده از پمپ سینه مزایای بسیاری دارد.

 • شیر اضافی را برای ذخیره فراهم می کند. همه نیازی به پمپاژ ندارند. با این حال ، نقره می گوید این انعطاف پذیری را برای تولید شیر اضافی برای ذخیره به شما می دهد. این شرکا یا اعضای خانواده را به شما کمک می کند تا در مورد خوراک ها و همچنین توانایی برچسب زدن تیم در طول شب کمک کنند ، بنابراین شخصی می تواند در هنگام خواب یک خوراک را بدست آورد. توانایی ذخیره شیر به شما آزادی و انعطاف پذیری می بخشد.
 • کودک به یادگیری گرفتن بطری کمک می کند. هرگاه شیر مادر به خوبی ادامه یابد و نوزاد حداقل 4 هفته باشد ، سیلور می گوید نوزادان باید هفته ای سه بار یک بطری تهیه کنند ، بنابراین آنها می فهمند که چگونه شیر مادر و یک بطری مصرف کنید . “این برای زنانی که دوباره به سر کار خود بازگشت می کنند بسیار مهم است زیرا کودک باید بداند که چگونه از یک بطری بنوشد.”
 • به شما امکان می دهد شیر مادر را برای تغذیه های تکمیلی تهیه کنید. اگر کودک شما به تغذیه های اضافی نیاز دارد یا از شما جدا نشده است یا قادر به پرستاری مؤثر نیست ، زکی می گوید پمپاژ به شما اجازه می دهد تا شیر مادر خود را که با نتایج سلامت بهینه کلی .

ای کاش در روز ساعات بیشتری داشتید تا همه کارها را انجام دهید؟ تو تنها نیستی. مراقبت از نوزاد ، بهبودی از بارداری و زایمان ، و انجام همه کارهای روزانه روز کافی است تا هر دقیقه از روز را پر کنید. و اکنون ، شما نیاز به فشار در چند جلسه پمپاژ دارید.

خبر خوب؟ چند نکات و ترفندها وجود دارد شما می توانید سعی کنید شیر شما را از پمپ خارج کنید.

برای پمپاژ آماده شوید

اطمینان حاصل کنید که قبل از پمپاژ ، راحت و آرام باشید. زکی می گوید برخی از مادران می بینند که دیدن تصاویر از کودک خود می تواند به تحریک اکسی توسین ، که مسئول رفلکس خروج شیر است ، کمک کند.

از فلنج های اندازه مناسب استفاده کنید

یک روال پمپاژ موفقیت آمیز با استفاده از فلنج های اندازه مناسب شروع می شود. “منظور از فلنج ها برای اندازه اندازه نوک پستان شما است ، نه پستان شما که نقره ای معمولی است که شما برای اولین بار در مورد پمپ خود مطلع می شوید. ”

داشتن فلنج به اندازه اشتباه می تواند تأمین و خروجی شما را هنگام پمپاژ تأثیر بگذارد و باعث درد نوک پستان شود. اگر در مناسب سازی مناسب مشکل دارید ، نقره توصیه می کند با یک مشاور شیردهی کار کنید.

رژیم و هیدراتاسیون را در خاطر داشته باشید

ما می دانیم که شما ممکن است مشتاقانه برای کاهش وزن کودک باشید. اما کاهش کالری بیش از حد ممکن است باعث کاهش تولید شیر شود. منبع CDC توصیه می کند که شیر مادر را تغذیه کنید زنان یک رژیم غذایی رژیم غذایی سالم و متعادل را بخورید که به شما امکان می دهد 450 تا 500 کالری اضافی در روز مصرف کنید. .

و آبرسانی را فراموش نکنید! یک بطری آب را در طول جلسه تغذیه با شیر مادر در نزدیکی نگه دارید و از آن سیراب کنید.

شیر خود را به لکه بینی ترغیب کنید

سینه های خود را ماساژ دهید و / یا قبل از یک جلسه پمپاژ از یک کمپرس گرم روی سینه های خود استفاده کنید تا تشویق شود بازتاب رفلکس .

الگوهای مکیدن نوزادتان را تقلید کنید

پمپ های برقی به شما امکان می دهد سرعت را هنگام پمپ تنظیم کنید. برای تقلید از الگوهای مکیدن کودک ، ابتدا با سرعت بیشتری به مدت یک دقیقه شروع کنید ، سپس به سرعت کمتری بروید.

پمپ و پرستار در همان زمان

برای تشویق تولید شیر ، به عنوان پمپاژ سمت دیگر ، کودک خود را از یک طرف پرستاری کنید.

اگر دردناک است کمک بخواهید

ممکن است مدتی طول بکشد تا بتوانید به پمپ تعلق ببخشید ، اما استفاده از پمپ سینه نباید دردناک . اگر دچار ناراحتی و درد طولانی هستید ، از یک مشاور شیردهی کمک بخواهید.

مبلغ پمپ شده خود را تصور نکنید که نشانگر میزان کودک در زمان تغذیه می باشد

کودک شما می تواند تقریباً همیشه شیر بیشتری از سینه های شما از پمپ بخورد! در هفته های اولیه ، شما فقط می توانید مقدار کمی شیر را پمپ کنید. در واقع ، Deedee Franke RN ، BSN ، IBCLC ، در مرکز پزشکی Mercy در بالتیمور ، مریلند ، می گوید که هرچه بیشتر عمل پمپاژ را انجام دهید ، با از بین بردن راحت و کارآمد شیر خود بهتر خواهید شد. اگر در مورد تهیه شیر خود سؤال دارید ، از مشاور شیردهی کمک بخواهید.

آیا شما به صورت انحصاری در حال پمپاژ هستید یا می خواهید یک stash ایجاد کنید برای بازگشت به محل کار ، شروع کار با پای راست برای پمپاژ موفقیت بسیار مهم است. یادگیری درونی و بیرون از پمپ خود و تمرین راهکارهای مفید پمپاژ می تواند به شما کمک کند بیشترین مصرف شیر را از جلسات خود داشته باشید.

اگر مشکلی پیش آمد ، با یک مشاور شیردهی تماس بگیرید (یک IBCLC را در نزدیکی خود جستجو کنید در اینجا ). آنها می توانند در رفع مشکلات مربوط به تولید پمپ و شیر به شما کمک کنند. به مرور زمان ، یک شیر خشک در دسترس شما قرار می گیرد که به شما کمک می کند سفر شیر مادر را بدون اتصال به پمپ ادامه دهید.

.

مادران در چه زمانی باید برای فرزندان خود شیر پمپاژ کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *