مصاحبه با جراح پستان دکتر دالیا ساتالوف

Dahlia Sataloff, MD, FACS, smiles in the operating room.

Dahlia Sataloff ، MD ، FACS ، استاد جراحی بالینی و رئیس جراحی در بیمارستان پنسیلوانیا است. او در جراحی غدد درون ریز و سرطان شناسی در برنامه سرطان سینه تخصص دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کار ، حرفه و انگیزه های وی ، مصاحبه ما با دکتر ساتالوف را در زیر بخوانید:

چرا تصمیم گرفتید پزشک شوید و چگونه جراحی را انتخاب کردید؟

من می خواستم در علم کار کنم و بر مردم تأثیر بگذارم. پزشکی هر دو را ارائه می دهد. جراحی با رویکرد من به مسائل متناسب است. من بسیار هدف گرا هستم و دوست دارم مسائل را برطرف کنم. توانایی کار با دستانم برایم مهم بود. من یک پیانیست ماهر هستم ، بنابراین انجام روشها طبیعی به نظر می رسید. جراحی از نظر فنی بسیار خوشحال کننده است.

در آن زمان ، بسیار نادر بود که زنان به یک رشته جراحی بروند. تنها حدود 2 درصد از ساکنان جراحی زنان بودند. من عمل جراحی عمومی را شروع کردم اما از آنجا که بیماران به دنبال جراحان زن سینه بودند ، آن قسمت از تمرین من افزایش یافت و در نهایت مورد توجه من قرار گرفت.

چه کسی شما را تشویق کرد که در زمینه پزشکی فعالیت کنید؟

پدرم بسیار دلگرم کننده بود. او می خواست که من با زندگی ام کاری جالب انجام دهم و بتوانم از خودم حمایت کنم ، که برای نسل او غیرمعمول بود.

آیا کسی شما را دلسرد کرد و اگر چنین است ، چگونه با آن برخورد کردید؟

من در سال های اولیه برخی از جراحان را که احساس می کردند زنان به پزشکی وابسته نیستند ، تجربه کردم ، چه برسد به جراحی. به جای اینکه دلسرد شوم ، حتی بیشتر کار کردم و کار خوبی انجام دادم. در حرفه ام ، در موضوعاتی که انتخاب کرده ام گزینشی بوده ام. من سعی می کنم روی آنچه واقعاً مهم است تمرکز کنم ، جایی که می توانم تأثیرگذار باشم.

داشتن این سمت رهبری در بیمارستان پنسیلوانیا چه احساسی دارد؟

بسیاری از صندلی های جراحی که زنان هستند وجود ندارد. من اولین زنی هستم که در بیمارستان پنسیلوانیا این سمت را بر عهده دارم. برای زنان جوان مهم است که زنان را در نقش های رهبری ببینند. این بخشی از دلایلی است که من موقعیت را در نظر گرفتم.

به کدام موفقیت بیشتر افتخار می کنید؟

من به فرزندانم بسیار افتخار می کنم. آنها بچه های بزرگی هستند. یکی از آنها در دانشکده پزشکی است و دیگری به عنوان تحلیلگر ارشد تجاری در یک مرکز پزشکی کار می کند.

در حرفه خود با چه چالش هایی مواجه بوده اید؟

یک حرفه جراحی بسیار سخت است. وقتی تمرین می کردم ، معمولاً بیش از 100 ساعت در هفته کار کردن یا چند روز متوالی بیدار ماندن معمول بود. زن بودن در زمینه جراحی نیز گاهی اوقات چالش برانگیز بود ، اما من تمرکز می کنم روی موارد مثبت تمرکز کنم. من همیشه لیوان را نیمه پر می بینم.

مفیدترین جنبه در زمینه پزشکی چیست؟

مراقبت از بیماران برای من منبع رضایتمندی بزرگی بوده است. احساس می کنم در زندگی مردم تفاوت ایجاد می کنم.

این یک چیز فوق العاده است که بتوانید به زندگی خود نگاه کنید و احساس کنید که برای مردم تغییر کرده اید. هر از گاهی احساس می کنم کاری متفاوت از دیگران انجام داده ام. این احساس را به من می دهد که تمام تمرینات و تمام تلاش سخت ارزشمند است.

از زمان شروع به کار پزشکی چه چیزی تغییر کرده است؟

مشاهده همه تغییرات در مدیریت سرطان بسیار هیجان انگیز است. وقتی آنچه را که ما در ابتدای کارم انجام می دادیم با آنچه اکنون انجام می دهیم مقایسه می کنم ، این یک تفاوت دریایی است. ما در درمان بیماران و ارائه کیفیت بهتر زندگی به آنها بسیار بهتر عمل می کنیم. بهترین نتایج ما پنج سال پیش بدترین نتایج ما در حال حاضر است. ”

در مورد شغل خود از چه چیزی لذت می برید؟

از آمدن به محل کار لذت می برم. من از بیماران و روابط حرفه ای با پزشکان دیگر لذت می برم. آنکولوژی سینه به من اجازه می دهد تا با پزشکان و متخصصان در زمینه های مختلف همکاری کنم. من دائماً از همکارانم یاد می گیرم.

یادگیری و رشد برای من همیشه مهم بوده است. من نمی خواهم دقیقاً همان کاری را انجام دهم که پنج سال پیش انجام دادم. من می خواهم در لبه برش باشم. برای انجام این کار ، من باید با افرادی کار کنم که بیشتر از من در مورد زمینه های خود می دانند. این یکی از چیزهای شگفت انگیز در بیمارستان پنسیلوانیا است. ما یک محیط حرفه ای غنی داریم.

به زنان جوانی که در حال تحصیل در رشته پزشکی هستند یا در حال حاضر در آنجا هستند چه می گویید؟

این یک شغل فوق العاده است. احساس می کنید کار شما ارزشمند است ، مثل اینکه کار معناداری انجام داده اید. من به جوانان می گویم که در مورد آنچه می توانند انجام دهند ، اشتیاق خود و نحوه حمایت از خود فکر کنند.

پزشکی طاقت فرسا است. شما باید مایل باشید که سخت کار کنید. زنان به ویژه باید فکر کنند که چگونه با زندگی آنها متناسب است. آنها ممکن است بخواهند همزمان با شروع زندگی شغلی خود یک خانواده تشکیل دهند. همه اینها شدنی است.

دوست دارید چگونه جامعه پزشکی از زنان در زمینه پزشکی بهتر حمایت کند؟

ما باید بیشتر برای ارتقاء زنان در نقش های رهبری تلاش کنیم. بسیاری از زنان خوب شروع می کنند و سپس در سطح دانشگاهی یا در پست های رهبری پیشرفت نمی کنند. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. زنان به طور متفاوتی از خود دفاع می کنند یا ممکن است فرصت ها را در نظر نگیرند. هنوز مسائل مربوط به برابری جنسیتی در جبران خسارت وجود دارد که باید به آنها پرداخته شود – حقوق برابر برای کار برابر.

Penn Medicine اخیراً توسط مجله Forbes به عنوان دومین کارفرمای برتر برای زنان شناخته شده است. بیمارستان پن و پنسیلوانیا چه ویژگی خاصی دارد؟

Penn Medicine مکانی عالی برای کار است. پن یک کارفرمای بزرگ است. من عاشق این هستم که بتوانم به کارکنان و همکاران خود آموزش دهم و آنها را راهنمایی کنم. به همین دلیل در بیمارستان آموزشی هستم. من محقق نیستم ، اما اگر بودم ، منابع زیادی در اینجا وجود دارد. فرصت های فوق العاده ای برای همکاری و نوآوری در پن وجود دارد.

وقتی کار نمی کنید چه کار می کنید؟

موسیقی علاقه اصلی من خارج از پزشکی است. من یک پیانیست حرفه ای هستم و شوهرم خواننده (و پزشک) است. ما در زمینه موسیقی تلاش کرده ایم و با هم اجرا کرده ایم. من هم به تنهایی کنسرت اجرا کرده ام. من همچنین دویدن و تناسب اندام را دوست دارم.

مصاحبه با جراح پستان دکتر دالیا ساتالوف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *