مهارت های مقابله ای برای کودکان

به عنوان بزرگسالان ، این وسوسه انگیز است که خیال راحت زندگی فرزندان را آسان کنید. مسئله این است که ، بچه ها با بسیاری برخورد می کنند – آنها فقط آن را متفاوت نشان می دهند. یکی از مهمترین درسی که می توانید به فرزندان خود بیاموزید نحوه کنار آمدن با احساسات و احساسات آنهاست. عادات سالم که از ابتدای کار آغاز شده است می تواند پایه و اساس محکمی را برای ایجاد عادات سالم فراهم کند. به عنوان بزرگسالان از این گذشته ، آزمایش ها و مصائب با گذشت زمان پیچیده تر می شوند.

بیشتر در مورد چگونگی کمک به فرزندانتان در مقابله با انواع شرایط ، بیشتر توضیح داده شده است ، چرا مقابله چنین مهارت مهمی برای توسعه است و نکاتی در مورد چگونگی شروع کار وجود دارد.

کارشناسان توضیح می دهند که بچه ها با تروما با روش های مختلفی برخورد می کنند. با توجه به انستیتوی ملی بهداشت روان (NIMH) ، نحوه برخورد با آنها بستگی به سن و درک آنها از وضعیت دارد.

بعضی از بچه ها ممکن است اضطراب یا ترس را تا حد تعطیل یا به طور کامل از کار بیندازند. دیگران ممکن است رفتارهای خود را بیان کنند یا بیان کنند که چگونه به طرق جسمی دیگر احساس می کنند. و دیگران ممکن است نسبت به محیط اطراف خود بیش از حد هوشیار یا حساس شوند.

 • یک فضای امن باشید. اجازه دهید فرزندانتان کلاس گریه کنید یا احساسات خود را بدون ترس از قضاوت نشان دهید. برخی از کودکان ممکن است بخواهند عکس بگیرند یا درباره آنچه اتفاق افتاده برای کنار آمدن صحبت کنند. برخی دیگر ممکن است به درک در مورد خواب بیش از حد نیاز داشته باشند ، مانند استفاده از یک چراغ شب یا خوابیدن در اتاق مراقب موقت.
 • انتخاب کنید. بچه های سن مدرسه ممکن است به خوبی پاسخ دهند گزینه هایی مانند انتخاب لباس یا غذای خود در زمان غذا. انتخاب بچه ها به آنها کمک می کند وقتی یک رویداد آسیب زا ممکن است احساس کنترل را از شما دور کند احساس کنترل کنند.
 • نامی را بر آن بگذارید. کودکان ممکن است برای شناسایی احساسات خود به کمک نیاز داشته باشند. مطمئن باشید به آنها اجازه می دهید در مقابل اخراج یا تلاش برای از بین بردن این احساسات احساس کنند (برای مثال گفتن چیزی مانند “این ترسناک بود ، اما حداقل ما زنده ماندیم …”).
 • استفاده از کلمات را تشویق کنید ابراز احساس کنید. این ممکن است از طریق صحبت یا حتی نوشتن افکار آنها باشد. استفاده از زبان ممکن است به آنها کمک کند تا از آنچه اتفاق افتاده و چه احساسی دارند بهتر استفاده کنند. کلمات می توانند به بچه ها اجازه دهند تا تفکر خود را سامان دهند و رویدادها و احساسات خود را پردازش کنند.
 • معمول مهم است. حتماً با سازگاری با بیدار شدن از خواب ، چرت زدن و زمان خواب کار کنید. همین کار با وعده های غذایی و مراسم خانوادگی مانند غذا خوردن با هم یا بازی کردن انجام می شود. ممکن است کودک شما به طور عادی در کارهای روزمره شرکت کند ، بنابراین اگر کودک شما تلاش می کند وارد روال شود یا با عدم علاقه به فعالیت های مورد علاقه خود در یک ماه یا بیشتر پس از حادثه آسیب زا نشان دهد ، با پزشک فرزند خود تماس بگیرید. 

اکثر بزرگسالان می توانند لحظات را مشخص کنند یا موقعیت هایی که احساس اضطراب یا اضطراب کرده اند. ممکن است برای بچه ها مشکل تر باشد.

اضطراب در بچه ها ممکن است مانند علائم ، مانند درد شکم یا خوابیدن مشکل دارید. برای دیگران ، این می تواند عادت های آرامش بخش باشد ، مانند میخ زدن یا انگشت شستن انگشتان پا. فرزند شما ممکن است نسبت به مدرسه احساس اضطراب کند پروژه ها ، دوستی ها ، پویایی خانواده یا حتی رسانه های اجتماعی. به هر صورت ، اضطراب – حتی برای بچه ها – یک قسمت عادی از زندگی است. اما شما هنوز هم می توانید کمک کنید! به عنوان مثال ، تمام خانواده می توانند قبل از خواب با هم موسیقی پیاده روی کنند و با موسیقی نرم و چراغ کم نور خاموش شوند.

 • تکنیک های ذهن آگاهی مانند تنفس عمیق را امتحان کنید. اقدام به خود آرامش بخش از عمیق نفس کشیدن می تواند به کودکان کمک کند تا افکار خود را متمرکز کنند و آنها را از آنچه که باعث اضطراب می شود ، منحرف کنند. همچنین فشار خون تقریباً بلافاصله کاهش می یابد. به فرزندانتان بخواهید که به تعداد چهار – 1 ، 2 ، 3 ، 4 نفس بکشند و در یک تعداد برابر نفس بکشند. مطابق میل خود تکرار کنید.
 • کمک به کشف. اگر متوجه شدید کودک پیش دبستانی خود هنگام بازی با بلوک ، آرامش می یابد – هنگام استرس ، آنها را ترغیب به انجام این کار کنید. با بزرگ شدن فرزند شما ، آنها ممکن است شروع به شناسایی فعالیتهایی کنند که به آنها کمک می کند آرام شوند یا در غیر این صورت با احساسات خود کنار بیایند. از آنها بخواهید که این موارد را بنویسند و ابزارهای مختلفی را برای زمان سخت شدن کار ایجاد کنند. اگر با موقعیتی روبرو شدید که به نظر می رسد گیر کرده است ، به آنها کمک کنید تا به این فعالیت ها و مهارت های مقابله ای برگردند.
 • لیست طوفان. نوجوانان ممکن است قبلاً برخی از عادت ها را داشته باشند که به آنها کمک می کند آرام شوند ، آنها فقط ممکن است نیاز به کمک داشته باشند تا بدانند که این عادات می توانند هنگام اضطراب به آنها کمک کنند. به عنوان مثال ، برخی ممکن است از فعالیت بدنی منظم ، مانند دویدن یا ورزش با بسکتبال با یک دوست ، بهره مند شوند. برای دیگران ، روزنامه نگاری یا ترسیم ممکن است کمی تسکین بخشد. با نوجوان خود لیستی از این فعالیت های آرامش بخش را ایجاد کنید ، تا در صورت احساس استرس بتوانند با این لیست مشورت کنند.

مرتبط: کمک به بچه های اضطراب مقابله کنید

میزان افسردگی در بچه ها با افزایش سن گرایش پیدا می کند. در حالی که بسیاری از کودکان 3 تا 5 ساله در ایالات متحده مبتلا به افسردگی نیستند. سن 6 و 11 سالگی تقریباً دارای یک منبع 2٪ میزان افسردگی. و برای نوجوانان بین 12 تا 17 سال ، این میزان به 6٪ . مهارت های مقابله در اینجا مهم است ، اما تشخیص زودهنگام برای کمک به کودکان و معالجه مورد نیاز برای پیشرفت است. خودکشی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در کودکان در سنین بین 10 و 24 سال قدیمی است.

نکات

 • علائم را بشناسید. کودکان خردسال ممکن است با علائم بدن مانند درد معده ، تغییر اشتها ، تغییر خواب ، افسردگی را نشان دهند. و اضطراب جدایی . نوجوانان ممکن است افسردگی را نشان دهند با داشتن نوسانات شدید خلقی ، عدم علاقه یا بی اشتیاقی ، مشکلات در مدرسه و عزت نفس کم از آنجا که میزان افسردگی در بین نوجوانان بالاترین است ، خود را با علائم آشنا کنید بنابراین می توانید افسردگی را بدست آورید زودتر از پیشرفت آن.
 • گوش دهید. مهم نیست سن فرزند شما ، آنها را ترغیب کنید تا در مورد احساسات خود با شما یا یک فرد بزرگسالی دیگر صحبت کنند. مطمئن باشید که واقعاً به مسائل آنها گوش فرا می دهید و به آنها اهمیت می دهید. به عبارت دیگر ، آنچه را که در درونشان احساس می شود ، مورد توجه قرار ندهید ، مهم نیست که چقدر احمقانه به نظر برسد.
 • یک سبک زندگی سالم را الگوبرداری کنید. همچنین یک سالم را تشویق کنید روال خوب غذا خوردن ، ورزش منظم و خواب کافی. برای نوجوانان “کافی” به معنی 9 تا 9 1/2 ساعت هر شب. بچه های کوچکتر می توانند از پیروی شما با یک سبک زندگی سالم بهره مند شوند. بچه های بزرگتر ممکن است برای مراقبت از خود به یادآوری های مداوم نیاز داشته باشند – اما سلامت جسمی و سلامت روانی ارتباط نزدیکی دارند.
 • به دنبال کمک پزشکی باشید. مجدداً مهارت های مقابله هستند تا حدودی ثانویه بعد از کمک پزشکی. تشخیص و درمان – با گفتگوی درمانی و / یا داروها – بسیار مهم است زیرا وقتی افسردگی درمان نشود ، ممکن است در آینده اپیزودهای شدیدتری رخ دهد. افسردگی بدون درمان همچنین خطر خودکشی را برای کودکان و نوجوانان افزایش می دهد.

همه از زمان عصبانی می شوند به زمان وقتی 2 ساله شما خسته کننده برای پنجمین بار در روز احساس می شود شدید احساس می کنید. . آنچه مهم است بدانیم این است که عصبانیت ممکن است احساسات دیگری را پوشانده باشد. کودکان ممکن است اگر دچار افسردگی یا اضطراب شوند یا نوعی روش ناخوشایند دیگر را تحریک کرده و عصبانی شوند.

کارشناس والدین ، ​​لورا Markham ، دکترای تخصصی ، در وبلاگ محبوب آها! پدر و مادر توضیح می دهد که بچه ها ” قشر جلو a کاملاً توسعه یافته ندارند. > به آنها کمک کنید تا خودشان تنظیم کنند ، [در نتیجه] آنها حتی در صورت عصبانیت مستعد شلاق زدن هستند. »

نکات

رفتار و ارتباطات. بچه های جوان رفتارهای خود و مهارت های مقابله ای را بعد از مراقبین خود الگوبرداری می کنند. آنها همچنین به اختصاص کمک اضافی برای اختصاص کلمات به احساسات بسیار بزرگی که دارند. سعی کنید آرام باشید ، به سطح آنها برسید و بگویید “می توانم ببینم که شما بسیار عصبانی هستید ! لطفاً لطفاً به من بگویید چه اشکالی دارد بدون فریاد زدن؟ ”

 • از شخصیت های مورد علاقه کتاب یا تلویزیون استفاده کنید. در کارتون محبوب “محله دانیل ببر” ، دانیل آواز آهنگ استراتژی عصبانیت که می گوید:” وقتی احساس ناامیدی می کنید ، یک به عقب برگردید و از کمک بخواهید. “
 • تغییرات را پیش ببرید. بچه های سن مدرسه ممکن است بعد از چیزی عصبانیت ، بتوانند تغییراتی ایجاد کنند. به عنوان مثال ، اگر فرزند شما دیوانه است که خواهر کوچک او به آزار و اذیت خلاقیت های لگو خود ادامه می دهد – ممکن است به او کمک کنید تا این موارد را از دسترس خارج کند. کنترل. نوجوانان با موقعیتهای بسیاری مواجه هستند که ممکن است عصبانیت را به عنوان یک احساس ثانویه به وجود آورد. استرس کار در مدرسه یا روابط همسالان می تواند باعث تحریک پذیری شود. برخی از نوجوانان ممکن است انتظارات غیر واقعی از خود داشته باشند. نوجوان خود را تشویق کنید تا با شما درباره آنچه در زندگی آنها اتفاق می افتد صحبت کند و توضیح دهد که شما مکانی امن برای اشتراک گذاری هستید. مهارتهای مقابله ای ممکن است شامل مواردی مانند کار در خود -پذیرش و یافتن فعالیتهای سالم که احساس خشم را آزاد می کند ، مانند آرامش پیشرونده ماهیچه ها یا یوگا.

چه چیزی باعث نارضایتی بچه ها در طول سال ها می شود ، اما احساسات بدون توجه به سن مشابه هستند

برای بچه های خردسال ، ممکن است ناامید شود که یک پخش کننده را لغو کنید. هنگامی که آنها کمی بزرگتر هستند ، ممکن است ناامیدی بزرگ ناشی از عدم پیروزی در یک بازی بیس بال یا کسب A در یک تست باشد. نوجوانان مسن می توانند با ناامیدی عظیم از ورود به کالج مورد نظر خود و یا شاید عدم مراجعه به رقص بازگشت به خانه ، مقابله کنند.

 • بر همدلی با همه گروه های سنی متمرکز شوید. نکته این است که ، فرصت های زیادی برای ناامیدی در زندگی وجود دارد. اگرچه ممکن است گفتن به فرزندتان آسان باشد که فقط باید آن را برطرف کند ، نادیده گرفتن احساسات به شما کمک نمی کند تا بسیاری از ناامیدی های پیش رو را برطرف کنند. / strong> ناامیدی ممکن است باعث شود که برخی از کودکان دچار طغیان شوند. برای دیگران ، ممکن است آنها ناراحت و یا عقب نشینی شوند. ممکن است فرزند شما نفهمد که چرا احساس خود را چگونه احساس می کند – بنابراین این وظیفه شماست که به راهنمایی درک آنها کمک کند. ممکن است چیزی مثل این بگویید ، “من می بینم که احساس ناراحتی می کنید – این قابل درک است. من می دانم که شما از [هر آنچه که بود] هیجان زده بودید. آیا می خواهید در مورد آن صحبت کنید؟ “
 • رضایت بخش تأخیر را آموزش دهید. دنیا بسیار از یک چیز به مرحله دیگر می پردازد. کودکان وقتی خراب نباشند ، خراب و تحمل زیادی ندارند. کار داشتن بچه های کوچکتر روی کارهای روزمره و هدف ممکن است به آنها کمک کند یاد بگیرند که چیزهای خوب به زمان خود می انجامند ، و برخی مواقع مشکلات بخشی از یادگیری چیزهای جدید است.
 • مقاومت در برابر اصرار برای تبدیل شدن به “رفع کننده” برای کودک. مجدداً ، این برای همه گروه های سنی صدق می کند. اگر بتوانید استراتژی هایی را که ممکن است در مورد ناامیدی های آینده به شما کمک کند ، به کودک یا نوجوان خود آموزش دهید ، این امر بیشتر تواناتر خواهد بود. در نظر بگیرید سناریوهای مختلفی را ارائه دهید. ناامیدی و راه حل های بالقوه برای طوفان مغزی. شما همچنین ممکن است در مورد تبدیل ناامیدی به فرصت ها صحبت کنید.

مرتبط: آموزش ذهن آگاهی کودک خود

چرا مهارت های مقابله بسیار مهم است؟ خوب ، مهارت های مقابله ابزاری است که افراد برای رسیدن به اوضاع سخت از آن استفاده می کنند. برخی مهارت های مقابله ای می تواند به افراد کمک کند تا از موقعیت ها به طور کامل دوری کنند. دیگران برای کاهش درد یا احساسات تلاش می کنند. همانطور که تصور می کنید ، روش های سالم و ناسالم برای مقابله وجود دارد. در پایان سالم ، دو نوع اصلی وجود دارد. هردو می توانند برای بچه ها مفید باشند زیرا در بسیاری از موقعیت های زندگی حرکت می کنند.

 • مهارت های مقابله با احساسات چیزهایی هستند که افراد برای تنظیم احساسات منفی نسبت به آنها انجام می دهند. عوامل استرس زا این موارد ممکن است شامل مواردی مانند روزنامه نگاری ، مراقبه ، مثبت اندیشی ، اصلاح شرایط ، صحبت کردن و درمان باشد. . به عبارت دیگر ، مهارت های مقابله با احساسات متمرکز بر چیزهایی است که فرد می تواند برای مقابله با احساسات پیرامون یک وضعیت در مقابل تغییر وضعیت مورد نظر انجام دهد. این نوع مقابله معمولاً زمانی بهترین گزینه است که هیچ کاری برای کنترل اوضاع موجود صورت نگیرد.
 • مهارتهای مقابله با تمرکز مواردی است که افراد برای مقابله با سر استرس زا انجام می دهند -بر. اینها ممکن است شامل اقداماتی مانند راه حل های طوفان مغزی برای مشکلات رایج (مانند مطالعه بیشتر برای یک تست) یا خطاب به / رویارویی با افراد یا موقعیت هایی باشد که مستقیماً استرس ایجاد می کند (مانند پایان دادن به تماس با قلدر). این نوع مقابله معمولاً بهترین گزینه در شرایطی است که وضعیت مورد نظر تحت کنترل شخص باشد.

توسعه مهارت های مقابله سالم ، برخی از مزایای اصلی برای کودکان است.

حداقل یک مطالعه نشان می دهد که بچه های خردسال – مهد کودک – که دارای مهارت های عاطفی اجتماعی a بودند > این مهارت ها را در بزرگسالی حمل می کرد. محققان به این نتیجه رسیدند که توسعه مقابله سالم “در مناطق مختلف تأثیر می گذارد و بنابراین می تواند تأثیر مثبتی بر افراد و همچنین سلامت عمومی جامعه بگذارد.”

مرتبط: مقابله با احساسات متمرکز: 7 تکنیک برای امتحان کردن

مقابله با اجتناب نمونه ای از مهارت های مقابله با ناسالم است. با اجتناب از مردم ، مردم تصمیم می گیرند که وضعیت را نادیده گرفته یا در غیر این صورت به آن توجه نکنند. درعوض ، آنها توجه خود را به جای دیگر ، گاهی از طریق استفاده از الکل یا مواد مخدر ، انزوا یا سرکوب احساسات اگر منجر به عادت های ناسالم نشود ، اجتناب از جلوگیری از ناسالم نیست بلکه باعث آسیب های روانی طولانی مدت نیز می شود. یک مطالعه در سال 2005 اجتناب از مقابله با افزایش استرس و اپیزودهای افسردگی را پیوند می زند. اجتناب از بروز استرس / افزایش استرس زا و افسردگی در افراد 4 سال پس از مطالعه همراه بود. و این تأثیرات 6 سال بعد نیز وجود داشت.

با بچه ها ، شروع زندگی با مقابله با اجتناب ، ممکن است تغییر بعداً به مدلهای سالم تر را دشوار کند. کودک خود را هنگامی که می بینید مواردی مانند وقت بیش از حد صفحه نمایش ، خوردن پرخورده یا اشکال دیگر اجتناب از کودک تغییر دهید.

اگر این موضوع را رعایت کنید ، درک کنید که فرزند شما این کار را با هدف انجام نمی دهد بلکه سعی می کند بهترین تلاش خود را برای مقابله با احساسات خود انجام دهد. سعی کنید آنها را به عادتهای سالم تری مانند تنفس عمیق ، خوردن رژیم متعادل ، صحبت کردن در مورد احساسات یا روزنامه نگاری تغییر دهید.

در پایان ، نحوه یادگیری فرزند شما برای کنار آمدن با زندگی از شما آغاز می شود. این ممکن است مسئولیت زیادی برای شانه به نظر برسد. نفس عمیق! شاید بتوانید روشهای مقابله با خود را بررسی کنید تا دریابید که در کجا می توانید به خودتان کمک کنید و بنابراین کودک خود را در ایجاد عادات سالم مادام العمر کمک می کند.

موقعیت هایی وجود دارد که ممکن است مهارت های مقابله شخصی کافی نباشند. برای کمک به پزشک متخصص کودک فرزند خود تردید نکنید ، به خصوص اگر نگران خودآزار بودن هستید.

بیشتر از همه ، نگران اشتباه بودن یا انجام برخی اوقات اشتباه نیستید. با توجه به اینکه به شما اهمیت می دهد ارتباط دهید ، به فرزندتان اطلاع دهید که همیشه در آنجا هستید و به همدیگر ادامه دهید.

.

مهارت های مقابله ای برای کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *