موسیقی ابزاری مفید برای مطالعه و کار

بسیاری از افراد با موسیقی قسم می خورند به عنوان ابزاری مفید برای مطالعه و کار. برخی دیگر عدم تمرکز با هرگونه صدا پس زمینه را غیرممکن می دانند.

موسیقی مزایای زیادی دارد ، از جمله:

با توجه به این موارد ، ممکن است منطقی به نظر برسد که موسیقی بتواند جلسات مطالعه شما را بهبود ببخشد. اما همه موافق نیستند. بنابراین چه معامله ای وجود دارد – آیا این کمک می کند یا نه؟

موسیقی به همان صورت بر همه تأثیر نمی گذارد ، بنابراین پاسخ این سوال پیچیده تر از “بله” یا “نه” ساده است.

گفت ، مطمئناً صحیح است که برخی از انواع موسیقی می توانند غلظت و حافظه و همچنین هوشیاری را افزایش می دهد.

خواندن را ادامه دهید تا درمورد جوانب و منافع مطالعه با موسیقی و بیشتر بدانید. نکاتی را برای استفاده بیشتر از لیست پخش مطالعه خود دریافت کنید.

خارق العاده است اگر بتوانید یک لیست پخش یا آهنگ قرار دهید که می تواند به شما کمک کند در بیرون کشیدن مشکل را تنظیم کنید یا تمام تاریخ های آن را برای تاریخ نهایی خود حفظ کنید ، اینطور نیست؟

متأسفانه ، موسیقی آنقدر قدرتمند نیست. این بیشتر به روش های غیرمستقیم کمک می کند ، اما این مزایا هنوز هم می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

این می تواند شما را به شما انگیزه دهد

اگر تا به حال با یک شب طولانی و خسته کننده از مشق شب درگیر شده اید ، عزم شما برای ادامه تحصیل ممکن است مدت ها قبل از پایان کار پرچم گذاری شده باشد.

شاید برای خودتان جایزه قول داده باشید تا بتوانید جلسه مطالعه را تجربه کنید ، مانند آخرین قسمت نمایشگاهی که دوست دارید یا وعده غذایی مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

تحقیق از سال 2019 نشان می دهد موسیقی می تواند همان مراکز پاداش را در مغز خود مانند سایر مواردی که از آنها لذت می برید فعال کنید. پاداش دادن به موسیقی مورد علاقه خود می تواند انگیزه لازم برای یادگیری اطلاعات جدید را فراهم کند.

اگر موسیقی را ترجیح می دهید که برای مطالعه خوب کار نکند (بیشتر در مورد آن در زیر) ، گوش دادن به آهنگ های مورد علاقه خود در طول استراحت در مطالعه می تواند شما را به مطالعه سخت تر انگیزه دهد.

باعث بهبود روحیه شما می شود

موسیقی فقط به شما انگیزه نمی دهد. همچنین می تواند به کاهش استرس کمک کند و یک ذهنیت مثبت تری ایجاد کند.

تحقیقات نشان می دهد که یک روحیه خوب به طور کلی نتایج یادگیری شما را بهبود می بخشد. وقتی احساس خوبی دارید ، با مطالعه و یادگیری مطالب جدید موفقیت بیشتری خواهید داشت.

مطالعه می تواند استرس زا باشد ، خصوصاً وقتی که شما نمی کنید ” مطالب موضوع را کاملاً درک کنید. اگر احساس غرق شدن یا ناراحتی دارید ، قرار دادن برخی موسیقی می تواند به شما در آرامش و کارآمدتر کمک کند.

می تواند تمرکز را افزایش دهد

مطابق با یک مطالعه 2007 از دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد ، موسیقی – موسیقی کلاسیک ، به طور خاص – می تواند به مغز شما کمک کند تا اطلاعات جدید را راحت تر جذب و تفسیر کند.

مغز شما با جداسازی آن به بخش های کوچکتر ، فراوانی از اطلاعات دریافتی از دنیای اطراف شما را پردازش می کند. محققان شواهدی یافتند که نشان می دهد موسیقی می تواند مغز شما را به گونه ای درگیر کند که به آن آموزش می دهد تا به حوادث توجه کند و به وقایع بهتر توجه کند و درباره آنچه ممکن است رخ دهد پیش بینی کند.

این چگونه به شما در مطالعه کمک می کند؟ خوب ، اگر تلاش می کنید تا از مواد جدید استفاده کنید ، گوش دادن به موسیقی می تواند این روند را آسان تر کند. همچنین می توانید توانایی پیش بینی های بهتر در مورد رویدادها را به مهارت های استدلال پیوند دهید.

توانایی های استدلال پیشرفته به شما کمک نمی کنند که از زمان نازک شدن امتحان ، پاسخ های خود را بیرون بیاورید. اما می توانید بر اساس اطلاعاتی که انجام می دهید داشته باشید ، تفاوت در توانایی خود در استدلال کردن راه خود به این پاسخ ها را مشاهده کنید.

تحقیقات دیگر همچنین از موسیقی به عنوان یک روش ممکن از بهبود تمرکز پشتیبانی می کند.

در یک مطالعه 2011 از 41 پسر مبتلا به ADHD ، موسیقی پس زمینه برخی از پسران را منحرف کرد ، اما به نظر می رسد که برای سایرین عملکرد بهتری در کلاس دارد.

این به شما کمک می کند تا اطلاعات جدید را به خاطر بسپارید

مطابق با یک منبع مطالعه 2014 ، به نظر می رسید گوش دادن به موسیقی کلاسیک به بزرگترها کمک می کند تا در انجام کارهای حافظه و پردازش بهتر عمل کنند.

این یافته ها نشان می دهد که انواع خاصی از موسیقی می تواند به تقویت توانایی های حفظ و سایر عملکردهای شناختی کمک کند.

موسیقی به تحریک مغز شما کمک می کند ، مشابه روشی که ورزش بدن خود را تحریک کنید

هرچه ماهیچه های خود را بیشتر ورزش کنید ، قوی تر می شوند ، درست است؟ دادن مغز به تمرین شناختی می تواند به تقویت آن با روشی مشابه کمک کند.

همه افراد موسیقی را برای کارهایی که نیاز به تمرکز دارند مفید پیدا نمی کنند.

حواس خود را پرت کنید

بخش مهمی از تأثیر موسیقی در قدرت انحراف آن است.

هنگامی که احساس غم و اندوه می کنید ، منحرف کردن خودتان با آهنگهای مورد علاقه خود می تواند به بالا بردن روحیه شما کمک کند.

اما حواس پرتی احتمالاً چنین نیست. آنچه شما دنبال آن هستید وقتی که باید کتاب ها را بزنید.

اگر می خواهید موقعیت خود را در یک مقاله اصطلاح به استدلال کنید یا معادله حساب سختی را حل کنید ، موسیقی که خیلی بلند یا سریع است ممکن است فقط افکار شما را مختل کند و مانع روند شما شود.

این می تواند تأثیر منفی در حافظه کاری داشته باشد

حافظه کاری به اطلاعاتی است که شما برای حل مسئله ، یادگیری و سایر کارهای شناختی استفاده می کنید.

هنگام تلاش برای به خاطر سپردن از حافظه کاری استفاده می کنید:

 • موارد موجود در یک لیست
 • مراحل برای حل یک مشکل ریاضی
 • دنباله ای از رویدادها

بیشتر افراد می توانند همزمان با چند قطعه اطلاعات کار کنند. ظرفیت حافظه کاری بالا به معنای این است که می توانید مواد بیشتری را اداره کنید.

تحقیقات نشان می دهد که گوش دادن به موسیقی می تواند ظرفیت حافظه کاری را کاهش دهد.

اگر در حال کار سختی با چند قطعه اطلاعات هستید ، گوش دادن به موسیقی می تواند این روند را به چالش کشیده تر کند.

این می تواند درک مطلب را کاهش دهد

برخی از انواع موسیقی ، از جمله موسیقی سریع ، موسیقی با صدای بلند و موسیقی همراه با اشعار ، می توانند درک و جذب مطالب خواندن را دشوارتر کنند.

این که آیا شما به دنبال یک کتاب ادبیات ویکتوریا هستید یا یک بار و یک بار با کتاب درسی زیست شناسی ، موسیقی کلاسیک نرم و دارای سرعت آهسته ممکن است انتخاب بهتری باشد.

گوش دادن به موسیقی هنگام مطالعه یا کار نمی کند. همیشه شما را کم تولید یا کارآمد می کنید.

اگر ترجیح می دهید با موسیقی تحصیل کنید ، دیگر نیازی به ترک آن نیست. در نظر داشتن این نکات می تواند به شما در یافتن مفیدترین موسیقی برای کار و مطالعه کمک کند:

 • از موسیقی با اشعار خودداری کنید. هر موسیقی که اشعاری به زبانی که می فهمید احتمالاً پریشان کننده تر از مفید بودن خواهد بود.
 • موسیقی آهسته و ساز را انتخاب کنید. تحقیق موجود عموماً روی موسیقی کلاسیک متمرکز است ، اما اگر از این ژانر لذت نمی برید ، می توانید الکترونیکی ، فضا یا محیط نرم را نیز در نظر بگیرید – نوعی که می توانید در آبگرم یا در هنگام گرفتن ماساژ شنیده باشید.
 • از موسیقی شگفت آور یا تجربی خودداری کنید. موسیقی که به طور ناگهانی تغییر می کند یا فاقد یک ریتم ثابت است می تواند شما را در مورد آنچه انتظار دارید حدس می زند. این می تواند مغز شما را منحرف و شما را از تمرکز روی کار خود باز دارد.
 • حجم را کم نگه دارید. مطالعه موسیقی باید در حجم پس زمینه باقی بماند. اگر خیلی بلند باشد ، می تواند روند تفکر شما را مختل کند.
 • به آهنگهایی بپیوندید که به آنها احساسی ندارید. گوش دادن به موسیقی که عاشق آن هستید یا متنفر هستید می تواند بر توانایی شما در تمرکز تأثیر بگذارد.
 • پخش موسیقی رایگان تجاری ، در صورت امکان. این را تصور کنید: وقتی یک کاغذ توالت فرسوده می شود ، به ایستگاه پاندورای سازنده خود گوش می دهید ، شما را اذیت می کند و قطار فکری شما را خدشه دار می کند. گفت کافی است

حتی وقتی موسیقی انجام نمی شود ” به شما در تمرکز کمک می کنید ، ممکن است کار کردن در سکوت کامل کار دشواری باشد.

مشکل سکوت این است که معمولاً کامل کامل نیست. سر و صداهای هم اتاقی ها ، کودکان ، همسایگان ، همکاران ، ترافیک و غیره می تواند به یک مزاحمت مداوم تبدیل شود و شما را از انجام هر کاری باز دارد. آشنا؟ در این صورت ، ممکن است سعی کنید انواع دیگر صوتی را امتحان کنید.

صداهای طبیعت

اگر فضای بیرون از خانه را به دفتر یا میز مطالعه خود ترجیح می دهید ، صداهای طبیعت نرم ممکن است آرامش بخش که باعث می شود کار شما خوشایند تر شود.

گزینه های زیادی دارید:

 • آبشارها و رودخانه های شتاب زده
 • امواج اقیانوس
 • باران
 • برگهای پرنده و زنگ زدگی

می توانید صداهای طبیعت را در YouTube ، Pandora و سایر سرویس های جریان پیدا کنید.

سر و صدای سفید

اگر صداهای تصادفی در پس زمینه غلظت شما را قطع می کنند ، سر و صدای سفید ، که باعث می شود صدای پس زمینه کم شود ، می تواند به شما در حفظ تمرکز کمک کند.

A مطالعه 2017 ] همچنین نویز سفید را نشان می دهد می تواند به بهبود یادگیری و حافظه کمک کند.

با یک دستگاه سر و صدای سفید یا ژنراتور آنلاین ، مانند برنامه رایگان یک سوفل نرم . حتی ممکن است در حال حاضر برخی از ژنراتورهای صوتی سفید در خانه داشته باشید: فقط رادیوی خود را تنظیم کنید تا استاتیک شود یا یک فن را روشن کنید.

ضربهای دو گوشه ای

در حالی که تحقیق در مورد ضربات دو گوشه هنوز در مراحل اولیه است ، محدود تحقیق و گزارش های حکایات حاکی از این است که ضربان های دو گوش ممکن است به بهبود تمرکز و توانایی ماندن در کار ، به ویژه برای مبتلایان به ADHD کمک کند.

ضربات دو گوشه یک توهم شنیداری است که با شنیدن دو صدای متفاوت به طور همزمان زمان ، یک در هر گوش.

این صداها فرکانس مشابهی دارند ، اما دقیقاً یکسان نیستند. مغز شما بین این دو فرکانس صدا تفاوت دارد – مثلاً ، 187 هرتز (هرتز) در گوش چپ ، 201 هرتز در سمت راست – و صدای سوم را در فرکانس این اختلاف یا 14 هرتز تولید می کند. این صدایی است که می شنوید.

بسیاری این تحریکات ضرب و شتم را برای طیف وسیعی از موضوعات مفید می دانند ، از جمله:

موسیقی می تواند روحیه شما را بهبود بخشد و به شما کمک کند احساس انگیزه بیشتری برای مقابله با کارهای مهم داشته باشید ، اما همیشه به عنوان یک ابزار مطالعه کار نمی کند.

حتی افرادی که عاشق موسیقی هستند ، هنگام تلاش برای تمرکز ، ممکن است آن را کمتر از مفید بدانند.

انتخاب موسیقی با دقت می تواند به شما در حداکثر رساندن مزایای آن کمک کند ، اما اگر همچنان برای تمرکز تلاش می کنید ، ممکن است به جای آن نویز سفید یا سایر گزینه های صوتی را در نظر بگیرید.

.

موسیقی ابزاری مفید برای مطالعه و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *