مینی فلفل شکم پر

مینی‌ فلفل شکم پر ،پر شده با گوشت چرخ‌کرده ، برنج و سبزیجات بسیار زیبا و خوشمزه هستند. مینی فلفل شکم پر را در سس گوجه‌فرنگی خامه ای پخته و با خامه ترش سرو می کنند ، به عنوان پیش غذا یا غذا میل می کنند.

Stuffed Mini Peppers
مینی فلفل شکم پر

این مینی فلفل های شکم پر و زیبا بسیار لذت بخش هستند. به جای تهیه فلفل دلمه ای ساده با استفاده از فلفل دلمه ای با اندازه معمولی ،پیش غذا یا غذای کاملاً خوب درست کنید.

مخلوط گوشت و برنج بسیار آبدار و لذیذ است ، زیرا علاوه بر این ها برخی از سبزیجات ساطوری اضافه می کنیم. فلفل ها را در یک سس گوجه فرنگی سیر و سبزیجات پخته و سپس با خامه ترش سرو می کنیم. مواد خوشمزه در یک مینی فلفل محصور شده است ، درست تا زمانی که نرم شود پخته می شود. این فلفل های لذیذ بسیار زیبا و خوشمزه هستند ، می توانید آنها را در مهمانی ها و وعده های غذایی تعطیل سرو کنید. آنها برای شما نیز بسیار سالم هستند ، تقریباً بدون چربی در دستور العمل و پر از ویتامین ها و مواد مغذی موجود در تمام  سبزیجات.

می توانید فلفل را پیش از موعد آماده کنید ، که این یک دستور العمل بسیار مناسب برای مهمانی یا شب های شلوغ هفته است. فلفل ها نیز به خوبی گرم و منجمد می شوند ، بنابراین می توانید یک بار آنها را بپزید و بیش از یک وعده از آنها لذت ببرید.

فلفل دلمه ای گوشت گاو و برنج با استفاده از فلفل دلمه ای با اندازه معمولی درست  می شوند ، یا فلفل دلمه ای فوری قابلمه ، که روند کار را بسیار سریعتر می کند.

 

مواد لازم برای مینی فلفل شکم پر:

 • فلفل کوچک – می توانید از هر فلفل کوچک که دوست دارید استفاده کنید. بعضی اوقات می توانید آنها را به راحتی در بازاره و یا فروشگاه های مواد غذایی خریداری کنید ،  بعضی اوقات اندازه فلفل ها کوچکتر و گاهی بزرگتر هستند. طبخ بزرگترها نسبت به کوچکترها کمی بیشتر طول می کشد.
 • برنج – من معمولاً از برنج سفید دانه بلند استفاده می کنم و قبل از افزودن آن به مخلوط گوشت ، بخشی از آن را می پزم. پختن برنج در فر ادامه خواهد یافت. می توانید از برنج مانده نیز استفاده کنید. من توصیه نمی کنم از برنج نپخته در مخلوط گوشت استفاده کنید زیرا پخت برنج در داخل فلفل ها مدت زمان بیشتری طول می کشد. در صورت تمایل می توانید از برنج قهوه ای نیز استفاده کنید.
 • گوشت چرخ شده – می توانید از  گوشت گاو ، مرغ یا بوقلمون آسیاب شده استفاده کنید. اولویت شخصی من گوشت گاو آسیاب شده است ، اما شما می توانید هر آنچه را دوست دارید انتخاب کنید. حتی می توانید از گوشت سوسیس و کالباس استفاده کنید. اگر از گوشت بدون چربی استفاده کنید ، فلفل به اندازه استفاده از گوشت چرخ شده که مقداری چربی دارد ، آبدار نخواهد بود.
 • کره یا روغن برای تفت دادن
 • پیاز
 • هویج کرفس
 • سیر
 • کنسرو گوجه فرنگی یا سس گوجه فرنگی – شما می توانید از گوجه فرنگی خرد شده ، کنسرو شده یا گوجه فرنگی خرد شده یا کنسرو سس گوجه فرنگی استفاده کنید.
 • نمک ، فلفل سیاه آسیاب شده ، گیاهان خشک و ادویه جات ترشی جات – از ادویه و گیاهان مورد علاقه خود برای چاشنی مواد گوشتی و برنج و همچنین سس گوجه استفاده کنید. پیاز و سیر دانه ریز یا پودر شده ، ریحان خشک ، جعفری ، آویشن ، پونه کوهی و …
 • خامه سنگین – این باعث می شود سس گوجه فرنگی واقعا خامه ای ، غنی و اسیدی کمتری داشته باشد.
 • گیاهان تازه مانند جعفری و یا شوید
 • خامه ترش برای سرو با فلفل

  Ingredients for stuffed mini peppers
  مواد لازم برای مینی فلفل

   

 

نحوه تهیه مینی فلفل شکم پر

 1. برنج را بپزید تا زمانی که کمی پخته شود. می توانید از برنج مانده نیز استفاده کنید. کمی خنک
 2. پیاز ، هویج و کرفس را تفت دهید تا نرم شود. کمی خنک
 3. مواد شکم پر را مخلوط کنید. گوشت چرخ کرده ، برنج ، سبزیجات ریز شده ، نمک و فلفل را با هم ترکیب کنید. همچنین می توانید مقداری سبزی خشک و ادویه جات اضافه کنید. 1 / 4-1 / 2 فنجان آب به مواد شکم پری (گوشت و برنج) نیز اضافه کنید.
 4. فلفل ها را آماده کنید. ساقه ها را بریده و دانه ها را از فلفل بردارید.
 5. فلفل ها را با گوشت و برنج پر کنید.
 6. سس گوجه فرنگی درست کنید. از همان ماهی تابه ای که برای تفت دادن سبزیجات استفاده می کردید استفاده کنید ، حتی نیازی به شستن آن نیست. سیر را در روغن تفت دهید تا معطر شود ، سپس رب گوجه فرنگی یا سس گوجه را اضافه کنید. نمک ، فلفل و گیاهان خشک را مزه دار کنید. در صورت استفاده از سس گوجه فرنگی به مدت 5 دقیقه در آن را بگذارید و در صورت استفاده از کنسرو گوجه فرنگی حدود 15 دقیقه آن را بپزید. خامه سنگین را بریزید و گیاهان تازه اضافه کنید.
 7. فلفل و سس را به ظرف پخت اضافه کنید. سس را در ته ظرف پخت ریخته (من از یک ظرف پخت 9 X 13 اینچ استفاده می کنم) و سپس فلفل ها را روی سس اضافه می کنم. (می توانید از تمام سس ها ته آن استفاده کنید ، یا مقداری را روی فلفل ها نیز بریزید.)
 8. فلفل ها را در فر از قبل گرم شده (375-400 درجه فارنهایت) بپزید قوی > به مدت 45 دقیقه – 1 ساعت ، بسته به اندازه فلفل ها. بزرگترها باید مدت زمان بیشتری بپزند.
 9. فلفل ها را با سس گوجه فرنگی و خامه ترش سرو کنید.

How to make stuffed mini peppers step by step tutorial
نحوه آماده کردن مینی فلفل

نکات مفید

آیا می توانید به جای فلفل دلمه ای از فلفل دلمه ای بزرگ استفاده کنید؟

بله ، کاملاً اگر از فلفل های بزرگ استفاده می کنید ، ابتدا آنها را نیمه بپزید ، قبل از پر کردن ، یا در آب جوش به مدت 3-5 دقیقه یا در اجاق با دمای 400 درجه فارنهایت به مدت 10-15 دقیقه. من همچنین یک دستور العمل برای فلفل دلمه ای گوشت گاو و برنج دارم که از فلفل دلمه ای با اندازه معمولی استفاده می کند. لازم است فلفلهای شکم پر را به مدت 15-30 دقیقه بیشتر بپزید.

چگونه می توان مواد پر شده در فلفل را آبدارتر کرد؟

افزودن مقدار زیادی سبزیجات خرد شده نه تنها یک طعم به مواد پر کننده اضافه می کند ، بلکه باعث آبدارتر شدن آنها نیز می شود. من همچنین آب اضافی به مواد پر کردن اضافه می کنم که باعث آبدارتر شدن و لطیف تر شدن پر کننده می شود.

کدام محصول گوجه فرنگی را برای سس استفاده کنید؟

برای تهیه یک سس گوجه فرنگی سریع می توانید از فروشگاه مورد علاقه خود سس گوجه فرنگی خریداری کرده و یا از گوجه فرنگی کنسرو شده استفاده کنید. اگر از گوجه فرنگی خرد شده استفاده می کنید ، به خاطر داشته باشید که قوام غلیظ تری دارند و دانه و پوست گوجه بیشتری دارند. من ترجیح می دهم از گوجه فرنگی های خرد شده استفاده كنم كه مایعات بیشتری در آنها وجود دارد و قبل از تهیه سس با آنها در دستگاه غذاساز یا مخلوط كن خرد می كنم ، زیرا از نظر من قوام بهتر است. اگر از سس گوجه فرنگی استفاده می کنید ، مجبور نیستید آن را خیلی طولانی بپزید ، زیرا از قبل نیز پخته شده است. محصولات کنسرو شده گوجه فرنگی باید کمی بیشتر در ماهیتابه پخته شوند ، فقط برای اینکه گوجه ها نرم شوند و طعم غنی تری پیدا کنند.

گوشت باقیمانده و پر کردن برنج:

اگر  از گوشت و برنج نسبت به فلفل بیشتر دارید ، از مواد پر مانده برای تهیه دلمه کلم ، که بسیار خوب هستند یا رول کلم سنتی ، مورد علاقه کلاسیک.

گوشت و  برنج درست کنید تا خوشمزه ترین کوفته ها درست کنید ، درست مثل فلفل ها آنها را در سس بپزید. خانواده من آنها را دوست دارند! در واقع ، من اغلب نیمی از مخلوط را به صورت کوفته های کوچک و نیمی از فلفل های پر شده درست می کنم و همه را با هم می پزم.

آیا هنگام پخت باید ظرف پخت را بپوشانید؟

می توانید ظرف پخت را ظرف 30 دقیقه اول با فویل آلومینیوم یا درب بپوشانید ، که به پخت سریع فلفل کمک می کند. اگر فلفل دلمه ای بزرگ درست کنید این واقعا مفید است. با این حال ، ظرف پخت را بعد از 30 دقیقه درش و باز کنید ، بنابراین فلفل‌ها بیشتر تفت داده شده و سس خیلی آبکی نمی‌شود. فلفل دلمه ای هنگام پخت مقداری مایع ترشح می‌کند و اگر ظرف پخت به طور کامل پوشانده شود ، سس غنی و خامه ای نخواهد شد ، اما ممکن است خیلی آبکی شود.

نحوه نگهداری:

فلفل های پخته شده را تا 5 روز در یخچال و در ظرف ضد هوای خود نگهداری کنید.

آیا می توانید فلفل دلمه ای را فریز کنید؟

بله ، فلفل دلمه ای خیلی خوب یخ می زند. می توانید فلفل های شکم پر را فریز کرده و در زمان آماده شدن آنها را بپزید یا فلفل های شکم پر و پخته شده را فریز کرده و قبل از سرو فقط گرم کنید. فلفل ها را تا 3 ماه در یک ظرف هوا یا کیسه فریزر منجمد کنید.

دوباره گرم شدن:

باقیمانده را در مایکروویو یا اجاق گاز ، روی حرارت ملایم و در یک قابلمه بپوشانید ، دوباره گرم کنید. همچنین می توانید در فر (400 درجه فارنهایت) دوباره گرم کنید تا گرم شود.

Stuffed mini peppers with tomato sauce in a baking dish
مینی فلفل شکم پر با گوجه و سس مخصوص

چه چیزی را باید با فلفلهای شکم پر سرو کنید

از آنجا که فلفل ها سبزیجات ، گوشت و برنج دارند ، به تنهایی با مقداری خامه ترش عالی هستند. شما مجبور نیستید که به چیز دیگری به آن اضافه کنید.

Juicy stuffed mini peppers with a ground meat and rice stuffing and baked in a creamy tomato sauce

 

فلفل دلمه ای کوچک

مینی فلفل های پر شده با گوشت چرخ شده ، برنج و سبزیجات بسیار زیبا و خوشمزه هستند. آنها را در یک سس گوجه فرنگی خامه ای پخته و با خامه ترش سرو می کنند ، به عنوان پیش غذا یا غذا میل می کنند.

 • 1 1/2 2 پوند فلفل ، ساقه و دانه های کوچک حذف شده
 • 1/4 فنجان برنج دانه بلند خام (یا 3/4 – 1 فنجان پخته شده)
 • 1 پوند گوشت چرخ شده ( گوشت گاو ، بوقلمون ، مرغ و غیره)
 • 1/2 قاشق غذاخوری کره یا روغن (برای تفت دادن سبزیجات) ، به علاوه یک قاشق چایخوری دیگر برای سس
 • 1 پیاز بزرگ ، خرد شده
 • 1 هویج ، رنده شده
 • 1 ساقه کرفس ، خرد شده
 • 1 قاشق چایخوری نمک ، به علاوه کمی بیشتر برای هویج و پیاز
 • 1/2 قاشق چای خوری فلفل سیاه آسیاب شده ، بعلاوه کمی بیشتر برای هویج و پیاز
 • 4 6 حبه های سیر ، خرد شده
  قوطی (28 اونس) کنسرو گوجه فرنگی (خرد شده ، خرد شده) یا سس گوجه فرنگی
 • 1
 • 1/2 فنجان کرم سنگین ، اختیاری
 • 1/2 قاشق غذاخوری گیاهان و ادویه های خشک ، مانند پیاز دانه ریز و سیر ، ادویه ایتالیایی ، جعفری ، آویشن ، پونه کوهی ، رزماری ، و غیره
 • خامه ترش و گیاهان تازه مانند جعفری و / یا شوید برای سرو با ظرف آماده شده
 1. برنج را بپزید . همچنین می توانید از برنج پخته مانده استفاده کنید.
 2. کره یا روغن را در یک تابه گرم کنید. پیاز ، هویج و کرفس را اضافه کرده و با نمک و فلفل مزه دار کنید. آن را بپزید تا نرم شود ، حدود 5-7 دقیقه. کمی خنک شوید.
 3. در یک کاسه بزرگ ، گوشت چرخ کرده ، برنج ، سبزیجات ریز شده و 1 قاشق چای خوری نمک و 1/2 قاشق چای خوری فلفل و 1 / 4-1 / 2 فنجان آب را ترکیب کنید. همچنین می توانید برخی از گیاهان خشک و ادویه جات مورد علاقه خود را اضافه کنید.
 4. قسمت بالای فلفل ها را بریده و دانه ها را خارج کنید.
 5. فلفل ها را با مخلوط گوشت و برنج پر کنید.
 6. فر را با دمای 375 درجه فارنهایت گرم کنید.
 7. در همین حال ، در همان ماهی تابه ای که سبزیجات را تفت دادید ، حدود 1 قاشق چای خوری روغن اضافه کنید ، سپس سیر خرد شده را درست به روغن اضافه کنید. آن را بپزید ، حدود 30 ثانیه هم بزنید ، فقط زمانی که سیر معطر شود. گوجه فرنگی یا سس گوجه فرنگی را بریزید و مخلوط کنید تا مخلوط شود. در صورت نیاز نمک و فلفل را مزه دار کنید. بلافاصله در آن را بگذارید زیرا حباب می زند. اگر از سس گوجه فرنگی استفاده می کنید ، حدود 5 دقیقه و در صورت استفاده از کنسرو گوجه فرنگی حدود 15 دقیقه بپزید.
 8. خامه سنگین ،سبزیجات خشک و سبزی‌ها‌ی تازه را به سس روی حرارت اضافه کنید. هم بزنید تا ترکیب شود. بیشتر سس را در ته ظرف پخت بریزید. (مقداری پس انداز می کنم تا بعداً با فلفل ها سرو کنم یا می توانید سس باقی مانده را روی آن بریزید.)
 9. فلفل های پر شده را درون سس قرار دهید.
 10. بسته به اندازه فلفل شما به مدت 45 دقیقه – 1 ساعت در فر از قبل گرم کنید. (می توانید روی ظرف پخت را با فویل آلومینیوم یا درب بپوشانید تا سریعتر پخته شود.)
 11. با گیاهان تازه بیشتر تزئین کنید. فلفل های پر شده را با سس گوجه فرنگی و خامه ترش سرو کنید.
 12. باقیمانده فلفل دلمه ای را در یخچال و در ظرف ضد هوای تا 5 روز نگه دارید. همچنین می توانید فلفل ها را تا 3 ماه منجمد کنید.
 13. مانده را در مایکروویو ، در ماهیتابه روی اجاق گاز یا حتی در اجاق گاز گرم کنید.

کلمات کلیدی: فلفل دلمه ای کوچک ، فلفل دلمه ای پر شده با گوشت چرخ کرده و برنج ، فلفل دلمه ای پر شده با گوجه فرنگی سس ، فلفل دلمه ای پخته شده

 

طرح تهیه فلفل شکم پر روسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *