نوشتن و ژورنال درمانی

Older Woman Journal Writing پیرزن زن ژورنال نوشتن”>

شکل>

همانطور که سعی می کنید تعادل خود را حفظ کنیم ، نوشتن می تواند راهی عالی برای مقابله با چالش ها باشد. ژورنال نویسی یکی از ابزارهایی است که در تعادل و مدیریت احساسات و احساسات شما بسیار مثر است.

بر اساس مطالعه اخیر انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا دیویس ، افرادی که از ژورنالهای سپاسگزاری منظمتر ورزش می کردند ، خوش بین بودند ، احساس بهتری نسبت به خود داشتند ، با علائم جسمی کمتر مشکلی داشتند و انرژی بیشتری نسبت به افرادی که در مورد خنثی می نوشتند یا رویدادهای منفی.

چگونه نوشتن می تواند به شما کمک کند تا کنار بیایید

نوشتن ژورنال به شما این قدرت را می دهد تا احساسات دشوار خود را بیان کنید ، این یک روش ایمن و خصوصی است . به شما امکان می دهد با سرعت و روش خود با سرطان کنار بیایید. مجله شما همیشه برای دریافت افکار و احساسات شما است.

علاوه بر این ، این فرصت را به شما می دهد که خود را ابراز کنید و استرس را کاهش دهید. نوشتن منظم در ژورنال راهی برای درک حوادث زندگی فراهم می کند – با یادگیری درسی که به شما می آموزد معنای آن را پیدا کنید. ژورنال نویسی به شما کمک می کند تا درون خود را متمرکز کنید ، باعث کنار آمدن با بیماری و بازیابی حس کنترل می شود. ژورنال نویسی همچنین به افراد کمک می کند تا افکار خود را روشن کرده و گزینه های خوبی را انتخاب کنند.

همانطور که در شوک اولیه تشخیص خود و احساسات ناخوشایندی که ممکن است باعث تحریک آن شود ، کار می کنید ، نوشتن می تواند به شما کمک کند با ارزشهای اساسی خود در ارتباط باشید ، کیفیت ها و نقاط مثبت مثبتی را که فراموش کرده اید و همچنین موارد جدید را کشف کنید نوشتن مجله به شما امکان می دهد بیماری را در چشم انداز قرار دهید. با نوشتن ، متوجه خواهید شد که بیماری شما فقط بخشی از شماست ، نه کل شخص.

شروع

بسیاری از مردم تمایلی ندارند که صدمه ، خشم ، غم و گیجی را که احساس می کنند در صفحات مجلل صادقانه بنویسند! برخی از افراد می دانند که کتابهای خالی مانند اینها از راههای دیگر بازدارنده هستند. آنها به جای نوشتن در مورد زندگی روزمره خود ، منتظر افکار عمیق هستند. مجلات آنها باز نشده و استفاده نشده است. دیگران از ترس از اشتباه می ترسند ، دیگران خیلی کم می نویسند یا اصلاً چیزی نمی نویسند.

 • ابزارهای نوشتاری – به احتمال زیاد شما از قبل آنچه را که برای نگه داشتن یک مجله نیاز دارید در اختیار دارید – چیزی برای نوشتن و چیزی برای نوشتن. از ابزار نوشتن مورد علاقه خود استفاده کنید چه توپ ، یک مداد ، خودکار یا خودکارها باشد. اگر صفحه کلید برای شما راحت تر است ، مجله خود را در رایانه خود نگه دارید.
 • ژورنال – نوت بوک های مارپیچی ارزان قیمت ، کتاب های ترکیب ، پد های حقوقی و کتاب های طراحی به شما این آزادی را می دهند که خودتان باشید و صادقانه افکار و احساسات خود را بیان کنید. آنها شما را از نگرانی در مورد مجبور شدن به بینش عمیق و ترس از قلم ، املا و دستور زبان شما آزاد می کنند.
 • گزینه های رایگان – ژورنال های رایگان برای مرکز ما طراحی شده اند. در مورد آنها از هرکسی در تیم مراقبت حمایتی س Askال کنید یا با سرطان ما تماس بگیرید هماهنگ کننده برنامه ، ماریلو اوسترمن در 215-829-6466. از این مواد یا هر ماده دیگری که برای شما مفید است استفاده کنید.

span یک فضای امن برای نوشتن

آنچه را که به اشتراک می گذارید و آنچه را برای خود نگه می دارید به خود شما بستگی دارد. برخی از نگهبانان مجلات ، نوشته های خود را ذخیره می کنند تا دوباره بخوانند یا به آنها منتقل کنند. دیگران آنها را دور می اندازند. انتخاب اینکه آیا مجلات خود را نگه دارید یا آن ها را دور بیندازید نیز به تنهایی با شماست.

 • حریم خصوصی – اگر می ترسید کسی کلمات را که می نویسید بدون رضایت شما بخواند ، می توانید آنچه را در صفحه قرار داده اید سانسور کنید. این کار مزایای نوشتن را کاهش می دهد. در مورد حق حریم خصوصی خود با دیگران صریح و روشن باشید. تصمیم بگیرید که وقتی نمی نویسید ژورنال خود را کجا نگه دارید تا دیگران وسوسه نشوند بدون اجازه شما آن را بخوانید.
 • اشتراک گذاری – در صورت تمایل می توانید قسمت هایی از مجله خود را با خانواده ، دوستان و اعضای گروه پشتیبانی سرطان خود به اشتراک بگذارید. برخی از افراد تصمیم می گیرند قسمت هایی از مدخل های مجله خود را در یک کتاب خالی زیبا برای تجویز و کپی کردن به فرد دیگری تجدید نظر کرده و کپی کنند.

درباره چه چیزی باید نوشت

ژورنال شما انعکاس منحصر به فردی است که شما دارید ، هیچ راهی صحیح برای نگهداری آن وجود ندارد. نوع نوشتاری که نشان داده می شود از مزایای احساسی و سلامتی برخوردار است نوشتن درباره آنچه اتفاق می افتد شما و تعیین احساس شما در مورد آن.

در بعضی از مراحل بیماری و معالجه شما ممکن است انرژی لازم برای تنظیم بیش از یک یا دو کلمه در هر روز برای پیگیری احساسات و آنچه انجام داده اید نداشته باشید. خوبه. هر کمی کمک می کند. اگر نوشتن به درد شما نمی خورد ، می توانید در این مواقع نوار ضبط افکار و احساسات خود را در نظر بگیرید.

با راحت شدن با داشتن یک روزنام روزنامه ، ممکن است بخواهید علاوه بر ثبت روزانه رویدادها و احساسات ، از تکنیک های دیگری نیز استفاده کنید.

اشکال نوشتاری

نوشتن در یک ژورنال برای همه مناسب نیست ، او چند گزینه است که ممکن است بخواهید افکار خود را به شکل دیگری بنویسید.

 • لیست ها – 10 راهی که زندگی شما از زمان تشخیص شما تغییر کرده است را بنویسید ، 10 نقطه قوتی که دارید ، 10 ویژگی درون خود که می خواهید تغییر دهید ، 10 راهی که می تواند خود را پرورش دهد در حین کار ، لیستی از 10 لیستی که می توانید در مجله خود بنویسید تهیه کنید.
 • نامه ارسال نشده – در طول انتقالهای مهم زندگی ، اغلب احساس نیاز می کنیم که درگیری های قدیمی را برطرف کنیم یا چیزهایی را که آرزو می کنیم به آنها گفته باشیم به مردم از گذشته بگوییم. خیلی وقت پیش. اغلب این افراد در دسترس شما نیستند. ممکن است لازم باشد که خود را به افرادی که در حال حاضر برای شما مهم هستند ابراز کنیم ، اما خود را حفظ کنیم. نوشتن نامه های ارسال نشده برای این افراد در ژورنال خود راهی قدرتمند برای پایان کار قدیمی است ، کینه های قدیمی را کنار بگذارید و به جلو حرکت کنید.
 • دعا – اگر فردی روحانی هستید ، ممکن است بخواهید نامه هایی را برای خدا یا قدرت عالی خود در روزنامه خود بنویسید. بسیاری از افراد می دانند که دعای کتبی در مواقع سخت به آنها آرامش و آرامش می دهد.

خاطرات – درباره زمان قبلی زندگی خود بنویسید که با شجاعت با یک چالش روبرو شدید ، از کودکی تجربه خود را با بیماری یا واکنش های خود را هنگام یادگیری اعضای خانواده نشان دهید. یا دوستان مبتلا به سرطان بودند. درباره دوران کودکی خود بنویسید – اسباب بازی مورد علاقه خود ، غیر عادی ترین خویشاوندی که می توانید به خاطر بسپارید ، بهترین دوست از کلاس اول ، اولین له شدن.

 • رویاها – قبل از اینکه شب بخوابید قصد داشته باشید رویاهایتان را بخاطر بسپارید. اولین چیزی که صبح از خواب بیدار می شوید ، آنها را یادداشت کنید. حتی اگر آنها در آن زمان منطقی نباشند ، وقتی رویاهای خود را ضبط می کنید و آنها را به مرور می خوانید ، از بینش ها و راهنمایی های آنها شگفت زده خواهید شد.
 • تأملات – جملات و نقل قول هایی را جمع کنید که شما را تحت تأثیر قرار می دهد. وقتی می خواهید ژورنالی کنید ، اما نمی توانید به یک مورد بنویسید ، یکی از آنها را انتخاب کنید و درباره آن بنویسید.
 • طرح های واژه – هنرمند کلمه شوید. ژورنال خود را به همراه داشته باشید تا از آنچه مشاهده می كنید تصاویر كلمه ای ایجاد كنید. یادداشتهای یادداشت را یادداشت کنید. مناظر و صداها ، مزه ها ، بوها ، احساسات را شرح دهید
 • شمردن برکات خود – فقط به این دلیل که به سرطان مبتلا هستید و روزنامه می نویسید ، به این معنی نیست که به نوشتن در مورد بیماری خود محدود هستید. حتماً از نکات خوب زندگی خود و همچنین دردسرهای لازم در این زمینه یادداشت کنید. نوشتن نعمت های روزانه خود – طلوع آفتاب با شکوه ، لبخند یک غریبه ، نامه ای از یک دوست می تواند روحیه شما را تقویت کند.
 • نمایشنامه ها یا داستان های کوتاه – اگر واقعاً رو به رو شدید ، یک داستان کوتاه یا حتی یک نمایشنامه بنویسید. می توانید آن را تخیلی یا بیوگرافیک کنید. با آن سرگرم شوید یا از آن به عنوان ابزاری برای پاکسازی و رشد استفاده کنید.

منابع

زندگی با سرطان تجربه شدیدی است. اگر هنگام نوشتن احساس غرق شدن در احساسات خود می کنید یا در یک مارپیچ رو به پایین گیر افتاده اید ، سعی کنید موضوع را به موضوعی تغییر دهید که احساسات خوبی برای شما ایجاد کند یا کمی استراحت کرده و روزنامه خود را کنار بگذارید. همیشه می توانید بعداً آن را تحویل بگیرید.

در صورت تداوم احساسات ، ممکن است بخواهید برای بررسی روشهای دیگر کنار آمدن با یک متخصص کمک قرار ملاقات بگذارید یا علاقه مند باشید که در یک گروه نوشتن یا تجربه شخصی باشید.

کارکنان مراقبت حمایتی ما منابع خوبی برای گفتگو از طریق گزینه های پشتیبانی خواهند بود.

برای اطلاعات بیشتر ، با: مریلو اوسترمن (هماهنگ کننده برنامه سرطان) در 215-829-6466 تماس بگیرید ؛ سامانتا نول (هماهنگ کننده خدمات روانشناسی) در 215-829-6379 ؛ یا Gyrid Lyon (هماهنگ کننده ارجاع روانشناسی) در 215-829-7343 .

نوشتن و ژورنال درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *