نکاتی در مورد مدیریت کودک نافرمان و عصیان گر در رده های سنی متفاوت

به نظر می رسد در هر مرحله از رشد فرزند شما ، زمانی وجود دارد که آنها عصیان و نافرمان خواهند شد.

هر زمان که ظاهر می شود ، مشکلی نیست که والدین و فرزندانشان بالای لیست های به ظاهر بی پایان مسائل به سر می برند.

یادگیری علل اصلی رفتارهای عصیان آور کودک و همچنین نحوه مدیریت آن می تواند به شما در جلوگیری از بسته شدن در نبرد بی پایان با فرزندان کمک کند.

از لحاظ عینی ، می دانید که فرزند شما فردی مستقل است ، با افکار و احساساتی که ممکن است همیشه با خود شما درپای بند نباشد.

اما هنگامی که احساسات آنها به عنوان سرکشی ظاهر می شود رفتار ، یادگیری چگونگی نه تنها مدیریت آن دشوار است ، بلکه به آنها کمک می کند تا از طریق آن کار کنند – به خصوص هنگامی که به عنوان یک والدین می توان فشار آورد تا راه خود را برطرف کند.

این نکات را برای حل کارآمد درگیری امتحان کنید.

سن فرزندتان را در نظر بگیرید

برخورد با کودک سرکشگر می تواند مشکل باشد ، اما شما باید بسته به سن فرزند خود ، رویکرد خود را تنظیم کنید.

اگرچه می توانید با یک کودک بزرگسالی گفتگوی صمیمانه و دلچسبانه داشته باشید ، گفتگوی صمیمی با یک کودک نو پا ، کودک پیش دبستانی یا کودک در سن ابتدایی. درعوض ، با فرزندان کوچکتر ، مکالمات مربوط به رفتارهای عصیانگرانه را با واژگان ساده ای ادامه دهید که کوچکترها آن را درک خواهند کرد.

اظهارات خنثی به سادگی ، “من می فهمم که شما ناراحت هستید ، اما ما اسباب بازی هایمان را به این دلیل که نمی توانیم کوکی دیگری بخوریم ، پرتاب نمی کنیم” بهتر از یک صدای تحریک آمیز است که می گوید: “چرا آیا اسباب بازی های خود را پرتاب می کنید ، از انجام این کار متنفرم! ”

احساسات خود را کنترل کنید

این امر به ویژه ممکن است سخت باشد زیرا علاقه ای به مهار اقدامات عصیانگرانه فرزند شما . اما تحریک عاطفی ناشی از رفتار فرزند شما باعث ایجاد لحن منفی برای هرگونه تعامل شما خواهد شد و رسیدن به علت اصلی هر یک از شما را دشوار می کند.

به علاوه ، شما باید روش صحیحی را برای ابراز احساساتی مانند نارضایتی یا ناامیدی برای فرزند خود الگو بگیرید. متقاعد کردن یک کودک عصیان در هر سنی بسیار دشوار است که وقتی فریاد می زند ، باید از راهنمایی شما پیروی کند. / a> و به آنها فریاد می زند.

مهم است که آنها یاد بگیرند که مسابقات فریاد زدن و گفتگوهای سخت با یکدیگر مخلوط نمی شوند. برای کودکان کوچکتر ، روی تاکتیک هایی از قبیل نشستن ، تمرکز بر روی تعداد معینی (معمولاً 10 مورد خوب است) تمرکز کنید ، یا برای آرام کردن به نفس خود تنفس کند را انجام دهید.

یک دیکتاتور نباشید

بله ، شما والدین هستید ، اما نباید به عنوان والدین به والدین نزدیک شوید. اگرچه کاملاً طبیعی است که در هنگام جوانی اکثریت یا تقریباً همه انتخاب ها و تصمیمات کودک را انجام دهید ، نمی توانید انتظار داشته باشید که این برای همیشه ادامه یابد.

حتی به کودکان نوپا نیز باید هر روز دو یا دو انتخاب داده شود – هر چقدر هم کوچک باشد.

در یک مطالعه ، رفتارهای نوجوانان کودکانی که توسط والدین اقتدارگرا بزرگ شده اند ، بررسی شده است. در سال های پیش دبستانی ، در مقابل کسانی که دموکراتیک بودند و با بچه های خود معتبر محققان دریافتند که فرزندان بزرگ شده توسط والدین دموکراتیک / معتبر ، کلاس نوجوانان شایسته تر و تنظیم شده تر .

با فرض اینکه فرزند شما برای انجام کاری خطرناک از قبیل سوء استفاده از مواد مخدر ، آزادی کمی بیشتر به آنها می دهد در واقع می تواند به کاهش راههای عصیانگرانه آنها کمک کند.

درمورد بچه های کوچکتر ، این می تواند به سادگی باشد به آنها اجازه می دهد لباس یا لباس روز خود را برای روز یا غذای بعدی خود انتخاب کنند. در مورد فرزندان بزرگتر ، این می تواند گزینه های مشروط باشد که به دنبال آن مرزهای تعیین شده به آنها بستگی دارد.

چیزهایی مانند پیاده روی با دوستان ، افزایش کمک هزینه یا دسترسی به ماشین خانوادگی بسیار عالی است محرک ها برای تشویق کودکان بالقوه سرکشگر به “پا خط”.

مرزها را روشن کنید

این یک واقعیت شناخته شده است که کودکان غالباً عصیان هستند زیرا می خواهند مرزهای والدین خود را امتحان کنید تا ببینید قبل از بروز عواقب تا چه اندازه می توانند پیش بروند. بنابراین ، اگر شما روشن نکرده اید که این مرزها در کجا قرار دارند ، شما در اینجا بی تقصیر نیستید.

اکنون زمان شروع شروع دستورالعمل ها و چسباندن به آنها است. اگر قوانین را در خانه خود دارید ، ممکن است وقت آن باشد که دوباره آنها را مرور کنید و در نظر بگیرید که کدام یک ممکن است به روز رسانی نیاز داشته باشند.

هیچ کس نمی خواهد به طور نامحدود زیر انگشت زندگی کند. شما نمی خواهید برای یک رئیس کار کنید که میکرونویسی کند و شما را به طرز غیرقابل انکاری کوتاه بگذارد. بنابراین ، با فرض اینکه فرزند طغیانگر شما درگیر رفتار جنایتکارانه و خطری نشده است ، با آنها چنین نکنید.

به یاد داشته باشید که ارتباطات مهم است و شما باید فرزندان خود را نیز در آن وارد کنید – به ویژه بچه های بزرگتر – در هر بحثی در مورد تغییرات قانون و پیامدهای احتمالی.

به قوانین پایبند باشید

پس از تنظیم دستورالعمل های خانگی برای رفتار ، و همچنین پیامدهای احتمالی برای شکستن آنها ، شما و سایر مراقبان یا والدین در زندگی فرزندتان هنگام اجرای آنها باید محکم باشید.

اگر کودک شما بتواند بدون مواجهه با عواقب عواقبی ، آنها را بشکند ، خیلی مهم نیست.

انتظار لغزش را دارید

هیچ کس عالی نیست. بنابراین ، حتی اگر به نظر می رسد فرزند شما از مرحله عصیانگری خارج شده است ، اگر لغزش یا لحظه های رگرسیون وجود دارد ، تعجب نکنید. این اتفاق می افتد

مهمترین چیز این است که با انتظارات خود سازگار باشید و تمام جوانب مثبت فرزند خود را به خاطر بسپارید. فقط روی منفی تمرکز نکنید ، یا مانند یک لغزش رفتار نکنید نشانه این است که آنها یک شکست هستند یا شما در انجام وظایف والدین خود شکست خورده اید.

حتی اگر می تواند در کودکان مختلف متفاوت باشد در تمام سنین ، رفتارهای عصیانگر معمولاً چند دلیل ریشه ای دارند.

مسائل فیزیولوژیکی

آیا تا به حال متوجه شده اید که کودک نوپا یا کودک پیش دبستانی شما وقتی که چرت زده اند یا خیلی زیاد بدون میان وعده رفته است ، بسیار کینه و عصیان می شود؟ در حالی که ممکن است فکر نکنید گرسنگی یا خواب آلودگی می تواند باعث رفتار سرکشگرانه شود ، آنها می توانند.

بنابراین ، قبل از اینکه مهارت والدین خود را زیر سوال ببرید ، مطمئن باشید که کودک کوچک شما به خوبی با شکم کامل استراحت می کند.

مسائل موقعیتی

شورش همچنین می تواند علامتی هشدار دهنده باشد که سایر امور ممکن است در زندگی کودک اتفاق بیفتد. سناریوها مانند کودکی که در معرض مشکلات زناشویی ، خشونت جسمی ، یا حتی زورگویی و تجاوز جنسی قرار گرفته است ، همگی می توانند باعث شوند که کودکی که قبلاً “دارای رفتار خوب” بوده ، عصیان شود.

بنابراین ، اگر به طور ناگهانی متوجه شورش در شورش شدید ، اطمینان حاصل کنید که هیچ چیزی باعث تحریک در زندگی در خانه یا مدرسه آنها نمی شود.

عدم کنترل

صرف نظر از سن ، عدم کنترل می تواند برای هر کسی ناامید کننده باشد. این اغلب یک دلیل شایع برای شورش در کودکان نوپا و خردسالان است زیرا بسیاری از روزهایشان خارج از کنترل آنهاست – از پوشیدن ، چه خوردن و حتی آنچه می توانند تماشا کنند.

دادن “به توهم انتخاب” به فرزندان کوچکتر ، مانند بیرون کشیدن دو لباس یا میان وعده و اجازه انتخاب آنها بین آنها ، می تواند ضمن مهار شورش ، احساس آزادی و کنترل به آنها بدهد.

دانستن – اما پیروی از قوانین – قوانین

این پیوندک کمی به موضوع “عدم کنترل” می پردازد ، اما این سناریو بیشتر در کودکان پیش دبستانی دیده می شود. در حالی که یک کودک 2 ساله ممکن است قوانین را درک نکند ، کودکی که بین 3 تا 5 سال سن دارد قوانین را می داند اما ممکن است برای دنبال کردن آنها تلاش کند.

به جای توجه به مجازات ، مهم است که به یک کودک خردسال پیش دبستانی کمک کنید تا از طریق قوانین کار کند ، رفتار خود را در نظر بگیرد و بفهمد که چرا رفتار آنها در تضاد بوده و چرا باید قوانین را رعایت کرد.

ادعای استقلال

باز هم ، این می تواند در هر رده سنی بازی کند ، اما اغلب توسط والدین نوجوانان تجربه می شود. کودک می خواهد ثابت کند که آنها دیگر “کودک” نیستند و حتی ممکن است علیه فعالیتهایی که قبلاً عاشقشان بودند ، یا دوستانی که زمانی ترجیح داده بودند ، دست به کار شوند.

هر چقدر این فشار روانی باشد ، والدین باید بر تقویت ارزش ها و رهنمودهای مثبت تمرکز کنند. و برای کودکان بزرگتر که در سن استقلال قرار دارند ، بعضی اوقات اجازه بازی کردن از پیامدهای دنیای واقعی می تواند به عنوان یک معلم بهتر از هر عواقبی که والدین می تواند ایجاد کند خدمت کند.

اختلال مخالف مخالف

اگرچه به احتمال زیاد رفتار فرزند شما ناشی از نبرد بر سر استقلال و کنترل است ، ممکن است که اختلال مخالف مخالف (ODD) می تواند بازی کند.

علائم ODD عبارتند از:

  • اختلاف نظرهای مکرر یا بحث و گفتگو با بزرگسالان
  • یک نگرش منفی ، عصبانی یا حتی پرخاشگرانه
  • تمایل به انتقام جویی

با این وجود ، این اقدامات را می توان به سایر موارد مربوط به سلامت روانی یا جسمی نیز نسبت داد. بنابراین ، قبل از اینکه فرزند خود را به عنوان ODD فرض کنید باید تأیید کنید که هیچ زمینه اساسی دیگری وجود ندارد. گپ و گفتگو با پزشک فرزند شما مکان مناسبی برای شروع است.

هرچه والدین از شنیدن این مسئله رنج آورند ، عصیان بخشی طبیعی از سفر رشد فرزندشان است. دانستن تفاوت بین اشکال رایج شورش ، ادعای استقلال یا تشخیص جدی تر مانند ODD از اهمیت برخوردار است.

اگر احساس می کنید نتوانید با رفتار فرزندتان کنار بیایید – یا نگران باشید مسئله بزرگتری ممکن است در دست باشد – با فرزندتان مشورت کنید متخصص اطفال یا یک متخصص بهداشت روان .

قادر به تفکیک بین علل اصلی شورش به شما کمک می کند تا کودک شما با موفقیت در کلاس رشد عاطفی . با استفاده از ابزارهای درست و مقابله ای ، آنها قادر خواهند بود با هر بزرگسالی راه خود را روبرو کنند.

.

نکاتی در مورد مدیریت کودک نافرمان و عصیان گر در رده های سنی متفاوت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *