وافل سیب زمینی

وافل ساز ابزاری عالی برای تهیه وافل های شیرین و خوشمزه است که نوعی دسر هستند ، مانند وافل بلژیکی ، اما می توان از آنها برای وعده های غذایی خوشمزه نیز استفاده کرد ، مانند این وافل های سیب زمینی زیبا و خوشمزه. طعم آنها بسیار شبیه پنکک سیب زمینی است اما ضخیم ترند و پوسته طلایی ترد دارند که وافل ساز ایجاد می کند.

Potato Waffles (Potato Pancakes/Latkes in the waffle maker)

از وافل ساز می توان برای تهیه وافل های شیرین و خوش طعم و همچنین ساندویچ پنیر کبابی و “پاننیس” استفاده کردو وقتی از آن برای پختن پنکیک ترد سیب زمینی استفاده کنید ، میبینید که غذای خوشمزه و سریعی یاد گرفتید.

 دستگاه وافل ساز برای پخت سیب زمینی چگونه  کار می کند؟

برای بهترین نتیجه ، بهتر است از سیب زمینی تازه رنده شده استفاده کنید. نشاسته سیب زمینی کمک می کند تا سیب زمینی ها همزمان بپزند و از هم جدا نشوند. گرمای دو طرف دستگاه وافل ساز “وافل ها” را به سرعت می پزد و  هر دو طرف حالت تردی خوبی پیدا می کند.

Raw grated potatoes to make hash brown potatoes waffles

از چه سیب زمینی هایی می توان برای وافل های سیب زمینی استفاده کرد؟

Potato Waffle Ingredients

برای این دستور می توانید از هر نوع سیب زمینی استفاده کنید ، هر سیب زمینی استفاده کنیدخوب است. سیب زمینی های زردتر دارای مقدار متوسطی از نشاسته هستند ، که آنها را کامل می کند.

 سعی کنید از سوراخ های بزرگ روی رنده استفاده نکنید، سوراخ های متوسط ​​روی رنده خوب است ولی  سوراخ های ریزش باعث آب انداختن سیب زمینی می شود. سوراخ های متوسط ​​بهترین نتیجه را به شما میدهد. سیب زمینی ها آنقدر کوچک بودند که زود بپزند.

نحوه پخت وافل سیب زمینی:

Tutorial for potato waffles
 1. آهن وافل را از قبل گرم کنید.  اگر میتوانید سطوح مختلف را انتخاب کنید، برای میزان ترد بودن ، تردترین گزینه را انتخاب کنید.
 2. در یک کاسه بزرگ ، بیشتر سیب زمینی ها را روی سوراخ های متوسط ​​رنده جعبه رنده کنید. قسمت کوچکی از سیب زمینی ها را روی کوچکترین سوراخ های رنده  رنده کنید. (از 6 سیب زمینی ، 1 عدد سیب زمینی یا 2 عدد کوچک روی سوراخ های ریز رنده کنید.) رنده های متوسط ​​سیب زمینی به وافل ها کمک می کند تا شکل خود را حفظ کنند ، زیرا ریزه های سیب زمینی به هم می آمیزند و با هم می پزند. سیب زمینی های خرد شده روی سوراخ های ریز ، قوام بیشتری به مخلوط سیب زمینی می دهد و شکاف های ریز بین ریز خرد شده های سیب زمینی را پر می کند.
 3. پیاز را نیز  رنده کنید. پیاز اختیاری است ، اما استفاده از آن را بسیار توصیه می شود. نه تنها به وافل ها طعم می بخشد بلکه به اکسید شدن سیب زمینی ها نیز کمک می کند.
 4. تخم مرغ ، آرد ، 1 قاشق چایخوری نمک ، فلفل سیاه آسیاب شده را به مخلوط سیب زمینی اضافه کنید. مخلوط کنید تا ترکیب شود. با استفاده از یک قاشق مایعات اضافی را از قسمت بالای مخلوط سیب زمینی جدا کنید.
 5. هر دو طرف آهن وافل را با روغن چرب کنید و مطمئن شوید که در همه شکاف ها روغن دارید.
 6. قالب وافل را با مخلوط سیب زمینی پر کنید و آن راپخش کنید تا بیشتر سطح آهن وافل پر شود. برای وافل ساز ، متوسط از 1/4 مخلوط سیب زمینی برای هر وافل استفاده کنید و در کل 4 وافل به شما می دهد.
 7. هر دو طرف آن را بپزید تا قهوه ای طلایی شود.
potato latke/ potato pancakes in waffle maker

8 وافلهای سیب زمینی را گرم ، همراه کره ، خامه ترش ، پیاز سبز یا پیازچه سرو کنید.

Waffle maker Potato Pancakes Latkes

تغییرات وافل سیب زمینی

 می توانید پنیر رنده شده ، ژامبون مکعبی ، سوسیس ، بیکن پخته ، پیازچه یا سایر سبزی‌ها را به سیب زمینی اضافه کنید تا طعم و مزه بیشتری به آن ببخشد.

Close up shot of potato waffles

وفل سیب زمینی

وافل ساز ابزاری عالی برای تهیه وافل های شیرین خوشمزه که بیشتر یک نوع دسر هستند مانند وافل های بلژیکی ، اما می توانید از وافل های خوشمزه سیب زمینی برای وعده های غذایی نیز استفاده کنید. طعم آنها بسیار شبیه پنکیک سیب زمینی است اما ضخیم تر و دارای پوسته طلایی ترد و تیز است که وافل ساز ایجاد می کند.

2 1/2 پوند سیب زمینی (حدود 6 سیب زمینی متوسط) ، رنده شده روی رنده جعبه

1 پیاز کوچک ، رنده شده

1 قاشق چایخوری نمک

1/2 قاشق چای خوری فلفل سیاه آسیاب شده

1 تخم مرغ ، کتک خورده

2 قاشق غذاخوری آرد همه منظوره

روغن ، برای مالیدن روی وافل

 

 1. آهن وافل را از قبل گرم کنید.
 2. سیب زمینی و پیاز را رنده کنید، بیشتر سیب زمینی ها را روی سوراخ های متوسط ​​رنده  و 1/4 سیب زمینی را روی سوراخ های کوچک رنده رنده  کنید.
 3. در یک کاسه بزرگ ، سیب زمینی ، پیاز ، 1 قاشق چایخوری نمک ، فلفل سیاه آسیاب شده ، تخم مرغ و آرد را مخلوط کنید تا به طور یکنواخت مخلوط شوند. مایعات اضافی را از قسمت بالای کاسه با یک قاشق بزرگ جدا کنید.
 4. 1/4 مخلوط سیب زمینی را داخل قالب وافل گرم شده قاشق بریزید ، در ظرف را ببندید و بپزید تا 5-8 دقیقه روی آن طلایی و ترد شود. اگر از سازنده وافل بلژیکی استفاده می کنید باید در کل 4 وافل داشته باشید.
 5. وافل های سیب زمینی را گرم ، همراه کره ، خامه ترش و پیاز سبز سرو کنید.

یادداشت ها

همچنین می توانید پنیر رنده شده ، ژامبون مکعبی ، سوسیس ، بیکن پخته ، پیاز سبز یا سایر گیاهان را به سیب زمینی اضافه کنید تا طعم و بافت بیشتری داشته باشد.

کلمات کلیدی: وافل سیب زمینی ، پنکیک سیب زمینی ، لک های سازنده وافل ، لتک ، وافل های خوش طعم

 

وافل سیب زمینی ترد و سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *