چه عواملی باعث ایجاد حلقه های آبی در اطراف چشم شما می شود؟

با بزرگتر شدن ، ساختار و ظاهر بدن شما تغییر می کند. این طبیعی است و معمولاً دلیلی برای نگرانی نیست. به عنوان کلاس پوست ، ساختار استخوان ، و رنگ مو به دلیل تغییر ممکن است چشم شما ممکن است تغییر کند.

غیر معمول نیست که حلقه های رنگی آبی در اطراف عنبیه شما ظاهر شود – قسمت رنگی چشم شما. به این حالت قوس قرنیه گفته می شود.

ممکن است بین شروع زودرس قوس قرنیه (همچنین به آن arcus senilis نیز گفته شود) و بیماری های قلبی عروقی ارتباط وجود داشته باشد. خواندن را ادامه دهید تا بدانید چه عواملی باعث ایجاد قوس قرنیه و چه عاملی برای نگرانی است.

در اطراف عنبیه در اثر رسوب کلسترول در چشم ایجاد می شود. سپرده ها در واقع سفید یا زرد هستند اما می توانند به رنگ آبی ظاهر شوند.

ممکن است این خطرناک به نظر برسد ، اما اینگونه نیست. محققان تخمین می زنند که این شرایط در هر نقطه بین 20 و 35 درصد منبع> مردم ، می شوند به طور فزاینده ای هرچه سن شما می رود با رسیدن به سن 80 سالگی ، احتمال ابتلا به قوس قرنیه نزدیک به 100 درصد است.

برای افراد زیر 40 سال ، این بیماری نادر است و ممکن است دلیلی برای نگرانی باشد

کمان قرنیه در افراد زیر نادر است 40 سالگی. اگر در دهه 30 یا قبل متوجه حلقه های آبی در اطراف چشمان خود هستید ، می توانید در خطرات بیشتر در بروز بیماری های قلبی. اگر کمتر از 40 سال دارید با پزشک مشورت کنید و علائم قوس قرنیه را متوجه شوید.

قوس قرنیه اغلب توسط یک حلقه آبی رنگ اطراف عنبیه شما مشخص می شود. حلقه ها همچنین می توانند به رنگ خاکستری ، سفید یا زرد باشند. هنگامی که چشم خود را مشاهده می کنید ، ممکن است به نظر برسد که حلقه های قوس قرنیه درست در کنار عنبیه شما هستند. رسوبات کلسترول ایجاد حلقه های قوس قرنیه در واقع در قرنیه شما ، واقع در لایه بیرونی چشم شما

اگر متوجه یک فیلم سفیدپوست یا به نظر می رسد کم رنگی از تمام چشم شما شده است ، این نشانه ای از آرک قرنیه نیست. ریخته گری سفیدی روی چشم شما می تواند نشانه آب مروارید باشد و لازم است توسط پزشک چشم شما تشخیص داده شود.

حلقه های آبی اطراف عنبیه شما یک شرط معمول است برای افراد مسن اگر بالای 60 سال سن دارید و متوجه می شوید که این نوع حلقه ها شروع به شکل گیری می کنند ، قوس قرنیه ممکن است بخشی از روند پیری طبیعی شما باشد. اگر 40 ساله یا جوان هستید و علائم قوس قرنیه دارید ، ممکن است بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های قلبی باشید.

A مطالعه 2015 از 227 شرکت کننده نشان داد که کمان قرنیه با خطر بالاتر بیماری قلبی عروقی در بیماران همراه است. با فشار خون بالا خانوادگی. اگر کمتر از 40 سال سن دارید با پزشک مشورت کنید و علائم قوس قرنیه را متوجه شوید.

کمان قرنیه یک وضعیت خوش خیم محسوب می شود. این بدان معنی است که برای سلامتی شما مضر نیست و به طور معمول نیازی به درمان نیست. همانطور که در هر شرایط بینایی و بینایی وجود دارد ، توصیه می شود به محض اینکه متوجه تغییر در نحوه نگاه یا رفتار چشم خود شوید ، با پزشک چشم خود برای معاینه کامل چشم و معاینه بینایی ملاقات کنید.

یک پزشک می تواند نگرانی های اضافی را رد کند ، و اطمینان حاصل کند که هنوز هم چشمان شما از سلامتی خوبی برخوردار است.

قوس قرنیه شباهت هایی با وضعیت چشم دیگر به نام علامت لیمبوس دارد.

علامت لیموس در اثر رسوب کلسیم در قرنیه شما ایجاد می شود. این حالت باعث می شود که یک فیلم سفید شیری روی چشم شما ظاهر شود و ممکن است نحوه ظاهر رنگ آمیزی چشم شما را تغییر دهد.

علائم لیمبوس به عنوان حلقه هایی در اطراف عنبیه شما ظاهر نمی شود. باعث می شود رنگ زرد یا خارج از رنگ سفید در قرنیه شما ظاهر شود. علامت لیموس وضعیت خوش خیم نیست و ممکن است به درمان نیاز داشته باشد.

آرک قرنیه قسمت طبیعی پیری برای بسیاری از افراد است. توجه نکردن به حلقه های چشم آبی در اطراف عنبیه شما معمولاً دلیلی برای نگرانی نیست.

مطمئن شوید که به طور مرتب چشمانتان توسط پزشک چشم معاینه می شود تا از سالم بودن چشمان شما اطمینان حاصل شود.

.

چه عواملی باعث ایجاد حلقه های آبی در اطراف چشم شما می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *