وقتی بچه های ما  ، کودک نو پا بودند. ، آنها را برای آمدن به سر سفره و غذا خوردن و غذایی که من پخته بودم  دعوت به غذا می کردم و این برایم یک چالش بزرگ شده بود. بیشتر اوقات دلهره آور بود و در تلاش بودم تا تصمیم بگیرم که هر شب با آنچه در آشپزخانه داشتم ، چیزی درست کنم که همه خوششان بیاید!

خوردن شام با هم چیزی بود که وقتی بزرگ شدم برای من فوق العاده معنادار بود و من هم تصمیم داشتم شام خانوادگی را در اولویت اول خانواده خود قرار دهم. در نهايت ، من با سيستمي روبرو شدم كه شام ​​خانواده را براي خانواده ام و ده ها هزار خانواده ديگر آسان تر كنم. راه حل ساده مبتنی بر مهارت های برنامه ریزی منو غذا بود که من از مادرم یاد گرفتم ، مانند انتخاب چند دستور العمل ساده در آخر هفته ، تهیه لیست مواد غذایی و خرید فقط یک بار در هفته. من سیستم مادرم را 10 سال پیش با یک سیستم برنامه ریزی شام خانوادگی پیاده سازی کردم.

هدف بلندپرواز من این است که اکثر خانواده ها حداقل چند بار در هفته با هم شام ​​بخورند. اما چرا اینقدر مهم است؟

مزایای  خوردن شام با خانواده:

مطالعات اخیر نشان داده است که وقتی خانواده ها بیشتر اوقات با هم شام می خورند:

  • بچه ها وزن خود را حفظ کنند
  • خانواده ها دارای عادات غذایی سالم تری هستند ، از جمله مصرف سبزیجات بیشتر
  • کودکان و نوجوانان با والدین خود روابط نزدیک تری دارند
  • نوجوانان کمتر احتمال دارد در رفتارهای پرخطر درگیر شوند (مانند نوشیدن ، مواد مخدر و فعالیتهای جنسی)
  • باعث میشود صمیمیت و محبت بیشتر شود و افراد خانواده با اخلاقیات هم آشنا شوند و یک دست تر شوند

Little girl eating corn on the cob

چالش شام خانوادگی

هدف من این است که حداقل 10،000 خانواده را مجبور کنم حداقل سه بار در هفته متعهد شوند که شام ​​را با هم بخورند. به مدت چهار هفته ما به هرکدام از افرادی که تمام ابزارهای مورد نیاز خود را از جمله منوهای هفتگی ، دستور العمل های شام سالم خانواده ، لیست های مواد غذایی و موارد دیگر را به چالش می کشیم ، می پردازیم تا این موفقیت را برای خانواده های خود رقم بزنند. امید ما این است که آنها از تحولات مثبتی که در خانه هایشان در طول این چالش ایجاد می شوند ، الهام گرفته و ادامه دهند که شام ​​خانواده سالم را در اولویت زندگی شلوغ خود قرار دهند.روش کار هم بدین صورت است که منو غذاهای کل هفته را از  اول همان هفته روی کاغذ یر روی درب یخچال یا هر کجایی که در دید باشد میچسبانید و بچه ها از قبل مطلع میشوند که قرار است فردا چه غذایی بخورند سعی کنید با انها نیز حتما مشورت کنید و در ابتدای هفته کلیه مواد غذایی که لازم دارید را در همان ابتدای هفته تهیه کنید و فقط هفته ای یک بار به خرید بروید آن هم اول هفته!

چالش امروز، خانواده خود را امشب در کنار میز شام جمع کنید.

aviva goldfarbنویسنده: آویوا گلدفارب یک بنیانگذار و مدیرعامل سایت برنامه ریزی شام خانواده ، شش O’Clock Scramble . Aviva نویسنده 3 کتاب آشپزی است ، از جمله جدیدترین نسخه “SOS! Scramble شش O’Clock to Rescue: غذاهای دوست داشتنی با زمین ، بچه های دلپذیر برای خانواده های پرمشغله »، که توسط واشنگتن پست به عنوان یکی از بهترین کتابهای آشپزی سال 2010 معرفی شد. Aviva یک مهمان اخیر و آینده Show Show است و غالباً در مجله های ملی والدین ، ​​شیوه زندگی و بهداشت و برنامه های تلویزیونی و رادیویی نمایش داده می شود./

.

چه کار کنیم تا بچه ها کنار خانواده غذا بخورند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *