برای دارندگان و دوستداران خودرو ، ظاهر خودرو یک ویژگی بسیار مهم است که باید در تمام مدت حفظ شود. این کافی نیست که موتور و سایر قسمت ها در شرایط خوب قرار داشته باشند ، نمای بیرونی نیز باید ظاهر خوب و جذاب داشته باشد، به این ترتیب ماشین شما بسیار جالب به نظر می رسد.

آیا فقط در حال رانندگی با آن هستید یا سعی در فروش آن دارید؟

از بین تمام قسمت های بیرونی خودرو ، لاستیک ها بیشتر در تماس با زمین کثیف می شوند.اما در حالی که تمیز کردن لاستیک برای حفظ زیبایی ظاهری آن ضروری است ، حتی به نظر رسیدن ظاهر جدید آن بهتر هم هست. ترفند اصلی این است که لاستیک اتومبیل خود را دقیقاً مانند اولین بار تمیز کنید.

از چه مواردی می توانید استفاده کنید؟
بیش از یک راه برای دستیابی به لاستیک های درخشان ،با کیفیت و جدید  اتومبیل شما وجود دارد. این مسئله ای است که متناسب با سلیقه و اولویت شما (و همچنین بودجه شما) نیز مناسب است.

اسپری
یکی از محبوب ترین محصولات درخشان تایر انواع اسپری است.بسیاری ترجیح می دهند از آن استفاده کنند زیرا استفاده از اسپری بسیار آسان است.به راحتی می توانید آن را مستقیماً روی لاستیک اسپری کنید و بعد از چند دقیقه آنرا پاک کنید. برای پخش یکنواخت در کل تایر ، خیلی نزدیک به لاستیک اسپری نکنید. همچنین با یک حرکت فراگیر اسپری کنید تا مساحت بیشتری از تایر را بپوشانید و فقط در یک بار اسپری نکنید. هنگامی که به طور صحیح اعمال شود ، می توانید به لاستیک اتومبیل خود جلوه ای زیبا و  براق دهید. 

 

ژل
از نظر تأثیر طولانی مدت بسیاری از محصولات ژل بهتر از اسپری است. آنها بیش از یک هفته حتی در طول باران و حتی با شستو شو دوام می آورند. کاربرد آنها ساده نیست و ممکن است بیشتر طول بکشد زیرا شما نیاز به استفاده از اپلیکاتور ، یک اسفنج یا پارچه دارید ، اما دیگران این روش را ترجیح می دهند زیرا این امکان را به شما می دهد که میزان ژل را چگونه استفاده کنید. این ژل جلوه ای بسیار براق به رنگ لاستیک می بخشد. اما اگر می خواهید بیشتر براق شوند ، می توانید بعد از چند دقیقه برای دومین بار این کا را  تکرار کنید. ماشین خود را بلافاصله بعد از زدن ژل حرکت ندهید.

 

فوم
محصولات درخشش تایرهای فوم نیز دارای نازل اسپری هستند. همچنین کاربرد آن بسیار آسان است ، شاید ساده تر از انواع دیگر اسپری. این حتی به تمیز کردن لاستیک های شما از کثیفی که با شست و شو هم از بین نرفته اند کمک می کند. فقط کافی است کف را بعد از چند دقیقه پاک کنید و لاستیک های شما تمیز و براق می شوند. با این حال بعضی از محصولات ممکن است لاستیک شما را به رنگ قهوه ای یا زرد روشن کند پس دقت کنید. بنابراین ممکن است مجبور باشید کالای جدیدی را امتحان کنید.

چگونه این کار را انجام دهیم
ابتدا لاستیک های ماشین را تمیز کنید و سپس بقیه قسمت هارا.صبر کنید تا تایر خشک شود یا حداقل خیلی خیس نباشد. محصول درخشش تایر خود را به طور مساوی روی لاستیک اسپری کنید. یک یا دو دقیقه صبر کنید و سپس آن را با استفاده از اسفنج یا پارچه تری پاک کنید ، اسپری را به طور مساوی در دیواره لاستیک بپاشید و هرگونه مواد اضافی را از بین ببرید.

 

نتیجه گیری
براق کردن لاستیک ها یک کار بسیار آسان است. اما قبل از امتحان کردن هر محصولی روی لاستیک خود ، از دوستان خود بپرسید که چه کسانی از آنها استفاده کرده اند یا به صورت آنلاین در باره انها تحقیق کنید.موارد مهم در انتخاب محصول قیمت مناسب ان است و اینکه چقدر می خواهید تایر براق به نظر برسد

 

سایر نکات خودرو
لاستیک یا بدنه خودرو شما تنها قسمت هایی نیستند که به محافظ احتیاج دارند بعضی از قطعات کوچک مورد توجه مانند weatherstripping نیز به آن احتیاج دارند تا لاستیک در وضعیت خوبی قرار بگیرد و ماندگاری بیشتری داشته باشد. یکبار از محافظ لاستیک استفاده کنید تا از ترک خوردن یا پارگی لاستیک جلوگیری کنید.

 

 

.

چگونه لاستیک های ماشین را درخشان کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *