چگونگی تغییر عادات و رفتار مردم

اکثر مردم موافقند: همه اشتباه می کنند.

شما ممکن است از این عبارت استفاده کنید تسلیت یک عزیز که کاری انجام داده است که پشیمان یا تقویت می شود خود دلسوزی a > هنگامی که خود را آشفتگی می کنید.

شاید اطمینان را به شما اضافه کنید ، “دفعه دیگر بهتر خواهید کرد” یا قسم می دهید که از تجربه خود برای بهبود در آینده استفاده کنید.

این گفته های معمولی حاکی از آن است که مردم می توانند تغییر کنند – و کاملاً می توانند.

هرکسی می تواند برای تغییر عادات یا رفتار. حتی برخی از جنبه های نگرش و شخصیت می توانند با گذشت زمان تغییر کنند … با تلاش خاصی.

در حالی که همه افراد می توانند تغییر کنند ، همه این کار را نمی کنند. چگونه می توانید بگویید که آیا کسی واقعاً رفتارهای خاصی را مرتفع می کند؟ چه عواملی باعث پیشرفت بیشتر می شود؟

تغییر اغلب پیچیده است ، و همیشه به گونه ای که پیش بینی می کنید اتفاق نمی افتد. یادآوری های زیر می تواند به شما کمک کند چشم انداز واقع بینانه در مورد روند را حفظ کنید.

شما نمی توانید به زور تغییر دهید

به سادگی با گفتن “نیاز به تغییر” به کسی بگویید که معمولاً کار نمی کند.

قبل از اینکه کسی بتواند تغییر پایدار در یک رفتار یا ویژگی خاص ایجاد کند ، باید بخواهد آن تغییرات را ایجاد کند.

شما مطمئناً می توانید تشویق و پشتیبانی كنید یا نمونه ای از تغییر مثبت را ارائه كنید ، اما نمی توانید اقدامات دیگران را كنترل كنید.

اولتیمات ها گاه الهام بخش از تغییر رفتاری است زیرا آنها آنچه در معرض خطر است را توضیح دهید:

 • “یا شما از نوشیدن دست می کشید یا من این رابطه را ترک می کنم.”

ممکن است وقتی شخص دیگری با استفاده از یک ultimatum کار نکند. آن را تلاشی برای اعمال کنترل می داند. علاوه بر این ، آنها احتمالاً متعهد به تلاش پایدار نخواهند شد ، مگر اینکه واقعاً به عواقب آن توجه کنند.

تغییر زمان و تلاش می طلبد.

اگر تاکنون تصمیم گرفته اید که چیزی را تغییر دهید خودتان ، به احتمال زیاد می فهمید که این تصمیم فقط آغاز است.

بعد از تعیین هدفی ، مانند “توقف دیر نشو” ، احتمالاً دلایلی راجع به تاخیر مکرر خود کاوش کرده اید:

 • مشکل در بیدار شدن در صبح
 • غالباً اشتباه کردن کلیدها
 • تمایل به اتلاف وقت

هنگامی که شما یک ایده واضح تر از کارهایی که می توانستید به طور متفاوتی انجام دهید ، احتمالاً سعی کردید خود را مطرح کنید برنامه ریزی کنید. شاید سعی کنید زنگ صبح خود را 15 دقیقه قبل تنظیم کنید یا یک قلاب کلید را به پشت درب جلوی خود وصل کنید.

اما حتی بهترین اهداف بهبود فوری حاصل نمی شود. شاید بتوانید با استراتژی های مختلف آزمایش کنید تا راه دیگری پیدا کنید که واقعاً کار کرده باشد.

هنگام امید به تغییر از شخص دیگری ، انتظار موفقیت یک شبه را ندارید. آنها همان روند را طی می کنند. تشویق آنها و تمجید از تلاشهای آنها می تواند به ایجاد عزم و اراده خود برای ادامه تلاش کمک کند.

تغییر همیشه از یک مسیر خطی پیروی نمی کند

حتی کسی که عزم صمیمانه ای برای تغییر دارد نخواهد داشت. همیشه بار اول موفق شوید ، یا دوم آسان است به عادت های قدیمی برگردید در اول ، گاهی بدون درک آن.

اغلب به تجدید نظر در استراتژی شما و کشف سایر روش های مدیریت محرک ها قبل از امتحان دوباره کمک می کند.

گفته شد ، تعهد واقعی برای تغییر ، عموماً در تلاش و پیشرفت چشمگیر ظاهر می شود.

بگویید شریک زندگی شما هر وقت مخالف هستید ، شما را اذیت می کند.

پس از بحث و گفتگو ، آنها تأیید می كنند كه این كار را انجام می دهند تا حالت را روشن كنند زیرا آنها مخالفت تعارض a > هنگامی که آنها متوجه شدند که به شما آسیب می رساند ، آنها قبول دارند که متوقف شوند آنها برای چند ماه موفق می شوند ، اما سرانجام عادت می کنند.

وقتی این کار را فرا می گیرید ، آنها تصمیم می گیرند برای معالجه مسائل اساسی مربوط به ترس های خود در مورد درگیری .

عوامل مختلفی برای تشکیل شخصیت ، ارزش ها و عقاید و رفتار ترکیب می شوند.

برخی از بزرگترین عوامل عبارتند از:

 • تمایل ژنتیکی به برخی از صفات
 • محیط کودکی
 • تجربه زندگی

در گذشته ، متخصصان عمدتاً معتقد بودند كه ویژگیهای شخصیتی ، پس از توسعه ، نسبتاً ثابت باقی می مانند. یافته های اخیر نشان می دهد شخصیت می تواند در طول زندگی تغییر کند ، حتی در بزرگسالی.

در حقیقت ، به نظر می رسد شخصیت بیشتر بین سنین 20 تا 40 سال .

یک توضیح احتمالی برای این امر شامل فرآیند خود اکتشافی است که در اوایل بزرگسالی متداول است ، که ممکن است باعث تغییر در خود هدایت شود.

در حالی که صفات شما به سنگ تبدیل نشده اند ، برخی از ویژگی ها نسبت به سایرین به راحتی قابل تنظیم هستند.

با تشویق و تلاش ، اکثر مردم تغییر جنبه های خود ، از جمله:

 • عادات و رفتارها
 • نگرش و چشم انداز را ممکن می دانند زندگی
 • پاسخهای جسمی یا کلامی

تحقیق منبع معتبر پیشنهاد می کند که افراد می توانند برای پرداختن به مناطقی از شخصیت خود که از آنها احساس نارضایتی نمی کنند ، کار کنند ، اگرچه این تغییر اغلب به طور غیرمستقیم اتفاق می افتد – بیشتر در مورد زیر

در مورد افرادی که تقلب می کنند یا دروغ می گویند؟

بسیاری از مردم تعجب می کنند که آیا افرادی که کارهای نامناسبی را انجام می دهند – دروغ ، تقلب یا دستکاری می کنند – به اسم چند نفر – واقعاً می توانند آن رفتارها را تغییر دهند.

در تئوری ، بله ، هر کسی می تواند کاری را انجام دهد که در صورت انتخاب این کار را متوقف کند. مسئله به طور معمول نهفته است که چه چیزی باعث ایجاد رفتار و تمایل آنها برای پرداختن به آن محرک عاطفی می شود.

خیانت و دروغگویی برای هر شماره اتفاق می افتد دلایل ، و اگر علل اصلی تحت فشار قرار گیرند ، رفتار تغییر نخواهد کرد.

همین موضوع در مورد دستکاری . بسیاری از افراد یاد می گیرند که نیازهای خود را دستکاری کنند و این رفتار می تواند در کودکی به عنوان یک مکانیسم دفاعی .

توجه به استراتژی های نادرست برای مقابله و بقا بسیار دشوار است ، اما افراد می توانند و با انجام پشتیبانی رفتارهای جدید را یاد بگیرند.

با توجه به الگوهای رفتاری گسترده تر می تواند کمک کند . کسی که از عملکرد خود پشیمان است و به رشد ابراز علاقه می کند ، ممکن است در ایجاد تغییراتی موفق شود.

اما کسی که اصرار دارد واقعاً “این بار” را تغییر دهد هنوز ابراز پشیمانی نکرده است و هیچ تلاشی برای انجام کارهای متفاوت نمی کند؟ آنها ممکن است برای رسیدگی به رفتار خود آماده نباشند.

در حالی که مردم به طور کلی قادر به تغییر هستند ، جنبه هایی وجود دارد که احتمال تغییر آنها کمتر است.

صفات شخصیتی اصلی

در حالی که شخصیت به رشد در بزرگسالی ادامه می دهد ، صفات اصلی تمایل دارند نسبتاً پایدار باقی بمانند در طول زندگی.

این صفات ، معروف به پنج بزرگ ، شامل موارد زیر است:

 • صراحت به تجربه
 • وجدان بودن
 • برونگرایی
 • موافق بودن
 • عصبی بودن

این عناصر اصلی شخصیت به جای تغییر کامل ، به شیوه های کوچکتر تکامل می یابند.

کسی که به طور عادی درونگرا در اوایل بزرگسالی باشد ، مثلاً ، احتمالاً به سمت برون سپاری نخواهید شد. درعوض ، آنها می توانند با جستجوی روابط و ایجاد روابط مهم ، اجتماعی تر شوند.

افرادی که می خواهند تغییراتی در شخصیت ایجاد کنند ، ممکن است برای آدرس اعتقادات و مکانیسم های مقابله مرتبط با خصوصیات شخصیتی خاص ، نه خود صفات.

بگویید شما نسبتاً بی پروا هستید و گرایش به کلاس به تعویق انداختن در پروژه ها و کارها.

وقتی متوجه می شوید این صفات گهگاه باعث ایجاد مشکلاتی در روابط شما می شوند ، تلاش بیشتری می کنید تا به موقع کارها را تکمیل کنید و فضای زندگی خود را سازماندهی کنید.

شما مستقیم تغییر نکرده اید سطح وجدان خود را. درعوض ، شما پاسخ خود را تغییر دادید ، شاید با یادآوری به خودتان وقتی احساس پریشانی می کنید یا به خود بگویید شریک زندگی خود نیستید ، به کار خود ادامه دهید ، نمی خواهید لباس های کثیفی را ببینید که سرریز از مانع است.

Emotions

احساسات و پاسخ های عاطفی ممکن نیست به راحتی تغییر کنید ، یا

حتی احساسات ناخوشایند یا دردناک می توانند اهمیت زیادی داشته باشند ، و “خاموش کردن” احساسات دشوار است. (حتی در صورت امکان ، نباید – این می تواند بر بهزیستی تأثیر بگذارد .)

با اذعان و پذیرش آنها به جای آن ، می توانید به خودتان یاد دهید که به روشهای مفیدتری واکنش نشان دهند.

شرایط بهداشت روانی

به همین ترتیب ، شما به طور کامل نمی توانید از بیشتر روانی خلاص شوید. شرایط سلامتی ، خواه این افسردگی ، اضطراب یا یک اختلال شخصیت .

اما شما می توانید با جستجوی معالجه و یادگیری روشهای جدید مقابله ، علائم خود را بهبود بخشید.

وقتی متوجه شدید نیاز به تغییر وجود دارد ، شما در طی چند مرحله حرکت خواهید کرد:

 • تأمل: در مورد تغییر فکر کنید
 • آماده سازی: آماده شدن تغییر
 • اقدام: اجرای تغییر
 • تعمیر و نگهداری: با تغییر به مرور زمان چسبیده است

معمول است (و بسیار طبیعی است) مشکلات را در طول مسیر تجربه می کنید. عوامل زیر می توانند به شما در بهبود شانس رسیدن به نتیجه موفقیت آمیز کمک کنند.

Motivation

تشریح برخی از دلایل تمایل شما به تغییر می تواند به شما کمک کند احساس تعهد بیشتری داشته باشید. وقتی گیر می کنید و دلسرد می شوید ، این دلایل می توانند تمایل شما به تلاش را تجدید کنند.

پس از تصمیم گیری در مورد تغییری که می خواهید ایجاد کنید ، دلایل خود را ذکر کنید. بررسی این لیست هر زمان که تلاش کنید می تواند تفاوت زیادی در تصمیم شما برای کنار آمدن با آن داشته باشد.

اگر یک دوست با پیشرفت در ایجاد تغییر مشکل دارد ، به تقویت انگیزه خود کمک کند با یادآوری آنچه در مورد آنها تلاش می کنند و برای به دست آوردن آنها تلاش می کنند. مغز شما همیشه نمی تواند تصورات را از واقعیت جدا کند ، بنابراین “دیدن” از نظر ذهنی موفقیت شما در واقع می تواند به شما در دستیابی به آن کمک کند.

دیدن خود برای رسیدن به اهداف خود می تواند به مغز شما کمک کند باور کند شما واقعاً می توانید موفق باشید هرچه بیشتر به خودتان اعتقاد داشته باشید ، شانس پیشرفت شما بیشتر می شود.

این تمرینات تجسم را امتحان کنید تا پیش بینی موفقیت شما را انجام دهید.

بازخورد و پشتیبانی مثبت

هنگامی که از تأیید احتمال تغییر دریغ می کنید ، به دیگران انگیزه کمتری برای تلاش می دهید. آنها ممکن است فکر کنند ، “اگر کسی به من ایمان نداشته باشد ، چرا زحمت می کشیم؟”

شما می توانید با ارائه تشویق به جای شک ، شانس موفقیت یک دوست عزیز را افزایش دهید.

 • سؤال درباره پیشرفت آنها
 • تمجید از تلاشهای آنها
 • پیوستن به آنها در ایجاد تغییرات مثبت

به خاطر داشته باشید که همین مورد در مورد شما نیز صدق می کند. اگر باور نکنید که می توانید تغییر کنید ، ممکن است موفق نشوید.

با گفتن اهداف عزیز به عزیزان ، حمایت مثبتی ایجاد کنید. آنها می توانند تشویق کنند ، شما را تشویق کنند و ایمان خود را در خود تقویت کنند.

تلاش (عدم توانایی)

گیر کردن بر درک خود از توانایی های شما می تواند گاهی جلوی شما را بگیرد حتی شروع کنید اگر به طور طبیعی خجالتی هستید ، ممکن است فکر کنید ، “به هیچ وجه نمی توانم دریافت کنم تا افراد جدید را به تنهایی بشناسم. ” متقاعد شده که شما توانایی تغییر و تحول ندارید ، ممکن است با وجود اینکه می خواهید دوست جدیدی برقرار کنید ، از ادامه موقعیت های اجتماعی اجتناب کنید.

یک رویکرد بهتر شامل کاوش روشهای دستیابی به رشد است.

به عنوان مثال:

 • “صحبت کردن خیلی زیاد است ، بنابراین من با لبخند زدن و برقراری ارتباط چشمی شروع می کنم.”
 • “من” من خودم را هر هفته با یک شخص جدید آشنا می کنم. “
 • ” امروز به دو همکار سلام می گویم. “

پس از موفقیت آمیز این مراحل کوچکتر ، ممکن است هدف نهایی دست یافتنی تر به نظر برسد.

همچنین می توانید با این استراتژی عزیز را ترغیب کنید. همانطور که آنها یک رفتار جدید یا کاری را برای شکستن یک عادت انجام می دهند ، به جای تمرکز بر نتایج نهایی ، تشویق و شناخت تلاش خود را ارائه می دهند.

Therapy

برخی از تغییرات نیاز به پشتیبانی حرفه ای دارند. همه افراد به راحتی نمی توانند به تنهایی رفتارهای خاص خود را برطرف کنند و برخی از تغییرات به حمایت حرفه ای نیاز دارند. در حقیقت ، رفتارها و خصوصیاتی که بیشترین آسیب را ایجاد می کند – ناهنجاری ، خیانت ، همدلی کم – اغلب سخت ترین آنهاست.

اما درمان می تواند به هر نوع تغییر کمک کند ، چه آن را شامل شود:

یک درمانگر می تواند به شما (یا یک فرد محبوب) کمک کند:

 • کشف عوامل موثر در رفتار ناخواسته یا ویژگی های شخصیتی
 • راهبردهایی را برای ترویج رفتارهای جدید کشف کنید
 • تدوین طرحی برای مدیریت محرک ها و حفظ تلاش در طول زمان

تغییر یک امکان است ، نه داده شده است.

شناختن اینكه افراد می توانند تغییر كنند مهم است ، اما شناخت اینكه چه زمانی باید پیش برویم مهم است.

در بیشتر موارد ، تغییر تا زمانی كه كسی این را برای خود بخواهد ، رخ نمی دهد. . اگر به نظر نمی رسد که آنها مایل به پرداختن به رفتارهای مشکل ساز باشند ، انتظار و امید ممکن است شما را در موقعیتی قرار دهد که دوباره و دوباره درد را بپذیرید.

اگر دوست دارید راهنمایی بیشتری در مورد شرایط خاص خود داشته باشید ، یک درمانگر همیشه می تواند پشتیبانی کند.

.

چگونگی تغییر عادات و رفتار مردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *