10 علت کهیر در معده و نحوه درمان آن

کهیر یک واکنش پوستی خارش دار ، قرمز و تحریک شده است که اغلب می تواند از آنچه احساس می کنند بدتر هم باشد. گاهی برعکس درست است معمولاً می توانید علل را به دو دسته تقسیم کنید: واکنش های آلرژیک و محرک های محیطی.

هنگامی که علت کهیر در معده خود را می دانید ، می توانید درمان هایی پیدا کنید که ممکن است به کاهش ناراحتی و جلوگیری از محرک های احتمالی در آینده کمک کند.

پزشکان می دانند علل اصلی و اساسی در کهیر وجود دارد. متأسفانه ، گاهی اوقات ، به ویژه با کهیر مزمن ، پزشک شما قادر به تشخیص دلیل این برآمدگی های خارش دار نیست.

1. واکنشهای آلرژیک

واکنشهای آلرژیک به غذاها یا داروها می تواند منجر به کهیر در معده و همچنین مناطق دیگر بدن. به طور معمول ، اگر واکنش به چیزی است که شما می خورید یا یک داروی جدید ، خیلی سریع اتفاق می افتد. با این وجود ، برخی موارد استثنایی وجود دارد که می توانید یک واکنش تأخیر داشته باشید زیرا بدن بیشتر مواد غذایی یا دارو را جذب می کند. همچنین ممکن است در مناطقی که غذا یا دارو لمس شده است ، مانند روی لبهایتان ، تورم را مشاهده کنید. همچنین ممکن است با مشکل بلع روبرو شوید.

2. کهیر مزمن

کهیر مزمن اغلب علت شناخته شده ای ندارد. پزشکان غالباً فکر می کنند که نتیجه یک اختلال خود ایمنی است ، جایی که بدن به سلولهای سالم حمله می کند که گویی مهاجمان خارجی مانند باکتری یا ویروس هستند.

3. گرما یا قرار گرفتن در معرض سرما

گرما و تعریق یا قرار گرفتن در معرض یخ یا دمای بسیار سرد روی معده می تواند منجر به کهیر شود. نگه داشتن پوست در دمای ثابت و ثابت ، می تواند در هر زمان ممکن کمک کند. از آنجا که نوزادان نمی توانند دمای بدن و همچنین بزرگسالان را تنظیم کنند ، ممکن است به ویژه در مقابل افراط درجه حرارت آسیب پذیر باشند.

4. نیش حشرات یا نیش حشرات

نیش و نیش حشرات می توانند باعث ایجاد واکنش های کندو شوند که ممکن است در محل نیش رخ دهد یا به نظر می رسد که به جاهای دیگر بدن منتقل می شود. از آنجا که افراد کمی مساحت کمتری نسبت به بزرگسالان دارند و غالباً پوست حساس تر هستند ، کهیر ممکن است برجسته تر به نظر برسد.

5. استرس

ارتباط ذهن و بدن واقعی است. استرس شدید می تواند باعث شود که شما کهیر را در معده تجربه کنید. ممکن است پوست شما احساس گرما و خارش کند. و هنگامی که آن را خراشیده اید ، حدس بزنید چه؟ کهیر بدتر می شود.

انستیتوی آمریکایی استرس گزارش می دهد که زنان در سنین 30 و 40 سالگی بیشترین تعداد کندوها را تحت فشار قرار می دهند – اما آنها واقعاً می توانند در هر سنی بر هر کسی تأثیر بگذارند. آنها معمولاً طی 24 ساعت از بین می روند.

6. خراشیدن یا مالیدن پوست

پزشکان این نوع کهیر را کهیر می نامند. اصطکاک بر روی پوست می تواند پوست را تحریک کرده و باعث تورم و کهیر شود. بعضی اوقات ممکن است وقتی پوست شما خیلی خشک است ، خارش یا مالش دهید. مرطوب نگه داشتن آن می تواند کمک کند.

7. بیش از حد خورشید

همچنین به عنوان کهیر خورشیدی نیز شناخته می شود ، آفتاب اضافی می تواند یک واکنش التهابی را ایجاد کند که باعث ایجاد کهیر در معده می شود. از آنجا که معده اغلب به اندازه سایر مناطق از پوست آفتاب نمی گیرد ، می تواند یک نقطه مخصوصاً آسیب پذیر برای کهیر باشد.

تعریف قرار گرفتن در معرض آفتاب بیش از حد می تواند متفاوت باشد. برای افراد بسیار منصفانه ، حتی ممکن است چند دقیقه در معرض آفتاب خیلی زیاد باشد.

8. لباس خیلی تنگ

فشار و اصطکاک روی پوست می تواند منجر به سوزش شود که باعث کهیر شود. این خصوصاً در مورد معده صادق است اگر روی یک بند کمر خیلی تنگ دارید.

خبر خوب این است که شما معمولاً می توانید با پوشیدن برخی لباسهای گشاد ، مسئله را خیلی سریع تسکین دهید. این می تواند به شما کمک کند راحت تر نفس بکشید و تحریک را به حداقل برسانید.

9. ارتعاشات

اگرچه کلاس علت نادر کهیر ، ممکن است فرد بتواند کهیر مربوط به لرزش را تجربه کند. این می تواند ناشی از لرزش در نگه داشتن ابزار ، ماساژور و یا حتی از سوار شدن به ماشین باشد.

10 عفونت های ویروسی

ویروس ها می توانند بثوراتی ایجاد کنند که معمولاً به کهیر منجر می شود. این امر به ویژه در نوزادان و جوانان ، که ممکن است بیشتر مستعد ویروسی باشند صادق است.

بثورات نمونه هایی از بیماری های ویروسی کودکان که می توانند باعث ایجاد بثورات معده شوند عبارتند از: بیماری پنجم ، سرخک ، بیماری دست ، پا و دهان. ممکن است این کندوها برای کمی خارش نداشته باشند.

کهیر می تواند چندین نمایش مختلف را بعهده بگیرد ، که می تواند آنها را به سختی تشخیص دهد. یک چیز مشترک وجود دارد – آنها معمولاً در مقایسه با بقیه پوست قرمز هستند.

برخی دیگر از ظهور کهیر شامل موارد زیر است:

 • شکل اسفنجی: هیستامین که به دلیل واکنش آلرژیک آزاد می شود می تواند باعث رگ های خونی در نزدیکی بالای پوست برای نشت مایعات. این می تواند باعث تورم و ظاهر “اسفنجی” به پوست شود.
 • تخت: در حالی که برخی از کهیرها اسفنجی یا بزرگ هستند ، برخی دیگر روی پوست صاف هستند. هدیه مسطح ممکن است در تکه های بزرگ ظاهر شود که شکل خاصی ندارند.
 • همپوشانی: کهیرها اغلب مانند دایره هایی هستند که روی یکدیگر قرار گرفته اند. پزشکان از نظر ظاهری آن را “چند حلقه ای” توصیف می کنند. کهیر مزمن آنهایی است که بیش از شش هفته طول می کشد

کهیر مزمن

کهیر مزمن است. آنها معمولاً کمی متفاوت از کهیر حاد ظاهر می شوند ، که معمولاً علت شناخته شده ای مانند واکنش های آلرژیک ، گرما یا عفونت ویروسی دارند. کهیر مزمن معمولاً مانند نواحی مسطح و قرمز رنگ به نظر می رسد که گویی کسی پوست را خراشیده است.

گاهی اوقات گفتن کهیر از بثورات دشوار است یا مشکل پوستی دیگر روی معده. در اینجا چند عکس وجود دارد که به شما کمک می کند تفاوت را سریع بیان کنید.

درمان برای کهیر روی معده واقعاً به علت اصلی بستگی دارد و اگر کهیر در مناطق دیگر تأثیر دارد. مانند بدن گلو و راه های هوایی از بدن شما.

موارد اضطراري

در افراطی موارد کهیر که همچنین در تنفس و بلع مشکل دارند ، به مراقبت های اضطراری پزشکی احتیاج دارید.

 • اگر یک قلم اپی نفرین تزریقی دارید ، اکنون زمان استفاده از آن زمان است.
 • اگر نمی خواهید ، با شماره 911 تماس بگیرید یا یک دوست عزیز بلافاصله با 911 تماس بگیرید.
 • یک پزشک ممکن است اپی نفرین داخل وریدی و همچنین آنتی هیستامین هایی مانند دیفن هیدرامین (بنادریل) تجویز کند. در صورتی که کهیر واقعاً شدید باشد ممکن است شما به استروئیدها نیز احتیاج داشته باشید.

موارد غیر اضطراری

اگر در تنفس مشکلی ندارید ، به شدت حالت تهوع ندارید یا به دلیل درد کهیر خود درد ندارید ، می توانید با این اقدامات آنها را در خانه درمان کنید:

 • یک آنتی هیستامین بدون نسخه ، مانند دیفن هیدرامین (Benadryl) ، فکسوفنادین (Allegra) یا لوراتادین (کلاریتین) مصرف کنید. بنادریل بیشتر از دو گزینه دیگر باعث خواب آلودگی می شود.
 • کمپرس های خنک را با استفاده از دستمال مرطوب یا پارچه های دیگر روی معده بمالید. بعضی از افراد لباس های شسته شده را در شیر کامل خیس می کنند. شیر بدون چربی همان اندازه چربی را دارد که به معنای تسکین دهنده نیست.
 • استروئیدهای موضعی ، مانند هیدروکورتیزون اعمال کنید. این ممکن است باعث کاهش خارش و تحریک شود.

در صورت بروز کهیر مزمن ، پزشک ممکن است داروی اومالیزوماب را تجویز کند. این دارو به کسانی که مبتلا به کهیر هستند کمک می کند ، اما به آنتی هیستامین ها پاسخ نمی دهند. تخمین زده می شود 65٪ افراد مبتلا به کهیر مزمن به این دارو پاسخ خواهند داد.

در صورت وجود بايد فوريت هاي پزشکي را جستجو کنيد. کهیر را در معده خود همراه با علائم آنافیلاکسی تجربه کنید. این علائم عبارتند از:

 • سرگیجه
 • تورم لب ، زبان و چشم؟
 • مشکلات تنفسی

شرایط غیر اضطراری دیگری نیز وجود دارد که شما باید به پزشک خود نیز مراجعه کنید. این موارد شامل مواردی است که شما به طور مرتب کهیر را در معده خود تجربه می کنید ، یا اینکه در خواب یا فعالیت های روزانه شما دخالت می کند.

کهیر می تواند تحریک کننده باشد ، اما در بیشتر موارد محدود کننده نیست. بعد از حدود 24 ساعت ، آنها از بین می روند. در صورت بروز کهیر مزمن یا واکنش های حساسیت شدید ، ممکن است درمان ها فشرده تر باشند.

.

10 علت کهیر در معده و نحوه درمان آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *