عناوین روزنامه های انگلیسی زبان ایرانی در 8 سپتامبر

عناوین روزنامه های انگلیسی زبان ایرانی در 8 سپتامبر

*** IRAN DAILY

-ایران مرزها را با افغانستان برای کمک باز نگه می دارد: FM

حسین امیرعبداللهیان ، وزیر امور خارجه ایران گفت که این کشور مرزها و گذرگاه های مرزی خود را با افغانستان باز نگه می دارد تا به کشور کمک کند تا از شرایط کنونی عبور کند و تاکید کرد که تهران به تجارت خود با کابل ادامه می دهد.

دیپلمات ارشد ایرانی این اظهارات را روز سه شنبه در تماس تلفنی با حامد کرزی ، رئیس جمهور پیشین افغانستان بیان کرد.

امیرعبداللهیان در ادامه تاکید کرد “سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران بر اساس گفت و گو بین همه گروه های [افغان] برای تشکیل یک دولت فراگیر در افغانستان است که نماینده ترکیب قومی و جمعیتی کشور است.”

-پارس شمالی ، چانگلوه برای سرمایه گذاری آماده می شود

ایران در 120 کیلومتری جنوب شرقی استان جنوبی بوشهر ، دارای میدان گازی است که بیش از 57 تریلیون متر مکعب گاز در آن نگهداری می شود. پارس شمالی از جمله زمینه هایی است که پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری دارد. تخمین زده می شود که 16 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد ، از جمله 5 میلیارد دلار در بخش بالادستی و 11 میلیارد دلار در بخش پایین دست ، عمدتا کارخانه های گاز مایع (LNG)

پارس شمالی در سال 1963 کشف شد. اجرای آزمایش لرزه ای سه بعدی سپس ، شش چاه اکتشاف ، ارزیابی و توسعه برای توسعه میدانی حفر شد. دو شرکت خارجی از جمله اکسون مسئول توسعه پارس شمالی بودند. نفت ایران در سال 1979 متوقف شد.
در زمان کشف ، پارس شمالی بزرگترین مخزن گاز ایران بود. سرمایه گذاری در پارس شمالی تسریع شد تا زمانی که مشخص شد پارس جنوبی دارای اولویت اصلی ایران است.

-قلعه عمرانی گناباد در یکی از خشک ترین بیابان های ایران

انسانها که به عنوان بهترین خلقت خدا شناخته می شوند ، به دلیل هوش و استعداد خود ، بهتر از سایر موجودات زنده می توانند با طبیعت سازگار شوند. “
رجبعلی لباف خانیکی به ایسنا گفت که از قدیم بارها ، انسانها یا به مکان دلخواه مهاجرت کرده اند ، یا خانه های مناسب برای خود ساخته اند و از فناوری موجود برای ایجاد ابزار و وسایلی استفاده کرده اند که به آنها کمک می کند تا با طبیعت سازگار شوند.
وی گفت که در گذشته مردم از معماری استفاده می کردند ساختن سرپناه ، معابد برای انجام مراسم مذهبی ، قلعه ها و برجها برای دفاع از خود ، بادگیرها و سردابها برای تعدیل هوا ، آب انبارها برای ذخیره آب و کاروانسراها برای داشتن سرپناه و امنیت در جاده.

*** KAYHAN INTERNATIONAL

-صادرات فولاد ایران به افغانستان از سر گرفته می شود

یک مقام ارشد وزارت صنعت ، معدن و تجارت ایران (MIMT) روز سه شنبه گفت صادرات فولاد به افغانستان پس از دو هفته وقفه که در پی تصرف طوفان توسط این کشور صورت گرفت ، از ایران از سر گرفته شد. .
«به دلیل جنگ طالبان ، صادرات فولاد به افغانستان به مدت دو هفته با مشکل مواجه شد ، جایی که کامیون ها در گمرک گیر کرده بودند. سیف الله امیری ، مدیرعامل دفتر صنایع معدنی MIMT ، به خبرگزاری ایلنا گفت. “وضعیت بسیار وخیم بود و رانندگان ریسک نمی کردند.

-وزیر امور خارجه ایران ایالات متحده را به عنوان عامل اصلی نقض برجام معرفی می کند

وزیر امور خارجه ایران حسین امیرعبداللهیان می گوید آمریکایی ها اصلی ترین طرف نقض کننده توافق هسته ای 2015 با ایران هستند و شدیدترین آسیب را به این توافق وارد کرده اند که رسماً به عنوان برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) شناخته می شود.
دیپلمات ارشد ایران این اظهارات را در دیدار با سفرای خارجی و نمایندگی های دیپلماتیک در تهران بیان کرد و طی آن جنبه های مختلف سیاست خارجی دولت جدید ایران را توضیح داد.
شرح موضع دولت ایران در قبال وین وزیر امور خارجه ایران گفت: مذاکراتی که چند ماه است در پایتخت اتریش برای احیای برجام پس از خروج آمریکا از توافق ادامه دارد ، گفت: “دولت سیزدهم ایران به دیپلماسی به عنوان یک ابزار موثر اعتقاد دارد و ما هرگز از مذاکرات فاصله نمی گیریم. . ”

-تاریخی ترین رویداد دریایی ایران تکمیل شد

فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران دریادار شهرام ایرانی روز سه شنبه گفت که دو کشتی که نیروی دریایی به آفریقا به روسیه اعزام کرده بودند بازگشتند.
این «تاریخی ترین رویداد نظامی در دریا با اقتدار و موفقیت با ارسال ناوگان جنگی متشکل از از ناوشکن ایرانی سهند و کشتی مکران که توانست ماموریت خود را به پایان برساند و به خانه بازگردد. “
این نشان می دهد که نیروی دریایی ایران می تواند در هر نقطه از جهان حضور داشته باشد. به “ایران تنها کشوری است که امنیت دریایی خود را تأمین می کند.” ‘

*** زمان تهران

-فرمانده نیروی قدس: تهران اجازه نمی دهد تحولات در افغانستان به ایران آسیب برساند

اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس گفته است که ایران اجازه نخواهد داد که تحولات در افغانستان “به امنیت کشور آسیب برساند.” .

اظهارات ابراهیم رضایی در حالی مطرح می شود که پارلمان ایران روز دوشنبه جلسه غیرعلنی درباره افغانستان برگزار کرد و طی آن فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران را در جریان تحولات کشور قرار داد.

“در این جلسه ، فرمانده نیروی قدس سپاه تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران” محتاط ترین “کشور را ثابت کرد و موقعیت خوبی را اتخاذ کرد” به دلیل “دید عمیق” رهبر انقلاب اسلامی این نماینده مجلس افزود: “این موضوع به تحولات منطقه ای و بین المللی مربوط می شود.”

-پالایشگاه های گاز کاملاً آماده عرضه مداوم در زمستان هستند

رئیس اداره هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران (NIGC) گفته است که پالایشگاه های گاز طبیعی کشور برای تامین گاز پایدار در فصل سرد کاملاً آماده است.

مسعود زردوویان برنامه سالانه تعمیرات اساسی پالایشگاه های کشور را بیش از 65 درصد پیشرفت داده است ، توضیح داد: “در طول هفت ماهه اول سال ، یک برنامه تعمیر اساسی فشرده در یک برنامه مشخص برای 18 پالایشگاه گاز تعریف و اجرا می شود که در حال حاضر عملیاتی شده اند تا بتوانیم زمستان را بدون مشکل پشت سر بگذاریم. “

“با اجرای این برنامه که هدف آن حفظ سیستم در شرایط کارآمد است ، قابلیت اطمینان پالایشگاه ها افزایش می یابد و به این ترتیب ، ما می توانیم میزان پردازش را به حداکثر برسانیم و از گاز تمیز ، ایمن و کارآمد اطمینان حاصل کنیم. به بخشهای مختلف عرضه می شود. “

-ویروس 119 میلیون دلار به درآمد گردشگری استان ایران آسیب می رساند

چهارمحال بختیاری بیش از پنج تریلیون ریال (حدود 119 میلیون دلار با نرخ رسمی دلار 42000 ریال به ازای هر دلار) از دست داده است ، زیرا بسیاری از بازدیدکنندگان احتمالی از زمان محدودیت های جدید ویروس کرونا در استان ایران دور مانده اند. اوایل 2019.

معاون گردشگری استان چهارمحال بختیاری از زمان شیوع ویروس کرونا (در کشور) 5،685 میلیارد ریال خسارت از این بیماری گرفته است.

“این میزان خسارت به هتل ها ، هتل های آپارتمانی ، مسافرخانه ها ، اقامتگاه های بوم گردی ، مهمانسراها ، آژانس های مسافرتی و تورگردانان ، راهنمایان تور ، رستوران های کنار جاده ای ، و مراکز تفریحی ، و همچنین موسسات آموزشی و مراکز آموزشی گردشگری در سراسر استان آسیب رسانده است. ، ”فرجام سمیعی توضیح داد.

6125 ** 9417

ما را در توییتر دنبال کنید IrnaEnglish

عناوین روزنامه های انگلیسی زبان ایرانی در 8 سپتامبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *