من علاقه مند به ورزش زورخانه ایران هستم: دانشگاهی ژاپنی

من علاقه مند به ورزش زورخانه ایران هستم: دانشگاهی ژاپنی

کنشیرو در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه فرش ایرانی در توکیو گفت که ایران را برای اولین بار در سال 1973 هنگامی که در مسابقات کشتی جهانی به عنوان کشتی گیر در تهران شرکت کرد ، دید.

او گفت که برای شرکت در بازی های آسیایی نیز به ایران رفته است ، جایی که با بازدید از نمایشگاهی که در کنار مسابقات برگزار شد ، با فرهنگ ایران آشنا شد.

کنشیرو به شباهت های فرش ایرانی و کیمونوی ژاپنی ، و همچنین روح سامورایی ژاپنی و مراسم پهلوانی ایران به عنوان اشتراکات بین ایران و ژاپن اشاره کرد.

او گفت که یک کتاب ایرانی ترجمه شده به ژاپنی خوانده است و تحت تأثیر فاجعه رستم و سهراب قرار گرفته است.

این ورزشکار دانشگاهی ژاپنی افزود که هر زمان که به ایران سفر می کند از زورخانه دیدن می کند و مشتاقانه منتظر اجرای مراسم زورخانه در سفارت ایران در توکیو است.

رحمانی موحد سفیر ایران در ژاپن گفت روابط ایران و ژاپن به 1000 سال پیش برمی گردد و آنها نزدیک به 100 سال روابط دیپلماتیک داشته اند و فرش های دستباف در این زمینه موقعیت ویژه ای داشته اند.

بازیهای پارالمپیک 2020 توکیو امروز در توکیو آغاز شد. 62 ورزشکار ایرانی در مسابقات جودو ، کانو ، تکواندو ، بسکتبال با ویلچر ، دوچرخه سواری ، والیبال نشسته ، دوومیدانی ، تیراندازی ، تیراندازی با کمان و وزنه برداری قدرت شرکت می کنند.

9416 ** 9417

ما را در توییتر دنبال کنید IrnaEnglish

من علاقه مند به ورزش زورخانه ایران هستم: دانشگاهی ژاپنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *