ایران آماده به اشتراک گذاشتن تجربه در حج با اندونزی است

ایران آماده به اشتراک گذاشتن تجربه در حج با اندونزی است

عبدالفتاح نواب ، این نظر را در دیدار با سفیر رونی پی یولیانتورو در دفتر وی در تهران بیان کرد.

نواب در این دیدار با حضور دکتر علی خیات ، نماینده مقام معظم رهبری در امور بین المللی حج ، گفت که ایران و اندونزی در طول تاریخ از روابط بسیار خوبی برخوردار بوده اند و افزود که اندونزی نقش بسیار مentialثری در صحنه بین المللی و سازمانهای بین المللی امروز و تعاملات دوجانبه ما در آنجا می تواند به همکاری گسترده تر دوجانبه ما کمک کند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه حج فرصت ارزشمندی را برای جوامع اسلامی فراهم کرده است ، خاطرنشان کرد: حج بهترین فرصت برای هر مieمنی برای ارتباط با خدا است ، اما متأسفانه ویروس کرونا بیماری همه گیر برای دومین سال متوالی این مراسم بزرگ اسلامی را تعطیل کرده است.

بسیار مناسب تر بود که زمینه برای اجرای مناسک حج مسلمانان جهان ، حتی در مقیاس بسیار محدود و رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی فراهم شود تا بوی خوش معطر حج نواب افزود: در سراسر جهان پخش می شد.

سفیر اندونزی نیز در این دیدار گفت که کشورش آماده است تا جلسه ای را بین وزیر امور مذهبی اندونزی به تهران ترتیب دهد تا با مقامات مربوطه ایرانی در امور حج مشورت کند.

سفیر رونی پی یولیانتورو از پیشنهاد مقام ایرانی حج در مورد انتقال تجربه در حج و به اشتراک گذاری آن استقبال کرد و گفت که امضای یک تفاهم نامه بهداشتی دو جانبه بین دو کشور طی چند روز گذشته گواه است به صحت این ادعا.

وی در عین حال ابراز تاسف کرد که مناسک حج برای دومین سال متوالی به دلیل همه گیری تعطیل شده است و بیش از پنج میلیون نفر از مسلمانان را از انجام آن زیارت بزرگ محروم کرده است.

1424 ** 9417

ما را در توییتر دنبال کنید IrnaEnglish

ایران آماده به اشتراک گذاشتن تجربه در حج با اندونزی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *