جستجوی موفقیت در درمان سرطان پستان: گفتگو با جولیا چو ، MD

Julia Tchou, MD, PhD, FACS, Co-Director, Rena Rowan Breast Center

جولیا چو ، MD ، PhD ، FACS در خط مقدم تحقیقات ابتکاری سرطان پستان قرار دارد. به عنوان محقق اصلی یک مطالعه بالینی که این ماه در Penn Medicine آغاز شد ، دکتر چو و تیمش رویکرد جدیدی را برای درمان بیماران مبتلا به سرطان سینه در مراحل اولیه آزمایش خواهند کرد. این رویکرد ترکیبی از ایمونوتراپی و تابش با این امید که جفت شدن بدن بیماران را بدون استفاده از شیمی درمانی پذیراتر از درمان کند.

ما با دکتر Tchou ، جراح سینه و مدیر تحقیقات جراحی پستان ، به گفت وگو نشستیم تا در مورد منشاء این تحقیق ، تحقیقات پشت آن و امید او به آینده گزینه های درمان سرطان پستان ، بیشتر بشنویم.

دکتر Tchou ، شما یک تحقیق جدید سرطان سینه را آغاز کرده و در حال رهبری آن هستید که ترکیبی از ایمونوتراپی و اشعه است. این مطالعه چگونه به وجود آمد؟

من پس از مرور تعدادی از مطالعات انجام شده قبلی ، از جمله یکی که در آن ملانوم متاستاتیک بیمار در برابر ایمونوتراپی مقاوم بود (که بعنوان مقاوم شناخته می شود) – یعنی تا زمانی که وی پرتودرمانی برای تسکین درد را دریافت نکرده بود ، به این ایده رسیدم. به دنبال تابش ، و در کمال تعجب پزشکان ، تومور ملانوم به ایمونوتراپی پاسخ داد. شروع به کوچک شدن کرد.

پرتودرمانی ، پزشکان فرض می کنند ، محیط کوچک تومور را تغییر داده و یک محرک ایمنی ایجاد کرده است که به سلول های ایمنی اجازه می دهد وارد تومور شوند و آن را برای ایمونوتراپی پذیرا می کند. تابش اساساً تومور را از یک “صحرای ایمنی” بدون واکنش به “واحه ایمنی” ، پر از زندگی و در نتیجه پاسخگو به سلول های ایمنی تبدیل می کند.

مطالعه ای که این ماه در Penn آغاز می کنیم در نتیجه تیم شگفت انگیز ما از متخصصان سرطان ، پرتودرمانی و جراحی و دانشمندان تیم ما جمع آوری شد. ما به طور خاص در حال آزمایش هستیم تا ببینیم آیا تومورهای سرطان پستان با یک دوز ایمونوتراپی (در این مورد پمبرولیزوماب) ، به تنهایی یا همراه با پرتودرمانی ، از بین می روند یا نه.

مطالعات قبلی که ذکر کردید: چگونه آنها با سرطان سینه ارتباط دارند؟

ما این نظریه را مطرح می کنیم که پاسخ در بیماران مبتلا به سرطان پستان می تواند مشابه پاسخهای امیدوار کننده در بیماران مبتلا به سایر انواع سرطان باشد. از آنجا که اکثر تومورهای سرطان سینه به ایمونوتراپی پاسخ نمی دهند ، هرگونه پیشرفت در این فضا می تواند پیشگامانه باشد.

آیا قبلاً ایمونوتراپی و پرتو با هم ترکیب شده اند؟

ترکیبی از اشعه و ایمونوتراپی مدتی است که وجود دارد. گزینه های درمانی تأیید شده توسط FDA وجود دارد که ایمونوتراپی و سایر درمانها را ترکیب می کند ، اما تقریباً همه شامل استفاده از داروهای شیمی درمانی می شود. هدف خاص ما در اینجا یافتن ایمونوتراپی ترکیبی م thatثر بدون شیمی درمانی است ، زیرا با همه مزایای آن ، شیمی درمانی سمی است. این سلول های توموری را می کشد اما سلول های سالم و ضروری را نیز می کشد ، به همین دلیل است که بیماران عوارض جانبی شدیدی را در طول شیمی درمانی از جمله ریزش مو تجربه می کنند.

این مطالعه از این جهت نوآورانه است که ما بیماران را خیلی زودتر از بسیاری از مطالعات ، تقریباً پس از تشخیص و قبل از اینکه سیستم ایمنی بدن آنها به پایان برسد ، درمان می کنیم. امید این است که سلولهای پرانرژی تقریباً به عنوان واکسن عمل کنند.

ساختار مطالعه چگونه است و چقدر طول می کشد؟

این یک مطالعه مرحله 1-2 است ، به این معنی که ما امکان سنجی و ایمنی و همچنین اثربخشی را بررسی می کنیم. این که آیا این درمان تا به حال مورد تأیید FDA قرار گرفته است ، در یک مطالعه بزرگتر و چندمرکز و همچنین مرحله سوم ، با فرض پیشرفت مطالعه به آن نقطه مشخص می شود.

آخرین باری که در سال 2017 با شما صحبت کردیم ، شما و تیم خود در یک مطالعه جداگانه شرکت کرده اید که ایمنی و اثربخشی ایمونوتراپی CAR T را آزمایش می کند. این مطالعه امروزه در کجا قرار دارد؟

سلول درمانی CAR نوعی ایمنی درمانی است که سلول های T بدن خود را دستکاری می کند تا بتوانند به عنوان قاتل سرطان عمل کنند. مطالعه ما درمان CAR T را بر روی سرطان سینه منفی سه گانه یا TNBC آزمایش کرد. این یک مطالعه آزمایشی بود که ایمنی و امکان سنجی را با تزریق تعداد محدودی CAR T به تومورها در شش بیمار اندازه گیری کرد.

ما به مرحله دوم مطالعه رفته ایم که در آن سلول های CAR T را به رگ ها تزریق می کنیم تا بتوانند به طور سیستماتیک در بدن حرکت کنند. در این مرحله ما به طور مثرتری بر اثربخشی و تأثیر آن نظارت خواهیم کرد. این هنوز یک مطالعه فاز 1 است ، بنابراین نتایج آن باید مشخص شود. اما تا اینجا ، خیلی خوب است.

اگر یک بیمار پن می خواهد در مطالعه درمان ترکیبی آینده شما شرکت کند ، چه باید بکند؟

این یک مطالعه آزمایشی کوچک است. تقریباً یک بیمار در ماه در طول تقریباً 18 ماه درگیر خواهد شد.

همانطور که اشاره کردم ، بر بیماران مبتلا به سرطان سینه در مراحل اولیه تمرکز می کند و می تواند شامل بیماران از هر نوع فرعی باشد. این امر کمی غیرعادی است ، زیرا اکثر مطالعات بالینی تحقیقات سرطان پستان بر روی بیماران مبتلا به سرطان پستان پیشرفته متمرکز است.

تعدادی از معیارهای واجد شرایط بودن وجود دارد ، بنابراین مهم است که توجه داشته باشید که همه بیماران علاقمند پذیرفته نمی شوند. با این حال ، ما به شرکت کنندگان نیاز داریم! بیماران مبتلا به سرطان پستان که علاقمند به شرکت در این مطالعه هستند باید از ناوبر پرستار خود بخواهند تا آنها را به اطلاعات بیشتر وصل کند.

با ورود به این مطالعه چه احساسی دارید؟

من بسیار هیجان زده هستم! از این فرایند ، از احتمال ترکیب ترکیبی درمان بدون شیمی درمانی ، و همچنین از این شانس که این مطالعه می تواند به عنوان یک سنگ بنای دیگر ترکیبات درمانی موثر در راه تبدیل شود ، هیجان زده شود.

امید من ، تصویر بزرگ این است که پزشکی به جایی برسد که برخی یا حتی اکثر بیماران مبتلا به سرطان پستان گزینه های درمانی امیدوار کننده ای داشته باشند که شیمی درمانی را شامل نمی شود.

جستجوی موفقیت در درمان سرطان پستان: گفتگو با جولیا چو ، MD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *